Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

LESKOS

Miniatura

Rekomendowane odpowiedzi

Aaa, nie znałem...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa, nie znałem...

jak nie :D . On tam tak z przypadku jest.. Jedyne wolne miejsce na scianie. Nie trzeba nakrecac :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w jednym zegarze taką brodę. 

Uznaję ją za oryginalną i jest w skrzyni w której "siedzi" mechanizm GB. 

 

attachicon.gifIMG_4343.JPG

 

attachicon.gifIMG_4348.JPG

 

Przy świetle dziennym wygląda lepiej.  :)

 

Mnie się podoba. Ale dopasowałem do nr 47 z zdjęcia Katalogu Gronemanna Taranta.

Znudów , żeby nie "zeżreć" :wacko:  wszystkiego przy stole dłubię sobie po cichu przy zegarach... Za parę dni zobaczymy co wyjdzie z tego. :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś powoli się wyłania ...

:ph34r:  :blink:  ;)

post-92919-0-26462500-1492456866_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się podoba - stylistycznie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Kolegi Leszka ogromną prośbę. Czy mógłbyś mi podać całkowitą długość wahadła i średnicę soczewki z zegara załączonego na poniższym zdjęciu który wisi na ścianie w Twoim domu.

 

post-28411-0-48159300-1492509450.jpg


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Kolegi Leszka ogromną prośbę. Czy mógłbyś mi podać całkowitą długość wahadła i średnicę soczewki z zegara załączonego na poniższym zdjęciu który wisi na ścianie w Twoim domu.

 

attachicon.gifpost-92919-0-88632400-1490823369_thumb.jpg

Jasne , wieczorem podeślę , jak wrócę z pracy :rolleyes:.

Ps wygląda teraz tak :

Problem wskazówek w trakcie rozwiązywania ...

post-92919-0-52777900-1492510894_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam odpowiedź  ;)

Długość od zaczepu do końca wahadła to 49,5 cm 

Srednica soczewki 10 cm.

Muszę dodać że nie jestem przekonany, a raczej jestem pewien, że soczewka jest nie oryginalna i pochodzi z okresu chyba współczesnego. 

Niemniej po regulacji zegar pracuje bardzo dokładnie. Od pięciu dni pracuje dokładnie zgodnie z czasem rzeczywistym na granicy błedu optycznego odczytu. Zobaczę w czwartek (7-my dzień) jak to się będzie miało po opadzie wagi do minimum .

Myślę oczywiście o pozyskaniu oryginalnego serca wahadła o średnicy 10cm w b.dobry stanie ale chyba prędko to nie nastąpi.

pozdrawiam Leszekk :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za informację!! 

Ja właśnie od dziś szukam wahadła o długości  49,5 cm z soczewką o średnicy 10 cm.  :)


Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po mailu o wahadle nie dała mi spokoju myśl o tym wahadle. Pamietam że kiedyś kupiłem hurtem kilka różnych soczewek. 

Pogrzebałem w szpargałach i wyciągnąłem piękne stare serce 10-ke w idealnym wręcz stanie - piękne lustro  ... minimalnie cięższe pasowało na listwę jak ulał .

Założyłem, poszło w ruch ... :D  :rolleyes:

pozdrawiam Leszekk

post-92919-0-66052900-1492628685.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne mają chyba nieco mniejsze wcięcie 

 

post-6402-0-67747500-1492629170_thumb.jpgpost-6402-0-99153400-1492629174_thumb.jpg


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę się zgodzić, choć jestem na pewno bliżej niż z poprzednim. Orginalne w sensie tego że pochodziło z tego okresu i też prawdopodobnie z miniatury (kupiłem z połamaną listwą z okuciami - zostało serce i okucia). 

Niestety nie posiadam ani zdjęcia ani rysunku oryginału z Germanii, no chyba że jesteś przekonany że pokazane przez ciebie jest oryginalne. Wycięcie w tym moim rzeczywiście przypomina głębokością wycięcia typowe dla lenza.

No zatem może nie cel ale krok do przodu. Znaleźliśmy się z sercem w okolicach XiX wieku a nie XXI.  :rolleyes:


Podobne o jeszcze innym wycięciu ma miniatura wiedeńczyka ... co czeka na mechanizm po myciu i regulacji   :huh:  ;) .

Poszukam po giełdach może coś jeszcze trafię ....

post-92919-0-72250300-1492630824_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko można podrobić, ale ten numer seryjny na tylnej części soczewki jest charakterystyczny dla Germanii i raczej wygląda na stary.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dyskutuję z tym absolutnie. Niestety serce, które znalazłem jak na pewno nie było oryginałem Germani, co najwyżej pochodziło ze zbliżonego okresu, nawet nie wiem z jakiej wytwórni. Jeszcze jedno - na pewno podoba mi się bardziej w zegarze niż poprzedni wyrób XXI wieku ;) .

