Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ceną przeróbki nikogo nie zaskoczę negatywnie i się tym nie przejmujcie. Nie jestem w tym projekcie dla drenowania kieszeni naszej piątki.

Mołnia byłaby najtańsza, Unitas będzie droższy bo będę musiał trochę więcej tam przerobić, bo nawet sam nie dopuszczałbym innej opcji jak wszystkie wskazówki w pionie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem dzisiaj natrafiłem na ten zegarek i... urzekła mnie ta tarcza... bardzo oszczędna i zarazem ładna i elegancka

 

post-27986-0-20385300-1459550535_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do 3 rzeczy najbardziej istotnych z punktu widzenia projektu:

 

1. Tarcza, genialna tarcza, na której trochę się dzieje. Na pewno giloszowana :)

 

2. Wysoka jakość wykonania - to na pewno i widzę, że tu się zgadzamy.

 

3. Cena adekwatna do poniesionych nakładów :) 

Na początku myślałem, że dobrze by było, żeby był jak najtańszy. Teraz się trochę waham i powoli odchodzę od opcji najtańszy i kieruję się w stronę...bardziej prestiżowego Unitasa, który jednak burzy koncepcję taniości :)


A zegarki, które pokazujecie chłopaki, to raczej tylko na Unitasie (z tego co się już nauczyłem :) ) w Molniji tak się nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ja jestem wzrokowcem pokaż jeden zegarek ( zdjęcie ) który Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adam ja jestem wzrokowcem pokaż jeden zegarek ( zdjęcie ) który Ci się podoba.

Nie wiem za bardzo po co, ale ok. Podoba mi wiele zegarków, między innymi takie:

 

Jiusko-Tourbillon-JFL0168L-SG-Chinese-To

i ten

 

post-87540-0-22292700-1459587291_thumb.jpg

 

Ale nie mają za wiele wspólnego z naszym projektem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy jeszcze za Sanikiem bo Jimmiego rozumiem , że tak jakby reprezentujemy wszyscy po trochu w kwestiach projektu tak?

Z tego co na razie widzę to trzy osoby w punkcie pierwszym wymieniają cechy tarczy, jako najważniejszą rzecz. Mam nadzieję, że to nie moja sugestia a także  pomysł przedstawienia 3 rzeczy ważnych Wam odpowiada bo będą one przeze mnie zapisane i przypominane podczas projektu żeby nic nam znowu nie uleciało. Nie będzie też żadnych powrotów. Projekt Regulatora na Mołni pokazał, że żeśmy działali mało metodycznie , a raczej filozoficznie dlatego teraz koniec z tym i nie będzie żadnych powrotów. Tak właśnie rozumiem zasadę 3 ważnych rzeczy, powiedzmy to będzie taki nasz dekalog.

 

W tej chwili  wróciliśmy do punktu wyjścia także żadnego przywiązania do mołni nie ma a przynajmniej nie powinno być.  Jednak UNITAS SWISS goły to 200$ , ze szlifem to koszt około 300$ a taki z mikroregulatorem to około 400$ także dla mnie trochę za dużo i zwracałbym się do UNITASA azjatyckiego, którego cena zakupu z częściami dodatkowymi to i tak będzie pewnie około 500zł... oj ciężko będzie ten zegarek zrobić poniżej 1500zł za gotowy produkt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Piękna giloszowana tarcza, z symetrycznymi subtarczami, nie przeładowana informacjami. Tarcza niebieska ze stalowymi wskazówkami lub stalowa z niebieskimi :)

2.Prosta kopera, której smaczkiem jest stożkowa koronka. L2L max 50mm.

3. Cena adekwatna do wartości składników (nie piszę o Waszej robociźnie, bo to jest bezcenne). Tj. jak unitas, za czym optuję od początku to akceptuję większy koszt.

 

Mój ideał (w rozsądnej cenie) to już wielokrotnie wklejany regulator niebieski od chronos-art. Oczywiście z wyjątkiem ich koperty :)

Ostatnio na allegro poszedł zegarek kieszonkowy z gołym unitasem za 250zł.Miałem go licytować, ale było to w środku dnia, polazłem na naradę w pracy i przepadło. Do dziś jestem wkurzony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ideał (w rozsądnej cenie) to już wielokrotnie wklejany regulator niebieski od chronos-art. Oczywiście z wyjątkiem ich koperty :)

Oj ta koperta jest tam trochę nie bardzo stylistycznie...cała reszta super

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toż napisałem, że z wyjątkiem koperty :)

Choć na żywo wyglądała solidnie jak na rzemieślniczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm. No to mamy chyba jasność...Wszystkim zależy na tym samym i chyba wszyscy jesteśmy gotowi ponieść większy koszt dla lepszego efektu.

 

Dobrze się stało, że teraz to wyszło...

 

No to teraz konkrety poproszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK spisałem wszystkie najważniejsze rzeczy. Wieczorkiem spróbuję wypisać wszystko przejrzyście w jednej wiadomości żeby był jasny obraz sytuacji. Tymczasem obowiązki i mówię Wam serwus do wieczora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępnie moja decyzja jest na NIE. Dla mnie to za droga inwestycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszu, doskonale wiesz jaki mam zdanie o Twoich pracach, bo komentuje je w 3 Twoich wątkach :)

 

Doceniam to co oferuje blase z modyfikacjami mechanizmu, również zaangażowanie wacora.

