Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy nabytek :

 

post-27475-0-16465800-1394033113.jpg

 

Jest to nowość Diora, jak go tylko zobaczyłem, że pojawił się dzisiaj w perfumerii, to odrazu wszedłem żeby go wypróbować. Długo się nie zastanawiałem i sobie go sprezentowałem. Jest co prawda bardzo podobny do reszty Diorów (w tym do wersji Intense, którą posiadam), ale troszke jakby łagodniejszy, mniej męczący, i ma jakąś nową ciekawą nutkę. Dla mnie bomba, trudno chyba o bardziej męski zapach :) Polecam, na wieczorowe wyjścia rewelacyjny!

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie jedna rzecz...jesli Dior lub nie daj Boże Armani "wypuści" jakiegoś sikora - każdy miłośnik zegarków krzyczy, że to gaciowy wyrób. Gaciowe perfumy jak widzę cieszą się większym poważaniem :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie jedna rzecz...jesli Dior lub nie daj Boże Armani "wypuści" jakiegoś sikora - każdy miłośnik zegarków krzyczy, że to gaciowy wyrób. Gaciowe perfumy jak widzę cieszą się większym poważaniem :D :D :D

:-)

Remy zapytam o reformulacje i dam znac

Edytowane przez nash13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanowiła mnie jedna rzecz...jesli Dior lub nie daj Boże Armani "wypuści" jakiegoś sikora - każdy miłośnik zegarków krzyczy, że to gaciowy wyrób. Gaciowe perfumy jak widzę cieszą się większym poważaniem :D :D :D

 

 No troche jest w tym racji :) ale np. ja nie jestem jeszcze gotowy wydać powyżej 500 zł za 50ml :)


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał bo C For Man to świetny zapach. Ale bardziej polecam Ci Amouage Jubilation XXV i Amouage Interlude. Sa tańsze troche. Gdyby C For Man był tańszy (w Quality 1500 zł za 50 ml) to bym go dawno kupił. A takto muszę się posiłkować dekantami i próbkami. Mam co prawda około 10 ml C For Man ale staram sie go oszczędzać. Michał spróbuj tez koniecznie Amouage Epic, Memoir Man, czarną turmalinę od Durbano, cała kolekcję Montale, zapachy Creeda (szczególnie Aventus).

Jeżeli chodzi o trwałość C For Man jest zabójcza. Na skórze mojej trzyma sie ponad 28h. Na ciuchach o wieele dłużej... Jakiś czas temu wygrzebalem koszulkę która miała zaaplikowana kilka psików C For Man, leżała w szufladzie chyba z 3 tygodnie. Nadal pachnie :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałbym o Kilianie! Kiliana też radzę Ci sprawdzić :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reformulacje to ma ona też związek z alergenami - czasem jest tak, że prawo dołoży jakiś alergen do listy tych których być w składzie nie może albo zmniejszą dopuszczalną zawartość procentową alergenu. Pozatym reformulacji trzeba czasem dokonać chcąc zwiększyć zaperfumowanie.

Apropo alergenów to są one w pewnym stopniu nośnikiem zapachów więc ich zmiany wpływają na zapach w mniejszym lub większym stopniu.


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I zapomniałbym o Kilianie! Kiliana też radzę Ci sprawdzić :).

 

 

A Lubin? A Micallef? A Nasomatto, Parfum d'Empire, Kurkdjian, Penhaligon's, Bekkali, Perfumum Roma, Molvizar, czy choćby Esteban itp, to psy? :D

Problem w tym, że sporo ich i wiele naprawdę fajnych. Niestety


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o reformulacje to ma ona też związek z alergenami - czasem jest tak, że prawo dołoży jakiś alergen do listy tych których być w składzie nie może albo zmniejszą dopuszczalną zawartość procentową alergenu. Pozatym reformulacji trzeba czasem dokonać chcąc zwiększyć zaperfumowanie.

Apropo alergenów to są one w pewnym stopniu nośnikiem zapachów więc ich zmiany wpływają na zapach w mniejszym lub większym stopniu.

 

 

Wg mnie reformulacja nie opiera sie na zastosowanych składnikach ich ograniczonej dostepności czy wycofaniem ich z użytku, to jet imo mydlenie oczu. Kiedys może tak było. Wg mnie, na dzień dzisiejszy jest to jeden procent tej syfiastej praktyki. Mysle że głownie chodzi o cięcie kosztów, przez co zapachy są rozcieńczane na zabój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Lubin? A Micallef? A Nasomatto, Parfum d'Empire, Kurkdjian, Penhaligon's, Bekkali, Perfumum Roma, Molvizar, czy choćby Esteban itp, to psy? :D

Problem w tym, że sporo ich i wiele naprawdę fajnych. Niestety

 

 

Moim zdaniem żadna z wymienionych marek nie ma startu do Amouage czy CC. Poza Kurdidżjanem i Nasomato żadna nawet nie zbliża sie jakościowo do A i CC. Kompozycyjnie tez nie jest różowo, z każdej marki wybrałbym max dwa godne zapachy :rolleyes:  Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

 

Oczywiście do przetestowania zachęcam :)

Edytowane przez cyklotymik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 zł. za 50 ml. to już na starcie skutecznie zniechęca. Przesada. Wolę w tej cenie wielką butle 250 ml TF TV. Ale powąchać nie zaszkodzi :) Za ile można wyrwać 10 ml ? Moim celem nr. 1 narazie jest stestowanie zapachów Amouage.

