Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Master Yoda

" Lajki" , " reputacje"....

Rekomendowane odpowiedzi

Wobec otwartej przyłbicy przepraszam za klonika.

 

Nie ma za co, wcale nie czuję się urażony :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Tobie na czym zalezy, by pogadać i nic nie zrobic?, jak masz jakies własne pomysły, podsuń....

 

Proszę bardzo:

 

1. Gwiazdki reputacji - usunąć. Chyba nikt nie będzie za nimi tęsknił.

2. Łapki - zostawić. Mają sporo wad, ale mimo wszystko spełniają sporo funkcji i widzę więcej pozytywów.

3. Obok łapek dodać "oceń ten post jako pomocny", albo nawet, bardziej w temacie forum "dobra wskazówka".

Wtedy pomocni innym użytkownicy będą mieli wpis w przykładowej postaci "udzielił wskazówek - 4"


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

1. Gwiazdki reputacji - usunąć. Chyba nikt nie będzie za nimi tęsknił.

2. Łapki - zostawić. Mają sporo wad, ale mimo wszystko spełniają sporo funkcji i widzę więcej pozytywów.

3. Obok łapek dodać "oceń ten post jako pomocny", albo nawet, bardziej w temacie forum "dobra wskazówka".

Wtedy pomocni innym użytkownicy będą mieli wpis w przykładowej postaci "udzielił wskazówek - 4"

Czyli proponujesz to samo co ja , w pierwszym poście tego tematu :D  (poza "lajkami")

które uważam , bardziej przypominają platformy młodzieżowe niż poważne forum.

 

 

Lubisz to?, lajki? :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic do nich nie mam. Nie pamiętam by ktoś inny o nich specjalnie deliberował i robił problem z ich istnienia. Zawsze Ty narzekałeś na to, że takie, a nie inne posty są najwyżej ocenione. Najwidoczniej sam przykładasz do nich zbyt dużą wagę, nie sądzisz? :) Zaczęło się chyba od pewnego tematu w "po godzinach", którego już nie będę przywoływał i od tego momentu coś Ci siedzi w głowie. Czy wymyślam? Szczerze :D

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

1. Gwiazdki reputacji - usunąć. Chyba nikt nie będzie za nimi tęsknił.

2. Łapki - zostawić. Mają sporo wad, ale mimo wszystko spełniają sporo funkcji i widzę więcej pozytywów.

3. Obok łapek dodać "oceń ten post jako pomocny", albo nawet, bardziej w temacie forum "dobra wskazówka".

Wtedy pomocni innym użytkownicy będą mieli wpis w przykładowej postaci "udzielił wskazówek - 4"

Dla mnie ok. :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę bardzo:

 

1. Gwiazdki reputacji - usunąć. Chyba nikt nie będzie za nimi tęsknił.

2. Łapki - zostawić. Mają sporo wad, ale mimo wszystko spełniają sporo funkcji i widzę więcej pozytywów.

3. Obok łapek dodać "oceń ten post jako pomocny", albo nawet, bardziej w temacie forum "dobra wskazówka".

Wtedy pomocni innym użytkownicy będą mieli wpis w przykładowej postaci "udzielił wskazówek - 4"

Ten pomysł ma sens, lubię to.;)

Langel 17 jewels - Bulova Accutron Automatic 63B98 - Citizen Proximity BZ1000-54E - Swatch YIS403 - Alba AEFD557

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nic do nich nie mam. Nie pamiętam by ktoś inny o nich specjalnie deliberował i robił problem z ich istnienia. Zawsze Ty narzekałeś na to, że takie, a nie inne posty są najwyżej ocenione. Najwidoczniej sam przykładasz do nich zbyt dużą wagę, nie sądzisz? :) Zaczęło się chyba od pewnego tematu w "po godzinach", którego już nie będę przywoływał i od tego momentu coś Ci siedzi w głowie. Czy wymyślam? Szczerze :D

Wyraziles swoje zdanie w temacie i na tym powinienes poprzestać, nie rozumiem czemu mnie atakujesz?

 

 

I tak, masz racje, od tamtego czasu zwracam uwagę,*** merytoryczne tematy przechodza bez echa na forum, a jak ktos komuś " d... ie" to ku uciesze gawiedzi lajki sie sypia jak by osiągnęli osobisty sukces życiowy z racji przyłożenia nogi do kopniaka.

