Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
MasterFan

Dokładność chodu zegarków mechanicznych

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Moj T-Race z mechanizmem eta c01.211 robi jakies +10s na 24.

Edytowane przez tom1111

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner: +7 sekund na 0,5 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner: +7 sekund na 0,5 roku

 

 

Jak często na ręku a jak często w rotomacie?


Lubię zegarki nosić. ////// VVorldVVithoutEnd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Certina DS-1 na eta 2824-2 chodzi cudownie. Względem swojej kwarcowej siostry DS-FIRST CHRONO, robi mi jakieś 3s na dzień. Lepiej niż posiadany przeze mnie jakiś czas temu Tag Heuer Monaco na Calibre 6 (robił między 4 a 5 s) i zdecydowanie lepiej niż będący na wylocie Tissot (5-6 s) ;)

 

Czyli konkluzja: Najtańszy automat jaki miałem, chodzi dokładniej niż najdroższy jaki miałem. (Chociaż TH był używany i nie byłem z nim na regulację, może by wycisnął więcej...)

Edytowane przez mat_k

EWOLUCJA:

Casio na komunię --> Casio od dziadka --> Q&Q --> Perfect --> Casio Edifice --> Christian Benoit --> Armani --> Lacoste --> Certina--> Tag Heuer Monaco --> Frederique Constant Automatic  --> Maurice Lacroix Pontos -->  Omega Aqua Terra --> Longines Hydroconquest Automatic + Oris Big Crown Chronograph + Frederique Constant GMT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem te walki z pomiarami dokładności mechaników i moje walki z Longinesem 12.68Z oraz Wostok. T tak aż mnie korci aby zrobic test noszony poskładanej ostatnio Wołna z 1959 roku. Troche bym ją podregulował. Z tym że nie mam wzorca czasu. Znaczy ten o jakim mowa przy testach parę lat temu jest ale teraz nie wiem za bardzo gdzie?

Co wziąc na tester w takiej sytuacji? Jakieś pomysły? Może zegarek KWARCOWY? W ciągu tygodnia winien być dobrym wzorcem. Komputer odpada.

Edytowane przez Jarosław

Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie poczytałem te walki z pomiarami dokładności mechaników i moje walki z Longinesem 12.68Z oraz Wostok. T tak aż mnie korci aby zrobic test noszony poskładanej ostatnio Wołna z 1959 roku. Troche bym ją podregulował. Z tym że nie mam wzorca czasu. Znaczy ten o jakim mowa przy testach parę lat temu jest ale teraz nie wiem za bardzo gdzie?

Co wziąc na tester w takiej sytuacji? Jakieś pomysły? Może zegarek KWARCOWY? W ciągu tygodnia winien być dobrym wzorcem. Komputer odpada.

 

Telefon komórkowy z aplikacją klienta NTP.


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niecie masz czasy atomowe etc. Znajdz strone i do testów :mellow:

Ja crobilem ostanio z nudów test zegarka w automacie, który kosztował mnie 120 pln. Nowy !

W pierwszej dobie zrobił -4 sek, leząc koronka w dół. Noszac go na reku nieznacznie przyspieszał- pierwsze 24h: +6, w drugiej juz około 14sek na plus


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W niecie masz czasy atomowe etc. Znajdz strone i do testów :mellow:

 

 

Kolega napisał, że komputer odpada. Przed odpowiedzią dobrze jest zwykle przeczytać pytanie ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega napisał, że komputer odpada. Przed odpowiedzią dobrze jest zwykle przeczytać pytanie :mellow:

Komputer to jedyne urządzenie z dostępem do netu?

Raczej nie.

Zanim się odpowie, lepiej przemyśleć odpowiedź ;)


Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer to jedyne urządzenie z dostępem do netu?

Raczej nie.

Zanim się odpowie, lepiej przemyśleć odpowiedź :mellow:

 

Sens otwierania strony WWW w mobilnej przeglądarce z płatnym transferem, zamiast przesłania kilku bajtów natywną aplikacją do NTP wątpliwy. Słusznie, lepiej przemyśleć odpowiedź ;)


  • Zegarkowe zainteresowania: precyzyjne kwarce z termokompensacją (HEQ), kwarce dokładne typu "Radio Controlled", kwarce ładne, lekkie (tytanowe), niegrube i niebrzydkie, niekoniecznie japońskie, ale z mocnym, technologicznym, kwarcowym duchem ;)
  • Ulubione marki zegarkowe: Casio Oceanus, Seiko Brightz&Spirit&Prospex, Citizen Attesa&Exceed&Promaster
  • Aktualnie na bazarku (sprzedaż/zamiana):
  • Najbliższe cele zegarkowe: Citizen Exceed EBS74-5101

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No racja. W sumie tak zrobię. ZEGAR ATOMOWY CZAS... i mamy stały odczyt czasu.

Będę robił testy. 7 dni noszenia dla poszczególnych zegarków. Zegarki nie są nowe ale nie ma to znaczenia.

Odnośnie programu to ja myślałem o takim że ...nakręcam zegarek i wzorzec robi start po naciśnięciu "guzika". Jest takie coś w sieci? Że start ronobię via sieć i mogę kontrolować codziennie a komputer nie jest non stop na chodzie?


