Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, troche ucichlo. A mnie wprawia w zdumienie Szturman. Ten większy. Nie badam go jakoś dokładnie. Ma max zaobserwowane odchylki 2 sek. W różnych porach. Kiedy akurat sprawdzać mnie nachodziło. Po 2 tygodniach jest na chwile obecną 1 sek opóźniony.

;)


Ciesz się że nie szczekasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój 007 (przetestowany na spotkaniu klubowym) robi według urządzenia: 0 sek. szkłem do góry, 8 sek. koronką do dołu i 48 sek. deklem do góry. W praktyce robi ok 15 - 20 sek. na dobę, dam go regulacji ;)

 

Z moich radzieckich zegareczków najdokładniejsze są Rakieta i Wostok które robią po 5 - 8 sek,. na dobę, najmniej dokładna jest Rakieta Braille która ma przyspieszenie 40 sek. na dobę, reszta zegarków robi na + od 20 do 30 sek. na dobę.


"A był dla kierowania zespołem tym, czym Herod dla Towarzystwa Przedszkolnego w Betlejem"

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

I ja przetestowałem swój zegarek na dokładność pomiaru czasu. W moim przypadku lekko nie jest ponieważ nie mam sekundnika,

 

post-0-0-15245400-1330686711.jpg

 

ale mimo to udało się dokonać sprawdzenia. To już drugi taki pomiar i kolejny raz Vacheron mnie nie zawodzi. Czasomierz noszony był codziennie, na noc odkładałem zegarek tarczą do góry. Wskazania sprawdzałem z aplikacją Time Sync Pro w dniach od 14 lipca do 21 lipca. Przed chwilą skontrolowałem czasomierz i wskazówka minutowa idealnie pokrywa się z indeksem gdy w Time Sync Pro sekundy wskazują 00 (oczywiście minuty i godziny też się zgadzają). Sprawdzałem też jednodniowe cząstkowe odchylenia i również zawsze wskazówka lądowała na indeksie lub minimalnie obok. Tak sobie teraz pomyślałem, że całe szczęście, że to Patrimony cyka, bo jeszcze gotów byłbym pomyśleć, że mam w środku werk kwarcowy :wink:. Dokładność tego zegarka jest znakomita.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz przy braku wskazówki sekundowej - 7 dni na pomiar to stanowczo za mało - moim zdaniem - wypadałoby takowy pomiar przeprowadzić po np.30 dniach :roll:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh
Mariusz przy braku wskazówki sekundowej - 7 dni na pomiar to stanowczo za mało - moim zdaniem - wypadałoby takowy pomiar przeprowadzić po np.30 dniach :roll:

 

Mogę kontynuować test dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to że coś sugeruję - jedynie stwierdziłem iż w ciągu 7 dni bez sekundnika to nawet przy dobowej odchyłce 1 sek wskazówka raczej trafiłaby mniej więcej równo (na oko ) w indeks , proponuję pociągnąć test i po np. 21 dniach dać znać ( tylko uczciwie ) - gdybyś był na spotkaniu to mozna było sprawdzić dokładność chodu w 5 pozycjach zresztą w kazdym porządnym serwisie można to zrobić - moja Eterna Kontiki na 2892 z COSC w czterech pozycjach robiła od 0,2-0,4 sek. a w jednej +4 sek. wiec zachwycony nie byłem :roll:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I ja przetestowałem swój zegarek na dokładność pomiaru czasu. W moim przypadku lekko nie jest ponieważ nie mam sekundnika,

 

post-110-0-22400400-1330686800.jpg

 

ale mimo to udało się dokonać sprawdzenia. To już drugi taki pomiar i kolejny raz Vacheron mnie nie zawodzi. Czasomierz noszony był codziennie, na noc odkładałem zegarek tarczą do góry. Wskazania sprawdzałem z aplikacją Time Sync Pro w dniach od 14 lipca do 21 lipca. Przed chwilą skontrolowałem czasomierz i wskazówka minutowa idealnie pokrywa się z indeksem gdy w Time Sync Pro sekundy wskazują 00 (oczywiście minuty i godziny też się zgadzają). Sprawdzałem też jednodniowe cząstkowe odchylenia i również zawsze wskazówka lądowała na indeksie lub minimalnie obok. Tak sobie teraz pomyślałem, że całe szczęście, że to Patrimony cyka, bo jeszcze gotów byłbym pomyśleć, że mam w środku werk kwarcowy :wink:. Dokładność tego zegarka jest znakomita.

 

Pozdrawiam

 

Mariusz, piękny zegarek, a Ty prawie w ogóle nie robisz mu fotek.

 

Wstaw trochę podobizn Twojego zegarka, naprawdę przydałby się w galerii :lol:

 

W każdym razie ja rad bym się mu przyjrzał :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

STARUSZEK,

dlaczego miałbym Ciebie podejrzewać, że coś sugerujesz :?:. Wszystko jest w porządku i oczywiście będę test kontynuował dalej. A o moją uczciwość możesz być spokojny. Gdy miałem problemy z zegarkami to również otwarcie o tym pisałem.

 

Marcin_L,

fotki do galerii wrzuciłem już daaawno temu 8).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, nie polemizuj, tylko cwicz foty i wklejaj więcej :lol:


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos 3387 Werk ETA 2892-A2

?ąródło pomiaru czasu - Atomic Clock Sync

 

Zegarek noszony ok 17 godz. dziennie odkładany na noc koronką do góry, normalnie użytkowany bilans po 30 dniach to + 4 sek.

