Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Limbo0

Longines Conquest czy Hamilton Khaki Navy Pioneer czy ...

Recommended Posts

Rozważam zakup zegarka i potrzebuję pomocy w wyborze. Zegarek jaki by mnie interesował powinien być na skórzanym brązowym pasku i posiadać białą tarczę.

Zegarek służyłby do korzystania z niego normalnie na codzień. Cena jaką chciałbym wydać na zegarek to maksymalnie około 3000 zł to znaczy, że dobrze by było jakby był w takich granicach ale jeżeli coś by mi się naprawdę spodobało to w afekcie jestem skory dołożyć kilka stówek (600-700). Nie chciałbym aby zegarek posiadał chronograf i był zbyt duży. Co do typu mechanizmu jest mi to obojętne bo się nie znam. 

Zegarki które aktualnie rozważam:

1. Longines Conquest L3.759.4.76.5 https://dolinski.pl/zegarki-longines/zegarki-meskie/conquest-pl/longines-conquest-l3.759.4.76.5.html

2. Hamilton Khaki Navy Pioneer H78465553 http://kraff.pl/zegarki-hamilton/4705-hamilton-khaki-navy-pioneer-h78465553.html

Prosiłbym was o opinie, który według was jest lepszy lub o propozycję czegoś co według was jest lepsze i spełnia moje kryteria. Czy za takie pieniądze warto jeszcze kupować zegarki kwarcowe?

Mechanik jest niedokładny, łatwiej może się uszkodzić, naprawa jest droższa, co kilka lat trzeba mu zrobić serwis za kilkaset złotych. Jednym słowem - nie kupowałbym kwarca w tej cenie.

Mechanik jest niedokładny, łatwiej może się uszkodzić, naprawa jest droższa, co kilka lat trzeba mu zrobić serwis za kilkaset złotych. Jednym słowem - nie kupowałbym kwarca w tej cenie.

Bardzo podoba mi się powyższe :) esencja tego forum :)

Znalazłoby się kilka fajnych kwarców za 3 k pln :) ale faktycznie nie jest nim ten Longines.

Byłbym wdzięczny za przedstawienie mi ich, dzięki czemu mógłbym je rozważyć :).

Znalazłoby się kilka fajnych kwarców za 3 k pln :) ale faktycznie nie jest nim ten Longines.

Zważywszy, że zapewne da się nieco ponegocjować i nie będzie, jak sądzę, wielkim problemem, kupienie tego Longinesa za ok. 2300 zł, chciałbym przeczytać, jakie ma wady - biorąc pod uwagę, że dostajemy też logo nieco bardziej jednak cenione niż kilka innych. ;)

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Byłbym wdzięczny za przedstawienie mi ich, dzięki czemu mógłbym je rozważyć :).

Jeżeli miałby być kwarc to rozpatrzylbym coś z oferty Citizena .

Jezeli cos droższego to np. Oceanusa

http://www.ebay.de/itm/CASIO-OCEANUS-OCW-T150-2AJF-Classic-Elegant-Watch-Tough-MTV-JAPAN-OCW-T150-2A-/191557472354?hash=item2c99b71062:g:f08AAOSwBLlVKypj

Zważywszy, że zapewne da się nieco ponegocjować i nie będzie, jak sądzę, wielkim problemem, kupienie tego Longinesa za ok. 2300 zł, chciałbym przeczytać, jakie ma wady - biorąc pod uwagę, że dostajemy też logo nieco bardziej jednak cenione niż kilka innych. ;)

Jak chcesz kupić logo to nie ma problemu :)

Deus Dona Me Vi

Tez chciałbym sie dowiedzieć jakie ma wady ...

Kwarc do 3k - też mógłby byc Victorinox Inox na pasku skórzanym który kosztuje 2190,- i jest praktycznie "niezniszczalny"

Jak chcesz kupić logo to nie ma problemu :)

Pytałem poważnie, a otrzymałem w odpowiedzi żarcik. Nieładnie. ;) Poza tym, o logo wspomniałem jako o dodatkowym atrybucie. Chyba nie chcesz powiedzieć, że: i) nie potrafisz wymienić jednoznacznych wad tego zegarka; ii) że Longines to firma tak samo ceniona, jak np. Casio..? ;)

Pytałem poważnie, a otrzymałem w odpowiedzi żarcik. Nieładnie. ;) Poza tym, o logo wspomniałem jako o dodatkowym atrybucie. Chyba nie chcesz powiedzieć, że: i) nie potrafisz wymienić jednoznacznych wad tego zegarka; ii) że Longines to firma tak samo ceniona, jak np. Casio..? ;)

Po pierwsze , emotikon na końcu Twojej wypowiedzi raczej oznaczał żartobliwy jej ton .

Po drugie nigdzie nie pisałem że zaprezentowany Longines ma wady , tylko że za 3 k pln można kupić fajnego kwarca , do ktorych ja nie zaliczyłem tego Longinesa.

Odniesłem sie do wypowiedzi kolegi Sokolow ze "wydanie 3 k pln na kwarca to przesada " Dla mnie nie jest to przesada , tylko nie wydałabym 3 k pln na tego Longinesa.

Co do logo - mam zapłacić tylko dlatego ze tam jest logo Longinesa ? Nie dla wszystkich logo jest najważniejsze.