 

 

***kilka lat temu wpadlem pod pociąg, zostalem uratowany przez anonimową dziewczynę, pod wplywem emocji, i z racji tego ze podobne uczynki warte są wspomnienia, nie liczac ze ta osoba to przeczyta , napisalem temat , dziękując.

Post wyszydzajacy moj wpis byl przez 2 lata najbardziej popularnym postem w historii forum.

Z osoba ktora go napisała, wyjaśniłem sprawę, wszystko ok, tylko do dzis mnie zastanawia jakim trzeba być...... by dać lajka do takiego wpisu...

 

P. S Polecam , 4 minuty...

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3Dca7UoD6Ner4&ved=0ahUKEwjf5Jm2w5jYAhXQ-qQKHdJtAk8QwqsBCCcwAA&usg=AOvVaw3Di9AiOSRn69DP9sP8JMTO

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Obecny system budowania "reputacji" przez lajki jest jakiś dziwny, imo nielogiczny. Z całym szacunkiem, ale "reputacja" na internetowym forum brzmi chyba bardziej doniośle niż w rzeczywistości jest.

 

Anonimowość ocen też jest bez sensu, nie widzę korzyści a czasami wręcz nie wiadomo kto myśli podobnie jak ja.

 

Proponuję wprowadzić publiczne oceny:

- lajki/zielone łapki - cokolwiek co ma wyrażać pozytywny wydźwięk, czy jest to "dzięki", "fajne zdjęcie" czy "zgadzam się" - obojętne, przynajmniej ja nie czuje potrzeby takiej szczegółowości.

- czego mi natomiast bardzo brakuje to narzędzie do szybkiego punktowania trolli. Czerowne łapki, np. pod postacią facepalmu. Ilość facepalm-ów powinna być widoczna w profilu delikwenta, to nawet nowy user będzie mógł się szybko zorientować z kim ma do czynienia.

https://www.google.pl/search?q=facepalm+icon&client=ubuntu&hs=SIf&channel=fs&dcr=0&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwiBwq7MvpjYAhXR4qQKHUzqACwQ_AUICigB&biw=1600&bih=736

 

___

 

Druga sprawa, po dodaniu kogoś do ignorowanych nie widać postów napisanych bezpośrednio przed tego usera. Ale widać je jak ktoś inny zacytuje albo zrobi multiquote.

Można to jakoś rozszerzyć - żeby posty ignorowanego usera nie był widoczne nawet podczas cytowania?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, to co teraz piszę to tylko mała dygresja, jednakże jakoś związana z tematem. Mnie osobiście kwestia tzw. reputacji w obecnym wymiarze nawet nie przeszkadza. Padły tu jednak wcześniej opinie, że niektórzy wyrażają się nader oszczędnie w stylu ,,wow", ,,graty" itp. Z mojej obserwacji wynika też, że niektórzy ,,juzerzy" walą kardynalne błędy stylistyczne, ortograficzne, przy których nagminne pisanie przymiotników z dużych liter ( np. Polski, Japoński) to mały pikuś.

Zadbajmy o większy szacunek dla języka. Jeśli ktoś pisać po polsku nie bardzo umie, to trzeba mu pomóc. Może opcja sprawdzania pisowni, tak jak w komputerowych programach do pisania, byłaby tutaj pomocna? Ja wiem, że to nie forum dla literatów, i bardzo dobrze. Ale jeżeli rozmawiamy o modzie, perfumach i nosimy dobre zegarki to starajmy się też być eleganccy w formie wypowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyraziles swoje zdanie w temacie i na tym powinienes poprzestać, nie rozumiem czemu mnie atakujesz?

 

Nie atakuje. Mój post wyglądałby jednak inaczej gdyby tak było. Zwróciłem tylko uwagę głównie na to, że to robienie problemu z niczego. A konkretnego tematu zauważ nie przywołałem. Byłem ciekawy czy jest tak jak myślę, co w zasadzie potwierdza moją tezę, że Twoja propozycja jednak ma korzenie w tym, że nie podobały Ci się lajki w takim miejscu Twojego tematu, a reszta ideologi chyba została dodana. W każdym razie NIE ATAKUJĄC już kończę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie robi problemu poza malkontentami, a proponuje, zaznaczam, proponuje, zmiany...

 

 

Tak, nie podobaly mi sie, a Tobie tak?

