Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

albiNOS 01

Nasze Postanowienia Noworoczne

Rekomendowane odpowiedzi

ja zazwyczaj nie robiłam postanowień noworocznych, ale w tym roku zrobiłam wyjątek :D Postanowiłam, że znajdę lepszą pracę. Mam dość tego ciągłego latania z mopem po korytarzach szkolnych... Skończyłam marketing i zarządzanie i czuję, że stać mnie na wiele więcej. Nawet wpadła mi w oko jedna oferta z  . Moja siostra znalazła tam pracę i jest teraz naprawdę spełnioną kobietą, więc ja liczę na to, że nowa praca naprawdę zmieni moje życie! A zarobki przedstawiają się też o wiele lepiej, więc trzymajcie za mnie kciuki, czas na zmiany!

 

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Mod.

 

Nie wrzucaj proszę odnośników do stron internetowych które nie mają nic wspólnego z tematem. Link usunąłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cel osiągnięty :-) Wkrótce więcej fotek.

post-70090-0-94076000-1515606996_thumb.jpg


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim życzę spełnienia postanowień.Ja od początku Nowego Roku powróciłem do biegania.Cel -5kg do lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ostatnio dowiedziałem się od żony, która pracuje w korporacji :-) że postanowienia należy podejmować wedle metody SMART. Zgodnie z tą metodą, postanowienia muszą byc Szczegółowe, Mierzalne, Atrakcyjne, Realistyczne i Terminowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I dlatego szczegółowo zaplanowałem ubytek siebie w ilości mierzalnej (5kg) by wyglądać atrakcyjniej i aby to było realne cel osiągnę do lata.Wszystko się zgadza wg.wytycznych z korporacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja, w tym kontekście, postawiłem przed sobą cel raczej nierealny, stąd póki co małżonki o nim nie informuję ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doprowadzić zęby do stanu NOS  :P

Wystarczy wyjść na ulicę, i bardzo zdenerwować, kogoś większego od siebie - zęby będą w stanie zwiedzić nos... :D;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja, w tym kontekście, postawiłem przed sobą cel raczej nierealny, stąd póki co małżonki o nim nie informuję ;-)

Rolex Daytona ceramica ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Rolex Daytona ceramica ? :)

Pisałem o celu, a nie o cudzie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się od żony, która pracuje w korporacji :-) że postanowienia należy podejmować wedle metody SMART. Zgodnie z tą metodą, postanowienia muszą byc Szczegółowe, Mierzalne, Atrakcyjne, Realistyczne i Terminowe.

 

Reguła SMART bardziej rozwija się po angielsku:

  • Specific
  • Measurable
  • Achievable
  • Realistic
  • Time-related

I to polskie tłumaczenie które ma zachować literki jest trochę niezgodne z całym pomysłem (Atrakcyjne?). Więc po polsku wyszłoby SMORT (Osiągalne zamiast Atrakcyjne) ;)

 

Ale sama idea jest słuszna, bo jedną z głównych przyczyn niedotrzymywania postanowień noworocznych jest to, że są one nierealistyczne i ogólne - ludzie zakładają sobie takie cele, które wymagają bardzo usystematyzowanego już zmienionego trybu funkcjonowania... bez dania sobie czasu na wypracowanie sobie tego nowego trybu. Najlepiej widać to na tłumach na siłowni, które rzedną max do połowy lutego.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Reguła SMART bardziej rozwija się po angielsku:

  • Specific
  • Measurable
  • Achievable
  • Realistic
  • Time-related
I to polskie tłumaczenie które ma zachować literki jest trochę niezgodne z całym pomysłem (Atrakcyjne?). Więc po polsku wyszłoby SMORT (Osiągalne zamiast Atrakcyjne) ;)

Nie będę się upierał, bo w kwestii tego Achievable ma oczywiście Kolega rację :-) Niech więc będzie, Osiągalne. Co by więc nie mówić, mój cel bez wątpienia Osiągalny nie jest ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

"Chcę być szczęśliwszy..." metodą SMART... :) .

Przerzedza się na siłowni bo ludzie nie robią tego dla siebie tylko po to by zadowolić innych. Tu jest pogrzebana motywacja. Drugim problemem jest podążający w pustkę tłum na bieżniach ustawionych rzędem obok siebie, w drodze ku założonym "parametrom". Za to żadnej interakcji z kimś obok. Białe słuchaweczki od s-rajfonika by odizolować się od innych i zamanifestować swą anonimowość. Owczy pęd ku "doskonałości" lecz nie do celu.

Systematyczność bez motywacji, projekcja nagrody motywacją, realistyczne i mierzalne założenia w drodze ku nieznanemu, ... No nie założyłbym się, że to tak działa i przynosi efekty. Ludzie to nie maszyny dlatego SMART sprawdzi się w fabryce żarówek albo "korpo" ale nie w uczynieniu kogoś nieco szczęśliwszym albo sprawniejszym, w ogólności "lepsiejszym".

