Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

benzzema

Jaka nawigacja ? Głównie po Polsce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

przymierzam się do zakupu nawigacji samochodowej.

Będzie używana głównie po Polsce, ważne aby nie traciła zasięgu, dobrze prowadziła no i posiadała dożywotnią aktualizację map.

 

Jak narazie przymierzam się do TomTom Start 25 - http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa-gps-tomtom-start-25-i6296360638.html

 

Mile widziane porady, pozdrawiam !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli masz smartphona, to nie kupuj nawigacji tylko zainstaluj sobie mapy na telefonie.

 

- maps.me - swietne mapy offline + prowadzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brat miał jakiegos tom-toma i był ok dopóki nawi się nie zepsuła. Od tamtej pory używa google maps  w telefonie. Ja tak samo. Nie ma rzeczy idealnych i czasami zdarzyło się, że się gdzieś przywiesiła ale to były jednostkowe przypadki. Częściej zdarzały się problemy z "głosem", jest trochę śmiesznie jak navi mówi w 3 językach naraz "podążaj twenty-two strasse"  :lol: aktualizowana na bieżąco, korki, objazdy, roboty drogowe. Smartfona z internetem ma chyba teraz każdy. Kiedyś próbowałem map offline ale coś nie działało i dałem sobie spokój 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest duzo map ofline a czasem bardziej sie oplaca kupic karte prepaida na dany kraj i jakis smartfon


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten TT z linku ok, dożywotnia aktualizacją i także mapa Niemiec, Austrii i Włoch.  Mam Garmina  też 5 cali, tez coś koło 400 zł, z dożywotnią aktualizacją, PL + Europa środ i wsch ( tak Garmin dzielił), wiec mapy  Niemiec, Austrii i Włoch odpalam z karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygic.Bardzo polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że szkoda kasy. Mapy Google spokojnie w PL dają radę, za free.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

Jeżeli po kraju to zdecydowanie odradzam zakup osobnego urządzenia jeżeli masz smartfona. Internet komórkowy jest dzisiaj tani i po kraju polecałbym najbardziej po prostu Google Maps, na drugim miejscu Nokia Here która też jest za darmo a ma mapy offline.

Nie ma już czegoś takiego jak Nokia HERE ;) Właścicielami są BMW, Audi i MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest swego rodzaju kontynuator, Here Maps na Androida. Całkiem to sprawnie działa.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam od kilku lat Clariona 700 coś tam z AutoMapą co K.Hołowczyc się udziela i na Polskę nie narzekam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W androidzie, mapy google możesz pobrać offline i jechać bez transmisji danych, jeśli z transmisją to Janosik, przy okazji pokazuje krążące w pobliżu patrole policji, a jeśli za granicą to ja używam Automapy ale to płatna opcja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W polsce Google maps, za granica HERE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj przerobiłem tego multum aż od pierwszych automap. Powtórzę za kolegami - po Polsce tylko google maps, czasami prowadzi kosmiczną drogą ale jest się praktycznie zawsze do przodu. Poza granicami używam Sygic - za 25 euro jest dożywotnia aktualizacja, w Polsce bym nie zaryzykował bo mapy są takie se ale poza granicami świetnie sprawdza się jako nawigacja piesza także.

Standardowo jadę na google maps z yanosikiem w tle - 100% skuteczności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam Here, jestem zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę sporo po Polsce i muszę zgodzić się z kolegami- Google Maps.. szkoda kasy na coś innego. Mam jeden z najwyższych modeli Garmina, ale używam go tylko za granicą. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dziś to szczerze mówiąc nie specjalnie rozumiem płatne aplikacje i nawigacje - jeśli ktoś dysponuje w miarę nowoczesnym smartfonem. Here, Google i Apple - załatwiają sprawę w 100% gratis. Nie wiem tylko czy Apple działa offline- muszę sprawdzić u żony. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przymierzam się do zakupu nawigacji samochodowej.

Będzie używana głównie po Polsce, ważne aby nie traciła zasięgu, dobrze prowadziła no i posiadała dożywotnią aktualizację map.

 

Jak narazie przymierzam się do TomTom Start 25 - http://allegro.pl/nawigacja-samochodowa-gps-tomtom-start-25-i6296360638.html

 

Mile widziane porady, pozdrawiam !

Czy ta nawigacja ma jakąś opcję do omijania korków, informacje o natężeniu ruchu itp.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nicon wez zainstaluj sobie maps.me http://maps.me/en/home

jest za free, jest online jak i offline

Przed wyjazdem sciagasz mapy miejsc ktore chcesz odwiedzic (wchodzisz do programu odpalasz mape, robisz zoom in i system sie pyta czy chcesz sciagnac mape)

Jest bardzo bardzo dokladna. W wersji offline masz rowniez prowadzenie + intersjace rzeczy po drodze (poczty,sklepy,stacje...wszystko)

 

jesli szukacie odpowiednika janosika to polecam waze https://www.waze.com/en-GB/ bardzo dobrze dziala ! i jest za darmo - lepiej dziala w wersji online. W wersji offline bedzie rowniez dobrze dzialac ale nie bedzie Cie informowalo jesli przed chwila cos sie na drodze stalo czy cos... generalnie super aplikajce.

 

W US korzystalem z maps.me i lepiej chodzilo niz mapy apple jak i mapy google.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po Polsce jeżdżę ze Google Maps z Yanosikiem w tle.
Za granica Sygic, który działa offiine.
Program płatny (obecnie 20 euro Europa, 30 euro świat), ale licencja jest dożywotnia. 
Aplikację można przenosić z urządzenia na urządzenie.
Mapy są aktualizowane często, a program prowadzi bardzo sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki z wszystkie odpowiedzi. Tylko w tym sęk...że szukam własnie jakiejś nawigacji typowo do samochodu, chce miec oddzielny sprzęt. Telefon nie chce wykorzystywać w tym celu. 

Moze tego nie ujalem w temacie ....moj blad, ale nie szukam map, aplikacji itd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tak robię np. Prosty smartfon LG za 300zł daje sobie radę :)

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawigacje - takie typowe, nawet te nie najtańsze mają fatalne wyświetlacze. Telefon lepszy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na prezent Garmina muvi 42 i pierwszy wyjazd po kraju okazał się koszmarny. Nawigacja prowadzi owszem do celu ale często bocznymi drogami. Czytałem w necie, że garmin ma problem z klasyfikowaniem dróg. Czy do tego urządzenia da się wgrać inne mapy? Dobrze jeździło mi się ma mapach sygica


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylu z was poleca korzystanie z telefonu + aplikacji...że chyba sróbuję po prostu. W sumie po Polsce nie potrzebuje wielkiego sprzętu.

 

Posiadam Iphona 5s, ściągnąłem sobie Google Maps - i muszę przyznać, że wygląda to naprawdę DOBRZE.

 

 

Teraz szukam jakiegoś dobrego, sprawdzonego uchwytu pod mój telefon...co używacie ? Na co zwrócić uwagę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem magnetyczny na kratkę nawiewu, sprawdza się bardzo dobrze. O wiele lepiej od klasycznych, które często na wertepach się rozpisały, a telefon spadał.

 

Wysłane z mojego D6603 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.