Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość JUSUP

Perfumy

Rekomendowane odpowiedzi

Po dobie i kąpieli - z tobacco vanilii - został ulotny ślad vanilii. Tobacco tam wiele od początku nie było bardziej vanilia - ale zupełnie zniknęła nalewka wiśniowa. Tuscan leather - ma się nieźle - jakbym użył 3-4 godziny temu. 

A co do niszy/nieniszy :) Cóż - moim zdaniem, w przypadku Forda to rzeczywiście naciąganie. Trwałość bardzo dobra - ale niektóre popularki nie odstają. Niuanse, nuty - w przypadku TV - zamieniła się z nalewki wiśniowej w wanilię. Tuscan - mi wydaje się dość liniowy. Dla mnie to akurat zaleta  - ale znów - poza ceną nie wyróżnia to zapachu od zapachów popularnych - oczywiście tych wyższych lotów. Reasumując - sądzę, że Dior, Chanel, Lalique , Prada czy wielu innych- mimo, że mają linie butikowe - nie mają się czego wstydzić w przypadku zapachów "mainstreamowych" ze swojej oferty. 

Przy drugim podejściu - utwierdzam się w przekonaniu, że TF TV - nie jest dla mnie. Mało tego - nie bardzo dla faceta. Do młodej kobiety również nie pasuje - zostaje ta babcia na bujanym fotelu. Ale to kwestia gustu. Poza gustem pozostaje jakość tego zapachu. Może składniki na "full wypasie" - ale trwałość na mnie, i kompozycja - nic co by usprawiedliwiało 700 zł za 50 ml, czy nawet bardziej opłacalne 1500 zł za 250 ml. Na mojej skórze - Tuscan trwałością miażdży TV. Podobne było z projekcją - mając jednocześnie na nadgarstkach oba - w tej samej ilości i nałożone w tym samym czasie - tuscan zdecydowanie dominował. Poza tym mi pasuje zdecydowanie bardziej. 

W związku z powyższym - mimo, że Tuscan, Piquet Oud, Interlude, niektóre Creedy - i kilka innych zapchów "niszowych" które próbowałm - są świetne - to z przyjemnością zostanę w objęciach takiego "mainstreamu" jak Egioste Platinum, Encre Noire, Fafarafa, Dune, XS, Joop Man,  G Gentelman, D&G PH, i innych - ciesząc się z kilku stów miesięcznie w portfelu więcej.  Czyli jestem pasjonatem chyba, ale Seiko i Orientów - nie wchodząc w wielkie zegarmistrzostwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie TV to głównie tabaka/tytoń i wanilia, wisnia to tylko odległe tło. Dla mnie na dzień dzisiejszy to Lalique, Guerlain czy Hermes są zapachami stworzonymi z naprawdę wysokiej jakości ingredientów, Channel, Dior hmm... może kiedyś były.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Artur, tak naprawdę, zapachy selektywne są większymi nabijaczami w butelkę niż nisza. Bardzo prosto to dostrzec, wystarczy zwrócić uwagę na stosunek cena/jakość. 80% zapachów selektywnych jest tak marnej jakości że aż żal, prezentują poziom produktów, z Rosmana po 40 zł/100ml, kosztując 300-400 zł.

Zgadzam się z Tobą, że są selektywne zapachy, które śmiało mogą konkurować z niszą.

Tutaj zgadzam się z Tobą w 100%

Jesli chodzi o nowe zapachy to dawno nie spotkałem czegos, co by mnie zachwycilo. Wiekszosc to wykastrowane swiezaki, albo slodziaki-przyjemniaki z cenami calkiem z d.... Dlatego właśnie wolę poznawać cos innego


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to rzeczywiście wysuszony tytoń dobrej jakości ....

A ja myśląc tytoń czuje dym palonego tytoniu :) Nie miej wiśnie miałem wręcz na pierwszym planie.

 

I zgodze się z Wami odnośnie totalnej marnizny 95% tego co na pólkach w perfumeriach można znaleźć. 

 

ps

Już nie wyczuwam TV, a tuscan nadal. Trwałość naprawdę potężna. Z popularek tak miał Egoista platynowy - na początku lat 90-tych.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chronofil, dnia 26 Marz 2014 - 10:57, napisał:

Jesli chodzi o nowe zapachy to dawno nie spotkałem czegos, co by mnie zachwycilo. Wiekszosc to wykastrowane swiezaki, albo slodziaki-przyjemniaki z cenami calkiem z d.... Dlatego właśnie wolę poznawać cos innego

 

Witam,

zachęcam :) > Oud De Robert Piguet (w niektórych Douglas'ach)

Pzdr.


