Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Rekomendowane odpowiedzi

Urząd antymonopolowy? A wszystkie części od podwykonawców. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam kupił kontener tego i owego i składał.

 

Chyba  aż tak strasznie nato nie unosi - akurast Tisella, co innego z nurkami co mają prawie 2 cm.

 

LRM_EXPORT_20180315_190515_zpsqzhvdvz2.j

 

LRM_EXPORT_20180315_190455_zpssxx1dkgy.j

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urząd antymonopolowy? A wszystkie części od podwykonawców. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś sam kupił kontener tego i owego i składał.

 

 

 

Pisałem o podejrzanej niedostępności, jako technice sprzedaży. W Europie takie rzeczy są badane. A tłumaczenie o częściach nie ma po prostu związku z meritum.

 

Swiss made na deklu.

 

tak samo produkowane/składane w Chinach. Dzisiaj Swiss made nie znaczy to samo, co w czasach świetności szwajcarskiego zegarmistrzostwa: https://ch24.pl/slownik/s/swiss-made/

 

 

Chyba  aż tak strasznie nato nie unosi - akurast Tisella, co innego z nurkami co mają prawie 2 cm.

 

 

Nato jest nienaturalnie cienkie w stosunku do koperty. Dwa: grubsze nato "unosi" Zegarek, ponieważ pod deklem jest podwójnie złożony pasek. To z boku wygląda po prostu dziwnie. Ponadto z obu stron znwu jakieś podwójne fałdy. Kwestia gustu, na pewno jednak nie jest to w moim guście. Już wolę pasek z podkładką, gdybym miał wybierać. A i tak najwygodniejsza, najbardziej estetyczna i higieniczna (pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad) jest bransoleta. 

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o podejrzanej niedostępności, jako technice sprzedaży. W Europie takie rzeczy są badane. A tłumaczenie o częściach nie ma po prostu związku z meritum.

 

 

tak samo produkowane/składane w Chinach. Dzisiaj Swiss made nie znaczy to samo, co w czasach świetności szwajcarskiego zegarmistrzostwa: https://ch24.pl/slownik/s/swiss-made/

Ad1. Takie jest oficjalne wytłumaczenie, dlaczego podejrzane? Jeżeli zamówień jest dużo, a firma nie daje rady z realizacją zamówień, to co ma robić? Z odpowiedzi pana Oh "We are facing overload orders at the moment". Poza tym, zawsze możesz kupić w Czechach. Mają na stanie.

Ad2. To był sarkazm...

Edytowane przez wkamil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Takie jest oficjalne wytłumaczenie, dlaczego podejrzane? Jeżeli zamówień jest dużo, a firma nie daje rady z realizacją zamówień, to co ma robić? Z odpowiedzi pana Oh "We are facing overload orders at the moment". 

Ad2. To był sarkazm...

 

dostrzegłem sarkazm ;) Natomiast co do pierwszego tematu, zażartuję: Czesi wszystko wykupują na pniu: https://www.tisellwatch.com/

  :D

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o tym dopisałem ;) Sam kupiłem w Czechach, nie chciało mi się czekać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie o tym dopisałem ;) Sam kupiłem w Czechach, nie chciało mi się czekać ;)

 

Też bym tak zrobił, z unijnym VAT, cłem już w cenie, bez niespodzianek. Ja mam tisella, bo się zamieniłem na używany. Na razie jednak najwyższa cena, jaką zapłaciłem za zegarek, to 700 zł, więc tisell byłby poza zasięgiem. Nawet te aktualnie z bazarku ;)

Edytowane przez worientom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nieźle wygląda ;) Kiedyś też robiłem próby z grubszym NATO...

...ale nie było to wygodne połączenie. Na skórzanym pasku zdecydowanie lepiej :D

Co to za pasek

Koperta nie niszczy go


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja pisałem o zawyżaniu ceny tych Tisellów z "drugiej ręki". Kontaktowałem się z Panem od Tisella i dwia stwierdzenia:

1. o dostępności - "postaramy się jak najszybciej"

2. o cenie - 230 dolarów (to jest jakieś 100 dolarów więcej niż u Czechów)

Ale faktycznie, nawet cena czeska jest dobra przy obecnym kursie dolara/euro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 50% zegarków na bazarku można kupić taniej na zatoce ;)

To znaczy że wszystkie te ceny są sztucznie zawyżane?

Czy może jednak chodzi o coś innego ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazarku sprzedawca dąży do odzyskania jak najwięcej z kwoty, jaką sam zapłacił (przynajmniej ja tak robię ;) Im drożej kupił, tym wyższa cena, a tą z kolei kształtuje prawo rynku, w tym zasada, że towar jest wart tyle, ile gotowy jest dać zań kupiec :) NA bazarku da się negocjować, często sprzedawca działa pod presją czasu i własnych kolejnych marzeń zegarkowych ;) Inaczej zaś sprzedaje profesjonalny sprzedawca,, z którym da się ponegocjować, ale pole manewru jest o wiele węższe. 