Lubisz sie cieszyc z czyjegoś nieszczęścia, gratuluje postawy.

I nie baw sie w psychologa bo srednio Ci to wychodzi.

 

Odechciewa sie pisać cokolwiek na forum, co nie napiszesz, zaproponujesz - źle, jak trzeba cos zrobic samemu dla społeczności, gdy prosi administracja, na palcach mozna policzyć chetnych.

A klepać z nad klawiatury baśnie z 1000 i 1 nocy, cale zastępy.

Powoli zaczynam miec dość.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anonimowość ocen też jest bez sensu, nie widzę korzyści a czasami wręcz nie wiadomo kto myśli podobnie jak ja.

 

Proponuję wprowadzić publiczne oceny:

- lajki/zielone łapki - cokolwiek co ma wyrażać pozytywny wydźwięk, czy jest to "dzięki", "fajne zdjęcie" czy "zgadzam się" - obojętne, przynajmniej ja nie czuje potrzeby takiej szczegółowości.

- czego mi natomiast bardzo brakuje to narzędzie do szybkiego punktowania trolli. Czerowne łapki, np. pod postacią facepalmu. Ilość facepalm-ów powinna być widoczna w profilu delikwenta, to nawet nowy user będzie mógł się szybko zorientować z kim ma do czynienia.

 

Też jestem za tym (o ile dobrze Cię rozumiem), żeby - o ile miałyby zostać "lajkołapki" - było widać, kto je komu kliknął. 

 

Co do punktowania trolli - tu, obawiam się, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Bez wyraźnych, konkretnie sformułowanych zarzutów, każde rozwiązanie polegające na klikaniu symboli, szybko może się przerodzić w kolejną formę nabijania punktów negatywnych z czystej złośliwości.

 

 

Koledzy, to co teraz piszę to tylko mała dygresja, jednakże jakoś związana z tematem. Mnie osobiście kwestia tzw. reputacji w obecnym wymiarze nawet nie przeszkadza. Padły tu jednak wcześniej opinie, że niektórzy wyrażają się nader oszczędnie w stylu ,,wow", ,,graty" itp. Z mojej obserwacji wynika też, że niektórzy ,,juzerzy" walą kardynalne błędy stylistyczne, ortograficzne, przy których nagminne pisanie przymiotników z dużych liter ( np. Polski, Japoński) to mały pikuś.

Zadbajmy o większy szacunek dla języka. Jeśli ktoś pisać po polsku nie bardzo umie, to trzeba mu pomóc. Może opcja sprawdzania pisowni, tak jak w komputerowych programach do pisania, byłaby tutaj pomocna? Ja wiem, że to nie forum dla literatów, i bardzo dobrze. Ale jeżeli rozmawiamy o modzie, perfumach i nosimy dobre zegarki to starajmy się też być eleganccy w formie wypowiedzi.

Forma wypowiedzi jest ważna - najlepiej właściwa forma dla określonego miejsca, kontekstu i charakteru wypowiedzi - całkowicie się zgadzam. Obawiam się jednak, że Twój apel - otwarcie lub "w zaciszu pokoju komputerowego" ;) - zostanie przez wielu uczestników forum uznany za przejaw "zadzierania nosa". Tym niemniej, chętnie pozadzieram razem z Tobą. ;)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Też jestem za tym (o ile dobrze Cię rozumiem), żeby - o ile miałyby zostać "lajkołapki" - było widać, kto je komu kliknął. 

 

Co do punktowania trolli - tu, obawiam się, sprawa jest nieco bardziej skomplikowana. Bez wyraźnych, konkretnie sformułowanych zarzutów, każde rozwiązanie polegające na klikaniu symboli, szybko może się przerodzić w kolejną formę nabijania punktów negatywnych z czystej złośliwości.

 

 

Re 1 - dokładnie tak

Re 2 - nie obawiałbym się tego, jawność (oceniających) userów będzie powstrzymywać przed projektowaniem czystej niczym niezmąconej złośliwości. Komentarze/oceny negatywne zawsze w jakimś stopniu będą obecne. Dla tych pozytywnych są zielone "lajkołapki" co skraca czas i energię autora na ich wyrażenie. Czasem istotnie skraca też czas innym czytającym forum, nikt przecież nie chciałby tracić czasu na czytanie lakonicznego "zgadzam się", "też tak myślę", "no", "fajnie" itd.

