Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Istvan

Walka ze smogiem i oczyszczacze powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Widzieliście?

 

 

Co myślicie o zakupie oczyszczacza powietrza do domu? Powiedzmy coś takiego:

 

 

Warto, czy głupota?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smog był, jest i pewnie długo jeszcze będzie...teraz się tak nim podniecają....maseczki, filtry i ktoś kapuchę zrobi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie raczej martwi legalna wycinka drzew...


<script src="//widget.time.is/t.js"></script>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka wycinka drzew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o zakupie oczyszczacza powietrza do domu? Powiedzmy coś takiego:

 

Warto, czy głupota?

Na pewno warto, nie ma chyba wątpliwości co do tego że oddychanie tym syfem nie jest obojętne dla zdrowia. 


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smog był, jest i pewnie długo jeszcze będzie...teraz się tak nim podniecają....maseczki, filtry i ktoś kapuchę zrobi :D

Widzę że nie jestem sam ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że część kolegów ma do tematu podejście "dopóki mnie w oczy nie szczypie, dopóty nie ma problemu". Żałosne. :(   


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja widzę, że część kolegów ma do tematu podejście "dopóki mnie w oczy nie szczypie, dopóty nie ma problemu". Żałosne. :(   

Rozsądne nie znaczy żałosne. A smogi będą coraz większe, bo zmienia się typ klimatu i żadna siła tego nie zatrzyma.


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozsądne nie znaczy żałosne. A smogi będą coraz większe, bo zmienia się typ klimatu i żadna siła tego nie zatrzyma.

Na smog składają się zanieczyszczenia przemysłowe, produkty spalania w paleniskach CO, produkty spalania silników spalinowych i pyły wznoszone w niesprzątanych miastach. Skąd pomysł, że "żadna siła tego nie powstrzyma"? W każdej z tych dziedzin można efektywnie przeciwdziałać zanieczyszczeniom. W każdej. Co to ma za związek z klimatem? Jak ostatnio sprawdzałem, to w okolicy nie było czynnych wulkanów ani innych naturalnych źródeł polucji. :lol:

Nie ma nic rozsądnego w traktowaniu informacji o postępującej degradacji naszego otoczenia jako "faktów medialnych", żałosne jest ich lekceważenie.  


Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jest popieram kolegę powyżej - zacząć należy od efektywnej segregacji śmieci - to pod las, to do rzeki a to do pieca 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 30 lat temu zbierałem w czynie spolecznym smieci, sprzatałem, sadzilem las....itd.

A fabryki jak smrodziły, tak smrodzą, auta też, teraz wiecej bo kazdy posiada.

 

Segregacja papierkow w domowym koszu pomoze tyle co nomen omen umarłemu kadzidło.

 

A i jak słusznie zauważyl kolega @jaszczur, klimat ulega zmianie...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 30 lat temu zbierałem w czynie spolecznym smieci, sprzatałem, sadzilem las....itd.

A fabryki jak smrodziły, tak smrodzą, auta też, teraz wiecej bo kazdy posiada.

 

Segregacja papierkow w domowym koszu pomoze tyle co nomen omen umarłemu kadzidło.

 

A i jak słusznie zauważyl kolega @jaszczur, klimat ulega zmianie...

 

No patrz jaki to klimat różny na tych samych szerokościach geograficznych. W Polsce normy poprzekraczane nawet na wsiach bywają, a w niemczech w ośrodkach przemysłowych wszystko spoko w normie. Ciekawe czemu? :)

Może dlatego, że tam ludzie trochę bardziej świadomie w kwestii środowiska działają? 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby te normy nie były takie jak VW wykazywał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz jaki to klimat różny na tych samych szerokościach geograficznych. W Polsce normy poprzekraczane nawet na wsiach bywają, a w niemczech w ośrodkach przemysłowych wszystko spoko w normie. Ciekawe czemu? :)

Może dlatego, że tam ludzie trochę bardziej świadomie w kwestii środowiska działają?

 

Cieszę się ze Niemcy mają zdrowe powietrze, a gdzie to tak mają czysto w ośrodkach przemysłowych?

 

( moje pokolenie piło ze szklanych butelek i używało papierowych opakowań, 'wasze' plastiku i folii-to brać się młodzieży do sprzątania byscie jak my zostawili czysto swoim dzieciom)

:)

 

 

Edit

 

Ja by kupić w sportowym sklepie trampki lub piłkę musialem 30 lat temu przedstawić kwit z punktu skupu surowców wtórnych-ile oddałem makulatury, butellek, etc.

Co Wy, młodzi robicie poza mądralowaniem się w kwestii ekologii?


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"...stwierdzili, że smog, który wisi od kilku dni nad Paryżem, przybył od silnie zanieczyszczonych zachodnich landów Niemiec."

