Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
MasterMind

Tisell Marine Diver Date MKIII - Recenzja

Recommended Posts

Wróciłeś do niego?

Po co puszczałeś pierwszego? ;)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Panie drogi... Przecież tutaj to nic nowego i dziwnego. Sam zaliczam się do tej grupy. Tego czasami się nie da wyjaśnić ;)

Edited by Krygo

Sol, ale widzisz że to zupełnie inny model i w innej kolorystyce? :)

Miałem czarną tarczę z zielonym bezelem i przede wszystkim tamten był GMT a nie Submariner ;)

Tam był za mocno napaćkany bezel bo pokazywał 3 strefy czasowe ;)

Wysyp zielonych! Zielony bez daty już odebrany i na mnie czeka, obejrzę po powrocie z urlopu. Będzie do kompletu z czarnym z datą :)

To ja mówiłem że nie miałem opłat. Tym raz też nie. Co poradzić, fart dubeltowy :D

Żona zamawia coś ciągle z Chin z wish czy innych, może to jej powinienem podziękować że puszczają zegarki tak jak resztę drobnicy ;)

Edit:

A tymczasem czarny dziś plażuje.

28c26d224e1163399b3cd0c852e4a34e.jpg

Edited by dopeman

Sol, ale widzisz że to zupełnie inny model i w innej kolorystyce? :)

Miałem czarną tarczę z zielonym bezelem i przede wszystkim tamten był GMT a nie Submariner ;)

Tam był za mocno napaćkany bezel bo pokazywał 3 strefy czasowe ;)

Aż tak dobrze nie pamiętałem - wybacz :)

Ten na zdjęciach wygląda lepiej, to pierwsze co mi się rzuciło w oczy, więc jednak jest różnica :)

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

dopeman - jeśli chciał byś sie pozbyć czarnego z datą to jestem chętny :) bo jak narazie w pl same zielone na sprzedaż a na czarnego długi czas oczekiwania u producenta...

... bo jak narazie w pl same zielone na sprzedaż a na czarnego długi czas oczekiwania u producenta...

Wcale się nie dziwię ;)

Największym smaczkiem tego zegarka jest szlif słoneczny który występuje tylko w zielonych wersjach. Wygląda to na prawdę świetnie.

Edited by tomaliusz

Zauważyłeś jakieś zmiany w najnowszym "wydaniu"? Wykończenie koperty, bransolety itp.

P.S. Myślę, że każdy już ochłonął po estetycznych sprzeczkach, dlatego warto przenieść dyskusję do nowego, właściwego tematu, aby nie zaśmiecać recenzji.

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Zauważyłeś jakieś zmiany w najnowszym "wydaniu"? Wykończenie koperty, bransolety itp.

...

Ciężko się teraz odnieść do poprzednich wersji nie mając bezpośredniego porównania obu na raz.

Mimo wszystko wydaję mi się że pierwsze wypusty były lepiej wykończone jeśli chodzi o kopertę, oczywiście nie ma się generalnie do czego przyczepić bo na tą cenę jest wykończony bardzo dobrze ale jednak imo trochę lepiej zapamiętałem poprzednie wersje.

Jeśli chodzi o bransolete to jest na takim samym poziomie jak poprzednie, pewnie nawet z tego samego procesu technologicznego, znaczy nie gorsze ;)

No ale powinni pozostać przy normalnym zapięciu bo ten glidelock i jego działanie pozostawia wiele do życzenia ...

Miałem już wcześniej go przy GMT i choć tam było samo krzywe zapięcie (doginane na żywioł aby pasowało jako zapięte) to tutaj same ogniwa są szersze od wpustu zapinki i generalnie nie wchodzą suwliwie ale na siłę i nie do końca, zapinka nie jest dobrze spasowana/obrobiona <_<

Najsłabszym pkt. zegarka jest właśnie sama zapinka bransolety i jej niby glidelok :P

Ciężko znaleźć jakieś niedoróbki na tarczy ale w makro coś się tam znajdzie jak indeks przesunięty o 0,2 mm. ;)

Też trzeba nadmienić że sztuki mogą się od siebie minimalnie różnić, np pracujący bezel, spasowanie maskownic.

