Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

EnamelDial

Regulateur Penta - zegarek pięciu.

Rekomendowane odpowiedzi

Ten miał być giliszowanym regulatorem za rozsądne pieniądze. Sporo już zostało ustalone.

 

  :)

 

Penta za max 450 zł.

 

 

No właśnie. Czytam sobie takie rzeczy i myślę - wchodzę. Tak właśnie chcę! Zróbmy coś ekstra! Niech będzie i giloszowane i emaliowane...niech pół będzie w emalii a pół w giloszu...pomysłów jest tysiąc. Wsadźmy tam Swiss Unitasa. Koszty ukryje się przed żoną, sam proces produkcji i projektowania się wydłuży...ale będzie to coś niesamowitego, coś pięknego i jedynego w swoim rodzaju...Ok, wyda się trochę pieniędzy, ale zegarek będzie na lata, noszony pewnie raz czy dwa razy do roku, a potem przekaże się go swojemu dziecku, a ono swojemu, być może ktoś w pewnym momencie będzie musiał go przechować w d*pie przez parę miesięcy, jak u Quentina...bo to będzie coś super pięknego i wyjątkowego...

 

A potem czytam:

 

 

i robi mi się słabo, źle i nieprzyjemnie...i coraz bardziej nie lubię tego ruskiego mechanizmu :/

I jak jeszcze czytam, że koperta koszmarna, tarcza mocno średnio wygląda, ale róbmy bo już coś tam zaczęliśmy...to (taka buźka co płacze by się przydała, ale tutaj nie ma, to dam taką :( )

 

Ja jestem gotów ponieść większy koszt niż koledzy, którzy będą coś materialnego robić (tarcza, mechanizm), to oczywiste...trudno, najwyżej odwiedzę Providenta czy inną Wongę...

 

ps. pisane na trzeźwo...jeszcze :P

 

 

  :):lol: - jw. 450 zł Penta . Może być nawet tarcza z aluminium na niebiesko jak proponował Blase.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, podana kwota to koszt super paska z klamrą/hand made.

Jak robiłem pasówki to drożej mi wychodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK spisałem wszystkie najważniejsze rzeczy. Wieczorkiem spróbuję wypisać wszystko przejrzyście w jednej wiadomości żeby był jasny obraz sytuacji. Tymczasem obowiązki i mówię Wam serwus do wieczora.

 

No i...bo coś temat ucichł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i...bo coś temat ucichł...

 

Tarcza:

 Wszyscy zgadzają się na giloszowaną tarczę, która ma być jako całość genialna, ale z prostym giloszem. Kolor niebieski ze stalowymi wskazówkami lub stalowy z breguetowskimi wskazówkami. To czego inni nie uwzględnili to także stożkowa koronka, jako wzór całości  Chronos-art oraz grawer lub nadruk na tarczy.

 

Jakość:

Wysoka jakość padła najczęściej (3x). Także tylko podzespoły nowe lub specjalnie wytworzone, zero demobilu.

 

Finanse:

Ja jestem za max. 1000zł z materiały, Wacor i Sanik użyli określeń adekwatna , Leszek... No cóż Leszek jest coraz częściej zagadkowy, nie wiem kiedy żartuje a kiedy nie ale ocenił na 450zł. Średnia ciężka do wyliczenia ale powiedzmy na razie , że jest 725zł

 

 

Zagadnienia: Pasek, wskazówki, mechanizm, rozmieszczenie wskazówek itd... są sprawami otwartymi, do ustalenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No skoro budżet mamy jaki mamy, to reszta jest już chyba prosta:

-mechanizm - Mołnija - bo w tej cenie nic innego nie kupimy

-mechanizm niesie za sobą rozmieszczenie wskazówek, można jedynie pokombinować z wielkością

 

Chyba, że mamy inne zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza:

 Wszyscy zgadzają się na giloszowaną tarczę, która ma być jako całość genialna,

 

........jako wzór całości  Chronos-art oraz grawer lub nadruk na tarczy.

 

......................ale ocenił na 450zł. Średnia ciężka do wyliczenia ale powiedzmy na razie , że jest 725zł

 

 

Zagadnienia: Pasek, wskazówki, mechanizm, rozmieszczenie wskazówek itd... są sprawami otwartymi, do ustalenia.

 

 

To jest genialna tarcza :

 

vcsartorial7.JPG

 

 

 

 

vcsartorial5.JPG

 

vcsartorial3.JPG

 

vcsartorial2.JPG

 

vcsartorial8.JPG

 

 

 

porównywanie mojej tarczy do tarczy chronos uważam za mało zabawne, poświęcam na tarczę czasami 100 godzin ręcznej pracy

 

450 zł bez ceny Twojej pracy nad mechanizmem i ceny tarczy

 

 

No skoro budżet mamy jaki mamy, to reszta jest już chyba prosta:

-mechanizm - Mołnija - bo w tej cenie nic innego nie kupimy

-mechanizm niesie za sobą rozmieszczenie wskazówek, można jedynie pokombinować z wielkością

 

Chyba, że mamy inne zdanie?