Jak dla mnie REWELACJA :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o podanie jakiegoś testu zegarka już kilkunastoletniego np. każdy nowy lub prawie nowy będzie miał niewielkie odchyłki więc chętnie poczytam o dokładności chodu starszych egzemplarzy , czasami wystarczy już pierwsza konserwacja aby uśmiech zszedł na naszych ust :twisted: :lol:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okiej!

 

Na specjalne życzenie :lol: uruchomię Atlantica Worldmastera z lat 60-tych.

Zobaczymy co zacz. Idę go nastawić, nakręcić i zapisać w notatkach: czas odchyłki 00.

Info za ok. 10 dni.


wik-cez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z moich zegarkow najdokladniejszy jest swatch aut./eta 2842/srednio3-4 sek na dobe.Cyma /eta 2789-1/tez tyle samo ale jak go nosze pozni 8sek a gdy go odloze na noc tarcza do gory to przyspieszy 10 .W nastepnej kolejnosci sprawdze longinesa cal.431 i enikara automata cal eta 2836 :roll:


leszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość psychiatrist

Pochwalę się jednocześnie i wystartuję z pomiarem.

 

Otrzymałem dzisiaj Damasko. Zegarek jest przefajny(recenzja jutro wraz ze zdjęciami. Ustawiony o 23:36, co do sekundy wg http://wwp.greenwichmeantime.com/

 

Tutaj, w formie edycji wpisu będę na bieżąco informował o odchyleniach.

 

pozdrawiam

 

 

edit:

12.08 pozni się 5 sek.

 

edycja:

06.09 późni się 3 min. 50 sek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowany przez miesiąc... najpierw na łapie, potem wg wytycznych na COSC... (powiedzmy :))

Obiekt "zamieszania"

post-684-0-86750800-1330697796.jpg

Na łapie...

10022007214049tq2.png

 

i reszta

post-684-0-55048600-1330697799.jpg

 

Komentarz chyba zbyteczny.


Ja, niżej podpisany oświadczam, że będę zabierał głos na forum KMZiZ tylko w dyskusjach związanych z zegarmistrzostwem, lub dotyczących sposobu funkcjonowania tegoż forum.

13-08-2010

 

Mirek Kornaszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vaiomark

Witajcie!

 

Kupiłem we wrześniu nowiutkiego Seiko Atlas i jestem z niego niezwykle zadowolony.

 

Oczywiście przystąpiłem do codziennych pomiarów.

 

Zaraz po zakupie chodził nieco szybciej niż teraz. Oto wyniki:

 

Dzień Godzina Sekundy Odchyłka

11. Wrz 12.00 35 +3

12. Wrz 12.00 37 +2

13. Wrz 12.00 38 +1

14. Wrz 12.00 40 +2

15. Wrz 17.00 41 +1

16. Wrz 22.30 43 +2

17. Wrz 12.00 45 +2

18. Wrz 12.00 46 +1

19. Wrz 13.40 48 +2

20. Wrz 12.00 51 +3

21. Wrz 12.00 53 +2

 

Mierzone na ręku. Zegarek był noszony.

 

Potem nie był noszony.

 

Teraz chodzi tak:

 

Dzień Godzina Sekundy Odchyłka

19. Paź 12.00 52 +2

20. Paź 12.00 54 +2

21. Paź 14.00 56 +2

22. Paź 12.00 56 0

23. Paź 12.00 57 +1

24. Paź 12.00 58 +1

25. Paź 12.00 0 +2

26. Paź 10.00 0 0

 

Mierzone na ręku. Zegarek był noszony.

 

Czyli w sumie nieźle, prawda?

 

Seiko jest moim zegarkiem do różnych zajęć. Przy jachcie czy przy samochodzie. Lub choćby i przy sprzątaniu...

 

Głównym zegarkiem, który noszę od ponad 7 lat stale na ręku jest Omega Seamaster.

 

Tu nie trzeba wiele dyskutować i mierzyć: odchyłka wynosi + 1 sekundę na miesiąc.

 

Szkoda mi go jednak do potencjalnie "niebezpiecznych" prac i dlatego zawsze miałem jakiś inny, tańszy.

Teraz "ten drugi" to właśnie Seiko.

 

Przepraszam ale jakoś nie wychodzi mi sformatowanie tabeli z wynikami.

Ostatna szpalta to odchylenie w stosunku do poprzedniego dnia.

 

Pozdrawia

 

 

vaiomark

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Corvus "puknij" hamiltona lekko do przodu :D Będzie maił świetne wyniki tarczą do góry.


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

To i ja przyłączę się do zabawy. Testowany zegarek to IWC Mark XVI. Zegarek będę nosił codziennie, a na noc odkładał tarczą do góry. Test zaczynam od teraz :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale test i tak nie będzie się liczył, bo nie było oficjalnej prezentacji zdjęciowej. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale test i tak nie będzie się liczył, bo nie było oficjalnej prezentacji zdjęciowej. ;-)

oczywiście - od razu do kosza :twisted: :D :wink:


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

Fotki będą... jak kupię aparat 8).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, możemy się umówić na sesje zdjęciową Twoich zegarków 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość McIntosh

IWC Mark XVI:

 

Pierwsza doba testu: odchyłka 0 sekund

Druga doba testu: odchyłka 0 sekund

Trzecia doba testu: odchyłka -1 sekunda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.