Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
tomaliusz

Citizen

Recommended Posts

Nic nie robić - to zdrowy objaw...

Myślałem, że to koniec zbieractwa i trzeba się zdecydować na kilka kwarców, ale nikt z batem nade mną nie stoi ;)

Sprzedać 
A co tam masz 

Coś na sprzedaż by się znalazło, ale nie mam serca żeby się pozbywać. Na większość długo polowałem i wyczekiwałem, części jak sprzedam już pewnie nie odkupię.
Jak nie noszę to i tak lubię ogarnąć wzrokiem "kolekcję" ;), nawet nienoszoną.

Kup moja Bulove default_wink.png Toz to prawie Citek default_smile.png

Fajna sprawa, ale na razie robię odwyk od kupowania ;)

Bardzo ładna rodzinka.

Ze dwa to tym nawet ponosił ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

IMG_20200717_190603.jpg

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Z Seiko pożegnałem się definitywnie w lutym, po zakupie nowego Alpka, z którego musiałem zdrapywać lupę, żeby jakoś wyglądał, powiedziałem sobie - koniec, wyczerpali moją cierpliwość i lojalność poszła w las. Nie będę się pozbywał kolekcji, po prostu stwierdziłem, że więcej zegarka Seiko nie kupię. Jak to się ma do tematu Citizena? Ano tak, że po zerwaniu wieloletniego romansu i w sumie Seikoholizmu, zostałem jakoś tak sam, samotnie stojąc w tym hobby i szukałem swojego miejsca w nowej rzeczywistości. Na pomoc przyszła marka, o której wiedziałem tyle co nic, gdzieś tak do zeszłego roku. No i jak się zagłębiłem w temat...to aż mi żal tych ludzi z tematu Seiko :D  Bilans kupna w samym 2020 tych dwóch firm Seiko 3 zegarki, Citizen 6 zegarków. Plany na najbliższą przyszłość - co najmniej 10-11 modeli Citizena mam na oku, które MUSZĘ MIEĆ. Kilka kolejnych stoi w kolejce. Jestem mega zadowolony z wszystkich Citków jakie w tym roku kupiłem, nic mnie tak dawno nie cieszyło. Dzisiaj mój pupil i pierwszy pilot zarazem. Wiem, zasłużony model, ale ja nie wiedziałem o nim aż do 2020 roku. Jestem fanem zarówno brytyjskich Red Arrows, jak i amerykańskich Blue Angels, stąd jak tylko zobaczyłem ten zegarek, to go kupiłem. Jezu, Citizen to ma jakość i sznyt! Bransoleta wygodna i świetnie wykonana, wszystko chodzi cycuś glancuś. Nowa kolekcja mi się buduje powoli...a i japońską trójcę trzeba będzie z czasem przeanalizować i wykopać z niej coś na rzecz Citizena, tylko jeszcze nie wiem którego :D 

P7173456.JPG

47 minut temu, emiel napisał:

Z Seiko pożegnałem się definitywnie w lutym, po zakupie nowego Alpka, z którego musiałem zdrapywać lupę, żeby jakoś wyglądał, powiedziałem sobie - koniec, wyczerpali moją cierpliwość i lojalność poszła w las. Nie będę się pozbywał kolekcji, po prostu stwierdziłem, że więcej zegarka Seiko nie kupię. Jak to się ma do tematu Citizena? Ano tak, że po zerwaniu wieloletniego romansu i w sumie Seikoholizmu, zostałem jakoś tak sam, samotnie stojąc w tym hobby i szukałem swojego miejsca w nowej rzeczywistości. Na pomoc przyszła marka, o której wiedziałem tyle co nic, gdzieś tak do zeszłego roku. No i jak się zagłębiłem w temat...to aż mi żal tych ludzi z tematu Seiko :D  Bilans kupna w samym 2020 tych dwóch firm Seiko 3 zegarki, Citizen 6 zegarków. Plany na najbliższą przyszłość - co najmniej 10-11 modeli Citizena mam na oku, które MUSZĘ MIEĆ. Kilka kolejnych stoi w kolejce. Jestem mega zadowolony z wszystkich Citków jakie w tym roku kupiłem, nic mnie tak dawno nie cieszyło. Dzisiaj mój pupil i pierwszy pilot zarazem. Wiem, zasłużony model, ale ja nie wiedziałem o nim aż do 2020 roku. Jestem fanem zarówno brytyjskich Red Arrows, jak i amerykańskich Blue Angels, stąd jak tylko zobaczyłem ten zegarek, to go kupiłem. Jezu, Citizen to ma jakość i sznyt! Bransoleta wygodna i świetnie wykonana, wszystko chodzi cycuś glancuś. Nowa kolekcja mi się buduje powoli...a i japońską trójcę trzeba będzie z czasem przeanalizować i wykopać z niej coś na rzecz Citizena, tylko jeszcze nie wiem którego :D 