 

 

Myślałem że projekt już jest zrobiony :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wstępna wersja na pewno...był okres weekendowy i nam wszystkim hormony szalały :) , toteż nie wszystko zostało ustalone...

 

- trzymamy się tarczy blase'a.?

- gilosz - zmodyfikowana penta?

- rozmieszczenie i wielkość tarczek wszystkim pasuje?

- wskazówki - pomyślimy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest genialna tarcza :

 

porównywanie mojej tarczy do tarczy chronos uważam za mało zabawne, poświęcam na tarczę czasami 100 godzin ręcznej pracy

 

Genialna na miarę możliwości Leszku, przecież nikt nie będzie twojej pracy porównywał do np.: VC.

Prosty gilosz i zabarwienie na niebiesko to chyba jest do wykonania? Czy nie? A jeśli nie to zrobisz stalową tarczę i gitara.

Na wierzch wymyślimy jakieś ringi do podziałek stalowe lub inne , toczone  lub cięte cnc i też pięknie.

Podziałki z nadruku lub grawerowane.

Nikt Ci nie każe całej tarczy ręcznie robić , mamy przecież ludzi w projekcie. Ty robiłbyś gilosz , ja mechanizm i nadruk jeśliby przeszedł, Wacor np.: mógłby się zająć koordynacją elementów dodatkowych na tarczy i kontaktem z cnc usługą w zakresie ringów, wskazówek oraz grawerowania. Sanik zostałby skarbnikiem ale takim prawdziwym , ze środkami na koncie i naszym błogosławieństwem...

 

Osobiście chciałem ten projekt potraktować rozwojowo i pokazać , że z dostępnych elementów i własną inwencją twórczą można zrobić coś czego nie trzeba się wstydzić, ba coś co mogłoby być jakąś bazą do dłuższej współpracy. Jednak z  przykrością stwierdzam, że ta wizja jakoś mi gdzieś ulatuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopkai, przygoruję 5-ć grafik/autorskich z gotowym zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopkai, przygoruję 5-ć grafik/autorskich z gotowym zegarkiem.

A jakie masz założenia: Mechanizm, koszty itd...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MAMY PENTĘ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/132351-regulateur-penta-zegarek-pi%C4%99ciu/page-23?do=findComment&comment=1708670

 

Panowie w poście 456 już napisałem to co napisałem. Nad czym Wy dumacie ? Ile jeszcze będziemy dogrywać tarczę ?

 

 

Wstępna wersja na pewno...był okres weekendowy i nam wszystkim hormony szalały :) , toteż nie wszystko zostało ustalone...

 

- trzymamy się tarczy blase'a.?

- gilosz - zmodyfikowana penta?

- rozmieszczenie i wielkość tarczek wszystkim pasuje?

- wskazówki - pomyślimy?

 

Dajcie mi projekt tarczy a  resztę sami sobie ustalajcie.

 

 

Genialna na miarę możliwości Leszku, przecież nikt nie będzie twojej pracy porównywał do np.: VC.

Prosty gilosz i zabarwienie na niebiesko to chyba jest do wykonania? Czy nie? A jeśli nie to zrobisz stalową tarczę i gitara.

Na wierzch wymyślimy jakieś ringi do podziałek stalowe lub inne , toczone  lub cięte cnc i też pięknie.

Podziałki z nadruku lub grawerowane.

Nikt Ci nie każe całej tarczy ręcznie robić , mamy przecież ludzi w projekcie. Ty robiłbyś gilosz , ja mechanizm i nadruk jeśliby przeszedł, Wacor np.: mógłby się zająć koordynacją elementów dodatkowych na tarczy i kontaktem z cnc usługą w zakresie ringów, wskazówek oraz grawerowania. Sanik zostałby skarbnikiem ale takim prawdziwym , ze środkami na koncie i naszym błogosławieństwem...

 

Osobiście chciałem ten projekt potraktować rozwojowo i pokazać , że z dostępnych elementów i własną inwencją twórczą można zrobić coś czego nie trzeba się wstydzić, ba coś co mogłoby być jakąś bazą do dłuższej współpracy. Jednak z  przykrością stwierdzam, że ta wizja jakoś mi gdzieś ulatuje.

 

Zrobię taką samą jak Vacheron ale mamy projekt ubogi więc robimy to co jest.

Tarczę robię tylko ja i przedstawiam wam prototyp. Jak nie pasuje decydujecie sobie co dalej. To był wstępny warunek.

Nie będzie CNC i to jest na 100% .

Nie będzie stali nierdzewnej i to jest na 200% pewne. Robiłem już testery i wyglądają źle.