Nieprzychylnych opinii nigdy nie da się wyeliminować, łapki nie mają na celu takiej zmiany. Facepalmy po prostu skracają czas potrzebny na ich wyrażenie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zablokujmy możliwość wypowiedzi w formie pisanej, a komunikować sie bedziemy za pomocą obrazków i chrząknięć przedstawionych w następującej formie:

 

Wrr wrr. (lapka w dół )

Uuu. ( graty omesi)

Brr. ( mega pach)

Eee. ( twoj sikor jest mega)

Mmm. ( pojecia nie posiadam, ale sie wypowiem)

Oooo. ( Rolex Submariner)

500+. ( 500+)

Cmok cmok( bransa wypas)

YTCH. ( Yoda, ty ... u)

 

Latwo przyswoić i rozbudować, tym bardziej ze u częsci użytkowników zakres używanych słów i tak nie wykracza poza liczbe 10.

Taka forma, mysle bedzie nowoczesna, idaca z duchem czasu i rozwojem spoleczenstwa jako grupy.

 

YCH.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Re 2 - nie obawiałbym się tego, jawność (oceniających) userów będzie powstrzymywać przed projektowaniem czystej niczym niezmąconej złośliwości.

Tu się nie zgodzę. Może podzielę się swoimi doświadczeniami (nie tylko z własnego poletka, ale i z ogólnych obserwacji zjawiska) z kilku forów branżowych, nazwijmy to - związanych z działalnością rozrywkową (szczegóły nieistotne). Tam na przykład rywalizujący ze sobą "branżowcy" (sprzedaż i szeroko rozumiany biznes okołoforumowy) robili sobie na okrągło różne "przysługi". Albo przy pomocy dawania sobie nawzajem najniższych możliwych ocen i zaniżania w ten sposób tzw. średniej reputacji, albo poprzez pisanie negatywnych komentarzy (naturalnie bez cienia konkretnych zarzutów i odniesienia do faktów) pod różnymi nickami, za pośrednictwem koleżków. itp. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ci najbardziej normalni i potrafiący się kulturalnie zachować, często byli w czołówce tych najbardziej "oplutych" - zgodnie bowiem z powszechnie dostępną wiedzą <UWAGA DELIKATNI!> ;), bydlę skrupułów nie ma żadnych i refleksji też niewiele. Jeżeli więc jawność miałaby oznaczać wyłącznie jawność nicków, to - jako zaprzysięgły realista ;) - jestem mocno sceptyczny wobec profilaktycznego skutku takiego rozwiązania w zakresie potencjalnej <UWAGA!> ;) "ujozy". 

 

 

Tu nikt nie robi problemu poza malkontentami, a proponuje, zaznaczam, proponuje, zmiany...

 

 

Tak, nie podobaly mi sie, a Tobie tak?

Lubisz sie cieszyc z czyjegoś nieszczęścia, gratuluje postawy.

I nie baw sie w psychologa bo srednio Ci to wychodzi.

 

Odechciewa sie pisać cokolwiek na forum, co nie napiszesz, zaproponujesz - źle, jak trzeba cos zrobic samemu dla społeczności, gdy prosi administracja, na palcach mozna policzyć chetnych.

A klepać z nad klawiatury baśnie z 1000 i 1 nocy, cale zastępy.

Powoli zaczynam miec dość.

Rzeczywiście, można czasem odnieść wrażenie, że część Forumowiczów z lubością oddaje się swoiście pojętemu "seksowi grupowemu". ;) Jak tylko się znajdzie okazja do naparzanka, to jupikajej! ;)  To jest uwaga pół tylko serio, więc proszę się nie obrażać (sam, być może, również dałem się raz, czy dwa, ponieść "fali" - nie pamiętam w tej chwili) - ale bardzo często niezwykle szybko dyskusja wokół tematu przeradza się w dyskusję wokół osobowości i charakterów uczestników. Chyba nie o to chodzi, żeby w odpowiedzi na czyjąś merytoryczną propozycję, uwagę, czy po prostu wyrażoną ad rem opinię analizować rys osobowościowy wysuwającego ją użytkownika - a właściwie epatować swoim wyobrażeniem na ten temat.

