Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LESKOS

Miniatura

Rekomendowane odpowiedzi

Pochwale się już swoim starym nabytkiem. Miniatura lenzkirch 555...czeka aż ktoś się zmiłuje i dorobi brakujące elementy.

post-64525-0-59939400-1492169481_thumb.jpg

post-64525-0-54682600-1492169497_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pochwale się już swoim starym nabytkiem. Miniatura lenzkirch 555...czeka aż ktoś się zmiłuje i dorobi brakujące elementy.

P R Z E P I Ę K N A  ona jest właśnie takie mi się najbardziej podobają .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt piękna rzecz  :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nie jest oryginał, bo kupiłem go z już z dorobioną deską na dole, stosunkowo tanio jak na miniaturę dwu wagową w stanie, którego byłem świadomy...

Dylemat miał ten co niszczył i ten co robił taką niedoróbkę . Nic więcej nie można w tym zakresie (dolnej deski) spie....ć.

Można natomiast zrobić coś żeby sp....nie nie było drastyczne i rażące, czyli "dopracować". Oryginału to już nie mam... :(. Ortodoksyjnie patrząc można wywalić wstawkę i zostawić dziurę twierdząc że mamy uszkodzony oryginał, ale nie jestem ortodoksem :ph34r:

Myślę, że tych prawdziwych oryginałów jest naprawdę bardzo nie wiele, pojedyńcze sztuki i zapewne nie w tej części Europy dla której XX wiek był bardzo burzliwy. 

Leszekk :rolleyes:

Ps1. Przy okazji jak traktujecie zegar który poprzednią naprawę miał wykonaną gwoździami, albo żywicą epoksydową. 

Ps2. Po konsultacji zaparana lub poglegrana cyną  :rolleyes:  kotwica zostanie z niej oczyszczona, przy okazji czyszczenia zegara - i to jest dobra wiadomość  :D

Załączam dwa zdjęcia - tak to wygląda

Kontynuując temat miniatury wiedeńczyka której coś trzeba dorobić z dołu, z nudów coś takiego wymyśliłem. Licząc na to żę poprzedni renowator widział choćby w części zakończenie postanowiłem to wyciąć zgodnie z intencją. Wyszło jak poniżej (w starej dębowej płycinie z rozebranej szafy - wiek chyba się zgadza )  ;) .

Nie wiem czy coś jeszcze "do ornamentować" czy już nie za dużo ... jakby ktoś coś poradził  :rolleyes:, poprzednią też zamieszczam dla przypomnienia...

post-92919-0-26569200-1492257280_thumb.jpg

post-92919-0-04469400-1492257595.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tak, to jest konserwacja a nie kreacja. Możemy coś zrekonstruować gdy mamy źródło. Teraz masz oryginalna skrzynkę z jakimś drewnianym, wiejskim farfoclem...  Oczywiście bez urazy ;)  Ślicznie go wyciąłeś, ale ja bym zrobił z niego wieszak na klucze np.... Oczywiście moja wypowiedź jest tylko wyrazem własnych odczuć i doktryn przez mnie uznawanych... Jestem np. wielkim wrogiem wykonywania rekonstrukcji skrzynek zegarów ze starego drewna...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz, to może mniej powycinaną, jak w tym Gronemannie.

post-6402-0-38662500-1492263076_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O i jest źródło :)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rób tak, to jest konserwacja a nie kreacja. Możemy coś zrekonstruować gdy mamy źródło. Teraz masz oryginalna skrzynkę z jakimś drewnianym, wiejskim farfoclem...  Oczywiście bez urazy ;)  Ślicznie go wyciąłeś, ale ja bym zrobił z niego wieszak na klucze np.... Oczywiście moja wypowiedź jest tylko wyrazem własnych odczuć i doktryn przez mnie uznawanych... Jestem np. wielkim wrogiem wykonywania rekonstrukcji skrzynek zegarów ze starego drewna...