 

Reasumując: praktyki rynkowe sklepów sprzedających towar w dużej ilości to jednak inna bajka niz bazarek na KMZiZ :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz - co sugerujesz ?

 

Dla mnie sprawa jest prosta - podoba mi się zegar, "uderzam" do producenta, patrzę jaka cena, kupuję. Zwłaszcza, że tu chodzi o dalekowschodnie produkty, gdzie nie ma żadnej MSRP i producenci mają sklepy na stronach.

 

Porównałem Phoibosa i Tisella, i mogę postawić znak równość. Jest miyota 9015, szafir , antyrefleks.

 

Sam nie wiem - "pójść na knedle" i przy okazji kupić tisellsubmarinera ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wezmiesz takiego Submersible noqego z Korei i porownasz go z uzuwanym powiedzmy Sumo, Certina DS czy Steinhartem kosztujacymi 50% + i zobaczysz ze nie tylko od nich nie odstaje ale oferuje wiecej za te ok 1 tys to bedziesz wiedziec czemu trzyma cene. acfd9224749d04baedc469f30a1932f6.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za pasek

Koperta nie niszczy go

 

Hirsch Liberty z odciętym szyciem bocznym, pasuje idealnie i nie zahacza o kopertę. Na bardzo grube paski też jest rozwiązanie - zakrzywione teleskopy ;)


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tomaliusz - co sugerujesz ?

 

Dla mnie sprawa jest prosta - podoba mi się zegar, "uderzam" do producenta, patrzę jaka cena, kupuję. Zwłaszcza, że tu chodzi o dalekowschodnie produkty, gdzie nie ma żadnej MSRP i producenci mają sklepy na stronach.

 

Porównałem Phoibosa i Tisella, i mogę postawić znak równość. Jest miyota 9015, szafir , antyrefleks.

 

Sam nie wiem - "pójść na knedle" i przy okazji kupić tisellsubmarinera ?

No pewnie choćby to, że bez problemu można było kupić bez łaski na ebazarku SARBy Seiko, które na bazarku naszym leżą od miesięcy w cenie o ładnych kilka stówek wyższej. To tylko przykład, który mnie interesował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o podejrzanej niedostępności, jako technice sprzedaży. W Europie takie rzeczy są badane. A tłumaczenie o częściach nie ma po prostu związku z meritum.

 

Spróbuj kupić Rolex'a Submariner'a od ręki albo Mercedesa SLC R172 - to sobie dopiero poczekasz... ;):D


:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jak wezmiesz takiego Submersible noqego z Korei i porownasz go z uzuwanym powiedzmy Sumo, Certina DS czy Steinhartem kosztujacymi 50% + i zobaczysz ze nie tylko od nich nie odstaje ale oferuje wiecej za te ok 1 tys

Oczywiście wpierw należy zapomnieć o fakcie że jedno to homar a drugie kultowy zegar? :D

Sumo zwłaszcza to mi tu w ogóle nie pasuje.

Myślę że homary by trzeba zestawić z homarami - czyli np. stenki i na dalekim końcu mk2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu nie Sumo? Jak porownac regulacje mechanizmu, szkło czy choćby spasowanie endlinkow ze o centrowaniu tarczy, wkladki bezela i ceramice na nim nie wspomne to z cala sympatia do Sumo ale TS jest tu lepiej wykonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że to całe obrażanie się na Tisell wynika z tego, że dostajemy tak wiele za tak niewiele. Gdyby jakość była gowniana to możnaby obśmiać i stawiać na Swiss homary, czy inne markowe divery, z których jakością jest różnie. Okazuje się, że można taniej i równie dobrze albo i lepiej. Chyba to niektórych uwiera.

Edytowane przez szalek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj kupić Rolex'a Submariner'a od ręki albo Mercedesa SLC R172 - to sobie dopiero poczekasz... ;):D

 

Nie przesądzam, że Tisell stosuje praktyki. Brak danych. Prawdopodobnie Czesi wykupują tyle Tiselli, że nie zostaje dużo dla nabywców indywidualnych. 

 

Co do rolexa czy mercedesa to oficjalnie powodem jest popyt przekraczający możliwości producenta. Tylko, że to producent określa swoje możliwości. Dostępność produktu jest jednym z ekonomicznych wyznaczników ceny.

 

Tak czy inaczej, tisell, rolex czy mercedes to nie są dobra pierwszej potrzeby. Można je mieć, ale nie trzeba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sklep w Turnov jest jedynym przedstawicielem w Europie, nawet Tisell podaje, że Czesi są jedynym partnerem w sprzedaży.

