Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma takiej możliwości, o ile nie zaczniesz czyścić sensora ;)

Sensor to te 4 kropeczki?

Szczoteczka do zębów uszkodzi?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, 4 kropeczki to atrapa sensora. Dopiero jak zdejmiesz bezel zobaczysz prawdziwy sensor i jego nie można myć.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można zniszczyć. Ja śrubokrętem ze dwa lata temu gdzieś tego gluta zerwałem przy zdejmowaniu bezela.


Pozdrawiam 
Marcin/kornel91 
 

Adriatica, Ball, Casio, Certina, Christopher Ward, Citizen, Deep Blue, Glycine, Hamilton, Longines, Nethuns, Orient Star, Oris, Phoibos, Zelos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W serwisie w TT na pewno to zrobią. Ja kiedyś płaciłem 80zl i to chyba standard za wymianę szkiełka w zegarku casio w Timetrendzie.

a naprawiają też jeśli nie u nich kupiłem?

 

 

Z kronikarskiego obowiązku (i ku przestrodze) - oddałem w TimeTrend w Wola Park, firma "Ilmar". Trzymali go ponad miesiąc, absolutnie zero kontaktu z ich strony.

Pan przyjmujący zlecenie tłumaczył brakiem szkiełka na stanie w magazynie i że to "wogóle jakieś dziwne casio". Zażądałem natychmiastowego zwrotu, niezależnie od stanu, to na następny dzień okazało się, że jednak szkiełko było i jest zrobiony. Wrócił z zarysowaną wkładką bezela na 11. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiada ktoś może jakieś części do modelu Casio MD-310 ? 

Pozdrawiam Serdecznie  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy zna ktoś z Was przyczynę zaniku dźwięków w Casio DW-5600?

Sytuacja najczęściej powtarza się podczas używania lewego dolnego przycisku, ale zdarza się również podczas pikania przy pełnej godzinie, lub alarmu.

Zdarza się, że dźwięk jest szczątkowy, lub w ogóle go nie ma, a za chwilę jest normalny  :huh:

Dodam, że zegarek  jest u mnie od nowości i nigdy nie był rozkręcany.

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniczek piezo raczej nie pada sam z siebie, stawiałbym raczej na słaby kontakt sprężynki z głośniczkiem. Ale tylko teoretyzuję, w praktyce się z takim zjawiskiem nie spotkałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo sprężynka słabo przylega albo blaszka od modułu. Trzeba odkrecić dekiel i sprawdzić obie opcje, ewentualnie przetrzeć dekiel szorstką stroną zmywaka do naczyń. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. Też stawiam ma sprężynkę dźwięku.

Rozkręć i sprawdź.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwna sprawa. 

 

No właśnie, miałem już wiele Casio i nigdy ten problem nie wystąpił. Zachwiało to trochę moją opinią o niezawodności tych zegarków, no ale cóż.... to w końcu masówka.

Poczekam aż padnie bateria i wtedy, przy okazji dokonam oględzin.

Ciekawi mnie czy to wada fabryczna, czy traktowanie zegarka w taki sposób do jakiego został stworzony ?

Feler pojawił się dwa miesiące po zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbny przypadek miałem z jednym casio, tak jakby się zwieszał na chwile, podświetlenie też wtedy nie działało, doszedłem do wniosku, że moduł walniety.

Edytowane przez murcins

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, skoro dwa miesiące po zakupie, to może warto z gwarancji skorzystać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podczas naciśnięcia Podświetlania w dw-6900 wydobywa się z zegarka cichy pisk ? Jak podświetlanie gaśnie pisk znika. Miał ktoś kiedyś podobny problem ? Może ktoś wie jak to rozwiązać ?

 

Pozdrawiam  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest problem, tylko "ficzer". Jest to opisane w instrukcji obsługi zegarka, że piszczy, ma piszczeć i piszczeć będzie i że nie jest to usterka zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jest to model dw-6900CB z modułem 1289, miałem kiedyś już taki i nie wydawał takiego piszczenia a ostatnio wpadł mi w ręce inny w lepszym stanie i piszczy. Dźwięk jest słyszalny tylko jak przyłożę zegarek koło ucha. Czyli tym się nie martwić ?

Edytowane przez paeo21106

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, kompletkompletnie się nie martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek, skoro dwa miesiące po zakupie, to może warto z gwarancji skorzystać?

 

Niby tak, ale znając nasz serwis, to na dwa miesiące pozbędę się zegarka, a używam go na co dzień w pracy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Czy zna ktoś z Was przyczynę zaniku dźwięków w Casio DW-5600?

Sytuacja najczęściej powtarza się podczas używania lewego dolnego przycisku, ale zdarza się również podczas pikania przy pełnej godzinie, lub alarmu.

Zdarza się, że dźwięk jest szczątkowy, lub w ogóle go nie ma, a za chwilę jest normalny :huh:

Dodam, że zegarek jest u mnie od nowości i nigdy nie był rozkręcany.

 

Pozdrawiam!

Spróbowalbym jeszcze wymienić baterię.

Ostatnio kupiłem staruszka DW-5600c lata 1991-1996 ktory przyszedl do mnie z nastepujacymi objawami - lewy górny przycisk odpowiedzialny za podswietlenie i m.in zerowanie stopera nie dzialal tzn nie działalo w ogole podswietlenie, wcisniecie go w trybie stopera uruchamialo zupelnie inne funkcje, zanikała część wyświetalcza, pojawiał się test wyświetlacza, za każdym razem co innego. Reset nie pomógł, nadal było to samo, za to o dziwo pomoga wymiana baterii - rzecz której nie sie spodziewałem kompletnie.

W środku siedziała prawidłowa bateria niemniej jakaś najtańsza z chińskmi znaczkami.

Po wymianie baterii wszystko zaczęlo działać łącznie z podświetleniem.

Także jak widzisz wszystko jest możliwe.

Edytowane przez Diego04

"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj, może dadzą zastępczy. ;)

 

:D

 

Spróbowalbym jeszcze wymienić baterię.

 

 

Spróbuję i tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej skleić stary bezel z lat '90. Na sztywno na bazie cyjanopanu czy czymś elastycznym?


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój wybór na najbliższe kilka dni okresu urlopowego. Specjalne podziękowania dla Tomka Gołębiewskiego za pomoc w sprawach technicznych. Polecam kontakt z Tomkiem I jego wsparcie na kanale YouTube. Ciekawe relacje, opinie i testy poszczególnych modeli. W końcu udało mi się dzieki pomocy Tomka ustawić całkowicie mój egzemplarz co uwierzcie mi bez instrukcji jest praktycznie nie możliwe dla takiego laika jak ja. Ale już cieszę się w pełni funkcjonalnym GW-2000-1AER

post-29151-0-59823300-1501831475_thumb.jpg


Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi..... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej skleić stary bezel z lat '90. Na sztywno na bazie cyjanopanu czy czymś elastycznym?

Co masz pod ręką, byle żeby złapało dobrze ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś może, czy nagłe zmiany temperatur mogą spowodować jakieś uszkodzenie G-Shocka ? Zakupiłem GW-5610, w mojej pracy często wkładam ręce w podgrzewaną wystawę (ok 50-60 stopni), po czym np. 30 sekund później muszę wziąć coś z lodówki lub zamrażalki ( ta druga -18 stopni). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic mu się nie stanie, bo zegarek nie zdąży złapać temperatury otoczenia, a dodatkowo jego temperatura będzie stabilizowana przez twoją rękę.


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.