Miałem przed sobą dwa takie same Hulki, za krótko aby dokładnie sprawdzić ale bezele na pewno chodziły z różnymi oporami/luzami i pewnie jeszcze coś się znajdzie, jak będę u Kolegi to porównamy dokładnie :)

Natomiast tarcza w zielonym na żywo jest nieziemska :wub:

Naprawdę to trzeba zobaczyć, nie zawiedzie się nawet wybredny zegarkomaniak :)

Ja z zakupu jestem zadowolony :)

Dodam jeszcze że od momentu zakupu cały czas na ręce - ok. 44 godz. i przez ten czas zrobił +2 sek., czyli wychodzi że na razie spieszy ok. +1 sek na dobę  :D

Nie wiem jak oni to robią ale testowałem trzy Tiselle i zawsze to były ok. +2 sek. na dobę, może po prostu miałem farta :ph34r:

Edited by tomaliusz

Też miałem zielonkę i był mega dokładny. To raczej nie przypadek. Przez Ciebie znowu nabrałem na niego ochoty bo juz troszkę o nim zapomniałem mimo, że tarcza naprawdę prezentuje się mega :)

LgesBxZ.jpg

0zAdrzw.jpg

Pasek z tym ceramicznym bezelem pasuje?

Poprzednie zapięcie glide rozwaliłem lub było zepsute. Wysłali mi free cały element z ogniwami bransolety. Miło z ich strony.

I fakt ten glide działa tylko w pewnym zakresie bo kolejne ogniwo jest za szerokie. Ale przecież po dobrym wyregulowaniu bransolety to jedno w przód i jedno w tył wystarczy do komfortowego użytkowania.

Pasek z tym ceramicznym bezelem pasuje?

A co ma do tego ceramiczny bezel? :D Mi pasowało bez najmniejszych zarzutów.

Napisz na ten adres: oshyare33@naver.com i wpisz się na listę oczekujących.

Maja jakiś katalog z którego wybiorę konkretny model? Jak to działa? Jak wygląda płatność?

Edited by pioter007

Mimo wszystko wydaję mi się że pierwsze wypusty były lepiej wykończone jeśli chodzi o kopertę, oczywiście nie ma się generalnie do czego przyczepić bo na tą cenę jest wykończony bardzo dobrze ale jednak imo trochę lepiej zapamiętałem poprzednie wersje.

Wydawało mi się, że nowsze wypusty mają lepsze wykończenie, tak było z Mk2 i Mk3. Myślałem, że może warto zmienić Mk3 na najnowszą wersje właśnie z racji wykończenia, ale najwyraźniej jest ono przypadkowe ;)

[...]

Nie wiem jak oni to robią ale testowałem trzy Tiselle i zawsze to były ok. +2 sek. na dobę, może po prostu miałem farta :ph34r:

To nie fart. Tak jest:)

Również potwierdzam, zadziwiająco dobrze regulują mechanizmy, oba Tiselle jakie miałem robiły +1/2 sek na dobę :)

Czekam w kolejce na kolejny wypust 'Submersible'. Szkoda, że wykorzystali tą samą kopertę co MD, ale i tak wygląda to nieźle:

399a7e38a9419009e83edb7a1fac2c3b.jpg

Edited by dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Piąty dzień na łapie :)

Są takie chwile że chciałbym mieć delikatniejszy nadgarstek ;)

:)

Są takie chwile że chciałbym mieć delikatniejszy nadgarstek ;)

Trzeba było tyle nie wiosłować :D:P

;)

Edited by tomaliusz

Trzeba było tyle nie wiosłować :D:P

;)

Oj tam oj tam... wszystko ma dwie strony, Tisell za mały ale za to mili fluid 47mm w sam raz ;)

W sumie od bidy i Tisell'a bym założyć mógł - przyzwyczaić by się trzeba, moim pierwszym automatem był RAY a on niewiele większy jest i mam go do dzisiaj :)

:)

Przyszedł i do mnie. Ale nie ma etui i ściereczki. Nikt mnie nie pytał czy chcę, była gdzieś do wyboru taka wersja?

Tak czytam : zapisy , lista oczekujących , dokładna regulacja , no i ten wygląd oczywiście .

Rżną wszystko cholera ?