 

No ja cię rozumiem , w pewnym sensie, ale jaka jest alternatywa dla takich działań. Pozostawienie zegara w stanie zakupu niestety godzi się z moim poczuciem estetyki. Nie mamy tu już do czynienia z oryginałem nawet zniszczonym, tylko ze źle wykonaną renowacją albo próbą rekonstrukcji. Zegar ma skrzynkę nie skręcaną ale sklejaną. To jak ktoś się nią "zaopiekował" wcześniej, niekoniecznie w celu naprawy jest zaprzeczeniem wszelkiej znajomości zasad stolarstwa, wręcz nawet podstawowej obróbki drzewa. Problem jest taki, że nie robiąc nic, nie zostawiłbym oryginału tylko obraz nędzy i rozpaczy wraz ze świadectwem nie udolności, a nie żaden stan oryginału. Nie lubię ruin, bo są świadectwem niemocy i braku chęci naprawy. Wszystko co stworzyły ręce ludzie powinno być naprawiane i kontynuowane w  użytkowaniu do końca istnienia fizycznego przedmiotu lub użytkownika. Mamy zatem dwie przeciwstawne zasady i cóż pozostanie chyba nam z tym żyć. Ty nie zmienisz zdania, ja też nie i ... zdrowia życzę.  :rolleyes:

Ps. Co do wiejskości to racja. Dlatego pytałem... A tak przy okazji masz pojęcie estetyki jak mój Ojciec. Też dzielił ludzi na inteligentów i tych co ze wsi lub słoma z butów wystaje, kulturę inteligencji i wioskową. Myślałem, że to już umarło a tu proszę ... duch w narodzie żyje  :D

Zatem zrobię wieszak na klucze w stodole  :D  i dorobię drugą brodę wg wzoru Taranta (dziękuję! )  :rolleyes:

Jak już musisz, to może mniej powycinaną, jak w tym Gronemannie.

attachicon.gifWP_20160731_20_56_20_Pro.jpg

Super dzięki o to chodziło . Dół lekko rozmazany , czy mogę prosić o dosłanie zdjęcia samego zdjęcia dołu z ustawieniem na wprost ?

zdjęcie "pod kątem skraca perspektywę ...

Z góry dziękuję :rolleyes: !


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz poprosić obywatela janekp :)


W tym katalogu jest więcej zbliżonych bród, ale są zbyt bogate moim zdaniem.

post-6402-0-51415600-1492271216_thumb.jpgpost-6402-0-02666000-1492271221_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja cię rozumiem , w pewnym sensie, ale jaka jest alternatywa dla takich działań. Pozostawienie zegara w stanie zakupu niestety godzi się z moim poczuciem estetyki. Nie mamy tu już do czynienia z oryginałem nawet zniszczonym, tylko ze źle wykonaną renowacją albo próbą rekonstrukcji. Zegar ma skrzynkę nie skręcaną ale sklejaną. To jak ktoś się nią "zaopiekował" wcześniej, niekoniecznie w celu naprawy jest zaprzeczeniem wszelkiej znajomości zasad stolarstwa, wręcz nawet podstawowej obróbki drzewa. Problem jest taki, że nie robiąc nic, nie zostawiłbym oryginału tylko obraz nędzy i rozpaczy wraz ze świadectwem nie udolności, a nie żaden stan oryginału. Nie lubię ruin, bo są świadectwem niemocy i braku chęci naprawy. Wszystko co stworzyły ręce ludzie powinno być naprawiane i kontynuowane w  użytkowaniu do końca istnienia fizycznego przedmiotu lub użytkownika. Mamy zatem dwie przeciwstawne zasady i cóż pozostanie chyba nam z tym żyć. Ty nie zmienisz zdania, ja też nie i ... zdrowia życzę.  :rolleyes:

Ps. Co do wiejskości to racja. Dlatego pytałem... A tak przy okazji masz pojęcie estetyki jak mój Ojciec. Też dzielił ludzi na inteligentów i tych co ze wsi lub słoma z butów wystaje, kulturę inteligencji i wioskową. Myślałem, że to już umarło a tu proszę ... duch w narodzie żyje  :D

Zatem zrobię wieszak na klucze w stodole  :D  i dorobię drugą brodę wg wzoru Taranta (dziękuję! )  :rolleyes:

Super dzięki o to chodziło . Dół lekko rozmazany , czy mogę prosić o dosłanie zdjęcia samego zdjęcia dołu z ustawieniem na wprost ?

zdjęcie "pod kątem skraca perspektywę ...

