Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Diego, jesteś tam? ;) Czy sprawdzałeś napięcie na naowym aku, który wsadziłeś do swojego ostatniego pacjenta? Ewentualnie po włożeniu jaki stan naładowania miałeś? A może któryś z Kolegów sprawdzał stan naładowania nowego aku przed włożeniem do zegara?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ktoś Ci udzieli instrukcji ;)

Otwierasz dekiel wyjmujesz moduł aby łatwiej dostać się do przycisku. Zdejmujesz ten stalowy pierścień segera czyjak on tam się zwie z bolca przycisku. To jest takie zabespiecenie przed wypdnięciem przyciku. Wkładasz nowy przycisk, zakladasz ten pierścień na wcisk i już. Tylko uważaj bo on lubi wyskakiwać jak z procy i łatwo go zgubić. Dla bezpieczeństwa zrób to w foliowej torebce, np śniadaniówce. ;)

Widzę że lekko wyższa szkoła jazdy, dziś się raczej za to nie zabiorę i wątpię żebym przez weekend miał czas więc w przyszłym tygodniu zaplanuje wymianę. Bardzo dziękuję :)

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może wieczorem usiądę do tego w takim razie, a narzędzia jakie się przydadzą?

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Diego, jesteś tam? ;) Czy sprawdzałeś napięcie na naowym aku, który wsadziłeś do swojego ostatniego pacjenta? Ewentualnie po włożeniu jaki stan naładowania miałeś? A może któryś z Kolegów sprawdzał stan naładowania nowego aku przed włożeniem do zegara?

Xeno ja włożyłem do nowego pacjenta już pare ładnych lat używany aku z M5600. Ale nic nie mierzyłem. Jednak zauważyłem że w M5600 aku był na H a w GW-500 jest na M. Podejrzewam że różnica wynika z poboru energii przez dany zegar.

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuba może tak być ale tez M5600 leżał u mnie przez te kilka miechów zamknięty w puszcze więc może dlatego zwyczajnie brakuje mu mocy. 

 

No to może wieczorem usiądę do tego w takim razie, a narzędzia jakie się przydadzą?

Pozdrawiam
Kamil

 

stolipl, dobrze dobrany śrubokręt gwiazdkowy do odkręcenia śrub w deklu oraz płaski mały śrubokręt do zdjęcia tego pierścienia zegera.


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może wieczorem usiądę do tego w takim razie, a narzędzia jakie się przydadzą?

 

Pozdrawiam

Kamil

Młotek, obcęgi i imadło post-33253-0-35431700-1458318300.gif aaaa i bez "setki" też nie zaczynaj...

a tak na poważnie jakś "pińceta" albo cienkie szczypce do zdjęcia pierścienia, no i później sprawne paluszki do założenia.

Edytowane przez tommly

..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Nowy aku kupiony na alle:

 

DSC08754.JPG

 

Dodam, że przyszedł w dilerce, a nie fabrycznym opakowaniu. Jeśli w gw1400 będzie CTL1616 (zegar pokazuje H), to chyba zostawię. Czy radzicie inaczej?

 

Tak czy inaczej robota zaplanowana na dziś musi być odłożona. Okazuje się, że nie mam śrubokrętów o końcówkach dość cienkich, żeby odkręcić mocowanie bransolety. :blink:  Końcówki mają 0,5 mm.

