Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
gcze

Casio-dział techniczny

Rekomendowane odpowiedzi

Jest wykonany z świetnych materiałow i wszystkie funkcje o dziwo działają. Zegarek sam się ustawia.Wszystko spasowane idealnie.Spróbuję wyjąć i włożyć baterię.Reset

Pozdrawiam

 

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka

Z jakich by nie był wykonany materiałów i jak świetnie by nie działał, to koło fabryki Casio co najwyżej mógł kiedyś przypadkiem przejeżdżać. Zapewniam, że nie ma on nic wspólnego z jakością Casio.

 

Niemniej jeśli reset zegarka spowoduje jego prawidłowe działanie, to tylko się cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, tym razem ja mam szybkie pytanie: czy bransoleta/pasek od GW-3000 lub GW-3500 będzie pasowała do GW-4000? Może ktoś z Was ma te dwa modele jednocześnie i byłby uprzejmy sprawdzić?

 

Albo jeszcze inaczej: a może ktoś ma do sprzedania bransoletę do GW-4000D-1 w dobrym/bardzo dobrym stanie?

 

Będę wdzięczny za informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwólcie, że podzielę się z Wami ciekawostką, na którą natrafiłem przypadkiem. Jest strona serwisowa, prawdopodobnie tylko dla pracowników serwisów Casio, na której można dla danego modelu znaleźć listę części zamiennych i ich kody. Na razie to jedyna w praktyce przydatna funkcjonalność, jaką odkryłem. Ponadto są podane stany magazynowe, ale nie jest powiedziane, gdzie one się znajdują (Europa, Japonia?)

 

W pole "Model Name Key" wpisujemy nazwę modelu, klikamy "Select Go", na następnej stronie zatwierdzamy wybór lub wybieramy inną wersję kolorystyczną z rozwijanej listy na górze, klikamy znowu "Select Go" i voila: wyświetla się lista części zamiennych dla danego modelu. Po kliknięciu w dany numer części odsyła ona do strony, gdzie podane są inne modele, do których ona też pasuje - tutaj właśnie odnajduję dla nas, jako pasjonatów marki, praktyczną przydatność tego serwisu.

 

UWAGA: Nie klikamy na dole w ">Return to the Top Menu.", bo wyjdziemy do strony logowania i będzie po ptakach.

 

https://www.servicecasio.com/web/newpf2/index.php

 

Miłej zabawy. :)

 

EDYTA: Jeśli w kolumnie NLA przy danej części jest na czerwono w tabeli NLA (No Longer Available), to znaczy, że dana część nie jest już produkowana.

Edytowane przez TomG80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota Tomaszu  B)

Kolejna przydatna stonka po pacparts i boley.de


SYGNATURA.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów i posiadaczy casio gg 1000, nie wiem czy w dobrym wątku pisze,  koledzy mam problem i chciałbym prosić o pomoc, otóż dzieciak bawiąc się zegarkiem porobił TAK że po włączeniu kompasu pokazuje mi on jedynie tylko jeden kierunek w moim przypadku W, obracając się zmieniają się stopnie  ale nie kierunek. Nie wiem jak powrócić do ustawienia żeby pokazywał kierunki jak wcześniej, próbowałam samemu coś pogrzebać , kalibrować kompas ale nadal to samo, tylko wyświetla jeden kierunek. Stąd moja prośba o pomoc, jak powrócić do normalnie działającego kompasu, z góry dziękuję za pomoc Tomasz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że po kliknięciu linka z rozwijańca z wykazem części - nie pokazuje wyglądu danej części.

Nazwy nie zawsze są jednoznaczne.

 

Tutaj pewnie trzeba wygooglować po numerach parts?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich kolegów i posiadaczy casio gg 1000, nie wiem czy w dobrym wątku pisze, koledzy mam problem i chciałbym prosić o pomoc, otóż dzieciak bawiąc się zegarkiem porobił TAK że po włączeniu kompasu pokazuje mi on jedynie tylko jeden kierunek w moim przypadku W, obracając się zmieniają się stopnie ale nie kierunek. Nie wiem jak powrócić do ustawienia żeby pokazywał kierunki jak wcześniej, próbowałam samemu coś pogrzebać , kalibrować kompas ale nadal to samo, tylko wyświetla jeden kierunek. Stąd moja prośba o pomoc, jak powrócić do normalnie działającego kompasu, z góry dziękuję za pomoc Tomasz.

