Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

KUPIĘ, SPRZEDAM, ZAMIENIĘ, ODDAM

Rekomendowane odpowiedzi

ale jazda....

Upchnięcie werków o większym kalibrze do kopert o mniejszych średnicach, wymaga nie tylko dużego talentu ale prawdopodobnie także sporego młotka...

 

Nie wiem tylko czy nie powinniśmy jednak dbać o renomę tego postu i tutejszego portalu i jakoś wybić z głów kolegom podobne pomysły? 

Przecież sieć oferuje mnóstwo możliwości wystawiania i sprzedaży podobnego badziewia.

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poljot nie jest w kopercie wostoka. Widziałem takie zestawienie w katalogu z przełomu lat 60/70-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie przepraszam kolegę @50 CENT

koperta "zewnętrznie" wygląda identycznie z kopertą wostoka cal.2214 , stąd zadziwiło mnie jak można w niej upchnąć poljota?

 

z resztą w przypadku składaka wołny, koperta niekoniecznie jest od "zwykłego Wostoka", ale być może od Ałmaza?

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to ja bym się zastanowił czy dopuszczać tutaj sprzedaż składaków (poza wymienioną koronką czy szkiełkiem). Jeśli już to wyraźnie opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten poljot nie jest w kopercie wostoka. Widziałem takie zestawienie w katalogu z przełomu lat 60/70-tych

 

Były takie, ale z innymi tarczami. Nawet parę dni temu kupiłem w takiej (pozłacanej) kopercie, ale popatrz na dekiel - widziałeś taki kiedyś w Poljocie? Tak, jak pisze kol. Cofer - takie były w Wostokach z cal. 2214.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W konfigurację koperty i tarczy się nie zagłębiam, po prostu piszę, że były poljoty w takich kopertach, co do dekla to nie wiem, pewnie masz rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje trzy grosze...: odpuśćmy sobie te restrykcyjne zapędy. Większość z nas widzi co tu się sprzedaje i podejrzewam, że nieoryginalności o jakich piszecie też większość z nas dostrzegło. To nie sklep, przed laty jakiś "młodociany" forumowicz popłakiwał, że coś było nie opisane a on nie wiedział... dziś nie ma po nim znaku na forum. Kart katalogowych nie załączamy bo ich nie ma. A co jak komuś z nas potrzebny będzie np werk bo ma kopertę...???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy.

W moim wytknięciu że Wołna to składak nie ma żadnej formy szykany, gdyby miała być, ogłoszenie po prostu zostałoby usunięte. Poljot z ogłoszenia 55Cent zresztą też jest ewidentnym składakiem.

Nie ma problemu z zamieszczaniem ogłoszeń sprzedaży składaków tylko takie zegarki tym bardziej wymagają w miarę dokładnego opisu. Nie każdy jest super znawcą i ma w głowie katalogi i każde zestawienie zegarkowe. Osobiście niejednokrotnie coś sprawdzam w źródłach  a i tak pewności nie mam. Zestawień wskazówek z tarczami czy koronek trochę było i nie każde były w katalogach, o szkłach nie wspomnę.

Większość z nas zegarki zna doskonale ale to nie znaczy ze ktoś początkujący ma się naciąć na naszym forum. Gdzie jak gdzie ale ma prawo oczekiwać że to co kupi tutaj jest w oryginale, a jeśli nie jest to sprzedający kolega o tym poinformuje. Składaki też są potrzebne bo może ktoś szuka koperty, tarczy, mechanizmu itp.

Jeśli nawet sprzedawca nie napisał o tym że zegarek nie odpowiada oryginałowi to każdy z nas mający być może większą wiedzę powinien o tym napisać. Ja w każdym razie będę takie rzeczy wytykał (bez żadnej złośliwości). Jakiś poziom merytoryczny musimy utrzymywać Panowie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pełni zgadzam się z kolegą @kchrapek

Nie każdy na forum jest specem ale każdy chce kupić uczciwy towar bez tzw niedomówień i wad ukrytych

I dlatego tacy użytkownicy jak kolega Krzysztof mający wielką wiedzę w tym temacie zawsze starają się pomóc mniej doświadczonym forumowiczom w uniknięciu miny

