Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest JUSUP

Perfumy

Recommended Posts

Siódma godzina testu, zarówno odpowiedniki Forda Oud Wood jak i Terre nadal lekko się tlą na nadgarstkach... jednak aby wyczuć zapach należy zbliżyć nos na około 5 cm. Uważam, że biorąc pod uwagę cenę od Ambry są to perfumy godne polecenia (Fehrenheit będzie jeszcze raz testowany).

Jako, że nigdy nie miałem do czynienia z perfumami tej firmy, zdecydowałem się na zakup 3 szt w najmniejszych butelkach po 35 ml.

A do spróbowania właśnie lanych perfum skłonił mnie m.in. ten filmik: 

RG

Połowicznie, bo flaszka przyszła, ale nos daje o sobie znać :-( mam nadzieję jutro spróbować...

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Siódma godzina testu, zarówno odpowiedniki Forda Oud Wood jak i Terre nadal lekko się tlą na nadgarstkach... jednak aby wyczuć zapach należy zbliżyć nos na około 5 cm.

Zaryzykuje i chyba zamowie tego Forda (najwyzej bedzie fajny zapach do samochodu :P ) jesli piszesz, ze jest calkiem ok, chociaz wolalbym miec porownanie na ile to podobny zapach :)

Edited by artme

Namówiliście mnie :)

Tom Ford, Opium i pare innych zamówione :)

O taki zestaw dokładnie :

OPIUM - Y.S.Laurent

CHLOE - Chloe

TERRE D'HERMES - Hermes

BOSS BOTTLED - Hugo Boss

MIDNIGHT POISON - Christian Dior Narciso Rodriguez For Her

Oud Wood - Tom Ford

Edited by marwol

Opium to moje ulubione perfumy od YSL, Terre to wiadomo  :wub: Niestety, z moimi zatokami jest słabo, więc testowanie Honey Aoud od Montale muszę odłożyć  :(

Zaryzykuje i chyba zamowie tego Forda (najwyzej bedzie fajny zapach do samochodu :P ) jesli piszesz, ze jest calkiem ok, chociaz wolalbym miec porownanie na ile to podobny zapach :)

Jak się nie spodoba to niewielka strata... ;)

Póki co, patrzenie zostaje  :(

post-34987-0-43764800-1509523681_thumb.jpg

Namówiliście mnie :)

Tom Ford, Opium i pare innych zamówione :)

O taki zestaw dokładnie :

OPIUM - Y.S.Laurent

CHLOE - Chloe

TERRE D'HERMES - Hermes

BOSS BOTTLED - Hugo Boss

MIDNIGHT POISON - Christian Dior Narciso Rodriguez For Her

Oud Wood - Tom Ford

Po kilku dniach testów stwierdzam, że perfumy lane od Ambry nie są może jakoś bardzo trwałe, ale za te pieniądze to nadal świetna opcja.  Tak samo jak Oud od Avonu ;)

RG

Teraz to nawet na pewno ;-)

Tylko.... wszyscy, naturalnie, rozumiemy, że to trochę takie "Parnisy portugalczyki", delikatnie mówiąc, c'nie...? :D;)

Pewnie,że tak :)

Nos nieco odpuścił więc przyszła pora na test /na razie nadgarstkowy, bo spryskałem się dziś Zino/ Montale Honey Aoud. Flaszka jak zwykle 100 ml i jak zwykle kupiona na iperfumy.pl. Całe 340 zł /przesyłka za darmo/. Póki co JEDEN porządny psik na nadgarstek. Jak to u Montale, jest fenomenalna projekcja - małżonka jak tylko weszła do salonu, to z kilku metrów poczuła te pwrfumy od razu pytając, co tym razem na siebie wylałem - przypominam, JEDEN strzał był! Zakładam, po moich doświadczeniach z Black Aoud, że trwałość będzie tytaniczna, na poziomie mocarzy typu Joop Homme i A*Men od Muglera. Póki co, połączenie miodu i oudu, bardzo rzadko spotykane w perfumerii, to dla mnie strzał w 10tkę! Dzięki temu oud jest kremowy i nie tak dominujący jak choćby w Black Aoud. Z drugiej strony, dzięki oudowi perfumy wcale nie są przesłodzodzone i nie mogę ich kwalifikować jako takich, które są w typie "gourmand" bo na to z kolei nie pozwala oud. W ogóle, jeśli chodzi o sam pomysł, to nie jest to perfuma przytłaczająca, jak wzmiankowany powyżej Black Aoud, który atakuje aromomolekułani jak Siuks tomahowkami ;-) Są także przyprawy, a całość, póki co, pachnie zdecydowanie dostojniej i po prostu lepiej niż moje Black Aoud. Dla mnie poważny kandydat do zastąpienia A*Men jesienią/zimą. Klasa, której po Montale troszkę się nie spodziewałem. Brawo Montale! Polecam, doskonale sprawdzą się w jesienne/zimowe wieczory. Oczywiście to nadal Montale, a więc perfumy bardzo ekspansywne, które do biura raczej nie będą się nadawać.