 

EDIT : znalazłem, ok. 300 zł. za 10ml.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena, to już kwestia całkiem inna :) Myślę że w Amłażu jest jak najbardziej uzasadniona, czego nie mozna powiedziec o Molvizarze czy CC, tu ceny są przegięte na max, imo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BANG! Jacobsa

 

O ile twórcę zaakceptujesz ;)

 

Po teście nadgarstkowym stwierdzam, że Bang to jakiś żart. Trzy rodzaje pieprzu a pieprzu jak na lekarstwo, niestety w porównaniu z Hermesem wypada mniej niż blado. Trwałość, przynajmniej na mojej ręce żenująca - po godzinie w zasadzie zapachu nie było :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał teraz jest akurat rozbiórka CC na perfuforum.

Edytowane przez Robson01

Nie kłóć się z idiotami - sprowadzą Cię do swojego poziomu i pokonają doświadczeniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do mnie takie próbki przyjechały:

 

AMOUAGE Jubilation XXV Man EDP  

AMOUAGE Memoir Man EDP 

CLIVE CHRISTIAN C for Men 

AMOUAGE Interlude Man EDP 

 

Zobaczymy co się z tego urodzi, żona otrzymała taki sam zestaw. Próbki zakupiłem w perfumerii Quality przez internet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem żadna z wymienionych marek nie ma startu do Amouage czy CC. Poza Kurdidżjanem i Nasomato żadna nawet nie zbliża sie jakościowo do A i CC. Kompozycyjnie tez nie jest różowo, z każdej marki wybrałbym max dwa godne zapachy :rolleyes:  Oczywiście to jest tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim zgadzać.

 

Oczywiście do przetestowania zachęcam :)

 

No a o czym ja pisałem?

Jeśli Michał w ogóle nie zetknął się dotychczas z niszą, to przecież nie może (tzn może, ale moim zdaniem nie powinien) ograniczyć się tylko do dwóch topowych firm, bo w ofercie innych też jest mnóstwo interesujących i doskonałych jakościowo zapachów, często nie gorszych od A i CC ( a przynajmniej nie rażąco gorszych). A co się komu spodaba, to przecież z góry nie można założyć.

To trochę tak, jakby komuś zaczynającemu się interesować zegarkami powiedzieć, że tak naprawdę to warto się zajmować tylko PP i LS, no może jeszcze VC i AP, a na resztę szkoda czasu i kasy ;)

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No a o czym ja pisałem?

Jeśli Michał w ogóle nie zetknął się dotychczas z niszą, to przecież nie może (tzn może, ale moim zdaniem nie powinien) ograniczyć się tylko do dwóch topowych firm, bo w ofercie innych też jest mnóstwo interesujących i doskonałych jakościowo zapachów, często nie gorszych od A i CC ( a przynajmniej nie rażąco gorszych). A co się komu spodaba, to przecież z góry nie można założyć.

To trochę tak, jakby komuś zaczynającemu się interesować zegarkami powiedzieć, że tak naprawdę to warto się zajmować tylko PP i LS, no może jeszcze VC i AP, a na resztę szkoda czasu i kasy ;)

 

No masz rację, choć z tymi zegarkami nie do końca, zwróć uwagę na różnice w cenir miedzy tanimi a np. PP, Ap itd. itp.

 

Napisałem jako ciekawostkę, że jakośc Amłaża jest już legendarna i jest niewiele firm które w tym aspekcie mu dorównują, a znając Michała będzie mierzył wysoko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, choć z tymi zegarkami nie do końca, zwróć uwagę na różnice w cenir miedzy tanimi a np. PP, Ap itd. itp.

 

Napisałem jako ciekawostkę, że jakośc Amłaża jest już legendarna i jest niewiele firm które w tym aspekcie mu dorównują, a znając Michała będzie mierzył wysoko :)

 

No, w perfumach różnice cen też są znaczne - za CC No1 masz około 6600zł/100ml, Amuage oscylują w okolicach 900zł/100ml, "reszta świata" to już różnie - zwykle 500-800, ale już taki Molvizar...

Co do jakości, to też zależy, jak do tego podchodzić. Projekcja i trwałość to parametry oczywiste, a niuanse to już chyba każdy nos inaczej odbiera...

No ale to takie pogaduszki (miłe zresztą) a podstawa to osobiste zapoznanie się z zapachem. Ktoś tam kiedyś powiedział, że pisanie o perfumach jest jak tańczenie o architekturze ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie ta truskawka w CC, jakoś mi to średnio pasuje do męskich perfum. Ciekaw bardzo jestem jakie zrobi na mnie wrażenie ten zapach.


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie masz czego się obawiać.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał nie masz czego się obawiać.

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dla kobiet tym razem :)

 

post-27475-0-70376200-1394565157_thumb.jpg

 

Moja druga połówka go ostatnio używa i strasznie mi się na niej podoba. Polecam, moim zdaniem genialny zapach. Gdyby ktoś czegoś szukał dla swojej lubej, to naprawde warto wziąć go pod uwagę.

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, coś dla kobiet tym razem :)

 

attachicon.gifimage.jpg

 

Moja druga połówka go ostatnio używa i strasznie mi się na niej podoba. Polecam, moim zdaniem genialny zapach. Gdyby ktoś czegoś szukał dla swojej lubej, to naprawde warto wziąć go pod uwagę.

Zgoda w 100% Moja druga połówka też go używa, za moją namową zresztą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była go dostała. Też mi się bardzo na niej podobał. Nowa pewnie też go dostanie :). Michał a kiedy w koncu nisza? :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja była go dostała. Też mi się bardzo na niej podobał. Nowa pewnie też go dostanie :). Michał a kiedy w koncu nisza? :).

 

 

Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk


Bartek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.