Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

mirek 1969

Zegarek bez papierów

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.Napaliłem się na zegarek Ulysse Nardin Maxi Marine diver 263-55.Jest na allegro .Wszystko gra i buczy tylko nie ma papierów więc stąd moje pytanie czy warto o tym dalej myśleć.A nie powiem jest to dla mnie trochę kasy choć bardzo mi się zegarek podoba.Sprzedawca pewny i daje jakieś potwierdzenie orginalności ale czy to jest wystarczające? Już prawie bym go kupił ale pomyślałem że najpierw zapytam na forum aby nie było potem zgrzytów.Długo leży już ten zegarek na allegro więc jednak jakoś chętnych za tę cenę nie widac. Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca w 100% pewny. Sprzedaje legalny towar. Jak się podoba to negocjuj cenę jeszcze i kupuj.

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba sie ale szkoda że nie ma papierów ale gdyby były to myślę że i cena byłaby wyższa.Jeszcze będę myślał ,bo w tej cenie to mam nowego bonda lub breitlinga colta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i wygląda ale nie kupowałbym bez papierów

 

E: Przy okazji można sprawdzić autentyczność modelu na stronie UN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pewniaka " na całe życie" oryginalność, stan zegarka i cena ( no - ta jest ważna zawsze) są ważniejsze od papierów. Ale bądź tu pewien że zauroczenie nie minie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy mój zegarek był na całe życie tak obiecywałem żonie.A potem muszę kombinować ja z tego wyjść. :) Może ten UN nie ma nic do zarzucenia prócz braku papierów ale mile byłaby widziana przymiarka i oględziny osobiste a to już cięższa sprawa bo to jednak trochę kasy tak w ciemno wywalić.Jeszcze pomyślę i dzięki za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co kojarzę Sprzedający sporo jeździ przez Polskę. Zapytaj, może będzie w niedługim czasie w Twoich okolicach.

 

Wytapane z mojego Huawei P9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie kupował. To świeży zegar, a pochodzenie niewiadome do tego dosyć niska cena.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz możliwość zweryfikować zegarek, dostaniesz dowód zakupu czy sprzedawca jest pewniakiem to papiery nie są najważniejsze, zawsze to parę tysi w kieszeni przy takich sumach. Dla użytkowania zegarka po gwarancji papiery są bez znaczenia.

No chyba że jako okaz kolekcjonerski, to wtedy liczy się każdy dodatek z którym zegar wyszedł ze sklepu.

Smycel - Twój link jest dla mnie niedostępny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs - to link do grupy Czasoholicy na Facebooku. To grupa zamknięta, więc jak ktoś nie jest członkiem to nie można rzeczywiście nic zobaczyć :/ W każdym razie chodzi o Omegę Seamaster 300 212.30.41.20.01.003 z 2014 r. bez pudełka i papierów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugs - to link do grupy Czasoholicy na Facebooku. To grupa zamknięta, więc jak ktoś nie jest członkiem to nie można rzeczywiście nic zobaczyć :/ W każdym razie chodzi o Omegę Seamaster 300 212.30.41.20.01.003 z 2014 r. bez pudełka i papierów

Jestem, musiałem się tylko zalogować do FB :)

 

Kupiłem od tego sprzedawcy AT przez Allegro, wszystko w porządku, zegar zgodny z opisem, paragon zakupu.

 

Za SMPc z papierami z takiego rocznika to bliżej 10k by było więc jak do noszenia to czemu nie, może jeszcze zejdzie trochę z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WatchConcept jest ok, sprzedaje tylko oryginalny i legalny towar :)

Rozumiem, że to odpowiedź dla mirka 1969?

 

Bugs - a Ty masz na myśli zakup tej Aqua Terry od tego sprzedawcy z Czasoholików? On ma swoje konto na Allegro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że to odpowiedź dla mirka 1969?

Chyba do mnie :) I zgadzam się z tym.A tak jeszcze dodam ze popytam sprzedawcę czy można ten zegarek zobaczyć gdzieś bliżej Katowic bo jednak wolałby go zobaczyć na żywca i przymierzyć jak nie to trudno będziem myśleć o czymś innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Bugs - a Ty masz na myśli zakup tej Aqua Terry od tego sprzedawcy z Czasoholików? On ma swoje konto na Allegro?

Kupowałem przez Allegro, nick WatchYourDreams, nie wiem czy wystawiał wtedy AT też na Czasoholikach ale ta SMPc jest też na aukcji:

 

http://allegro.pl/omega-seamaster-300m-co-axial-212-30-41-20-01-003-i6409817572.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W przypadku pewniaka " na całe życie" oryginalność, stan zegarka i cena ( no - ta jest ważna zawsze) są ważniejsze od papierów. Ale bądź tu pewien że zauroczenie nie minie...

Tak " dojrzale" napisałem ale właśnie złapałem się na tym że przeglądając oferty właściwie nie zwracam uwagi na te bez papierów i pudełka. Odrębną kwestia czy papiery i pudełko pasują do zegarka i okresu z którego pochodzi. Co mi po komplecie gdy dodatki zostały dokupione/ sfałszowane. CZasem są to kuriozalne "okazy" np regularne czerwone pudełko Omegi zamiast skrzyneczki od numerowanego FOISa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

95% zegarków sprzedawanych od watchconcept to zegarki bez papierów. Dla mnie osobiscie to zaden problem, nosi sie zegarek a nie papierki z pudełkiem, tym bardziej, ze sprzedawca w 100% pewny prowadzacy firme o uznanej już renomie w internecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie stosunkowo nowy i drogi zegarek bez pudeł i papierów budzi podejrzenie , że pochodzi z przestępstwa , dlatego odpuszczam takie okazyjne zakupy.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdarzają się jeszcze inne oferty - całkowicie, nowy zegarek, z pudełkiem, ale bez jakiegokolwiek dowodu zakupu/podbitej karty.

 

Jest mi ktoś na chłopski rozum wytłumaczyć skąd się takie oferty biorą? Bo o ile jestem w stanie sobie wyobrazić nieroztropnych bogaczy co pudełko i kartę do zegarka za kilkadziesiąt tysięcy traktują jak typowi ludzie paragon za t-shirt z centrum handlowego (chociaż to też zakrawa o casus "aut z Niemiec od babci jeżdżącej tylko do kościoła w niedzielę" ;)), tak w przypadku całkiem nowych zegarków nie mam pojęcia o co chodzi.

 

Tak jak Drake wspomniał, chodzi tutaj głównie o to, że chciałoby się mieć pewność, że zegarek nie jest z przestępstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak kupujemy zegarek bez papierów od pewnego i solidnego sprzedawcy tak jak ja to teraz robię to myślę że nie powinniśmy się tym martwić. Nie nasze zmartwienie ,byle by był orginał , ale jakby powiedzmy się okazało ze zegarek pochodzi z przestępstwa to zawsze jeszcze można się na sprzedawcę powołać.Ale co z zegarkiem .Co z tego że ja jestem kryty a zegarek przepadnie jak mi zapuka właściciel do drzwi? Tak pytam z czystej ciekawości bo ja tam obawy nie mam .Przypuszczam ze wtedy zegarek konfiskuje właściciel a ja się potem mogę sądzić ze sprzedawcą nawet i 100lat.Według mnie tak by to musiało wyglądać ale mogę się mylić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takie " niekomplety" zmniejszająszansę na sprzedaż zegarka ( bo przecież nie każdy zegarek to " keeper" ) . Jakoś tak jest że wszyscy chętnie wezmą komplet ale już nie każdy ( z różnych powodów) sam zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.