A możesz pokazać zdjęcie tego GG-1000? To może (choć nie musi) być pomocne.

Szkoda, że po kliknięciu linka z rozwijańca z wykazem części - nie pokazuje wyglądu danej części.

Nazwy nie zawsze są jednoznaczne.

 

Tutaj pewnie trzeba wygooglować po numerach parts?

To jest strona dla pracowników serwisów Casio, a nie dla klientów końcowych, także trudno tutaj spodziewać się szczegółów, jak w sklepie internetowym. Prawda to, że trudno wyspecyfikować, które części są które. Brakuje tu jednoznacznego powiązania z numerami części na schematach widoku rozstrzelonego (exploded view).

 

A tak przy okazji, to jeśli ktoś potrzebuje, to dysponuję schematami w widoku rozstrzelonym poniższych modeli:

 

GWG-1000

GW-9400

G/GW-9300

GW-9200

GW-3000

GW-4000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz pokazać zdjęcie tego GG-1000? To może (choć nie musi) być pomocne.

To jest strona dla pracowników serwisów Casio, a nie dla klientów końcowych, także trudno tutaj spodziewać się szczegółów, jak w sklepie internetowym. Prawda to, że trudno wyspecyfikować, które części są które. Brakuje tu jednoznacznego powiązania z numerami części na schematach widoku rozstrzelonego (exploded view).

 

A tak przy okazji, to jeśli ktoś potrzebuje, to dysponuję schematami w widoku rozstrzelonym poniższych modeli:

 

GWG-1000

GW-9400

G/GW-9300

GW-9200

GW-3000

GW-4000

 

A możesz pokazać zdjęcie tego GG-1000? To może (choć nie musi) być pomocne.

To jest strona dla pracowników serwisów Casio, a nie dla klientów końcowych, także trudno tutaj spodziewać się szczegółów, jak w sklepie internetowym. Prawda to, że trudno wyspecyfikować, które części są które. Brakuje tu jednoznacznego powiązania z numerami części na schematach widoku rozstrzelonego (exploded view).

 

A tak przy okazji, to jeśli ktoś potrzebuje, to dysponuję schematami w widoku rozstrzelonym poniższych modeli:

 

GWG-1000

GW-9400

G/GW-9300

GW-9200

GW-3000

GW-4000

 

 

A możesz pokazać zdjęcie tego GG-1000? To może (choć nie musi) być pomocne.

To jest strona dla pracowników serwisów Casio, a nie dla klientów końcowych, także trudno tutaj spodziewać się szczegółów, jak w sklepie internetowym. Prawda to, że trudno wyspecyfikować, które części są które. Brakuje tu jednoznacznego powiązania z numerami części na schematach widoku rozstrzelonego (exploded view).

 

A tak przy okazji, to jeśli ktoś potrzebuje, to dysponuję schematami w widoku rozstrzelonym poniższych modeli:

 

GWG-1000

GW-9400

G/GW-9300

GW-9200

GW-3000

GW-4000

 

A możesz pokazać zdjęcie tego GG-1000? To może (choć nie musi) być pomocne.

To jest strona dla pracowników serwisów Casio, a nie dla klientów końcowych, także trudno tutaj spodziewać się szczegółów, jak w sklepie internetowym. Prawda to, że trudno wyspecyfikować, które części są które. Brakuje tu jednoznacznego powiązania z numerami części na schematach widoku rozstrzelonego (exploded view).

