Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Capri

Można, szczelność zostanie zachowana, ale trzeba to dobrze zrobić. I uważać na panel solarny. W sumie często zostaje ślad, lub kurz między panelem, a szkiełkiem. Chyba że king ma troszkę inną konstrukcję. Jest to w każdym razie do ogarnięcia

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da, jednak niesie to ze sobą pewne konsekwencje mniej lub bardziej widoczne i dotkliwe o których zresztą wspomniał już Capri.

Znacznie łatwiej i bezpieczniej kupić nową kopertę z porzadaną szybką.   ;)

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie gratuluje Wam dokładnych egzemplarzy, mi się jeszcze taki nie trafił chociaż nigdy ich tak dokładnie nie testowałem natomiast z takich luźnych obserwacji zawsze każdy się spieszył mniej lub bardziej.

 

Mi się trafił i to model DW-5600. Mój najtańszy zegarek, a największą odchyłkę jaką zrobił w przeciągu miesiąca to 1 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że się da, jednak niesie to ze sobą pewne konsekwencje mniej lub bardziej widoczne i dotkliwe o których zresztą wspomniał już Capri.

Znacznie łatwiej i bezpieczniej kupić nową kopertę z porzadaną szybką.   ;)

 

 

Macie może namiar na kogoś z ZIBI z kim można porozmawiać na temat części - mail ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie może namiar na kogoś z ZIBI z kim można porozmawiać na temat części - mail ??

[email protected], ale żeby porozmawiać, lepiej użyć telefonu 468620127. Jak pisałem maila z zapytaniem, to otrzymywałem odpowiedź po dwóch tygodniach, a jak napisałem maila i godzinę później zadzwoniłem, to odpowiedź (jeśli musiała być mailowa) była jeszcze tego samego dnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Capri

Jeżeli chodzi o zibi to jest tragedia w kontakcie. Kopertę u nich brałem w zeszłym roku do kinga i wyszło 255 zł za kompletną z bezelem i tylną gumką

A szkło to tylko z pacparts, tylko wysyłka drożej wychodzi, więc najlepiej zbiorcze zamówienie zrobić

Edytowane przez Capri

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połowa nowego zamowienia, na reszte musze poczekać jeszcze z miesiąc. 


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej rangeman :)


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem okazje po raz kolejny porównać sobie dwa moduły 3159 wyjęte z GW-M5610. Kiedyś już o tym pisałem ale postanowiłem że trochę odświeżę temat. 

WIkkbR3.jpg

 

nzDteB9.jpg

Po lewej stronie moduł z 2016r wyjęty z GW-M5610BB co z resztą jest widoczne zaś po prawej stronie moduł z 2010r wyjęty z GW-M5610B.

Różnice w wykonaniu obu modułów są widoczne po dokładniejszym przjrzeniu się natomiast to co najbardziej rzuca sie w oczy to antena. Z moich obserwacji wnioskuje że we wszystkich modułach wypuszczonych do 2012r anteny były zalane klejem natomiast po roku 2013 wszystkie anteny wygladają tak jak w tym module po prawej stronie. 

To samo tyczy się dekli od tych modeli. Te do 2012r miały naklejaną od spodu naklejkę magnetyczną na wysokości anteny natomiast w kwadratach wyprodukowanych po 2012r już tej naklejki nie ma. 

20171009_220603-01.jpg

 

20171009_220643-01.jpg

Nie do końca wiem po co była ta magnetyczna naklejka ale wydaje mi się że miała niwelować zakłócenia anteny WC. Podobnie jak ma to miejsce w przewodach zasilających w niektórych urządzeniach np laptopach. Na kablach są takie zgrubienia kostki tak zwane filtry ferrytowe które mają niwelować zakłócenie jednak jak to w praktyce wygląda to nie wiem.

Blog-Filtr-Ferrytowy_2d_0004.jpg

Być może Casio doszło do wniosku że jest to zbędny element. Nie wiem jak jest w innych G ale we wszystkich GW-M5610 jakie przerabiałem wyglądało to za każdym razem tak samo.

