Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

germanos - oczywiscie ze mam ale ta apka wyrownuje wskazowki automatycznie, nie dajac mozliwosci korekty recznej

 

banalny - dzieki, wlasnie o ta ukryta opcje chodzilo, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Banalny" osobiście sam mam identyczny problem w swoim Oceanusie, również uważam iż jest to irytujące, bo jeśli zegarek sam decyduje jakie położenie wskazówek uważa za "poprawne" to sama idea tough movement jest bezsensu bo to mym ustalamy właściwe ich położenie i to zegarek powinien to zapamiętać i do tego się stosować.

Tutaj jest mój post panowie:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/140911-pomoc-dot-oceanusa-ocw-t100/

Nikt nie był w stanie mi pomóc, ale skoro zegarki posiadają "ukryte" ustawienie to może i ten takowe posiada. Jeśli, któryś z panów wie jak ten problem rozwiązać stawiam dobrą flachę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nikt nie był w stanie mi pomóc, ale skoro zegarki posiadają "ukryte" ustawienie to może i ten takowe posiada. Jeśli, któryś z panów wie jak ten problem rozwiązać stawiam dobrą flachę

Którą wskazówkę potrzebujesz skorygować? Czy wszystkie? Dla upewnienia: moduł 5063?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Którą wskazówkę potrzebujesz skorygować? Czy wszystkie? Dla upewnienia: moduł 5063?

Potrzebuję skorygować minutową, tak moduł 5063

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zlinkowana wyżej procedura działa ponoć na wszystkich zegarkach z Tough Movement...

 

Dla ciekawości sprawdzałem na swoim PRW-6000 i GPW-1000, na obydwu działa. Co prawda nie rozwiązuje to mojego problemu w Protreku, gdzie sekundnik mija się z indeksami, ale warto spróbować. Także przetestuj na Oceanusie rybek i daj znać jaki efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję skorygować minutową, tak moduł 5063

Manualna korekta położenia początkowego wskazówek w zegarku Casio Oceanus OCW-T100, moduł 5063

 

Aby wejść do trybu manualnej korekty położenia początkowego wskazówek, należy przytrzymać lewy dolny przycisk przez około 2 sekundy, aż sekundnik zatrzyma się na chwilę i ruszy ponownie. Teraz należy przytrzymać prawy górny przycisk przez około 3 sekundy. Sekundnik zacznie się przesuwać, gdy po raz pierwszy naciśniemy prawy górny przycisk. Należy trzymać wciśnięty prawy górny przycisk, aż sekundnik się zatrzyma. Teraz zegarek znajduje się w trybie manualnej korekty położenia początkowego wskazówek.

 

Należy pamiętać, że zegarek samoczynnie wyjdzie z trybu manualnej korekty położenia początkowego wskazówek, jeśli nie zostanie wciśnięty żaden przycisk przez około 2-3 minuty.

 

Na pierwszy ogień idzie korekta położenia początkowego sekundnika. Jeśli sekundnik ustawił się idealnie na godzinie 12-tej, jego korygowanie nie jest konieczne. Jeśli nie jest ustawiony idealnie na godzinie 12-tej, wówczas należy go ustawić na godzinie 12-tej naciskając prawy dolny przycisk odpowiednią ilość razy.

 

Gdy pozycja sekundnika została prawidłowo skorygowana, naciskamy lewy dolny przycisk, aby przejść do korygowania położenia początkowego wskazówek minutowej i godzinowej. Położenie wskazówek minutowej i godzinowej korygujemy naciskając prawy dolny przycisk odpowiednio dużą ilość razy, aby przesuwać wskazówki wprzód lub prawy górny przycisk, aby przesuwać wskazówki w tył, aż obie wskazówki minutowa i godzinowa ustawią się idealnie na godzinie 12-tej.

 

Gdy pozycje wskazówek minutowej i godzinowej zostaną prawidłowo skorygowane, naciskamy lewy dolny przycisk, aby przejść do korekty położenia początkowego datownika. Analogicznie, jak w poprzednim przypadku, położenie datownika korygujemy naciskając prawy dolny przycisk odpowiednio dużą ilość razy, aby przesuwać wartości wprzód lub prawy górny przycisk, aby przesuwać wartości w tył tak, aby ustawić wartość "1" idealnie pośrodku okienka.