Tylko.... wszyscy, naturalnie, rozumiemy, że to trochę takie "Parnisy portugalczyki", delikatnie mówiąc, c'nie...? :D;)

Ja nie mam z tym najmniejszego problemu ;)

Po teście ogólnym będzie jeszcze lepiej :) Ja na szczęście pracuję zazwyczaj na zewnątrz, więc mogę na siebie lać ile wlezie. I dobrze mi z tym :lol: Myślę, że Honey zagości u mnie na bardzo długo i jeszcze niejeden flakon zakupię...

Póki co jestem nim oczarowany i wygląda mi na to, że wejdzie na moją krótką listę ;-)

Nos nieco odpuścił więc przyszła pora na test /na razie nadgarstkowy, bo spryskałem się dziś Zino/ Montale Honey Aoud. Flaszka jak zwykle 100 ml i jak zwykle kupiona na iperfumy.pl. Całe 340 zł /przesyłka za darmo/. Póki co JEDEN porządny psik na nadgarstek. Jak to u Montale, jest fenomenalna projekcja - małżonka jak tylko weszła do salonu, to z kilku metrów poczuła te pwrfumy od razu pytając, co tym razem na siebie wylałem - przypominam, JEDEN strzał był! Zakładam, po moich doświadczeniach z Black Aoud, że trwałość będzie tytaniczna, na poziomie mocarzy typu Joop Homme i A*Men od Muglera. Póki co, połączenie miodu i oudu, bardzo rzadko spotykane w perfumerii, to dla mnie strzał w 10tkę! Dzięki temu oud jest kremowy i nie tak dominujący jak choćby w Black Aoud. Z drugiej strony, dzięki oudowi perfumy wcale nie są przesłodzodzone i nie mogę ich kwalifikować jako takich, które są w typie "gourmand" bo na to z kolei nie pozwala oud. W ogóle, jeśli chodzi o sam pomysł, to nie jest to perfuma przytłaczająca, jak wzmiankowany powyżej Black Aoud, który atakuje aromomolekułani jak Siuks tomahowkami ;-) Są także przyprawy, a całość, póki co, pachnie zdecydowanie dostojniej i po prostu lepiej niż moje Black Aoud. Dla mnie poważny kandydat do zastąpienia A*Men jesienią/zimą. Klasa, której po Montale troszkę się nie spodziewałem. Brawo Montale! Polecam, doskonale sprawdzą się w jesienne/zimowe wieczory. Oczywiście to nadal Montale, a więc perfumy bardzo ekspansywne, które do biura raczej nie będą się nadawać.

Lubię te Twoje recenzje  :wub:

Lubię te Twoje recenzje  :wub:

Dzięki  :) Suplement jest taki, że moje podejrzenia dotyczące tytanicznej trwałości Honey Aoud oczywiście się potwierdziły i w związku z tym mamy tu do czynienia z pełnoprawnym Montale, czyli w tej dziedzinie młot  ;)  Psik - JEDEN był wczoraj, ok. 17tej i póki co nadal jest wyczuwalny. Nadgarstka nie myłem  :P

Ja się wczoraj 3 razy na szyje psiknąłem po godz. 14 i przed chwila jak otworzyłem oczy usłyszałem, że nadal je czuć. Obłęd jakiś...

Szkoda, że hermes nie ma takiej trwałości  :rolleyes:

Montalowskie DNA działa  :D

Masz na myśli Terre?

Z moim Terre jest tak, że osiągam trwałość na poziomie ok. 10h, co zważywszy na charakter tego zapachu, uznaję za wynik bardzo dobry  :)