 

Najlepiej zablokujmy możliwość wypowiedzi w formie pisanej, a komunikować sie bedziemy za pomocą obrazków i chrząknięć przedstawionych w następującej formie:

 

Wrr wrr. (lapka w dół )

Uuu. ( graty omesi)

Brr. ( mega pach)

Eee. ( twoj sikor jest mega)

Mmm. ( pojecia nie posiadam, ale sie wypowiem)

Oooo. ( Rolex Submariner)

500+. ( 500+)

Cmok cmok( bransa wypas)

YTCH. ( Yoda, ty ... u)

 

Latwo przyswoić i rozbudować, tym bardziej ze u częsci użytkowników zakres używanych słów i tak nie wykracza poza liczbe 10.

Taka forma, mysle bedzie nowoczesna, idaca z duchem czasu i rozwojem spoleczenstwa jako grupy.

 

YCH.

Marek, ponieważ rozmawialiśmy parę razy na żywo, ja wiem, że gdybyś to powiedział w pubie, byłoby śmiesznie. Trochę się obawiam, że ponieważ to napisałeś, zaraz będzie strasznie... ;)

Edytowane przez Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez wzgledu na miejsce , mialo byc śmiesznie, bo nikt poważny tego wpisu nie potraktuje jako " przemyślaną propozycje", a jak to zinterpretują inni, mało mnie interesuje, w myśl przeslowia : " Kobieta, i natura ..ama to rzecz nie znana" :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale smutno się tutaj zrobiło :(. To może coś ku pokrzepieniu serc  ;)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Tu się nie zgodzę. Może podzielę się swoimi doświadczeniami (nie tylko z własnego poletka, ale i z ogólnych obserwacji zjawiska) z kilku forów branżowych, nazwijmy to - związanych z działalnością rozrywkową (szczegóły nieistotne). Tam na przykład rywalizujący ze sobą "branżowcy" (sprzedaż i szeroko rozumiany biznes okołoforumowy) robili sobie na okrągło różne "przysługi". Albo przy pomocy dawania sobie nawzajem najniższych możliwych ocen i zaniżania w ten sposób tzw. średniej reputacji, albo poprzez pisanie negatywnych komentarzy (naturalnie bez cienia konkretnych zarzutów i odniesienia do faktów) pod różnymi nickami, za pośrednictwem koleżków. itp. Jak to zwykle bywa w takich przypadkach, ci najbardziej normalni i potrafiący się kulturalnie zachować, często byli w czołówce tych najbardziej "oplutych" - zgodnie bowiem z powszechnie dostępną wiedzą <UWAGA DELIKATNI!> ;), bydlę skrupułów nie ma żadnych i refleksji też niewiele. Jeżeli więc jawność miałaby oznaczać wyłącznie jawność nicków, to - jako zaprzysięgły realista ;) - jestem mocno sceptyczny wobec profilaktycznego skutku takiego rozwiązania w zakresie potencjalnej <UWAGA!> ;) "ujozy". 

 

 

Panie, bo branża rozrywkowa to chyba artyści, to jest jak amelinium - tego nie ogarniesz;)

Mam doświadczenia z bardziej ścisłej strony i negatywne lajki okazały się sprawne przy ukrócaniu tego co powyżej wspomniałeś. Samoregulacja.

Na userów okołobiznesowych reputacja "z lajków" nie ma impaktu, nie ma w ogóle żadnego znaczenia, bo ich zachowania są oceniane przede wszystkim przez post-transakcyjne komentarze.

 

W każdym razie, w którymkolwiek kierunku nie pójdą zmiany i tak najprawdopodobniej będzie lepiej niż obecny system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera.Dlugo jestem na tym forum ale dopiero teraz zauwazylem ze jest tu cos takiego jak lapki,lajki,pomogl nie pomugl.

 

Nie upodabniajmy tego forum do facebooka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nic poza łapkami w górę. A w profilu są jakieś gwiazdki, ale nie mam pojęcia skąd się biorą - chętnie się dowiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie widzę nic poza łapkami w górę. A w profilu są jakieś gwiazdki, ale nie mam pojęcia skąd się biorą - chętnie się dowiem :)

Jak kogos lubisz w profilu najezdzasz myszką na 5 gwiazdek, jak mniej, na 1 :)

A czemu to służy?, niczemu.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, nie wiedziałem o tym, zazwyczaj nie wchodzę na czyjeś profile - nie czuję takiej potrzeby; na próbę wszedłem na twój :D dałem ci gwiazdkę :D a nawet 5 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.