Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grzeda

Dobry diver do 1000 zl ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Czy można dostać z szafirem, 200m, automat w tej cenie ?

 

Znalazłem jedynie cos sensownego ale zawsze coś nie tak jak nie mineralne szkło to hardtex.

 

Coś na wzór seiko skx , citizen bn0100 ,snzf15k1. Prosty z datownikiem

 

Co byście polecili

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejrzyj ofertę DEEP BLUE. Warunki tech. spełniają a jak ponegocjujesz, to i cena spełni kryteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy tu na forum mają doświadczenie z Orientem Mako/Ray + wymiana na szafirowe szkło w autoryzowanym serwisie, by nie stracić gwarancji. Z łatwością zmieścisz się w 1000zł. Deep Blue - też fajna opcja.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Deep , albo Ray , albo Mako .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu orienta m-force w tej cenie szło dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo Deep , albo Ray , albo Mako .

 

Jako że to mój pierwszy post to witam Wszystkich serdecznie.

Chciałem zapytać czym różni się Ray od Mako?

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskazówkami, kształtem indeksów na tarczy, wyglądem bezela i bransolety. Niektórzy twierdzą, że Ray ma trochę lepszą lumę.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray

http://cdn3.volusion.com/htlyr.vuqkj/v/vspfiles/photos/CEM65009D-2.jpg?1408684729

Mako

http://cdn3.volusion.com/htlyr.vuqkj/v/vspfiles/photos/CEM65002D-5.jpg?1419346799

 

Big mako

http://img22.otofotki.pl/obrazki/pp31_Big-Mako.jpg

Zdiecia z sieci .

 

Różnice są w kopercie, bransolecie, wskazówkach i ogólnym wykonaniu . Moim zdaniem najlepszy ( czyli najfajniejszy ) jest duży mako .

 

Kolega był szybszy ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem big maka i raya, małe mako też wiele razy miałem w łapach. Nie ma raczej różnicy w wykonaniu tych zegarków. Różnice są w wyglądzie. Do tego big mak ma większą kopertę od mniejszych braci, przez co nadaje się raczej na większe nadgarstki (min. 18+) - IMO.

W kwestii szkła - o ile minerały w Orientach rysują się dość łatwo, o tyle hardlex w SKX już nie. Oprócz samej twardości szkła wpływ na to ma N pewno fakt, że szkło jest "schowane" względem bezela. SKX mam od ponad półtora roku i zdecydowanie to on przypadł mi najbardziej do gustu. Ray też fajny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szczegółowe info.

 

.....
Różnice są w kopercie, bransolecie, wskazówkach i ogólnym wykonaniu . Moim zdaniem najlepszy ( czyli najfajniejszy ) jest duży mako .

Kolega był szybszy ...

 

 

Z tych powyższych imho najciekawej wygląda big mako a zaraz po nim mako.

Szukam zegarka z podobnymi kryteriami co autor tematu. Sporo tego na rynku i ciężko wybrać nie mając możliwości przymiarki.

Na razie to big mako to mój typ, oprócz jeszcze kilku ciekawych pozycji na bazarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za uwagi,

 

Co byście wybrali z tych 4 .

 

Orient mako/Ray , Seiko skx , coś z Deep Blue czy Citek bn0100 ?

 

Gdzieś siedzi lepszy mechanizm czy kierować sie wyglądem

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Citizen to solarny kwarc. Jeśli zależy na super dokładności , to bardzo dobra opcja .

Mako , Ray , Big mako , to mechaniki , wszystkie na tym samym werku , solidnym werku . Ja wybrał bym coś z tej trójki , bo lubię mechaniki . Ale citizen , to równie dobry wybór .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos to orient m-force lub deep blue ze względu na szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moze tradycyjnie monstera? Są na jakimś nowym werku, gdzieś za 800 nowego widziałem. Od orienta zdaje się że lepiej zrobione, ja wolę hondę niż kia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem, czy lepiej?

Fakt jest taki, że seiko, jak i orient, to zegary bardzo wytrzymałe. Autor tematu z jednych z kryteriów podał, że chciałby zegar z szafirem, a ten temat spełnia deep blue, albo m-force od orienta.

Z mojego doświadczenia wiem, że m-force, to taki mechaniczny g-shock. Nie raz ucierpiała futryna drzwi, czy inne,,przeszkody'' i zegarowi dosłownie nic nie było. Jedyna wada, moim zdaniem, to zapinka bransolety, która szybko się rysuje, a cała reszta na plus. Monster też spoko, ale mi do gustu przypadła wersja poprzednia monsterka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestie wielkości nadgarstka kolegi. Monster na dużym nadgarstku wygląda śmiesznie, wtedy trzeba szukać Deep Blue. No i DB to design prawdziwych nurasów. Orienty, no może poza Big Mako, są strasznie ugrzecznione, trochę takie emeryckie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już się podpiałem pod kwestię wyboru zegarka to spróbuję też i dla siebie się czegość dowiedzieć :)

Ten m-force też świetnie wygląda ale cena nowego niestety wykracza sporo ponad budżet,chyba że trafi się gdzieś na używkę. Dlatego na razie Big Mako to mój typ, szczególnie w kolorze niebieskim. To szkiełko mineralne w Big Mako faktycznie tak szybko się rysuje?

Od kilku dni przyglądam się też tej propozycji z bazarku:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/120457-orient-sti-limited-edition-sfd0h001b/

Niestety aktualnie nie mam możliwości obejrzeć osobiście tego zegarka, gdyby tak było to może kwestie poszukiwania zegarka miałbym za sobą :)

Dodam jeszcze,że szukam tylko dużych i mechanicznych zegarków ( nadgarstek 18,5cm).

pozdr.

R/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Reya , do mako chyba też , można założyć szafir.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem kilka razy seiko z hardlexem i uzywane jako EDC, po kilku miesiącach zawsze miały poryzane szkła.

 

To jest fajna opcja, w dobrej cenie, nieco ponad budżet (jakieś 1,5x):

http://www.seiyajapan.com/collections/orient/products/orient-m-force-200m-diver-wv0151el-automatic

http://www.seiyajapan.com/collections/orient/products/orient-m-force-200m-diver-wv0141el-automatic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

W szczególności ta druga opcja kolorystyczna świetnie wygląda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M Force , to bardzo dobry wybór.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.