Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yokaszin

CASIO G-9300 Mudman

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie mnie najbardziej się podoba wersja DC, ale z pozytywnym wyświetlaczem. Niestety tak, to tylko w GW-9400 ;) Więc postanowiłem sam sobie zrobić, a przy okazji wersja CM w negatywie też całkiem fajnie wygląda. Tylko do tego będę musiał cały moduł przełożyć. Chodzi mi o lewą dolną ćwiartkę w mojej symulacji ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie uległem pokusie z eGlobal i dziś przybył do mnie taki oto Mud  :)

 

36374492165_dbbeb41fa4_o.jpg

 

Sorry za jakość zdjęcia, ale tylko komórkę miałem pod ręką.

Jeśli o mnie chodzi, to jest moc. Negatyw wcale nie jest jakiś tragiczny w tym modelu. Owszem, mniej niż pozytyw, ale obawiałem się czegoś mniej czytelnego. Za to w ciemności widok wyświetlacza z włączonym podświetleniem rekompensuje wszystko ;)

Pasek jest, w porównaniu do wersji CM, jakiś taki mniej plastikowy w tym modelu (to samo pisał zdaje się Daito o GW-9400DC vs CM). Nawet wydaje dźwięki jak guma kiedy się go w szlufkę wsuwa  ;)

Ogólne wrażenie - super. Spora konkurencja dla wersji CM. Teraz to już nie wiem, chyba oba zostaną przynajmniej na trochę u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, w tym ubraniu jest moc. Ja do CM nie mogłem jakoś się przyzwyczaić, może dlatego że właśnie cały czas w głowie mam DC ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

clusca i jak z czytelnością ?


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem przy świetle sztucznym, w miarę punktowym, było nieźle. W bezpośrednim słońcu też jest dobrze. Za to w ciągu dnia, ale w zacienionym, choć "jasnym" pomieszczeniu nie jest już tak fajnie. Zwłaszcza w porównaniu do GD-350 z negatywem (jak znajdę trochę czasu, to zrobię małe porównanie tych dwóch negatywów z dokumentacją zdjęciową).

 

Reasumując: jeśli światła nie jest za dużo, to im bardziej jest światło rozproszone, tym z czytelnością gorzej. Oczywiście zazwyczaj można znaleźć odpowiedni kąt, pod którym wyświetlacz jest doskonale czytelny.

Dodatkowo zaobserwowałem zjawisko migotania wyświetlacza w ostrym słońcu, ale już doczytałem, że to normalne zjawisko. No chyba, że nie jest, to proszę o info ;)

 

Czyli tak - w cieniu słaba widoczność, w ostrym słońcu mruga, jednym słowem bubel ;) Nie nadaje się do praktycznego użytkowania... ale i tak miałbym poważny problem, aby zdecydować, który miałby ze mną zostać. Czego to się nie robi dla lansu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem G9300, na GW9300 mnie nie stać. Teraz mam AWG M100 jest fajny ale zachciało mi się czegoś większego. GW9400 jest jednak za duży. Pytanie jest jak bardzo brudzi się ten G, szczególnie czy pod obudowa dekielka gromadzi się dużo zabrudzeń. Czy rozkręcanie tej obudowy jest jakimś problemem? Dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Pytanie jest jak bardzo brudzi się ten G, szczególnie czy pod obudowa dekielka gromadzi się dużo zabrudzeń. Czy rozkręcanie tej obudowy jest jakimś problemem?

 

Nie bardzo rozumiem pytanie - brudzi się jak każdy zegarek, jak się taplasz w błocie, pracujesz w pyle, to po jakimś czasie - roku, dwóch, coś tam Ci pod bezel wejdzie - ale wykręcasz kilka śrubek (z tego co pamiętam to w 9300 cztery nie licząc tych od paska) i ściągasz bezel - czyścisz co tam pod niego wejdzie i zakładasz i masz czysty.

 

Edit: miałem ten zegarek przez cztery lata, był to wtedy mój jedyny "G" wiec zakładałem go do wszelkich "działań" przy których mógłbym zniszczyć inne zegarki - czyściłem go chyba dwa razy, raz gdy zmieniałem bezel na beżowy, a raz przed sprzedażą.

Edytowane przez Daito

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie - brudzi się jak każdy zegarek, jak się taplasz w błocie, pracujesz w pyle, to po jakimś czasie - roku, dwóch, coś tam Ci pod bezel wejdzie - ale wykręcasz kilka śrubek (z tego co pamiętam to w 9300 cztery nie licząc tych od paska) i ściągasz bezel - czyścisz co tam pod niego wejdzie i zakładasz i masz czysty.

 

Edit: miałem ten zegarek przez cztery lata, był to wtedy mój jedyny "G" wiec zakładałem go do wszelkich "działań" przy których mógłbym zniszczyć inne zegarki - czyściłem go chyba dwa razy, raz gdy zmieniałem bezel na beżowy, a raz przed sprzedażą.

ok. Dzięki za odpowiedz. Znaczy jestem bliżej kupna. :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem pytanie - brudzi się jak każdy zegarek, jak się taplasz w błocie, pracujesz w pyle, to po jakimś czasie - roku, dwóch, coś tam Ci pod bezel wejdzie...