Co do relacji dostępności produktu do ceny - jest dużo racji w tym twierdzeniu, swojego czasu książka "Polska szabla" osiągała nienormalne ceny jako biały kruk. Pewnego czasu zrobili reedycję, nadrukowali tego "od metra" i ceny spadły 70 % , tyle, że nie dotyczy to zegarków. W przypadku Rolexa cenę robią materiały, tak sądzę.

 

 

 

Tak czy inaczej, tisell, rolex czy mercedes to nie są dobra pierwszej potrzeby. Można je mieć, ale nie trzeba. 

 

No niezbyt odkrywcze... :rolleyes:  Choć dla nas, hobbystów, to nie takie oczywiste, ja Tisella muszę mieć  B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przesądzam, że Tisell stosuje praktyki. Brak danych. Prawdopodobnie Czesi wykupują tyle Tiselli, że nie zostaje dużo dla nabywców indywidualnych. 

Przed pojawieniem się Czechów jako dystrybutorów dostępność także była ograniczona .


Deus Dona Me Vi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Jak wezmiesz takiego Submersible noqego z Korei i porownasz go z uzuwanym powiedzmy Sumo, Certina DS czy Steinhartem kosztujacymi 50% + i zobaczysz ze nie tylko od nich nie odstaje ale oferuje wiecej za te ok 1 tys to bedziesz wiedziec czemu trzyma cene.

Nie no, bez jaj... Ten cały Kisiel ma tak ujowo wykonaną kopertę, ze porownywanie go do Sumo to jakis zart, to raz, a pisanie, ze daje wiecej (a kosztuje niewiele mniej od Sumo) to... sam juz nie wiem jak to nazwac. Piszcie na rzeczy bo to juz nie subiektywna ocena tylko rzecz, ktora widac z daleka...

 

Dziwie sie popularnosci tego zegarka. To naprawde kiepski szajs i nie chce tu nikogo obrazic. Za te pieniadze mozna miec juz swietny mikrobrand, ktory doslownie miazdzy ten zegarek. Moze tylko nie wyglada jak bardzo tania podrobka, podrobki Rolexa bo nazwanie tego homarem to ujma dla homarow...

Czemu nie Sumo? Jak porownac regulacje mechanizmu, szkło czy choćby spasowanie endlinkow ze o centrowaniu tarczy, wkladki bezela i ceramice na nim nie wspomne to z cala sympatia do Sumo ale TS jest tu lepiej wykonany.

Przestan to brac!

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konrad pokaz spasowanie endlinkow w Sumo. Jak mikroregulacja? Sa juz skrecane ogniwa czy nadal gubiacy sie pin? Nie napisalem ze ma lepsza koperte a branse. Nie specjalnie szukane odchylki rzedu + 1 cz 2 sek to tez wymysly? Szafir z AR i spasowanie elementow tarczy czy bezela to tez bajki? Lubie Seiko i mialem kilka w tym moim zdaniem lepszego/ciekawszego od Sumo Stargate, i niezaprzeczam ze Seiko to swietna firma ze swietnymi zegarkami ale w tanich budzetowych diverach nie przypadkiem sa zarty ze jesli wszystko w zegarku jest spasowane to musi byc podrobka :)

 

Ps. Lepiej wykonanych microbrandow. Moge jakis przyklad automatow z dokretka i stopsek do 1 tys nowych?

Edytowane przez Jaroslaw Jerry Esowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gość”u

Nawet nie mikrobrand, Orient Mako jest lepiej zrobiony. A mistrzu co do bransolety to w jakim zegarku odrywalo sie zapiecie bo bylo tak ujowo zrobione. Tak, w Kisielu...

Edytowane przez Konrad Wróblewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Podobna zawartość

    • Przez Mallujemy
      Witam.
      Poszukuje następcy dla automatu Maserati R8821110003.
      Zdecydowany byłem na divera z automatem i już prawie kupiłem Tisella Marine Diver lecz nagle wpadł mi w oko zupełnie inny zegarek.. tytułowa:
      Certina DS Action Gent Chronometer C032.851.22.087.00 
      https://www.zegarmistrz.com/Zegarek_Certina_DS_Action_Gent_COSC_Chronometer_C0328512208700_C0328512208700-12758.html?gclid=EAIaIQobChMI97b3iszu3AIVy-d3Ch2kBwvZEAQYASABEgL-FfD_BwE
      Zegarek jest piękny, niestety posiada mechanizm kwarcowy a wersja z automatem nie dość ze kosztuje 2x tyle to na dodatek nie wygląda tak ładnie jak wersja z bateryjką.
      Tak więc warto wydawać 1500 zł na tę Certine z kwarcem?
      Ew jakieś inne propozycje w stylu tej Certiny? (koniecznie datownik ( najlepiej bez nazwy dnia) i opisane minuty na tarczy)
      Budżet ok 2000 zł.
      Pozdrawiam.
       
       

    • Przez robmir
      Tisell Pilot Watch 43mm Type A
    • Przez robmir
      Sea-Gull ST25
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.