Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
tomaliusz

Citizen

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Sol napisał:

W tym budżecie, to są pseudoszwajcary nie mające wiele wspólnego ze szwajcarami z przed lat. 

Tissot i Certina? Weź nie żartuj.

To chyba ostatnie marki, które bym rozważał. Już lepiej powołaj jakiś mikrobrand :)

 

 

Dyskusja rozpoczęła się od zegarka Citizen CB 5020-87E kupionego zamiast Tissota i od rozterek z tym zakupem związanych. To budżet około 2.000 PLN i do takiego budżetu się odnosiłem.

Czy Certina i Tissot to "pseudszwajcary". No cóż, z robionymi ręcznie zegarkami Patek Philippe albo Audemars Piguet oraz ze "szwajcarami sprzed lat" (sprzed ilu lat konkretnie?) rzeczywiście nie mają one wiele wspólnego.

Tym niemniej to jednak Szwajcary. W kategorii "Szwajcary mechaniczne" są najbardziej budżetowe i od nich się kategoria "Szwajcary" zaczyna, ale jednak. Taki szwajcarski "entry level". Ze wszystkimi zaletami i wadami.

Przynajmniej na porządnym ETA-2824, który zresztą i tak wolę od kręcącej się tylko w jedną stronę Miyoty 9015.

Dla ogromnej rzeszy osób taki zakup w okolicach 2.000 to już drogi zegarek - kiedy porównują go do kwarcowego Casio za powiedzmy 300-600 PLN.

I faktycznie, w okolicy 2.000 PLN bardzo lubię sobie pooglądać oferty od mikrobrandów. Ale w tym segmencie panują niepodzielnie azjatyckie nurki na NH35 albo na Miyotach, bo Swatch swoją polityką wyrugował ETA z tego rynku prawie całkowicie.

Tak więc podtrzymam swoją opinię i w kwocie do 2.000 PLN kupiłbym raczej Eco-drive od Citizena niż kwarc od Tissota (choć Precidrive od Certiny już bym rozważył). Za to w przypadku zegarka mechanicznego w tych pieniądzach wybrałbym raczej coś na ETA-2824 od Tissota lub od Certiny niż zegarek automatyczny Citizena (chociaż pewnie Glycine Combat 6 wygrałaby u mnie z obiema tymi opcjami). Gdybym szukał divera, to kupiłbym coś z mikrobrandu za 1500 PLN na Seiko NH35, a pozostałe 500 PLN wydałbym na inne rozrywki 😁. O wyborach w wyższych budżetach nie mówię.

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Citizen Grand Classic w budzecie do 2 tys nie ma konkurencji. Kto mial w/na reku ten potwierdzi.

 

Ale dokładnie to jaki model masz na myśli? Jakaś konkretna referencja byłaby pomocna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Ale dokładnie to jaki model masz na myśli? Jakaś konkretna referencja byłaby pomocna.
Jeśli mówimy o nowych Grand Classicach to w budżecie 2k mieści się używany. Nowe wychodziły w przeliczeniu bardziej za 3-4k.
Jarek pewnie ma na myśli NB0040, NB0046 itp.
Ale tam jest Miyota 9015 (a dokładniej - zdobiony Citizen 9010, 9011 lub 9012 ) - koledze będzie pewnie przeszkadzać jednostronnością nakręcania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, M.Mike napisał:

Jeśli mówimy o nowych Grand Classicach to w budżecie 2k mieści się używany. Nowe wychodziły w przeliczeniu bardziej za 3-4k.
Jarek pewnie ma na myśli NB0040, NB0046 itp.
Ale tam jest Miyota 9015 (a dokładniej - zdobiony Citizen 9010, 9011 lub 9012 ) - koledze będzie pewnie przeszkadzać jednostronnością nakręcania

 

Też przypuszczam, że o NB0040 i NB0046 koledze może chodzić, ale wolałem się upewnić. Szczególnie, że o ile się nie mylę, to one już od kilku lat nie są produkowane, a kiedy jeszcze były powszechnie dostępne na rynku pierwotnym, to tak jak napisałeś, kosztowały sporo powyżej 2.000 PLN, więc je ciężko porównywać z najtańszymi Tissotami i Certinami za 2kPLN prosto ze sklepu.

