Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Astarloa12

Balticus Watches

Recommended Posts

Na zdjęciu od lewej: Superluminova (c1), Balticus Grey Seal, Seiko SNK 809. Tarcza jest biała, co może delikatnie zaburzyć odbiór. Wg mnie świeci super i dość długo :)  

SVcUNvB.jpg

Właśnie obejrzałem sobie dekiel od kwarcowego Gold Dusta żony.

SAPPHIRE CRYSTA

AUTOMATIC MOVEMENT

Bardzo słabo to wygląda...

IMG_20180121_170611 copy.jpg

Zagadaj do Bartka. Pewnie wymieni. W srebrnej wersji moja żona ma napisane Japan movement. No chyba, że w gold serio jest automat:p

Nie jest zły ale wersja z jakimś męskim kolorem też by się przydała.I na tarczy jakoś pusto ,może jakieś fale lub jakiś inny dodatek.

Mam zegarki z dobrą lumą, a Balticusa Grey Seala przymierzam, żeby był la mnie takim caduslowym zegarkiem do niektórych koszul. Mocna luma nie jest mi potrzebna, ale na swoją cenę to przydała by się mu dobra luma, nie symboliczna.

Prototyp dużo obiecuje, ale sądząc po szerokim oknie godziny to na skaczącą nie ma co liczyć...

Generalnie divery wystają zza mankietu, bo są grube :)

Prototyp wg mnie przrekombinowany. Ważne jest rozwijać firmę o kolejne modele, ale żeby nie wyszedł jakiś jarmark.

Orient, Squale i Balticus. Pierwsze 2 świecą tak po 10 sec naswietlenia latareczka. Balticusa męczyłem z minute. Różnica raczej mocno widoczna.

post-81405-0-69021200-1516736328_thumb.jpg

Takie pytanko mam. Kupiłem Helmeta czarnego. Dokładnie z tej aukcji. 
Jakby było mało dokładnie ten ze zdjęć (nr 21/100). Zegarek ofoliowany, niby wszystko jak z fabryki. Tylko jest jedno ale. W moim jest odwrotnie zakręcony dekiel. Jakiś refub mi się trafił? Ktoś w nim grzebał? Nie miałem wcześniej automatu - przy delikatnym bujaniu zegarkiem słychać pracę wahnika, tak ma być?
Zegarek niby chodzi, niby nic się nie dzieje tylko jakoś wlazło mi to w głowę i żyć nie daje. Szukam dziury w całym??

Może nie "odwrotnie zakręcony dekiel" tylko bardziej, albo mniej  dokręcony?

Widać różnicę.

No widać ale to nie jest "rasowy" diver jak pozostali dwaj konkurenci, poza tym obstawiam że części robili obywatele kraju Środka a oni nigdy w lumie mocni nie byli co było widać np w przypadku pierwszej wersji Vis'a,   ;)

:)

No tak, ale dalej pod takiego może być podciągany. Z resztą mam zegarki, które nie mają z Diverami nic wspólnego a świecą o niebo lepiej. W zegarku za taką kasę jest to jednak dla mnie zawód.

Może nie "odwrotnie zakręcony dekiel" tylko bardziej, albo mniej dokręcony?

No widać ale to nie jest "rasowy" diver jak pozostali dwaj konkurenci, poza tym obstawiam że części robili obywatele kraju Środka a oni nigdy w lumie mocni nie byli co było widać np w przypadku pierwszej wersji Vis'a, ;)

A Seiko i Citizen skąd mają swoje lumy? U nich dobrze działają.

Guest TigerBear

Witajcie, mam pytanie do posiadaczy "Gwiezdnych Pyłów".

Jak wygląda sprawa z jakością wykonania koperty ?

Do jakich zegarków można go porównać, w tym aspekcie.

Davosa, Steinhart, Certina, Epos... ?

Aha, I jak.jest z tym rozmiarem ? Koperta ma 42 mm, ale jest kształt wydaje się być taki, że faktycznie wygląda na większy.

Dobrze myślę ?

Ktoś wie czy Balticusa można kupić bezpośrednio u źródła czyli twórcy marki?

Zapytaj go. Obsatwiam, że tak.

na zdjęciu ma być tak zeby było ładnie, na żywo ma być szczelnie i dobrze dokręcone, mz szukasz dizury w całym ;)

W sumie to coś takiego chciałem przeczytać. Najgorzej jak nie do końca zna się temat i potem doszukuje się jakichś "teorii spiskowych" :-)