 

Ładne mi coś ;) http://forums.watchuseek.com/f17/cleaning-dirty-smoky-mudman-g-9300gy-ebay-2536066.html#post21899706

 

Gdzieś widziałem filmik z czyszczenia G-9300, niestety nie mogę teraz znaleźć. Być może nagrany nawet przez jednego z naszych forumowych kolegów, ale mogę się mylić. Pod spodem dolnej części bezela było wcale nie lepiej niż na podlinkowanych zdjęciach. Mam nadzieję, że to tylko efekt mega zaniedbania użytkowników. Niestety obudowa jest tak skonstruowana, że coś tam pod spód może włazić i utrzymanie zegarka w czystości będzie wymagać nieco więcej troski. Niemniej jednak zegarek przedni i polecam z, nomen omen, czystym sumieniem :)

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się nad zakupem G9300, na GW9300 mnie nie stać. Teraz mam AWG M100 jest fajny ale zachciało mi się czegoś większego. GW9400 jest jednak za duży. Pytanie jest jak bardzo brudzi się ten G, szczególnie czy pod obudowa dekielka gromadzi się dużo zabrudzeń. Czy rozkręcanie tej obudowy jest jakimś problemem? Dzięki za odpowiedzi.

Zerknij tutaj :)

https://youtu.be/bD7o3QIvwMU

 

Tak w ogóle, to zapraszam na mój kanał www.youtube.com/matejmatejgshock :)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Gdzieś widziałem filmik z czyszczenia G-9300, niestety nie mogę teraz znaleźć. Być może nagrany nawet przez jednego z naszych forumowych kolegów, ale mogę się mylić. Pod spodem dolnej części bezela było wcale nie lepiej niż na podlinkowanych zdjęciach.

Nie wiem, czy o ten film chodzi, bo u mnie nie było pokazanych zabrudzeń (film ze składania wyczyszczonego, a nie z rozbierania zabrudzonego zegarka), ale daje obraz, co krok po kroku zrobić i jak nie rozszczelnić obudowy podczas demontażu pokrywy dekielka.

 

https://youtu.be/IhYRfuo5Z54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmik widziałem już wcześniej :) Fajny patent na "nieotwieranie" zegarka podczas czyszczenia lub przebieranek.

Jednak natknąłem się kiedyś na film gdzie ktoś czyścił świeżo zakupiony używany zegarek i na końcu było porównanie przed i po operacji. Widoki z wnętrza przed czyszczeniem były co najmniej niesmaczne ;)

 

@Daito

Zgadza się, zegarek mocno tyrany i zaniedbany zapewne. Niemniej jednak sam na swoim widzę, że na dekielku do wewnątrz od wycięcia w bezelu tworzy się taka otoczka, bo ja wiem, startego naskórka wymieszanego z potem, kremem do rąk, czy co tam jeszcze można zaaplikować na skórę i jeśli się tego nie czyści regularnie, to zapewne będzie penetrowało wgłąb, pod bezel (na razie czyściłem tylko raz, więc to takie spekulacje ;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, pod tą pokrywę dekielka z tworzywa wchodzi od groma syfu - ten zegarek, który składam na filmie, też był dość brudny, tylko nie wpadłem na to, żeby rozkręcanie też nakręcić.

Niestety w GW-9200 czy w G/GW-9300 gromadzenia brudu się nie uniknie, ale na szczęście łatwo to wyczyścić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super film. Szkoda ze nie zobaczylem go wtedy gdy jeszcze miałem mudmana

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oddawał na gwarancji swojego g 9300? Jak z awaryjności.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś oddawał na gwarancji swojego g 9300? Jak z awaryjności.

 

To nie "automat" prestiżowej szwajcarskiej marki żeby z nim po serwisach na gwarancji latać... ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chce kupić na eglobalcentral.pl a tam nie wiem jak z gwarancją. Dlatego pytałem.

 

Wysłane z mojego WAS-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gwarancja sprzedawcy ... ale co się martwisz na zapas?

Skoro szukasz tanio to musisz iść na kompromis  ;)

A tak w ogóle to że Ci się popsuję cyfrowy Mud to szansa jak jeden na kilka milionów  ^_^ ... no chyba że Matejowi dasz  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 9300 od 4,5 roku i nic się z nim nie działo. Lubię go i dużo że mną przeszedł. Z resztą nie przypominam sobie, żeby ktoś narzekał na ten model. Jedyne "awarie" jakie kojarzę to uszkodzenia mechaniczne: upadki z budynków i wrzery na szkle od spawarki


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem na nadgarstku kolegi zaparowaną sztukę, zegarek od wielu dni nie był moczony. Nie znam historii tego egzemplarza, więc trudno mi się wypowiadać odnośnie przyczyny parowania. Równie dobrze mógł mieć źle założoną uszczelkę pod deklem, puszczać na którymś przycisku czy też mieć pękniętą kopertę. Przypadek raczej jednostkowy, niż reguła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie miał zamknięte w środku tajskie wilgotne powietrze :D


<p>amw-705d db-35h db-v300 g-2300 g-8900sc[mod] ga-110hc[mod] dw-6930a[mod] gb-x6900[mod] gw-6900b[mod] grx-5600ge gwx-5600c gwx-5600c[mod] gwx-8900b[mod] gw-9230[mod] g-9300[mod] gw-9430 gw-3000b[mod] gw-4000 gwn-1000b[mod] gwn-q1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy i użytkowników na co dzień tego zegarka, czy to że jest dosyć gruby 18mm jest jakiś problemem na co dzień. Ja mam teraz AWG M100 on ma 15mm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy i użytkowników na co dzień tego zegarka, czy to że jest dosyć gruby 18mm jest jakiś problemem na co dzień. Ja mam teraz AWG M100 on ma 15mm.

Czasem pod mankiet go trudno schować, ale to nie jest zegarek do chowania pod mankiet i wcale nie jest jakoś szczególnie wysoki, są wyższe i większe ;)


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.