 

Ok, to chyba mam okazję zająć się zegarem, który kupiłem na targu z rupieciami i którego spa ciągle przegrywało z bieżącymi sprawami pod wspólnym tytułem "G". ;):D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze nie powinno się sprawdzać tych aku miernikiem? :) zegarek bierze mniej energii niz miernik.

a114c59f445605e1d86030884ee120b8.jpg

Edytowane przez Mapeteusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach :/ zgubiłem ten bolec. Wyskoczył z folii i znaleźć nie mogę

E: znalazł się :D

Pozdrawiam

Kamil

Edytowane przez stolipl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to miałeś ewidentnego pecha że pomimo foli go zgubiłeś.. ale spokojnie zamówiliśmy z chłopakami zapasowe także Cie ktoś poratuje tylko musisz uzbroić się w cierpliwość.  ;)


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach :/ zgubiłem ten bolec. Wyskoczył z folii i znaleźć nie mogę

E: znalazł się :D

Pozdrawiam

Kamil

 

Ufff  :)

Jeszcze jedno. Relację foto prosimy zapodać na niniejsze forum  :)

Edytowane przez zibson

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i po zawodach :/ zgubiłem ten bolec. Wyskoczył z folii i znaleźć nie mogę

E: znalazł się :D

Pozdrawiam

Kamil

No to jestes rozdziewiczony

"Zgubić pierścień mocujący przycisk w G-Shocku - bezcenne..."

Za wszystko inne zapłacisz kartą MasterCard

A tak serio wiem co czujesz


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help

 

Pozdrawiam

Kamil

już gdzieś to widziałem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciągnąłem papierkiem ale chyba się poddam bo nie wiem jak to założyć

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

już gdzieś to widziałem :P

sprzedają takie zestawy z zapasowymi segerami za szybką na alle ;):D :D

 

Kamil, żeby założyć musisz użyć siły woli. Jeśli Ci jej nie wystarczy, musisz udać się na Dagobah, jeden zielony gość udzieli Ci szkolenia. ;):D

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Help

 

 

 

Hahaha dobre!  :lol:

Farciaz z Ciebie  ;)

 

Włóż go do koperty i potem w tej torebce foliowej spróbuj go wcisnąć płaskim śrubokrętem na swoje miejsce. tylko uważaj żeby Ci znowu nie odskoczył.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiecie ze nie powinno się sprawdzać tych aku miernikiem? :) zegarek bierze mniej energii niz miernik.

 

 

 

woltomierze mają bardzo dużą rezystancję wewnętrzną po to właśnie aby pomiar napięcia był jak najbardziej dokładny. Dlatego baterie czy akumulatory mierzy się "pod obciążeniem" aby wymusić na nich spadek napięcia co dopiero wtedy da jakieś pojęcie o kondycji baterii. gdzieś tu już pisałem że może tak być, że miernik pokaże napięcie ok, ale w stanie spoczynku. jak włożymy aku do zegara i włączymy światło to napięcie "kuca" bo obciążamy źródło prądu. 

No. I w związku z powyższym "nie wydaje mnie się"  ;) żeby pomiar woltomierzem był zafałszowany

Edytowane przez zibson

:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Farciaz z Ciebie  ;)

 

 

 Chyba właśnie nie bo mu seger pod szkło się schował :)


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hahaha dobre! Farciaz z Ciebie ;)

 

Włóż go do koperty i potem w tej torebce foliowej spróbuj go wcisnąć płaskim śrubokrętem na swoje miejsce. tylko uważaj żeby Ci znowu nie odskoczył.

Teraz mi tak odskoczyl że na amen...

 

Pozdrawiam

Kamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Please do not use a battery tester or volt ohm meter as these very low volt cells can be ruined by testing. Please do not handle with your fingers as static electricity, body oil and contaminants can ruin the cell. Please only handle with supplied anti-static plastic tweezers and anti-static finger cots or wear nitrile or non-powered gloves.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktoś Cię gonił ? ;-) pośpiech to jest wskazany przy łapaniu pcheł  :)


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Please do not use a battery tester or volt ohm meter as these very low volt cells can be ruined by testing. Please do not handle with your fingers as static electricity, body oil and contaminants can ruin the cell. Please only handle with supplied anti-static plastic tweezers and anti-static finger cots or wear nitrile or non-powered gloves.

to jak mierzą w fabryce ? ciekawe nie ?


:) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może przy pierwszym ładowaniu w fabryce, ładują do 3v i do sprzedaży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.