Jarosław Urbanowicz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sens otwierania strony WWW w mobilnej przeglądarce z płatnym transferem, zamiast przesłania kilku bajtów natywną aplikacją do NTP wątpliwy. Słusznie, lepiej przemyśleć odpowiedź :angry:

Masz racje, sprawdzenie czasu przez www w telefonie mobilnym i porównie wyników, co 12 czy tez 24 h to znaczny koszt :angry:

 

 

edyta: tutaj strona WAP, z czasem atomowym

http://wap.astronet.pl/

Edytowane przez Tomtom

Anglicy walczą do ostatniego żołnierza swego sprzymierzeńca...- stara to prawda znana od setek lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce zakładać nowego tematu a mam problem z zegarkiem tzn. przez miesiąc od momentu zakupu chodził super tzn śpieszył się o 2sek./tygodniowo czyli jakieś 7-8sek. przez ten miesiąc. Sprawdzany przez zegarmistrza to prawie w każdej pozycji miał "0" tylko do góry nogami cyferblat do dołu miał +7. Niestety doprowadziłem przypadkiem przez wikend do jego zatrzymania i teraz coś nie może się unormować tzn. pierwszą dobę późnił się koło -3-4sek w drugiej +3+4sek (wyszło na zero), trzecia doba było wszystko na zero może +1 a dziś znowu po nocy zauważyłem że ma -5-6sek. Dodam że tyle samo używany co dnia i dokładnie w tym samym miejscu w taki sam sposób leżakuje tzn cyferblatem do góry. Czy to się unormuje czy już tak będzie? a może co trzeba zrobić? chciał bym by miał tak dobry wynik jak przez ten miesiąc. Mechanizm Eta 2824-2 zegarek Hamiltona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest w porzadku.

Po pierwsze to nowy zegarek i zaczyna się "układać"

Po drugie i tak jest bardzo dobrze jak na ten werk ;)

Po trzecie, daj mu jeszcze kilka miesięcy na rozchodzenie się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zupełnie nie sprawdzałem dokładności mojej Omegi Seamaster 300m chronometer.

I bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła, od zmiany czasu na letni (czyli przez ponad miesiąc) zrobiła na plus tylko 2 sekundy !

I to bez żadnych czarów typu odkładanie na deklu i na szkiełku na zmianę.

Po prostu albo na ręce (dwa-trzy razy w tygodniu), albo w rotomacie.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwumiesięczny Tissot Coututier (Eta 2836) równo +8 sek/dobę.

Omega cal. 1030 z 1972 r. +1 do +3 /dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 10 miesięczną Adriaticę z ETA 2824-2, początkowa odchyłka to jakieś +12 s./24 h, później zaczęła spadać, mniej więcej od pół roku między +3-4 s/24 h. Noszę ją jakieś 7-10 godz. dziennie, jak odpoczywa - to leży na boku koronką do góry. Teraz używam od kilku dni prawie nowego Orienta Stara WZ00081el, noszony po 6-7 godz. dziennie, zamiennie z ETA, zaczął od +7 s./24h, mierzę codziennie odchyłkę na zegarze atomowym w necie, patrzę właśnie, że przez ostatnie 3 dni zrobił +10 s. ;)

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cal. 46943 pierwszą dobę po nakręceniu nie przyśpieszył ani nie spóźnił się nawet o sekundę, tak samo drugiego i trzeciego dnia i dopiero gdy już zastanawialem się czy wszystko z nim ok, po czwartym dniu zrobi sekundę do przodu :P Pracuje na nim Orient Maco i to dotychczas najdokładniejszy mechanizm o jakim słyszałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie dotarło do mnie, że od zmiany czasu na letni nie regulowałem mojego Sinna (ETA 2824-2). Porównałem go z wzorcem i odchyłka wynosi +25s :) grubo ponad miesiąc i przyspieszył tylko 25s - jak dla mnie nieźle.

W tym czasie kwarcowa ronda zrobiła +12s.

Edytowane przez Darecki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z reguły automaty przyspieszają. Mam Certinę DS Tradition /ETA 2824-02/ która od roku ma stałą odchyłkę: -5sek/dobę. Zauważyłem też że nie zmienia tej odchyłki leżakowanie na boku, do gory deklem itp. Czy to też norma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie jest to norma, ale w większości wypadków leżakowanie w różnych pozycjach ma wpływ na odchyłkę. Automaty z reguły spieszą, bo fabrycznie są tak regulowane. niby jest taka teoria, że po kilku miechach używania nowego zegarka smary się rozchodzą, a odchyłka idzie na minus i się stabilizuje (vide np Stowa).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się pochwalić swoim Seiko... wygląda na to, że wspólnie z zegarmistrzem stworzyłem potwora ;-) Mój SEIKO SKZ209 po zakupie po ponad dwóch miesiącach regularnie spieszył się 20-22 s. na dobę. Zaniosłem go więc do zegarmistrza i powiedziałem żeby mi go trochę "zwolnił". Grzebną, pokręcił i... właśnie mija druga doba od regulacji i różnica z nastawieniem pierwotnym mieści się w 1 s. Nie chcę pisać, że odchyłka jest równe 0, bo tego nie jestem w stanie stwierdzić. Cykl jest taki. Rano koło 9:00 zakładam go po nocnym leżakowaniu (na deklu) i noszę go do około 20:00 (praca biurowa + trochę jazdy samochodem). W tym czasie mam wrażenie, że leciutko (około 0,5 s.) zwalnia. Po czym od 20:00 do 9:00 leciutko przyspiesza. Efekt jest taki jak wspomniałem wcześniej. Tak jak był z zegarem atomowym 6 s. do przodu dwa dni temu tak jest około 6 s. do przodu teraz. Zobaczymy jak sytuacja się rozwinie, ale potencjał jest :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tissot PRS 516 Automatic na VJ7750, od dwoch miesiecy go mierze, dokladnosc chodu to +1 s. / miesiac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Epos ref. 3401 - 28 dni, +45 sekund.

Wychodzi + 1.6 sekundy na dzień.


Grumpy old man...
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.