Z góry dziękuję :rolleyes: !

coloseum-roma-13859340.jpg

 

To naprawiaj :D


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki...Oblać was już dzisiaj?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To naprawiaj :D

 

Ja bym wolał żeby wyglądały ja w czasach świetności tylko wtedy by organizowali na nich mecze piłkarskie ... więc niech pozostaną.

Ale jak pięknie wyglądało Coloseum można było pooglądać na filmie Gladiator - pierwsza cyfrowa rekonstrukcja 3D tego obiektu. 

Czyż nie było piękne. Zniszczyła je ekonomia i ludzie. To odwieczne pytanie i dylemat zamków na Jurze . W Bobolicach gość wyremontował. Pamiętam to miejsce sprzed remontu w latach 70-tych. Pytanie co jest lepsze . Zdania mogą być podzielone ...

post-92919-0-09695800-1492273023_thumb.jpg

post-92919-0-45967100-1492273035_thumb.jpg

post-92919-0-24639700-1492273044_thumb.jpg

post-92919-0-01102300-1492273050.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To stały problem w renowacji i rekonstrukcji. Przegryzie się. O Będzinie już nikt nie pamięta, ze nie ma wiele ze średniowiecza ;) i jest bardziej odbudowaną nieukończoną rekonstrukcją Lanciego z 1830 roku.

post-6402-0-16586400-1492276081.jpgpost-6402-0-87516300-1492276090.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już musisz, to może mniej powycinaną, jak w tym Gronemannie.

attachicon.gifWP_20160731_20_56_20_Pro.jpg

 

Tak jak się dało zwymiarowafem i wyciąłem.  Ten detal poziomy to chyba dwie piramidki. 

Rzeczywiście zdecydowanie lepiej to wygląda. Za dużo przebywam na Śląsku i na wsi ... :P:D. Pozdrawiam zatem mertopolie  :D  :D  :D

Jak wykończę na czysto to przyłożę do skrzyni i podeślę zdjęcie.

Ciekawe jest też to, że skrzynia w zasadzie nie jest dębowa a jest woskowana na ciemno. Trudno mi powiedzieć jednoznacznie co to za gatunek drzewa, na pewno pewne elementy są wykonane z orzecha.

Pozdrawiam świątecznie

Leszekk 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w jednym zegarze taką brodę. 

Uznaję ją za oryginalną i jest w skrzyni w której "siedzi" mechanizm GB. 

 

post-28411-0-26191500-1492280513_thumb.jpg

 

post-28411-0-28245700-1492280521_thumb.jpg

 

Przy świetle dziennym wygląda lepiej.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki...Oblać was już dzisiaj?

tak, tak, oblać, oblać...

Ważne by nie wyszło tak jak u nas w Poznaniu,bo to g... pierwszej wody:

ru-0-r-660,660-q-80-n-395496ade4de9de8df


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, oblać, oblać...

 

Postanowilem sprzatac i nie odnawiac :P :

post-38332-0-60048400-1492282638.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, tak, tak, tak, ogień... duuużo ognia!!!!!


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo, tak, tak, tak, ogień... duuużo ognia!!!!!

Wiosna Krzys Wiosna :) . Za bardzo te skrzynki byly zniszczone :( . Tego "bialego ghosta" uratowalem ;) :

 

post-38332-0-65513400-1492284905.jpg

 

 

Zacny Endler :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowilem sprzatac i nie odnawiac :P :

 

A szyb nie szkoda ? 

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sie o to samo spytać :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem sie o to samo spytać :)

Ile tych szyb potrzebujecie?. U mnie tego troche zalega :) . Te z ogniska porysowane byly ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładnie, ładnie, a ten srebrny to Westclox?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I roczniak zacny...szybko poszło z białym jest mroczny...

dziekuje......raczej ciemna wisnia  post-38332-0-41454200-1492287259.jpg

ładnie, ładnie, a ten srebrny to Westclox?

junghans ato-mat ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.