 
 
 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zachęcam :) > Oud De Robert Piguet (w niektórych Douglas'ach)

Pzdr.

 

Jeszcze nie miałem przyjemności wypróbować, ale jest w planach :-)

Jestem wielkim fanem oudowych klimatów, więc to tylko kwestia czasu

 


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Burberry ciekawy jest. Tonka bean mi się podoba.

 

 

Wysłane z Tapatalk przez A1457

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO, jedyny argument, który przemawia za perfumeryjną masówką (w opozycji do niszy) to argument finansowy. Jeśli kogoś stać na Bentleya, raczej nie kupuje Golfa. ;) 

 

Aczkolwiek porównując np. ceny L'Artisan (i ich jakość) z cenami/jakością większości produktów w sieciówkach, można się czasem bardzo pozytywnie zdziwić. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wiele znakomitych mainstreamowych zapachów w umiarkowanej cenie i troche drogiego niszowego g....a tez się znajdzie. Nie ma jednoznacznej reguły


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, do pewnego stopnia, kwestia gustu, ale ja z kolei określiłbym proporcje nieco inaczej: znam zaledwie kilka niezłych zapachów mainstreamowych i natknąłem się na zaledwie kilka średnich i kilka słabych niszowych. Próbowałem wielu. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaledwie kilka niezlych? Musisz byc bardzo krytyczny. Znalazlbym przynjmniej kilkanaście znakomitych, ikonicznych wręcz zapachow selektywnych


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Artur. Choć jestem zwolennikiem niszy, to bez trudu potrafię wskazać znakomite kompozycje mainstrimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem zadać pytanie zasadnicze - po co facet się perfumuje?

Dla kogoś kto będzie miał możliwość ten zapach poczuć.

 

Pamiętam taki dialog:

- Powąchaj i powiedz mi których perfum mam użyć?

- Ja?

- Tak, bo to dla Ciebie.

 

W tym wątku widać raczej regułę "mi ma się podobać".

Też logicznie. W sumie "kto mnie bardziej lubi niż ja sam".

:-)

 

Dobre pytanie, bardzo dobre.

 

KJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie Artur. Choć jestem zwolennikiem niszy, to bez trudu potrafię wskazać znakomite kompozycje mainstrimowe.

Można zwąchać jakieś sensowne oudowe mainstreamy w douglasie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, które mainstreamowe zapachy uważacie za najciekawsze? Nie chcę, naturalnie, oceniać Waszych gustów - po prostu mnie to

 

zainteresowało. :)

 

Ale co, całą listę chcesz, czy w jakichś kategoriach?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co, całą listę chcesz, czy w jakichś kategoriach?

Ja poproszę taką listę. Chciałbym się dowiedzieć jakie zapachy są warte uwagi. Na Amouage jeszcze nie mogę sobie pozwolić (ale jak będę kiedyś w Sopocie to po testuję/kupię próbki), a chętnie bym poznał opinię ludzi, którzy mają większe doświadczenie, co ciekawego można zakupić z tzw. mainstreamu. Może być podzielone na kategorie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 13 próbek różnych zapachów Amouage. Mam nadzieję, że wyjątkowo spodoba mi się maksymalnie jeden;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny miałem zmieniać swoje perfumy ale jednak znowu uległem rutynie (chyba) i chyba już nasty raz kupiłem D&G Light Blue, tym razem mniejszą. Po prostu nie mogę znaleźć jakiś innych które by mnie w miarę zainteresowały, zazwyczaj szukanie nowych kończy się bólem głowy :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takich sytuacjach najlepiej zamówić w ciemno z internetu :P


Adrian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dior Sauvage

Dior Fahrenheit

Chanel Egoiste

D&G Pour Homme

YSL M7

YSL Opium

YSL Kouros

JPG Le Malle

Lalique EN

Guerlain l'instant

 

Miedzyinnymi te zapach są godne polecenia, niektóre juz niedostępne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem 13 próbek różnych zapachów Amouage. Mam nadzieję, że wyjątkowo spodoba mi się maksymalnie jeden;)

Które zamowiles ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.