Osobiście jest to mój jedyny projekt wspólny nigdy nie przewidywałem dalszej współpracy. Zegarków nie noszę i jeden mi wystarczy.

Proszę mi dać projekt tarczy a gwarantuję Ci że nie będziesz się musiał wstydzić za tarczę.

 

 

Chłopkai, przygoruję 5-ć grafik/autorskich z gotowym zegarkiem.

 

  :)  Jimmy tylko takie piękne grafiki jak zrobiłeś dla tej drugiej firmy - zapomniałem nazwy.

 

Nie zapomnij dać z tyłu grawerowanego mechanizmu :lol: :lol: :lol: :lol:

 

977c929d34fd4066103f29f7213012f0.jpg

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blase, grafika to taki mały bonus, niezależny od projektu. Kontunuacja pewnego cyklu, w którym mogę umieścić powstając zegarek.

Twój kosztorys, a raczej zaproponowana cena jest moim zdaniem jak najbardziej ok.

 

Leszek, może być tylko lepiej. Każda kolejna  praca jest lepsza od poprzedniej  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, może być tylko lepiej. Każda kolejna  praca jest lepsza od poprzedniej  :D

 

Jak u mnie :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Czyli to co było jest ok, i się wszyscy zgadzamy z tym co nam wyszło?:

 

post-87540-0-92891600-1459879500.jpg

 

Jeśli tak, to trzeba pomierzyć dokładnie tarczę (gdzie mają być dziurki itd.) i zrobić projekt tak? Leszku, jak ma wyglądać taki projekt? To się w CADzie robi czy jak? Nigdy nie widziałem, jak w CADzie to mogę zrobić. Jeśli wystarczy to co zrobił blase, to tylko te wymiary trzeba zapisać i będzie git?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem za.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tarczę gotową z powierconymi wszystkimi otworami :) . Także jeśli będzie wola to udostępniam i bez mierzenia, kombinowania, na  przetrasowanie można to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to chyba jest zgoda, że robimy to co w poście #643.

Leszku, jak ma wyglądać projekt? Czy tarcza od blase wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przykro słuchać było. Wyglądało, że sprawa leży i kwiczy... Mam nadzieję, że faktycznie się podniesiecie i dopniecie swego.

Ale błagam: nie nazywajcie tego PROJEKTEM - to co robicie z definicyjnym projektowaniem nie ma nic wspólnego.

 

PS. Leszek, przestań siać defetyzm, po prostu rób swoje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza na pewno nie wystarczy ale pomoże dużo

 

Wymiary tarczek, podziałek, średnica tarczy, długość nóżek..  to trzeba pomierzyć i podać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Czyli to co było jest ok, i się wszyscy zgadzamy z tym co nam wyszło?:

Jeśli tak, to trzeba pomierzyć dokładnie tarczę (gdzie mają być dziurki itd.) i zrobić projekt tak? Leszku, jak ma wyglądać taki projekt? To się w CADzie robi czy jak? Nigdy nie widziałem, jak w CADzie to mogę zrobić. Jeśli wystarczy to co zrobił blase, to tylko te wymiary trzeba zapisać i będzie git?

 

Jak zrobisz w cad to przekonwertuj na końcu na dxf bo ja nie mam Cada

 

 

PS. Leszek, przestań siać defetyzm, po prostu rób swoje...

 

To mi się dostało nie wiem za co ? :D

 

 

No to chyba jest zgoda, że robimy to co w poście #643.

Leszku, jak ma wyglądać projekt? Czy tarcza od blase wystarczy?

 

Tak tarcza wystarczy.  Wyślę do Jimmiego i On "rozrysuje" ją na papier :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wobec braku zainteresowania informuję że zawieszam na ok. 1-2 miesiące swoją działalność w projekcie.

TO NIE JEST WYCOFANIE Z PROJEKTU !!

 

Dwie moje maszyny dzięki pomocy rodziny zostaną zmodernizowane do "ornamentyki".

 

Po "przeróbce" giloszarek będę mógł zastosować dodatkowe wzory tarczy.

 

Na Rose engine np taki :

 

cartier_image.3721748.jpg

 

 

 

 

 

20699-6.jpg

 

 

 

Oraz dowolny wymyślony wzór po przygotowaniu "matrycy: w cenie ok. 150 zł :

 

f3ba7b436a6f4b7bb57b5124d21d3d9e.jpg

\

 

 

N liniowej Straight line możliwy będzie prosty wzór tego typu.Tutaj zaplanowałem  mniejsza przeróbkę bo planuje zakup w 2017 oryginalnej maszyny.

 

 

victorinox-74mm-guilloche-waves-and-line

 

musee_zurich_07.jpg

 

 

za utrudnienia przepraszam ale nie ma więcej czasu czekać na projekt penty

 

Pozdrawiam Leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.