Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość andree

ACzS-1 moja mała kraina szczęsliwosci

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki ! Za link ,lecz miałem na myśli jakieś " książki i lub czasopisma " :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Chyba nima.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Wóz łącznosci i temu podobne pojazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jego pochodzenie jest raczej cywilne. Zegar został wymontowany z jakieś ustanowki do testowania elektrycznych przyrządów pomiarowych. Całość miała iść na złom więc postanowiłem uratować zegar, który działa bez zarzutu.

 

Czy ktoś robił / robi jakieś ciekawe obudowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem w tym wątku w bryle aluminium ! Sam sie przymierzam też w alu i grubym pleksi :wink: Z braku czasu i marnych umiejętności :sad: idzie ciężko ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To zależy czy mają z tyłu zaciski do podłączenia zasilania 27V do grzalki. Jeżeli mają to są z radzieckiego czołgu np T-55. Jeżeli nie mają to są jakiegoś transportera np. skota.

 

27V wskazuje na zastosowanie lotnicze (dokłaniej to 27,5 V). Pojazdy zwykle mają instalację 12 lub 24V.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego chciałbym zobaczyć tablicę rozdzielczą z czołgu z zegarem, żeby nie mieć wątpliwości. Jak kupowałem taki zegar to sprzedający napisał, że z czołgu T-55. Jeżeli chodzi o zasilanie to np. w T-55 przedstawia się ono następująco:

- gdy silnik nie pracuje 24 V

- gdy silnik pracuje 27-29 V

http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:L.../Projekt-T-55AM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest dokładnie taki jak na twoim foto aronus :wink:

Ciężko znależć informacje o tych zegarach :sad: Te dwa pierwsze domyślałem się ,że są z czołgów . Teraz przynajmiej wiem ,że z T-55 ! Ale zastanawiam się czy one systematycznie nie były montowane równocześnie w innych pojazdach wojskowych ? Gdzie szukać info. w tym temacie ?

Właśnie takiego jeszcze w kolekcji mi brakuje :neutral: Znaczy mam takiego ale z transportera :> Jeżeli jest to zegar kupiony na allegro to poważnie się nad nim zastanawiałem, ale zdjęcia były marnej jakości i nie zaryzykowałem, jak widzę po Twoich zdjęciach, że szkoda. Nie mam żadnych dowodów, ale wydaje mi się, że może to być zegar z czołgu T-72 (kiedyś na ebayu sprzedawca tak opisał taki zegar). Te zegary nakręcane pokrętłem z przodu są nowsze niż te nakręcane pierścieniem wiec powinny być montowane w nowszych czołgach niż T-55 czyli w T-72. No ale wszystko to są poszlaki. :mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jego pochodzenie jest raczej cywilne. Zegar został wymontowany z jakieś ustanowki do testowania elektrycznych przyrządów pomiarowych. Całość miała iść na złom więc postanowiłem uratować zegar, który działa bez zarzutu.

 

Czy ktoś robił / robi jakieś ciekawe obudowy?

Gotowe można na ebayu kupić np:

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/Aircraft-cl...sspagenameZWDVW

Ja sobie takie podstawki zrobiłem:

9799241394b12984.jpg

1f196590aa8e90d6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego z pokrętłem mam z AlleTanio :wink:

Jutro postaram się wkleić zdjęcia werku !

Te drewniane podstawki super ! Jednak ja myslę o czymś większym... Planuję dać w jednym kawałku grubej blachy alu w środku lotniczy a niżej po obu stronach dwa mniejsze czołgowe :cool: Blacha pod niewielkim kątem...

No ale to plany.

Czytałem ten link na temat T-55 w Wikipedi. Zwróciłem uwagę na fakt iż stacja UKF w nim pracuje pod napięciem z pewną tolerancją . Ok od 24 do nawet 30 V. Widocznie w zegarach to tez nie miało dużego znaczenia skoro napięcie było potrzebne jedynie do grzałki !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taką sobie kompozycję na półce ustawiłem :mrgreen: :

9b48934155620d56.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza klasa :grin: A właśnie miałem Ciebie prosić o foto tych cywilnych Mołni !

Są zaje...ste ! Jak mi wpadą gdzieś w ręce to nie wypuszczę ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten był ozdobą łącznicy telefonicznej:

 

ap_czs.jpg

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie niespodziewanie trafiłem takie coś:

 

a_cz_58_08usc.jpg

 

a_cz_58_14sc.jpg

 

a_cz_58_10scu.jpg

 

a_cz_58_06scu.jpg

 

Rocznik 1958.

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

 

żeby Cię dobić dodam, że w zasadzie poszedłem tam kupić kapustę :cool:

 

J.


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak tu lubic niektórych kolegów ? :mrgreen: Maja zegary ktore powinny stac u mnie :mrgreen: ................aaaaaaaaaaaallllllllleeeeeeeee ładny

 

Piękny zegar, ja również z chęcią postawiłbym go u siebie na honorowym miejscu w salonie :mrgreen:

 

żeby Cię dobić dodam, że w zasadzie poszedłem tam kupić kapustę :cool:

 

J.

 

Gdzie jest ten sklep z kapustą :?: Może znajdzie się tam jeszcze jakiś zegar dla mnie :?: chyba będę musiał wybrać się na zegarowe łowy do stolicy :wink:


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzie jest ten sklep z kapustą :?: Może znajdzie się tam jeszcze jakiś zegar dla mnie :?: chyba będę musiał wybrać się na zegarowe łowy do stolicy :wink:

 

Nie wiem czy się kalkukuje - na barachołce przy Banacha jest tylko jedena buda (plus kilka "nędza-boutique" na kocach) z tego typu towarem. Z reguły nie ma tam nic godnego uwagi, może z wyjątkiem resztek masy spadkowej po wyższych oficerach i średnich azorkach partyjnych z czasów PRLu. Mieszkało ich sporo w tej okolicy.

 

J.

 

edit: co do meritum: młoda kapustka jest około 100m SW od budy z zabytkami :wink:


Jacek Tomczak - Janowski

-=WSzA=-

Warsztat Szyderstwa Artystycznego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja pozazdrosiciłem Jackowi tego zagara i kupiłem sobie taki:

55df220d91c52a19.jpg

:twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość andree

No i nastepny dopisany do osobistej :mrgreen: czarnej listy :mrgreen: naprawde zazdroszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.