Wszystkie pomysły są świetne, ale to na różne projekty.

 

Ten miał być giliszowanym regulatorem za rozsądne pieniądze. Sporo już zostało ustalone.

 

A na czym dziś stoimy? Bo to co ostatnio czytam, dotyczy z trzech, różnych zegarków.

 

P.s. pisane w słońcu, na rowerze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Też mi się zebrało na sentymenty ale do samego siebie w słońcu z łopatą w rękach. Kopałem odwodnienie i tak sobie myślałem: Po co ja to robię , przecież od dwóch lat mamy na Kujawach suszę ? No ale nie byłbym  sobą gdybym nie rozłożył problemu syntetycznie i odpowiedziałem sobie sam: Kopiesz to chłopie po to, że jak już ten deszcz spadnie to nie będziesz miał kałuż pod ścianą a woda będzie rozprowadzona po ogródku całkiem za free ... I teraz wypnij pierś, łopatę mocno trzym i nikt ci teraz nie podskoczy na mieście , bo masz super system odwodnieniowo-nawadniający w jednym... Tak właśnie z grubsza się motywuję do pracy, której nie lubię :)

 

... myślałem, że jestem sam a tu proszę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszu, doskonale wiesz jaki mam zdanie o Twoich pracach, bo komentuje je w 3 Twoich wątkach :)

 

Doceniam to co oferuje blase z modyfikacjami mechanizmu, również zaangażowanie wacora.

Wszystkie pomysły są świetne, ale to na różne projekty.

 

Ten miał być giliszowanym regulatorem za rozsądne pieniądze. Sporo już zostało ustalone.

 

A na czym dziś stoimy? Bo to co ostatnio czytam, dotyczy z trzech, różnych zegarków.

 

P.s. pisane w słońcu, na rowerze :)

 

Sanik kolego robimy PUENtę na mołni bo to jest świetny projekt. Rozważania są tylko teoretyczne.

 

Rower jest NR1. Mam 15 km górę koło domu i zapraszam do siebie na piwko.

 

ps. pisano po 2 piwkach i koszeniu trawnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiadam... aż się boję co napisze Leszek po 3cim piwku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tarcze gotowe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, tak jak napisałem już jakiś czas temu, ja odpadam. Kibicuję i wspieram dobrym słowem. Czyn-jeśli zdecydujecie się na Mołnie 3602 (przy zdobieniu lepiej gołą) to wyślę zapytanie.

Dajcie sobie z tydzień odpoczynku.................refleksja  

 

Leszek, kopertę do................bo już się powoli gubię :ph34r:  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wysiadam... aż się boję co napisze Leszek po 3cim piwku.

 

Carousels Horse

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Chodzi mi oto że możemy zrobić zegarek który noszą nieliczni a spłycamy do zwykłej pasówki.

 

...chcesz mnie wykorzystać do tarczy z tytanu wartej 50 zł....

 

Pomyślcie sobie tak : ile razy w życiu ktoś Wam proponował modyfikację zegarka w rozsądnej cenie jak proponuje Blase ??? 

 

Sanik zróbmy zegarek biżuteryjny jedyny w skali forum bo jest nas pięciu ..... Penta :-)

Więcej takiej szansy może już nie być

...

 

No właśnie. Czytam sobie takie rzeczy i myślę - wchodzę. Tak właśnie chcę! Zróbmy coś ekstra! Niech będzie i giloszowane i emaliowane...niech pół będzie w emalii a pół w giloszu...pomysłów jest tysiąc. Wsadźmy tam Swiss Unitasa. Koszty ukryje się przed żoną, sam proces produkcji i projektowania się wydłuży...ale będzie to coś niesamowitego, coś pięknego i jedynego w swoim rodzaju...Ok, wyda się trochę pieniędzy, ale zegarek będzie na lata, noszony pewnie raz czy dwa razy do roku, a potem przekaże się go swojemu dziecku, a ono swojemu, być może ktoś w pewnym momencie będzie musiał go przechować w d*pie przez parę miesięcy, jak u Quentina...bo to będzie coś super pięknego i wyjątkowego...

 

A potem czytam:

 

...robimy PUENtę na mołni bo to jest świetny projekt. Rozważania są tylko teoretyczne...

 

i robi mi się słabo, źle i nieprzyjemnie...i coraz bardziej nie lubię tego ruskiego mechanizmu :/

I jak jeszcze czytam, że koperta koszmarna, tarcza mocno średnio wygląda, ale róbmy bo już coś tam zaczęliśmy...to (taka buźka co płacze by się przydała, ale tutaj nie ma, to dam taką :( )

 

Ja jestem gotów ponieść większy koszt niż koledzy, którzy będą coś materialnego robić (tarcza, mechanizm), to oczywiste...trudno, najwyżej odwiedzę Providenta czy inną Wongę...

 

ps. pisane na trzeźwo...jeszcze :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.