Plusik ode mnie. Za zdzieranie lupki 😁

Z Seiko pożegnałem się definitywnie w lutym, po zakupie nowego Alpka, z którego musiałem zdrapywać lupę, żeby jakoś wyglądał, powiedziałem sobie - koniec, wyczerpali moją cierpliwość i lojalność poszła w las. Nie będę się pozbywał kolekcji, po prostu stwierdziłem, że więcej zegarka Seiko nie kupię. Jak to się ma do tematu Citizena? Ano tak, że po zerwaniu wieloletniego romansu i w sumie Seikoholizmu, zostałem jakoś tak sam, samotnie stojąc w tym hobby i szukałem swojego miejsca w nowej rzeczywistości. Na pomoc przyszła marka, o której wiedziałem tyle co nic, gdzieś tak do zeszłego roku. No i jak się zagłębiłem w temat...to aż mi żal tych ludzi z tematu Seiko   Bilans kupna w samym 2020 tych dwóch firm Seiko 3 zegarki, Citizen 6 zegarków. Plany na najbliższą przyszłość - co najmniej 10-11 modeli Citizena mam na oku, które MUSZĘ MIEĆ. Kilka kolejnych stoi w kolejce. Jestem mega zadowolony z wszystkich Citków jakie w tym roku kupiłem, nic mnie tak dawno nie cieszyło. Dzisiaj mój pupil i pierwszy pilot zarazem. Wiem, zasłużony model, ale ja nie wiedziałem o nim aż do 2020 roku. Jestem fanem zarówno brytyjskich Red Arrows, jak i amerykańskich Blue Angels, stąd jak tylko zobaczyłem ten zegarek, to go kupiłem. Jezu, Citizen to ma jakość i sznyt! Bransoleta wygodna i świetnie wykonana, wszystko chodzi cycuś glancuś. Nowa kolekcja mi się buduje powoli...a i japońską trójcę trzeba będzie z czasem przeanalizować i wykopać z niej coś na rzecz Citizena, tylko jeszcze nie wiem którego  
P7173456.thumb.JPG.9b1465cc86acf33a3ac91a673e3928cc.JPG
To jeszcze z Orient Star a z Citkow seria Signature ktora wyrwie cie z kapcie w tej cenie. ;)

Teraz, tomaliusz napisał:

:D

Tomek, klasa ten Citek 👌 Do tego wielkość w sam raz 😃 

"Do not squander time for that is the stuff life is made of" - B. Franklin

Aleś przywalił fotką!

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Przyłączam się do pochwał. To najlepsza fota BA jaką widziałem!

U mnie sigi. Fotka zwykła.
145e50481de0f7fa103e24b0a079897e.jpg

3 godziny temu, Perpetuum Mobile napisał:

Koperta 45mm, bi-color, bransoleta 26mm też bi-color. Nie widziałem na żywo, ale zaryzykowałbym tezę, że nie będzie dyskretny.

Na tym filmiku , nie wygląda tak bardzo oczo....nie .

Najwyżej wykonam zwrot.Można też dokupić osobno bransę bez złoceń.

9 minut temu, Corwin napisał:

Na tym filmiku , nie wygląda tak bardzo oczo....nie .

Najwyżej wykonam zwrot.Można też dokupić osobno bransę bez złoceń.

Nie twierdzę, że będzie się rzucał w oczy bardziej niż przeciętna Invicta albo Diesel 😉.

Ale nie będzie to też szara myszka i anonim w stylu Seiko 5.

Niebieski jest piękny a złotego koloru jest dołożone tak z umiarem. Może tylko bezel mogli sobie odpuścić. Czerwone akcenty jak dla mnie też są fajne.

Tobie ma się podobać, nie innym. Jak lubisz takie klimaty to nie oglądaj się na innych tylko noś.

Teraz, Perpetuum Mobile napisał:

Nie twierdzę, że będzie się rzucał w oczy bardziej niż przeciętna Invicta albo Diesel 😉.

Ale nie będzie to też szara myszka i anonim w stylu Seiko 5.

Niebieski jest piękny a złotego koloru jest dołożone tak z umiarem. Może tylko bezel mogli sobie odpuścić. Czerwone akcenty jak dla mnie też są fajne.

Tobie ma się podobać, nie innym. Jak lubisz takie klimaty to nie oglądaj się na innych tylko noś.

Właśnie najbardziej mi się podoba ten niebieski kolor tarczy i czerwone akcenty -  sekundnik . Oczywiście wolałbym ograniczyć do min. te złote akcenty , czyli bezel , bo bransa jest chyba raczej delikatna w złotym. Czekam na odpowiedź sklepu , co do ostatecznej ceny i zamawiam. Zobaczę jak przyjdzie , jeżeli mnie odrzuci na wejściu , to będę dalej szukał niebieskiej tarczy z czerwonym sekundnikiem.😄 A wbrew pozorom , to nie jest takie łatwe.

Są inne modele bez złotych akcentów, tylko trzeba dobrze poszukać, ja raz prawie kupiłem zielonego, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem, bo brak lumy na insercie bezela dyskwalifikuje zegarek nurkowy jako nurka. Gdybym chciał bez lumy bezela to bym poprosił bez lumy bezela kurna jego mać, parafrazując fragment z "Chłopaki nie płaczą". Ogólnie, przyjemny model. U mnie dzisiaj zupełnie inna para kaloszy, bo niedziela i idziemy do teściowej później.

Btw. Strix pozamiatałeś zdjęciem, ja to jednak nie potrafię tego piękna z zegarków wydobyć.

P7253543.JPG

P7253558.JPG

Są inne modele bez złotych akcentów, tylko trzeba dobrze poszukać, ja raz prawie kupiłem zielonego, ale w ostatniej chwili się rozmyśliłem, bo brak lumy na insercie bezela dyskwalifikuje zegarek nurkowy jako nurka. Gdybym chciał bez lumy bezela to bym poprosił bez lumy bezela kurna jego mać, parafrazując fragment z "Chłopaki nie płaczą". Ogólnie, przyjemny model. U mnie dzisiaj zupełnie inna para kaloszy, bo niedziela i idziemy do teściowej później.

Btw. Strix pozamiatałeś zdjęciem, ja to jednak nie potrafię tego piękna z zegarków wydobyć.

P7253543.JPG

P7253558.JPG