Edytowane przez GitBit

SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

posiadam gravitymaster gpw 2000

nurtuje mnie jednak jeden problem, wyposazony jest w modul 5502 ktory posiada mozliwosc wyrownania poczatkowej pozycji wskazowek zarowno poprzez funkcje zegarka jak i poprzez aplikacje smartfona

jednakze z ktorejkolwiek opcji skorzystam, wg mnie wskazowka godzinowa nie jest idealnie na srodku wiekszosci z indeksow, brakuje jej jeden przeskok aby byla prawidlowo pozycjonowana (kazda minuta to 6io krotny przeskok wskazowki co kazde 10s) tzn jest jakby o jeden 10s przeskok spozniona - prawidlowy uklad wskazowki na indeksie jest kiedy mamy juz 10s po pelnej minucie, wg mnie na srodku indeksu powinna byc w pozycji 12 sekundnika a nie jak u mnie w pozycji 2-ga

skorzystanie z funkcji wyrownywania pozycji wskazowek zarowno z zegarka czy smartfona nie pomaga, wskazowki ustawiaja sie na 12 i nie mozna ich przestawic koronka wyciagnieta wczesniej do drugiej pozycji - rozumiem ze zegarek 'stwierdza' ze sa prawidlowo i nie mozna ich przestawic, a wg mnie sa ciut jakby o ten jeden 10s przeskok ociupinke w lewo od 12

 

nie ukrywam ze doprowadza mnie to do furii, nie wiem dlaczego nie moge recznie zmienic pozycji wskazowki minutowej (w sumie chyba godz i sekundowej tez bo inacze na 12 nie bylyby w jednej plaszczyznie) czy moze juz sie zastanawiam czy przypadkiem tarcza w moim egzemplarzu nie jest przestawiona o niecaly 1 stopien i dlatego blednie to wskazuje

 

spotkal sie ktos z takim problemem?

 

jednoczesnie jezeli przesledzic pelen obrot wskazowki sekundowej, ta trafia prawidlowo we wszystkie 60 indeksow, jak to mozliwe wiec zeby minutowa nie trafiala idealnie w przynajmniej polowe indeksow?

Edytowane przez lutalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GPW-1000 jest ukryta funkcja regulacji wskazówki minutowej. W nowszym modelu zapewne jest podobnie. Poszukaj filmiku na YouTube.

 

A tak ogólnie Casio nie słynie z precyzji wykonania i problemy "wskazówek" w g-shockach są dość powszechne.

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim gst b100 mogę w aplikacji sam regulować ustawienie każdej ze wskazówek nie wiem jakim cudem nie możesz tego zrobić w GPW.

fa9baa39beeed41dc91e4f60b29e2385.jpg

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma opcji recznej korekty w aplikacji do gpw2000, po jej wybraniu automatycznie wskazowki ustawiaja sie w pozycji 12 i wyskakuje potwierdzenie ze operacja zakonczona sukcesem, nie moge nic ich ruszyc ani z aplikacji ani koronka

 

na wielu ogladanych filmikach youtuberzy tlumacza ze MOZNA recznie dokonac takiej regulacji ale zaden tego nie pokazuje, mysle ze poprostu czytaja to z instrukcji

 

macie jakis pomysl?

Edytowane przez lutalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

na wielu ogladanych filmikach youtuberzy tlumacza ze...

 

Ehhhh...

 

Tu masz filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=RzyAvIz6tZE

 

Tu dyskusję na WUS (nie wiem czy kwestia była poruszana na naszym forum):

http://forums.watchuseek.com/f17/how-manually-adjust-hands-tough-movement-gs-yes-its-possible-4373826.html

 

Mam nadzieję że linki będą pomocne. Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka wszystkim.

Nie wiedziałem, gdzie zadać to pytanie, wiec postanowiłem tutaj.

Otóż mam pytanie odnośnie zegarków wyposażonych w WC i WT, mianowicie czy czas w tych strefach sam się ustawia w momencie gdy dla danej strefy zmienia się DST ? nie wiem czy jasno to opisałem ale chyba wiecie o co chodzi.

Czy ktoś się wypowie na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli pytasz czy przy zmianie czasu z letniego na zimowy zegar wyposazony w WC sam sie zsychronizuje to odpowiedz brzmi Tak, przy najblizszej automatycznej synchronizacji ew recznie.


"Kiedyś traktowałem ludzi dobrze. Teraz z wzajemnością."

Cierpliwość popłaca...jeśli Cię na nią stać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lutalek nie masz u siebie w aplikacji takiego ekranu:

post-95535-1507659913,6874_thumb.png

Dziwi mnie że w gst są inne opcje niż w gpw jak to na jednej apce śmiga.

Edytowane przez GeRmAnOs

Mistrz edycji :lol:7FnFWZl.jpg

 
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.