 

A tak przy okazji, to jeśli ktoś potrzebuje, to dysponuję schematami w widoku rozstrzelonym poniższych modeli:

 

GWG-1000

GW-9400

G/GW-9300

GW-9200

GW-3000

GW-4000

 

 

witam, oto zdjęcie, nadmieniam że zanim w nim pogrzebał młody kompas wskazywał kierunki należycie 

witam, oto zdjęcie, nadmieniam że zanim w nim pogrzebał młody kompas wskazywał kierunki należycie 

post-107075-0-58553800-1541153205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

witam, oto zdjęcie, nadmieniam że zanim w nim pogrzebał młody kompas wskazywał kierunki należycie

Niestety tak, jak przypuszczałem - ten zegarek to podróbka Casio G-Shock GG-1000-1A. Gdzie kupiony? OLX? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie ma do niego dowodu zakupu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak, jak przypuszczałem - ten zegarek to podróbka Casio G-Shock GG-1000-1A. Gdzie kupiony? OLX? Stawiam dolary przeciwko orzechom, że nie ma do niego dowodu zakupu.

dostałem go w prezencie więc nie wiem gdzie kupiony i za ile, było do niego pudełko i jakieś kwity ale nie paragon, więc co się porobiło z kompasem ??? gdy się ruszam to stopnie się zmieniają ale kierunek wyświetlany ten sam.

dostałem go w prezencie więc nie wiem gdzie kupiony i za ile, było do niego pudełko i jakieś kwity ale nie paragon, więc co się porobiło z kompasem ??? gdy się ruszam to stopnie się zmieniają ale kierunek wyświetlany ten sam.

Może jakiś reset, przywrócenie do ustawień fabrycznych by pomogło ???? da się coś takiego zrobić ??? Może i jest to podróbka ale wszystko w nim działa jak należy , tryb serwisowy, podświetlenie na ruch itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przykra sparawa,a jeśli Tomasz mowi ze podroba to nie ma /..../ we wsi żeby było inaczej, w kibel bo wiadomo,ze sobie nie zostawisz, a dac takie cos komus to wstyd jak cholera. :unsure: 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ja go dostałem a nie mam go komuś dawać, a po czym konkretnie poznać że podróba ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to ja go dostałem a nie mam go komuś dawać, a po czym konkretnie poznać że podróba ????

No to komuś - delikatnie rzecz ujmując - prezent się nie udał...

 

Jest wiele czynników, m.in. czcionki na obudowie są minimalnie inne, inna jest też czcionka wyświetlacza. No i najważniejsze - w oryginale kompas działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  po czym poznac koledzy zapewne ci tu napiszą, sam tego modelu nie miałem nigdy w reku, dostales go to jasne,ale co, masz zamiar takie cos nosic !? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK ale u mnie tez działał i to dobrze, problem się zaczął jak syn mi dopadł zegarek i się nim dobrze pobawił , od przedwczoraj kompas o ci...ł, , od trzech miesięcy było wszystko w  porządku, do ostatniej zabawy syneczka. Jak już pytałem jakiś reset by nie pomógł ?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wiele czynników, m.in. czcionki na obudowie są minimalnie inne, inna jest też czcionka wyświetlacza. No i najważniejsze - w oryginale kompas działa.

Jeszcze zdaje się kolor wskazówek jest w oryginale inny - taki jak kolor indeksów. Tutaj wskazówki są beżowo-żółte, jak w wersji 1A3 i 1A5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kura999: proponowalbym zakonczyc temat tego ryzowego egzemplarza i poszukac pomocy na forach poswieconych podrobka. Gdy bedziesz mial ori, to tu chetnie wszyscy pomoga.


Kupie ciekawe kolorystycznie kwadraciaki DW/GXX-5XXX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przycisk podświetlenia będzie pasował do modelu dw-9000? Jakiś zastępczak? I gdzie je dostać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki przycisk podświetlenia będzie pasował do modelu dw-9000? Jakiś zastępczak? I gdzie je dostać?

 

Od dw 9052 powinien pasowac - jest na alle.


GW 9110 , DW 5600c 901 , GW 9400 1er , DW 9052 1659 , GS 1050 B , GS 1150 , Casio 31 QR-12 ,GS 1200 B , DW 9000 1659 , Atlantic Worldmaster ,Tissot Antimagnetique , Zenith 28800 ,Orient patelnia, Orient tristar , Orient Ray 2 blue , DW 6900 x 2 , Orient Chrono Ace , Orient quartz ,Orient Triton I .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, na gwałt potrzebuję tych pierścieni do przycisków... Ma ktoś może parę sztuk na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.