Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest McIntosh

Klub Miłośników Zegarków Vacheron Constantin

Recommended Posts

Piekny w białej tarczy mocno przypomina daytone ,niebieska na zdjęciach również ładnie sie prezentuje

Dzieki Muzzy za odpowiedz.

Gasp50 - a mnie przez ta date bardziel L&S przypomina :)

Nie no jakaś chryja. Zapomnieli przy projektowaniu o stop sekundzie? To chyba jakiś fake news bo raczej niemożliwe wytłumaczenie przez tak zacnego producenta zegarków.

Chyba jestem w mniejszosci bo ja lubie jak nie ma stop sekundy...poza tym w Patku idealnie centruje mi przez to wskazowka minutowa, w Rolexie niestety nie zawsze było idealnie...

Chyba jestem w mniejszosci bo ja lubie jak nie ma stop sekundy...poza tym w Patku idealnie centruje mi przez to wskazowka minutowa, w Rolexie niestety nie zawsze było idealnie...

Przecież to nie przez to Ci centruje.

Jak raz to ustawisz to jest tak samo cały czas do następnego przestawienia zegarka i można to zrobić tak samo w zegarku ze stop sekundą jak i bez.

Przecież to nie przez to Ci centruje.

Jak raz to ustawisz to jest tak samo cały czas do następnego przestawienia zegarka i można to zrobić tak samo w zegarku ze stop sekundą jak i bez.

być może...

Guest McIntosh

być może...

Nie być może, a z pewnością. Jest dokładnie tak, jak napisał Filip.

Hej, Koledzy - czy ktoś z Was zna się na starszych Vacheronach? Rozglądam się za swoim pierwszym, wymarzonym VC (zbieram zegarki tylko w stylistyce mid-century-modern, więc przy starociach raczej już pozostanę). Chciałbym móc czasem dopytać o to, czy mechanizm i konfiguracja są zgodne z oryginałem itd. Tak zwany legit check. Nie będę uporczywy, w sumie czytam ile się da o Vacheronach, ale z racji, że to jednak dla mnie pierwszy poważny wydatek na zegarek - fajnie byłoby trafić bardzo dobrze.

Oferuję znakomity chleb na stuletnim Zakwasie i nalewkę na bimberku babci i dziadka. :)

Edited by Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Dzięki @mario1971, to było długie i cierpliwe polowanie :)

Te długie i cierpliwe polowania dają najlepsze efekty

No bycza ta bransoleta w stosunku do koperty - ile ma? 36-38? :blink::rolleyes:

Edited by artme

Guest McIntosh

I ja przyłączam się do gratulacji. Twój Overseas pochodzi z czasów współpracy projektantów Dino Modolo i Vincenta Kaufmanna. Zegarek miał swoim wyglądem nawiązywać do dzieła Jorga Hyseka, a mianowicie Vacherona 222 na werku JLC920, co w kontekście mechanizmu może kojarzyć się z pierwszym Royal Oakiem oraz Nautilusem. Twoja referencja to kreacja, która miała premierę w 1996 roku i dostała kaliber 1310 bazujący na konstrukcji Girard-Perregaux 3100. Bardzo przyjemny zegarek. Opisz proszę wrażenia z użytkowania. Może wreszcie temat o Vacheron Constantin trochę odżyje.  :)

Dzięki @Muzzy - nie ukrywam, że podziwiałem tutaj Twojego Overseasa.

@McIntosh - dzięki za diagnozę, krótko i precyzyjnie. Jak tylko opadną emocje, chętnie dorzucę swoje refleksje do tematu.

I ja przyłączam się do gratulacji. Twój Overseas pochodzi z czasów współpracy projektantów Dino Modolo i Vincenta Kaufmanna. Zegarek miał swoim wyglądem nawiązywać do dzieła Jorga Hyseka, a mianowicie Vacherona 222 na werku JLC920, co w kontekście mechanizmu może kojarzyć się z pierwszym Royal Oakiem oraz Nautilusem. Twoja referencja to kreacja, która miała premierę w 1996 roku i dostała kaliber 1310 bazujący na konstrukcji Girard-Perregaux 3100. Bardzo przyjemny zegarek. Opisz proszę wrażenia z użytkowania. Może wreszcie temat o Vacheron Constantin trochę odżyje. :)

Możesz coś więcej powiedzieć o werku gp3100, budowa, jakość, awaryjność, z jaką konkurencją może stawać w szranki?

Czy udało Ci się dowiedzieć coś na temat stop sekundy od patka?