 

:D 

 

http://krolowa-superstar.blog.pl/2014/03/21/skad-ten-smog-w-paryzu-francja-oskarza-niemcy-a-niemcy-polske/


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się ze Niemcy mają zdrowe powietrze, a gdzie to tak mają czysto w ośrodkach przemysłowych?

 

( moje pokolenie piło ze szklanych butelek i używało papierowych opakowań, 'wasze' plastiku i folii-to brać się młodzieży do sprzątania byscie jak my zostawili czysto swoim dzieciom)

:)

 

Proszę bardzo dzisiejsze odczyty z Zagłębia Ruhry:

Dortmund_zpsgfrmqzni.jpg

 

I z naszego wielkiego ośrodka przemysłowego jakim jest Warszawa:\

wawa_zpsgz0z6xb1.jpg

 

Co do opakowań, to plastikowe opakowania są wszędzie i jakoś też u tych Niemców jest czyściej (mimo tego że też ich używaja). Tylko, że tam jakoś może funkcjonować sensownie polityka opakowań zwrotnych, a Polsce to jest jakaś komedia. 

Nie wpomnę już o ograniczeniach wjazdu samochodami do centrow dużych miast itp.

 

Do zrobienia jest wiele w tej kwestii i to nie jest zmiana klimatu. 


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No patrz jaki to klimat różny na tych samych szerokościach geograficznych. W Polsce normy poprzekraczane nawet na wsiach bywają, a w niemczech w ośrodkach przemysłowych wszystko spoko w normie. Ciekawe czemu? :)

Może dlatego, że tam ludzie trochę bardziej świadomie w kwestii środowiska działają? 

 

W DE praktycznie nikt nie pali w domu jednorodzinnym piecem węglowym a w Polsce to wciąż chyba większość. To sa najwięksi truciciele. Duże fabryki czy elektrociepłownie muszą spełniac normy, mają specjalne filtry itd, natomiast prywatnych palenisk praktycznie się nie kontroluje. Zimą wieczorami w Polsce okien nie da się otworzyć, bo to tak jakby głowę do wędzarni włożyć.

Sprawa aut także jest istotna, w Polsce wciąż po drogach jeżdzą takie złomy że człowiek zachodzi po rozum, kto to w ogóle zarejestrował. Wędzarnie na kołach z powycinanymi katalizatorami, dpf-ami - bo Polak sprytny, a że dziecko mu się urodzi z raczyskiem...to już przyczyny nie widzi, że sam do tego doprowadził. Świadomość ekologiczna w Polsce jest na dramatycznym poziomie.

Puki nic mnie osobiście nie dotknie, to mam na to wywalone takie jest podejście 70% mieszkańców tej zadymionej krainy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A fabryki jak smrodziły, tak smrodzą, auta też, teraz wiecej bo kazdy posiada.

 

Do zjawiska smogu przyczyniają się praktycznie wyłącznie diesle, bez filtra cząstek stałych lub z filtrem niesprawnym. Tyle, że to pewnie aż z połowa aut. W tym całe zastępy mędrców, piewców mądrości pt.:"gaz nadaje się tylko do kuchenek".


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świadomość ekologiczna w Polsce jest na dramatycznym poziomie.

 

No...:), a najbardziej swiadomi po ekologiczną wodę w plastikowej butelce jadą samochodem do oddalonego 100 m sklepu osiedlowego :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... :), a najbardziej swiadomi po ekologiczną wodę w plastikowej butelce jadą samochodem do oddalonego 100 m sklepu osiedlowego :)

 

Właśnie o takiej świadomości mówi QuadrifoglioVerde. Niestety taki jest jej poziom.


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu daleko szukać, pod moim blokiem są kubły a na odpady zmieszane, plastiki, szkło oraz osobny na papier/tektura.

W pojemniku na papier tekturę jest szkło a w pojemniku na plastiki obierki i choinki.