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam dużego stażu na forum jak inni szanowni koledzy ale wtrące swoje dwa grosze. Nie każdy kupujący ma doświadczenie oraz wiedzę aby kupić zegarek z myślą, że to oryginał (tarcza, koperta, wskazówki, werk - pochodzące z tego samego modelu). Naprawy np. poprzez wymianę mechanizmu na tego samego kalibru nie dyskwalifikują zegarka. Krew mnie zalewa jak widzę zegarki (oczywiście tam gdzie mam jakieś doawiadczenie) na znanym portalu aukcyjnym mega składaki.... Z opisem "zegarki radzieckie to inwestycja ponieważ z czasem tylko zyskują tylko na wartości" czy jakoś tak (a tu koperta z kwarca, a werk 2209, koperta złożona z dwóch kolorów, tarcza ze złotego wsadzona do chromowanego, itp.). Na maile z prośbą o sprostowania dostaje wulgarne odpowiedzi. Reasumując, dobrze aby w opisie znalazły się informacje uczciwe i w miarę kompletne. Takie mam życzenie na dziś

 

Wysłane z mojego MI MAX przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kłaniam się nisko koledze @biedronsky za dopisek-sprostowanie przy wystawionym zegarku. Właśnie w taki sposób utrzymamy merytoryczny poziom forum.

 

To, że jesteśmy maniakami sowietów nie oznacza, żeby rugować stąd składaczki!!! one też są potrzebne a czasem nawet miłe :) tyle, że należy im się właściwy opis lub konstruktywna krytyka.


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupię zegarek duży narēczny, na chodzie, jestem tu nowym i rozwaze kazda propozycję. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest zawsze ta sama i nigdy się nie zmienia,widziały gały co brały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest zawsze ta sama i nigdy się nie zmienia,widziały gały co brały.

Przykro mi ale nie tu. Z takim podejściem zapraszam na olx i allegro.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu dla mnie opcja O i A.nie jest mi obca :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaki można wystawiać w temacie szukam części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Składaki można wystawiać w temacie szukam części :)

Przemek różnica jest taka między dwoma ostatnimi egzemplarzami że jeden z kolegów nie miał świadomości ale poprawił opis jak się doinformował, a drugi miał wiedzę ale ma wszystko w d.. i mówi z uśmiechem że "widziały gały co brały". Były i będą sytuacje wzbudzające wątpliwości i komentarze, ale tylko niektórzy wychodzą z nich z twarzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już raz była burza o subbazarek. Była całkiem niedawno. Jest jeszcze na forum kupa ludzi, którzy pamiętają jak było łyso bez bazarku. I jakie tu na forum larum było, żeby tylko Yoda bazarku nie zamykał. Niby zgadzam się, że wszystko widać na zdjęciach, ale jak tu się nie będziemy szanować i sami sobie na złość robić, to w końcu administracja zamknie bazar, a my będziemy mięli; przepraszam; gówno a nie subbazarek. Zwrócił Krzysztof uwagę? Zwrócił. Poprawił kolega ogłoszenie? Poprawił. Szanujmy się. Bo tak jak napisałem "gówno będzie nie bazarek".

Ps. Przepraszam za mój słownik ale sfrustrowany jestem.

Edytowane przez drobnypijaczek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest zawsze ta sama i nigdy się nie zmienia,widziały gały co brały.

Tutaj jest forum kolekcjonerów, sympatyków, miłośników a nie handlarzy próbujących potencjalnych kupców umyślnie wyj..ać!

Osoby użytkujące to forum traktują się jak koledzy, przykład Krzysztofa, Przemka, Piotrka, Łukasza czy wielu innych osób które zawsze służą pomocą czy poradą i są tutaj szanowani a tekst "widziały gały co brały" to po prostu żenada!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa dni odpoczynku od naszego bazarku Panowie dobrze niektórym zrobi, będzie czas na przemyślenie podejścia i sensu tego tematu.

Nie raz i nie dwa były zakusy na zamknięcie więc proszę o uszanowanie zwyczajów i kolegów.

Będzie albo porządek albo nic.

Temat otworze w środę wieczorem.

Z uszanowaniem @kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok 80 zł, na chodzie ładnie cyka, data serwisu nie znana, na dekielku miłosne wyznanie w formie delikatnego grawera , myślę że sprawa do usunięcia 70 zł +przesyłka 026515fa3e88c071fa96ad781979cf5a.jpg802c1ee9046550c35adf492c703abd46.jpg0c04f4dbc02db8c460e1ff9199d89b61.jpg

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok 80 zł, na chodzie ładnie cyka, data serwisu nie znana, na dekielku miłosne wyznanie w formie delikatnego grawera , myślę że sprawa do usunięcia 70 zł +przesyłka

 

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

jakie wymiary, bo szukam czegoś na sporä łapē :)

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak szukasz coś dużego to kilka stron wcześniej jest moja Amfibia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wostoczek to standard tamtych czasów czyli 34mm - szerokość/średnica koperty


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.