 

Myślę, że nie ma co dalej ciągnąć wątku o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. 😉 Szczególnie, że Citizena lubię i szanuję a tytanowego kwarca mam od 20 lat i chyba żaden zegarek w życiu nie spędził na moim nadgarstku więcej czasu niż ten staruszek.

e3479a7b7fc8d93e7aa9fb0db4e36b1b.jpg

 

Edytowane przez Perpetuum Mobile

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo spodobał mi się zegarek Citizen BI1041-22L. Potrzebuję czegoś solidnego na baterię z datownikiem. Wypatrzyłem go na CW za 48euro czy to dobra cena za ten zegarek? Druga opcja ciut droższa 80euro Citizen Eco-Drive BM7393-16H

Edytowane przez Drimacus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wzniecając na nowo temat :) Jak radziliście - poczytałem, ponosiłem, i naprawdę polubiłem ten zegarek.

Nie wiem na ile w tym budżecie można było znaleźć coś lepszego lub może inaczej - "bardziej prestiżowego", lecz mam wrażenie, że kupiłem sobie bardzo dobrego vw zamiast gołego audi :)

W dniu 19.10.2020 o 11:21, Perpetuum Mobile napisał:

 

Też przypuszczam, że o NB0040 i NB0046 koledze może chodzić, ale wolałem się upewnić. Szczególnie, że o ile się nie mylę, to one już od kilku lat nie są produkowane, a kiedy jeszcze były powszechnie dostępne na rynku pierwotnym, to tak jak napisałeś, kosztowały sporo powyżej 2.000 PLN, więc je ciężko porównywać z najtańszymi Tissotami i Certinami za 2kPLN prosto ze sklepu.

 

Myślę, że nie ma co dalej ciągnąć wątku o wyższości świąt Bożego Narodzenia nad Wielkanocą. 😉 Szczególnie, że Citizena lubię i szanuję a tytanowego kwarca mam od 20 lat i chyba żaden zegarek w życiu nie spędził na moim nadgarstku więcej czasu niż ten staruszek.

e3479a7b7fc8d93e7aa9fb0db4e36b1b.jpg

 

Na marginesie - podobny do tego mojego, który wywołał cały temat :)

 

Edit: Bardzo dziękuję za merytoryczne odpowiedzi wszystkim kolegom i koleżankom (?) :)

Edytowane przez qwerf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Ordoss napisał:

 

Fajny staruszek, miło się ogląda😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ten zegarek ma jakieś minusy?


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Sol napisał:

Czy ten zegarek ma jakieś minusy?

nie ma WR500, nie pokazuje jaki dzień tygodnia,  :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma też radia. 😁 No i może płynnej wskazówki sekundy. 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zegarek bez wad :)

Aż mi szkoda, że nie brałem z bazarku jak był... ostatnio dawno, dawno temu.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.10.2020 o 13:54, Sol napisał:
Czy ten zegarek ma jakieś minusy?

Slabe zapiecie i brak mikroregulacji.

W dniu 27.10.2020 o 13:54, Sol napisał:

 

 

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... brak bezprzewodowego sterowania młynkiem do kawy !!! a poważnie: fajny zegareczek - wieczny kalendarz muskany promieniami słońca i bardzo ładny wygląd - jeszcze jakby ktoś mógłby  podać jaki to model :) 

 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... w  ceneo przy cenie  cosik dużo tych cyferek się pojawiło  .... :(  -  a zapytam jeszcze, Signature - to linia ekskluzywnych zegarków (promaster już wiem)  zrobiona z lepszych materiałów, czym się różni a od  zwykłych Citizenów (oprócz ceny) ?- dla  pierwszego Kolegi/Koleżanki który odpowie, Nagroda:  opowiem mój jedyny najgłupszy kawał o zegarkach !!! :) 

Edytowane przez unadarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Slabe zapiecie i brak mikroregulacji. Slabe zapiecie i brak mikroregulacji.

