Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

LESKOS

Użytkownik
 • Content Count

  3,987
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  21

Everything posted by LESKOS

 1. LESKOS

  Eppner

  No tak miało być ... to nie pierwsza skrzynia z takimi plecami ... nie tylko u mnie. Drewno nie jest w żaden sposób barwione .
 2. LESKOS

  Eppner

  A miało być tak pięknie 🤭 Tak na koniec dodam, że zegar zaczął się zatrzymywać... co kilka godzin. Okazało się że wstawione łożyska (przez poprzedniego właściciela) zostały wykonane niefachowo, skoszone i przesunięte . W efekcie - przykładając słuchawkę stetoskopu (bo ja "przygłuchawy" jestem 😉) do mechanizmu słyszałem szuranie kotwicy po zębach kola wychwytowego. Zegar tracił moc impulsu i po kilku godzinach stawał z byle powodu . Bezsensowne było zwiększanie wagi. Tym razem zbyt małe doświadczenie skierowało mnie po pomoc do kolegi forumowego Bartka . Diagnozę usłyszałem już po napisaniu wstępnej informacji. Ponieważ nie było możliwości regulacji, a zegar zbyt cenny dla mnie poprosiłem o pomoc. Zegar wrócił po tygodniu... śladu po starych naprawach nie ma, pięknie wstawione nowe łożyska i uzupełnione bezśladowo ubytki, świetnie wyregulowany i ustawiony wychwyt pracuje jak "burza" na wadze 870g (szedł testowo i na 680g). Co Mistrz to Mistrz 👍. Pracuje bez problemu trzecią dobę ... Nic tylko patrzeć ...
 3. Świat nadal zwariowany ...😉🤭
 4. Tak mi się wspomniało obu panów ...🤔😢
 5. Adela nam dorasta...
 6. 👍 no to pogratulować rozwiązania problemu ! Super ! 😀
 7. No to sprawa do "wypatrzenia" skąd się wziął problem. Daj znać jak "wypatrzysz" - tak dla zaspokojenia ciekawości 🤔.
 8. A nie pomyliłeś śrubek ... to częsty błąd ? Miałem takie problemy przy zamianie śrubek w bębnie (ten sam gwint , a różne długości i łebki)
 9. Ech koledzy... 🤭 Jak ja wam ZAZDROSZCZĘ tego zegara ... NAPRAWDĘ ! To WSPANIAŁY zegar, jedyny w swoim rodzaju ( jak mówił Shrek) i niech cieszy właściciela ... nic mi do tego . Tak jest !
 10. LESKOS

  Nasze Budziki

  no to ładny zegar ... powiem ✌️😉
 11. Przeglądam swoje archiwa i książki i ... ewidentnie "składak twórczo kombinowany" . Moim zdaniem nie zgada się wiek werku z wieszakiem, stopka kotwicy ewidentnie przerabiana pod dorabiane wahadło, szuflada (nie takie mocowanie) też dorabiana pod wieszak (mocowanie) . Składak pełną gębą. Kraina - Skandynawia - wiele tłumaczy - uwielbiali przerabiać. To nawet może całkiem porządnie chodzić. ... ale trudno to nazwać Lenzkirchem i do tego oryginałem, to raczej zegar na bazie Lenzkircha. To sprawa właściciela jak to ocenia - jak mu podoba jest ok. Naprawić skrzynię powiesić na ścianie i się cieszyć .
 12. LESKOS

  Nasze Budziki

  Jeden taki jest aktualnie na alledrogo .... i tanio chyba nie będzie 😉
 13. Zdecydowanie to "kombinacja"... Moim zdaniem wahadło jako takie jest "składakiem" i zastosowanie takiego wahadła jest formą eksperymentu zegarmistrzowskiego. Takie wahadło w Lenzkirchu nigdy nie zostało zastosowane fabrycznie moim zdaniem . Skrzynia tego typu przypomina styl altdeutsch . Sporo takich skrzyń powstało właśnie w tym okresie (końcówka XIX wieku w CK Monarchii , ale i Niemczech... i tego typu skrzynia nie jest taką rzadkością. Możliwe że wykonano ją także w zakładach Lenzkircha (stolarnie wykonywały indywidualne zlecenia pod klienta) jednak. Wieszak pasuje do "długich" sprężynowców (skrzynie miały 114-120 cm długości) a po uszkodzeniu werku osadzono mechanizm linkowy ... przy okazji ozdabiając taką soczewką wahadło. Jednym słowem niekatalogowy składak . Tylko nie wiadomo kto dokonał przeróbki. Ps. przejrzałem dla przypomnienia katalogi z lat 1868-1910 ... Nic takiego nie ma.
 14. No ... Moim zdaniem to twórczość twórczość "ludowa" - wahadło jest stworzone z soczewki sprężynowca... Osobiście nigdy nie widziałem takiego wahadła w linkowcu, skrzynia ładna ale raczej nie Lenzkirchowa nie pasuje mi piętka na brodzie... Mam nadzieję że dużo nie zapłacił 😉
 15. LESKOS

  A taki z orczykiem ?

  Stolarnia świebodzicka (być może Beckera ) tak powinna wyglądać skrzynia w oryginale ... 👍
 16. Delikatnie pastą do srebrzenia ... na waciku do uszu ... ryska po rysce 😉 Np. https://allegro.pl/oferta/pasta-do-srebrzenia-preparat-silver-solution-11109538762
 17. LESKOS

  Eppner

  Nie przesadza się starych drzew ... tu mi dobrze😉
 18. LESKOS

  Eppner

  No i koniec ... kurna ciasno jak cholera .
 19. tak dla przypomnienia ... (chyba aktualne)
 20. Jeszcze bębny do rozebrania i linki z żyłki wędkarskiej do wyrzucenia ...
 21. LESKOS

  Eppner

  I troszkę lepszy film ze szczegółami ... (najlepiej oglądać bezpośrednio na YouTubie)
 22. LESKOS

  Eppner

  I poszedł .... 😉
 23. LESKOS

  Eppner

  Pierwsza przymiarka do złożenia...
 24. Oj tam, od razu uprzedziłeś... Ty wiesz że i tak cię lubię , nawet z całym inwentarzem wad i nie tylko 😁✌️
 25. O... no popatrz , nie zrozumiem ... Od kiedy Krzysiu ty taki "poetycki" jesteś i nabrałeś tyle subtelności... a ja myślałem, że to ty jesteś ten James B. tego forum🙂 . Taki pierwszy "wykidajło" forumowy ... Prosto z mostu i w "ryj" ...🤭 😂 😉
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.