Kur..!! Skoro nie segregujesz pacanie śmieci to chociaż wywalaj jest do pojemnika na odpady zmieszane !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa budowanie histerii, jeszcze w zeszłym roku maraton w Poznaniu biegł spokojnie pomimo smogu (może nawet większego), a w tym roku zastanawiają się nad odwołaniem. Co w zeszłym roku nie robiono pomiarów? Dla człowieka, który żył w czasach gdy przemysł ciężki pracował na wysokich obrotach bez filtrów na kominach, mieszkania w większości były opalane węglem lub koksem,samochody napędzano benzyną ołowiowa, a rzekami płynął fenol z niewielkim dodatkiem wody, to jest zabawne raczej. Ludzie protestujący w maskach na twarzy tez mnie śmieszą, bo widzę, ze im trudniej się oddycha niż mnie bez maski. Nie twierdze, że jest dobrze z naszym powietrzem, ale mam wrażenie że ktoś zainteresowany zupełnie czym innym niż nasze zdrowie, buduje negatywny pr, a cel, no jak nie wiadomo o co chodzi... Zielone Niemcy, spalają 180 mln ton węgla brunatnego, brudna Polska 64 mln ton tegoż węgla, ale to na nas się wiesza psy. Dla mnie jest dziwne tyko to nagłe przebudzenie się ludzi akurat teraz, pomimo, że wcześniej było o wiele gorzej (i nie chodzi mi wcale o czasy tzw. komuny), akurat teraz kiedy łunia koniecznie chce nas zmusić do zrezygnowania z węglą (bo Francja nie ma już komu wcisnąć swoich elektrowni atomowych, a Niemcy maja apetyt na nasz węgiel). Żyję od zawsze w najbardziej zapylonej dzielnicy Poznania, która kiedyś była dzielnica przemysłową, obecnie przemysł na dzielnicy zaorano, powietrze na dzielnicy w porównaniu jest w tej chwili luksusowe. Jedyny problem to jest tutaj to to, że ludzie pala śmieci i to od zawsze, czy to z cwaniactwa, czy z biedy, jedyny sposób jest tu relatywnie tanie w stosunku do zarobków ekologiczne paliwo, wszystkich by to nie powstrzymało, ale tanie paliwo, na pewno by problem rozwiązało, jednak to "tanie" jest nie do przeskoczenia dla rządzących bo trzeba by dopłacać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy Kijowski palić faktury, to skończą się smogi... zobaczycie.  :P  :D


"Poprawna polszczyzna źródłem sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończy Kijowski palić faktury, to skończą się smogi... zobaczycie.  :P  :D

 

A Bolek, teczki :P

To się nazywa budowanie histerii, jeszcze w zeszłym roku maraton w Poznaniu biegł spokojnie pomimo smogu (może nawet większego), a w tym roku zastanawiają się nad odwołaniem. Co w zeszłym roku nie robiono pomiarów? Dla człowieka, który żył w czasach gdy przemysł ciężki pracował na wysokich obrotach bez filtrów na kominach, mieszkania w większości były opalane węglem lub koksem,samochody napędzano benzyną ołowiowa, a rzekami płynął fenol z niewielkim dodatkiem wody, to jest zabawne raczej. Ludzie protestujący w maskach na twarzy tez mnie śmieszą, bo widzę, ze im trudniej się oddycha niż mnie bez maski. Nie twierdze, że jest dobrze z naszym powietrzem, ale mam wrażenie że ktoś zainteresowany zupełnie czym innym niż nasze zdrowie, buduje negatywny pr, a cel, no jak nie wiadomo o co chodzi... Zielone Niemcy, spalają 180 mln ton węgla brunatnego, brudna Polska 64 mln ton tegoż węgla, ale to na nas się wiesza psy. Dla mnie jest dziwne tyko to nagłe przebudzenie się ludzi akurat teraz, pomimo, że wcześniej było o wiele gorzej (i nie chodzi mi wcale o czasy tzw. komuny), akurat teraz kiedy łunia koniecznie chce nas zmusić do zrezygnowania z węglą (bo Francja nie ma już komu wcisnąć swoich elektrowni atomowych, a Niemcy maja apetyt na nasz węgiel). Żyję od zawsze w najbardziej zapylonej dzielnicy Poznania, która kiedyś była dzielnica przemysłową, obecnie przemysł na dzielnicy zaorano, powietrze na dzielnicy w porównaniu jest w tej chwili luksusowe. Jedyny problem to jest tutaj to to, że ludzie pala śmieci i to od zawsze, czy to z cwaniactwa, czy z biedy, jedyny sposób jest tu relatywnie tanie w stosunku do zarobków ekologiczne paliwo, wszystkich by to nie powstrzymało, ale relatywnie tanie i dobre ekologicznie paliwo, na pewno by problem rozwiązało, jednak to "tanie" jest nie do przeskoczenia dla rządzących bo trzeba by dopłacać.

 

Ale co w tym dziwnego? Chyba dobrze, że problem zauważono później niż wcale. To się nazywa postęp cywilizacyjny Piotrze, że coraz więcej ludzi zaczyna mieć chęć do życia w przyjaznym środowisko, ma porównanie jak się oddycha w zachodnich miastach a jak u nas. Ta presja przynosi już pierwsze efekty w postaci rozwiązań prawnych, dotacji itd. Chyba nie chcesz ciągle żyć jak w XVIII wieku ?

Dzisiaj czytałem, że rzad poważnie przymierza się do zwolnienia aut elektrycznych z akcyzy i vat-u. I to jest bardzo ok! Takie decyzje popychają technologię na przód

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.