 

Aby wrócić do korygowania którejś ze wskazówek, naciskamy lewy dolny przycisk, aby przełączać się między poszczególnymi wskazówkami zgodnie z poniższym schematem:

Wskazówka sekundowa -> wskazówki minutowa i godzinowa -> datownik -> wskazówka sekundowa.

 

Aby opuścić tryb manualnej korekty położenia początkowego wskazówek należy nacisnąć lewy górny przycisk.

 

Podczas korygowania położenia początkowego wskazówek minutowej i godzinowej oraz datownika zalecane jest, aby po dokonaniu prawidłowego ustawienia cofnąć się prawym górnym przyciskiem i jeden krok, a następnie wrócić do właściwego położenia prawym dolnym przyciskiem. Ma to za zadanie zapewnić lepszą dokładność korekty położenia początkowego wskazówek.

 

Daj proszę znać, czy się udało i czy coś wygrałem? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomG80, niestety nie powiodło się, jedyne co udało mi się zrobić to skorygować położenie cyferki w polu datownika. Po twoich instrukcjach, w 55 minucie zegarek sam sobie reguluje wskazówkę minutową jakby uznał iż "twoje ustawienie jest do d..y" ma być "tak i koniec" :(

A regulacja zastosowana przez "Banalnego" nie działa na OCEANUSIE :(, w dalszym ciągu jestem w d...e, :(

Coś tu ewidentnie nie hula, skoro cyferkę datownika da się poprawnie ustawić, to resztę również tylko trzeba wiedzieć jak :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instrukcję pisałem Ci "na sucho", nigdy nie miałem tego zegarka w ręku. Być może gdybym miał okazję się z nim podotykać, to może udałoby mi się go ustawić, ale obiecać nie mogę.

 

Szkoda, a już myślałem, że będzie okazja się napić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

TomG80 - orientujesz sie moze czy modul 5040 mam podobna funkcje ?? to jest modul z GIEZ GS 1400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TomG80 - orientujesz sie moze czy modul 5040 mam podobna funkcje ?? to jest modul z GIEZ GS 1400

Zajrzę wieczorem do manuala i dam Ci znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrówa prawy dolny przycisk przez 3 sek. aż piknie i wskazówka sekundowa zatrzyma się wtedy puszczasz. Potem lewy dół żeby przełączać się między wskazówkami które chcesz wyregulować, prawymi regulujesz na koniec lewy górny żeby zatwierdzić.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mrówa prawy dolny przycisk przez 3 sek. aż piknie i wskazówka sekundowa zatrzyma się wtedy puszczasz. Potem lewy dół żeby przełączać się między wskazówkami które chcesz wyregulować, prawymi regulujesz na koniec lewy górny żeby zatwierdzić.

Prosto, krótko i na temat. Mądrego to aż miło posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tom , nie chciałem Ci odbierać tej przyjemności ale to akurat wiedziałem bez manuala to rzuciłem na szybko.


Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I bardzo słusznie. Bo ja jak się rozpiszę, to zawsze wyjdzie elaborat, a efekt ten sam. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Dziekuje i przepraszam za zamieszanie.

Bylem przekonany ze w module 5040 jest tylko automatyczna korekta wskazowek,a nie mialem wtedy dostepu do instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie możecie mnie uświadomić co to dokładnie będzie  "mechanizm 10369875" ?

Edytowane przez cam3ridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już sam znalazłem , ale co to dokładnie jest ? Co to za część ? 

 

Moduł z GXW ??

Edytowane przez cam3ridge

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję używanego kompletu pasek + bezel do DW6900 w dowolnym kolorze prócz czarnego i białego.

Może macie w gratach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, poszukuję używanego kompletu pasek + bezel do DW6900 w dowolnym kolorze prócz czarnego i białego.

Może macie w gratach?

Mam błękitny od wersji CB ale w dostatecznym stanie. Edytowane przez rubicon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.