Ostatnio na giełdzie spotkałem gościa sprzedającego piórka i obsadki oraz różnego rodzaju "inkausty" po paru minutach rozmowy (rozczuliłem się :unsure: bo w szkole pisałem takimi stalówkami i obsadkami w pierwszej klasie i zacząłem rozmowę ...) dowiedziałem się że pan świetnie kaligrafuje i jest wstanie zrobić dowolny napis na tarczy, skrzyni i innym dowolnym elemencie , a nawet "postarzyć" go... :blink:

Nie wiem ile w tym prawdy ale zacząłem uważniej  się przyglądać zegarom na giełdzie  :ph34r: ....   :D

Leszekk :rolleyes:   


PS. Jakaś taka posucha tekstowo tematowa na forum że aż strach się bać ... Chyba zima wszystkich zamroziła.  :wacko:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No... Gdybyś nie dorzucał coraz to nowych skrzynek do ognia byłby tylko chłód i przeciągi :)

Ja nie kupiłem żadnego zegara od lipca i wrzucam tylko zatęchłe papiery, a te coś nie wzbudzają zainteresowania.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Atramenty i napisy bardzo mnie interesują, podpytaj ile możesz, proszę. A potem oczywiście napisz  :). To jest fajny kawałek wiedzy, porzucony i mało badany. Bardzo lubię wszelkie znaki na tarczach, wahadłach etc. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o taki kąciku dziwnych wpózatarych napisów, pieczęci, naklejek, akcesoriów. Może wykorzystać ten temat z kluczami i korbkami?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, mnie to bardzo pociąga, ale co koledzy na to? Nasze napisiki, stempelki, Twoje zatęchłe archiwa, techniki nanoszenia, używane materiały... To fajny subtemat, jak się przyjmie.  Od zawsze lubiłem takie indywidualne znaki na seryjnych produktach. Tuningowcy mają to jakoś opanowane, ale chyba dosyć powierzchownie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesto  na  starych  skrzyniach  sa  fajne  wpisy,dedykacje ,pod  soczewka  tez  ...Zaloz  temat .


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł super.

Miałaem kiedyś skrzynkę z pieczątką rekwirującą zegar jako mienie pożydowskie z datą 1943r.

Postaram się na najbliższej giełdzie w Bytomiu namierzyć "sprzęt" do "rekonstrukcji" wpisów  :ph34r:

:rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując temat mojej miniatury wiedeńczyka mogę powiedzieć że została dziś uruchomiona. Bardzo delikatny mechanizm jak określił zegarmistrz, a brutalnie  potraktowany poprzednio. Dostał nowe linki wymyty wypolerowany naoliwiony. Bardzo mały wychył wahadła i bardzo cichy chód. 

Mimo to prawie 2,5 h straciłem na montaż i regulację i ustawienie (te moje ściany nie pomagają). Musiałem używać stetoskopu do regulacji ... :huh:  :D

Ps zostały wskazówki do wymiany ale muszę poczekać aż trafię na jakieś rasowe 13-tki ...

Pozdrawiam Leszekk

 

post-92919-0-60447600-1492718223_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontynuując historię dwóch miniatur...

Nie wiem jak u was , na południu taka pogoda, :blink:  że wziąłem się za drugą miniaturę ("Reschopodobną") i ... w efekcie końcowym powiesiłem na ścianę  ^_^ . Trzeba jeszcze docelowo umyć mechanizm , bo lekko brudnawy i wymienić linki ... ale na razie zrobiona skrzynka i ... chodzi :D

Dla porównania wielkości obok Becker na krótkim wahadle - 18-tka tarcza.

Leszekk  :rolleyes:

Ps wiem to już trzecia para wskazówek chyba do wymiany ...  :huh:  :rolleyes:  

post-92919-0-20920200-1492965000_thumb.jpg

post-92919-0-89319900-1492965014_thumb.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się taką miniatureczkę dorwać, wygląda na oryginał. Jak myślicie będzie chodzić przynajmniej 1 dzień?  :P:D


Zdjęcia skrzyneczki. Jakieś stare dziury są po innym mocowaniu wahadła - nie na werku a na tylnej ściance.

post-76795-0-64330500-1493904715_thumb.jpg

post-76795-0-66719000-1493904716_thumb.jpg

post-76795-0-65969300-1493904717_thumb.jpg

post-76795-0-69307200-1493904718_thumb.jpg

post-76795-0-73316900-1493904719_thumb.jpg

post-76795-0-69520900-1493904720_thumb.jpg

post-76795-0-80747600-1493904721_thumb.jpg

post-76795-0-73420400-1493904722_thumb.jpg

post-76795-0-78850500-1493904723_thumb.jpg

post-76795-0-97503200-1493904906_thumb.jpg

post-76795-0-97779900-1493904907_thumb.jpg

post-76795-0-10655700-1493904909_thumb.jpg

post-76795-0-40718600-1493904910_thumb.jpg

post-76795-0-44336700-1493904911_thumb.jpg

post-76795-0-02248300-1493904913_thumb.jpg

post-76795-0-96653300-1493904913_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jest na chodzie, to jutro się dowiesz :)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urodziwa zabawka. Bardzo ładna. Gratuluję zakupu, co ma nie chodzić. 

 

pzdr

piotr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.