Co do zapięcia to nie mam żadnych zastrzeżeń, wręcz bardzo sobie chwalę. Co do mikroregulacji zgadzam się. Nie postarali się.. Ale na szczęście zegar leży jak ulał na moim nadgarstku, a sama bransa jest wg mnie jedną z najwygodniejszych jakie miałem. 😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Jaroslaw Jerry Esowy napisał:

Slabe zapiecie i brak mikroregulacji.

Bransoletę zawsze można wymienić - w sumie tylko g-shocki nosiłem na oryginalnych paskach i bransoletach bo nie było alternatywy...

 

Ten miał wadę - wskazówki zbyt mało kontrastowe w stosunku do tarczy, wyleczył mnie z wszelkich zegarków z jasna tarczą i "srebrnymi" wskazówkami

 

DSC07842.jpg


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Daito napisał:

 

 

 

17 godzin temu, Daito napisał:

Bransoletę zawsze można wymienić - w sumie tylko g-shocki nosiłem na oryginalnych paskach i bransoletach bo nie było alternatywy...

 

Ten miał wadę - wskazówki zbyt mało kontrastowe w stosunku do tarczy, wyleczył mnie z wszelkich zegarków z jasna tarczą i "srebrnymi" wskazówkami

 

 

Bo nie miałeś OS boazerii. Tam czytelność przy takim układzie jest wzorowa ( też mam hopla na tym punkcie i kilka fajnych na zdjeciach zegarków pogoniłem bo w realu były nieczytelne). Bransa jesli jest tak dobra jak w Grand Classic to jest rewelacyjna ale diver bez podwójnego zapięcia i mikro regulacji to popierdulka. Sam zegar fajny, gdyby zrobili takiego mechanika szukałbym. Jesli kogoś przeraża cena to niech rzuci okiem na serie BN0190 , BN0191. Wprawdzie bez perpetuala ale zegarki daja rade :) Ewentualnie ny0070 lub

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... a to microregulacja to jak działa i co doregulowuje - wskazówki aby trafiały w indeksy, dokładność czasu dobową ? - fizycznie trzeba  rozkręcić tył zegarka i coś przestawiać jak w mechanicznych ,  czy to jest automatyczne, czy ręcznie z poziomu wskazówek ?  I czy ona występuje w kwarcowych czy tylko w mechanicznych ? dzięki za ewentualne wytłumaczenie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja srebrnego bardzo lubię, rzadko spotykana wersja. Czytelnością nie grzeszy, ale nie miałem sytuacji w których nie byłbym w stanie odczytać godziny. No i są też zegarki znacznie bardziej nieczytelne np. wiele "stealthów".

Kwarc eco-drive z wiecznym kalendarzem uznaje za zaletę ;)


.... a to microregulacja to jak działa i co doregulowuje - wskazówki aby trafiały w indeksy, dokładność czasu dobową ? - fizycznie trzeba  rozkręcić tył zegarka i coś przestawiać jak w mechanicznych ,  czy to jest automatyczne, czy ręcznie z poziomu wskazówek ?  I czy ona występuje w kwarcowych czy tylko w mechanicznych ? dzięki za ewentualne wytłumaczenie. 


Mikroregulacja bransolety przy zapięciu :)

Przy okazji - mechanizm w Courageous ma też możliwość wyregulowania wskazówki minutowej (4 pozycje na minutę) i daty w okienku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 dziękuję za odpowiedź  to już wiem - myślałem że chodzi o zegarek i doregulowywanie - jak np zerowanie wskazówek w niektórych Citizenach 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.