Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Astarloa12

Balticus Watches

Recommended Posts

Balticus akurat obrał drogę ekspansji na butiki, podobnie jak Certina czy Tissot, [...]

Ja tam Balticus'a w żadnym butiku nie widziałem, ale to akurat żaden dowód że go tam nie ma bo ja "mało miasteczkowy" się zrobiłem... na starość, a to by trzeba w jakiejś metropolii pewnie szukać  :D

Edited by Daito

:)

Jakieś sklepy są po galeriach ponoć ,nawet w Rzeszowie niby jest ale nie widziałem :)). Mam nadzieje ze balticus dalej zajdzie niż atlantic który znany jest praktycznie tylko w Polsce

Balticus w Wawie jest dostępny w Złotych Tarasach ( jest też xicorr, g.gerlach). Jeszcze Galeria Arkadia, tam też widział Balticus. Niestety nie pamiętam nazw butików.

Edited by wsebus

Fajna marka. Na razie jedyny mój "mechanik" to właśnie Helmet od Balticusa. Przeczytałem kiedyś recenzję, spodobał mi się a teraz się tanio trafił ;) Bardzo zadowolony jestem. 

Macalem Balticusa w Złotych tarasach i moim zdaniem - nie mam pytań. (Znaczy zdecydowanie TAK).

W jednym sklepie internetowym jest teraz promocja -18% o ile dobrze pamietam... Wygooglać można łatwo...

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Jakiś czas temu oglądałem Balticusa we Wrocławiu w Galerii Dominikańskiej. Jest tam dostępnych kilka ich modeli. Była akurat dobra cena na Helmeta wiec pomyślałem podejdę sobie i obejrzę, jak mi się spodoba to kupię. Helmeta niestety nie mieli, ale że ruch był niewielki to zapytałem sprzedawcy czy może mi pokazać inne modele. Miałem wiec w ręce Gwiezdny Pył i Volansa. Do obu sztuk mam to samo zastrzeżenie. Słaba jakość wykonania tarcz. W GP 3 indeksy ułożone nie równo. Dwa przekrzywione w prawo trzeci w lewo. W Volansie rozjazd pomiędzy kropką z lumy, a indeksem (ten sam efekt można zobaczyć na zdjęciach reklamowych tego modelu na stronie Balticusa). Jeśli mogę coś dodać w temacie estetyki to w Volansie nie pasuje mi przeszklony dekiel, ta Miyota nie jest zbyt piękna i nawet logo producenta na wahniku nie ratuje sytuacji. Zdecydowanie ładny dekiel z głębokim grawerem jak w Helmecie bardziej by pasował. Więc jeśli zakup Balticusa to tylko osobiście żeby go wcześniej obejrzeć (nie przepadam za zabawami typu kupno na odległość a później zwrot). Wierzę, że te zaobserwowane babole, to niewielki odsetek w całej produkcji i reszta jest w porządku.

P.S. Zegarków nie oglądałem przez lupę, nie robiłem zdjęć i ich nie powiększałem. Te wady o których pisałem dało się zauważyć gołym okiem po chwili patrzenia na tarcze.

Czołem

Trafiłem dzisiaj na ten watek i super.

Znalazłem na dysku takie zdjęcie z marca 2016r. To prototyp limitowanego zegarka dla jednej z grup na Fb, nad którym pracowaliśmy z Bartkiem i jeszcze 3 kolegami.

To wtedy, a właściwie chyba już w lutym podła myśl o 2 koronkach, tak aby zegarek przypominał Super Compressory z lat 60-tych (nie przypomina, ale to inna sprawa :) ). Ten model z początków 2016r był pierwowzorem Helmeta, chyba najbardziej rozpoznawalnego, obok Gwiezdnego pyłu, modelu Balticusa.

post-103382-0-05976100-1522742852_thumb.jpg

post-103382-0-34174900-1522742859_thumb.jpg

post-103382-0-58049300-1522742866_thumb.jpg

post-103382-0-14590500-1522742905_thumb.jpg

a co z Arctowskim? była ankieta jakiś czas temu..

Jeśli chodzi Ci o Henryka to nie żyje od 1958... jeśli o stację arktyczną  to nad Zatoką Admiralicji na Wyspie Króla Jerzego szukaj z jeśli chodzi Ci o zegarek wydaje mi się że nieco pomyliłeś... producenta ;)

:D :D

Edited by Daito

:)

Gdzieś w sieci widziałem info, że Fala i Foka w brązie już nadchodzą

Cześć.

Mam kilka pytń o Balticus Helmet. Jakoś tak nie znalazłem odpowiedzi... Jaka jest rezerwa chodu, czy jest taki duży (dziwnie zabrzmiało, mam Seiko Sumo i wygląda ok na nadgarstku), ogólnie wrażenia z użytkowania? Mam Szwajcara, kilka Japończyków, Ruska, został mi jeszcze Niemiec i Amerykanin, ale w końcu musi być jakiś Polak. Na żywo widziałem tylko Gwiezdny pył i nie podszedł mi, natomiast Helmet ze zdjęć bardzo mi się podoba i tylko kwestia koloru. Dzięki za podpowiedzi.

Mam czarnego Helmeta. OIDP to rezerwa jest 40h. Nadgarstek mam chudy, ok. 17cm ale dobrze się układa, dla mnie rozmiar na granicy akceptacji. Na tyle mi się dobrze nosi, że przymierzam się do kolejnego zakupu u Bartka :)

Nigdzie nie mogę znaleźć konkretnego info - jest "gwiezdny pył" kwarcowy, męski oczywiście i bez chrono ? Gdzieś w czeluściach sieci, czytałem, że Balticus planuje całą serię kwarców - "bateryjkowych" odpowiedników swoich flagowych zegarków.

Nie ma. GP bez chrono masz w wersji męskiej 42mm w automacie, mniejsza wersja damska z sub sekundą jest kwarcowa. Jeśli chodzi o chrono to standardowe jest w kwarcu, ale byłą zrobiona limitka dla grupy facebookowej czasoholików, która była również w automacie. 

Też mam ten problem, ale czekam na mniejsze wersje.