Skoro wszystko jest mierzalne to jak wygląda kara za niezrealizowanie 5kg czasowego zbicia wagi? Tort czekoladowy to za mało ;) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chcę być szczęśliwszy..." metodą SMART... :) .

Przerzedza się na siłowni bo ludzie nie robią tego dla siebie tylko po to by zadowolić innych. Tu jest pogrzebana motywacja. Drugim problemem jest podążający w pustkę tłum na bieżniach ustawionych rzędem obok siebie, w drodze ku założonym "parametrom". Za to żadnej interakcji z kimś obok. Białe słuchaweczki od s-rajfonika by odizolować się od innych i zamanifestować swą anonimowość. Owczy pęd ku "doskonałości" lecz nie do celu.

Systematyczność bez motywacji, projekcja nagrody motywacją, realistyczne i mierzalne założenia w drodze ku nieznanemu, ... No nie założyłbym się, że to tak działa i przynosi efekty. Ludzie to nie maszyny dlatego SMART sprawdzi się w fabryce żarówek albo "korpo" ale nie w uczynieniu kogoś nieco szczęśliwszym albo sprawniejszym, w ogólności "lepsiejszym".

Skoro wszystko jest mierzalne to jak wygląda kara za niezrealizowanie 5kg czasowego zbicia wagi? Tort czekoladowy to za mało ;) .

 

Trochę chyba poszedłeś z interpretacją tego w jakimś dziwnym kierunku. Ten cały SMART nie polega na karaniu się za nie zrealizowanie założenia tylko na tym żeby tak naprawdę wiedzieć co się chce zrealizować i kiedy, bo wtedy psychologicznie podchodzi się inaczej do samej realizacji czegokolwiek. 

 

Takie "Coś ze sobą zrobię" nie jest ani konkretne, ani mierzalne, ani określone w czasie i tak naprawdę to nie wiadomo co to ma być więc nawet nie wiadomo czy osiągalne ani czy realistyczne więc w sumie to nawet nie bardzo wiadomo jak się za to "coś" zabrać. 

Natomiast "schudnę 5kg w pierwszej połowie roku" spełnia wszystkie te założenia.

To chyba taki najprostszy przykład przekładający fachowe określenie SMART na codzienne realia. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W celu wyeliminowania celów nieosiągalnych należałoby zastosować macierz.. Najlepiej BCG czyli Boston Consulting Group. 

 

 

;):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2fa5fa06303ad0622ec61de24d92d4e1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

Od razu mam skojarzenie z "dekalogiem" z "Folwarku zwierzęcego" Orwella  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio dowiedziałem się od żony, która pracuje w korporacji :-) że postanowienia należy podejmować wedle metody SMART. Zgodnie z tą metodą, postanowienia muszą byc Szczegółowe, Mierzalne, Atrakcyjne, Realistyczne i Terminowe.

SMART jest metodologią wyznaczania celów w ramach dowolnego projektu, który z kolei realizujemy metodą PDCA (planuj, działaj, sprawdź, zastosuj).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SMART jest metodologią wyznaczania celów w ramach dowolnego projektu, który z kolei realizujemy metodą PDCA (planuj, działaj, sprawdź, zastosuj).

Przy realizacji tych celów trzeba jeszcze koniecznie pamiętać, ze się jest 'zwycięzcom'!

 

mateusz-grzesiak-715x300-e1438183701365.


instagram.com/average_watch_enjoyer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

To zabawne, że w kolebce linii produkcyjnych, modelu korporacyjnego, stosowanej psychologii behawioralnej (psychoanalityk), planów i metod motywacyjnych nie wyłączając SMART, trzeba było wymyśleć Prozac by to wszystko się nie zawaliło  :) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moi drdzy. Ok, ledwo pisze. Ale co tam, kolejne pstanowuenie, w sumie dwa. -15kg i zegarek polskiej marki. Daje sobie dłuższy czad, jakies 2 lata, moze dłużej. Nawet i 3, zbieram wuec. Na dniachpost zedytuje. Jak wytzrrzwieje. Wszystkiego Dobrego w nowy Roku!

 

Obiecana edycja:

Moi Drodzy. Ok, ledwo piszę. Ale co tam, kolejne postanowienie, w sumie dwa. Minus 15 kg i zegarek polskiej marki. Daję sobie dłuższy czas, jakieś 2 lata, może dłużej. Nawet i 3, zbieram więc. Na dniach post edytuję. Jak wytrzeźwieję. Wszystkiego Dobrego w Nowym Roku!


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja mam jedno, skończyc z zakupami zegarków ;-) Do zobaczenia, do jutra :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję, że w 2019 roku wypali mi wyjazd do Japonii :)

W tym się nie udało. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.