Może Cię to zdziwi ale Casio Oceanus jest marka sama w sobie i do tego bardzo cenioną .

Deus Dona Me Vi

W porządku - tak się przekomarzam ;) - po prostu myślałem, że zauważyłeś w tym zegarku coś, czego ja nie zauważyłem (nie uważam się za mega znawcę). :)

Oceanusa znam i wiem, że jest ceniony - nawet, gdybym był ślepawy, to po paru latach na forum chociażby, trudno nie zauważyć. ;)

Tym niemniej, sam wiesz, jak na ludzi działa "Swiss made", historia marki, itp. - o to mi chodziło - tzn. że jednak w sumie tworzy to dla większości nabywców jakąś tam "wartość dodaną". Dla bardziej świadomych relacji "cena-wartość rzeczywista" niekoniecznie. Z wieloma artykułami tak jest przecież.

A tego Longinesa ma paru moich znajomych, wszyscy sobie chwalą - a ceny z metki "2710 zł" obecnie nikt nie płacił. Jeden z moich kolegów kupił go za 2100 (w sklepie). Czy sam dałbym 2100 za kwarca Longines? Nie wiem - jest tyle świetnych zegarków w tej cenie...  :wub:  :D  :lol:

Witam !

Conqestów  w różnej konfiguracji kolorystycznej/ czarne, srebrne /  i odmian miałem 5 szt.

Adekwatność ceny do jakości jest znakomita.

I co najważniejsze stosunkowo mały spadek wartości i generalnie brak problemu z późniejszym odsprzedaniem.

Zdecydowanie POLECAM !!!

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Similar Content

• By Raff007
      Stan 10/10, nie noszony, gwarancja międzynarodowa 24 m-ce, pełen komplet z pudełkiem.
      Mechanizm : H-21 (Valjoux 7750)
      60 godzin rezerwy
      średnica koperty : 42mm
      szerokość bransolety 22mm  
      szkło : szafir z antyrefleksem
      wodoszczelność: 5 bar
      Cena 5700 5600 5400 z wysyłką, możliwy odbiór osobisty (Śląsk), wysyłka po wpłacie

• By sdms1234
      Panowie, 
      będę szczery nie znam się zupełnie na zegarkach  i dlatego chciałbym zapytać o Waszą opinie na temat tego zegarka Longines Master Collection L2.893.4.78.3.

Czytałem na temat tego mechanizmu eta i z opinii użytkowników jest określany jako stary sprawdzony mechanizm. 

Dodam że mam możliwość zakupu tego zegarka za kwotę 6400 zł nowy i pytanie czy warto czy raczej dołożyć trochę więcej i coś innego kupić albo może coś tańszego jak w moim przypadku bo nie jestem kolekcjonerem a zegarek ma pełnić funkcje użytkową. 

Co do wyglądu zegarka to właśnie preferuje klasyczne zegarki tak jak ten na pasku skórzanym. 
      Obecnie mam zegarek Steinhart Marine 38 z mechanizmem ETA2824-2 i chciałbym po przeszło 10 latach zmienić na nowy.

Z góry  dziękuje za Wasze opinie.

Daniel

• By sdms1234
      Witam,

Jak w tytule, szukam zegarka Longines Présence Heritage L4.785.8.73.2
    • By FlugsS
      Cześć,

Zbliżają się moje 30 urodziny - postanowiłem zrobić zrobić sobie prezent (no dobra, oficjalnym obdarowującym będzie żona, ale sami wiecie... 🙂 )
      I tak kiedyś razem z Wami wybrałem mój pierwszy "poważny" zegarek, garniturowiec - Tissot Le Locle i był to strzał w 10, więc chciałbym skonsultować i ten wybór.

Budżet jakim dysponuje to 5000zł (delikatnie elastyczny)
      Zegarek chciałbym nosić na co dzień - typowy smart casual.
      Ważnym jest dla mnie aby był to automat, na bransolecie, szwajcar.
      Nadgarstek mam 17,5cm

I teraz powiem Wam, że przez tydzień siedziałem i główkowałem. Znalazłem tylko 1 (jeden) zegarek który spełnia moje oczekiwania, a zarazem podoba mi się.
      Jest nim Longines Conquest Automatic L3.776.4.99.6

Co myślicie o tym wyborze? Ewentualnie coś co tygryski lubią najbardziej, jakieś alternatywy? 🙂

• By cxax
      Szukam zegarka automatycznego na bransolecie, na co dzień do biura. Do koszuli i marynarki, ale również do bardziej sportowego stroju.

Wstępnie wybrałem 3 modele:
      1. CERTINA DS-1 Vintage Powermatic Big Date

2. TISSOT Gentleman Powermatic Silicium Black

3. HAMILTON Jazzmaster Day Date Automatic (ewentualnie wersja z samym datownikiem, bez dnia)

W rezerwie trzymam jeszcze modele:
      - CERTINA DS-8 Powermatic
      - HAMILTON Khaki Field King Automatic - fajny, wolę bardziej minimalistyczną tarczę.
      - HAMILTON Khaki Aviation Pilot Day Date - chyba trochę za duży.

Mój obwód nadgarstka to jakieś 17,5cm. Co wybrać? Czy są między nimi jakieś istotne różnice czy też brać ten, który bardziej się podoba?

• Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.