Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

Widzę, że nie dociera.

Takie wpisy są naruszeniem regulaminu.

Polecam się zapoznać z Rozdziałem III

 

On ma smartrangewatcha na kredyt więc może sobie obrażać innych.


GW-9400-1er GWN-1000B-1ber > Garmin Fenix 3 GW-9400-1er > GX-56-1bjf > GWG-1000-1a3er > GXW-56KG-3JF CUSTOM > GW-9400-1BER

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie dociera.

Takie wpisy są naruszeniem regulaminu.

Polecam się zapoznać z Rozdziałem III

myślałem że lubi qpe tyle o niej mówi ?!

On ma smartrangewatcha na kredyt więc może sobie obrażać innych.

Jest akcja jest reakcja, ktos spamuje, ktoś odparowuje. Kolega wyraził swoja opinię i nie widze potrzeby aby co kilka postów wklejał swoją qpę- uważam że to jest łamanie regulaminu- panie adwokacie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwracam uwagę na rzecz oczywistą.

Zamiast pisać o odczuciach na temat GPR-B1000, bijecie interpersonalną pianę , która kompletnie nic nie wnosi, co najwyżej podnosi temperaturę, której nowy Roman nie jest w stanie zmierzyć.

Bądźmy bardziej merytoryczni, bo inaczej ten wątek będzie nuuuudny. 

Przyznaję słowo klucz QUPA to klasyka, ale w mojej ocenie nie jest nadużywane i nieuprawnionym jest wytykanie komuś tego słowa albo "ubieranie w to słowo czyjegoś nick-a". 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, proszę nie zaśmiecać tematu który założyłem, jak dzieci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Posiadacze!

Czy udało Wam się kiedykolwiek naładować nowego Tomka do pełna przy pomocy tylko paneli słonecznych? Mojego próbuje już z tydzień i nic. Nawet włączyłem tryb samolotowy by nie zużywać za dużo energii na kalibrację przez GPS i nic. Według instrukcji - 1min ładowania ładowarka to ok. 12min ładowania sloncem. Mój Romek ładuje się od 2kresek do pełna ładowarka w ok. 1h czyli przeliczając to według instrukcji - ok720min ładowania w pełnym słońcu powinno wystarczyć. Tymczasem...

Jakie są Wasze doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy Posiadacze!

Czy udało Wam się kiedykolwiek naładować nowego Tomka do pełna przy pomocy tylko paneli słonecznych? Mojego próbuje już z tydzień i nic. Nawet włączyłem tryb samolotowy by nie zużywać za dużo energii na kalibrację przez GPS i nic. Według instrukcji - 1min ładowania ładowarka to ok. 12min ładowania sloncem. Mój Romek ładuje się od 2kresek do pełna ładowarka w ok. 1h czyli przeliczając to według instrukcji - ok720min ładowania w pełnym słońcu powinno wystarczyć. Tymczasem...

Jakie są Wasze doświadczenia?

To chyba jedna z wazniejszych rzeczy. I moze decydowac o zakupie. Pytalem jednego z kolegow, ktory juz jakis czas posiada ten zegar, i odpisal, ze nie ma zadnego problemu. Moze ten pierwszy raz powinienes go zaladowac z kabla ( ze wzgledu na pojemnosc baterii, moze jest troche wieksza? ) a potem juz tylko utrzymywac stan naladowania panelem solarnym? 

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja już nie raz tak robiłem. Nigdy nie udało mi się natomiast naładować zegarka z panelu słonecznego. W instrukcji ani w internecie na innych forach lub YT nie znalazłem info o takim przypadku - stąd mam wrażenie, że solar w tym zegarku to tylko chwyt marketingowy pozwalający naładować zegarek w praktyce tylko do dwóch kresek lub jak piszesz do podtrzymania stanu naładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedy ja już nie raz tak robiłem. Nigdy nie udało mi się natomiast naładować zegarka z panelu słonecznego. W instrukcji ani w internecie na innych forach lub YT nie znalazłem info o takim przypadku - stąd mam wrażenie, że solar w tym zegarku to tylko chwyt marketingowy pozwalający naładować zegarek w praktyce tylko do dwóch kresek lub jak piszesz do podtrzymania stanu naładowania.

Jezeli rzeczywiscie tak by bylo to dla mnie jest juz skucha dyskwalifikujaca. Ale Twoj przypadek jeszcze tego nie przesadza.

Tomaliusz...wjezdzaj  :D (zarcik taki ;) )

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matej co Ty na to? Jakie są Twoje obserwacje? Czy komukolwiek udało się do tej pory naładować Romka tylko panelem słonecznym?

Edytowane przez w_kaczmarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety jakiś czas temu że względu na potrzeby domowe musiałem sprzedać moją sztukę. Lecz mnie również nie udało się "naładować" aku do pełna tylko słońcem. Chyba się nie da

 

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to by była delikatna "lipa".  <_<

Popróbujcie bo aura (pogoda) sprzyja i dajcie znać Romanmaniacy.  :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naładowałem zegarek od dwóch kresek przez ok. pół godziny ładowarką i od tego czasu kilka godzin dziennie używam go w pełnym słońcu na ręce od ponad tygodnia. Według moich wyliczeń już powinien doładować się do pełna. Zegarek ustawiłem w tryb samolotowy aby niezużywac nadmiernie energii. Staf moje pytanie. Jeśli pojawią się 4 kreski od razu napisze. Czekamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój brat po rozpakowaniu miał 2 kreski, próbował działania ładowarki i po paru minutach wskoczyła trzecia.Teraz ma full,czwarta doszła tylko od solara,lecz trwało do dość długo i celowo wystawiał zegarek na słońce...Na filmikach z rozbiórek widać że bateria GPR-a jest gigantyczna,w końcu ma podtrzymać działanie GPS przez wiele godzin, stąd długi czas ładowania solarem. Zresztą jak są wątpliwości co do poprawnego działania ogniwa,jest przecież tryb serwisowy.Pzdr.

Edytowane przez Łomatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo chce mi się wierzyć, że się nie da. Ale trzeba zachować czujność rewolucjonisty. :) Czy ktoś wie jaka jest różnica pomiędzy akumulatorkiem w nowym a starym Romku?

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie. Możliwość naładowania zegarka do 4 kresek baterii możliwa jest tylko za pomocą ładowarki. Za pomocą solaru naładujemy tylko do 2 kresek.

Edytowane przez Mosters

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie - dlaczego? Przecież gdyby tak było to panel wytwarzałby napięcie rzędu 3.7V. Skoro w innych modelach ładuje baterie do pełna - 4.2V to i tu mam nadzieję tak jest i chyba koledzy mają rację - trwa to jedynie dłużej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie - dlaczego? Przecież gdyby tak było to panel wytwarzałby napięcie rzędu 3.7V. Skoro w innych modelach ładuje baterie do pełna - 4.2V to i tu mam nadzieję tak jest i chyba koledzy mają rację - trwa to jedynie dłużej...

I to znaczenie dłużej,brachol mówił że z 3 na 4 zajęło ok. dwa tygodnie, kiedy tylko była możliwość zegar wchodził z ręki za szybę. Powód jest oczywisty, dużo większa pojemność akumulatora.Tymniemniej przy normalnym użytkowaniu,solar daje radę i zegarek nie wymaga dodatkowego ładowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka odpowiedz na WUSie:

 

''I’ve only charged my GPRs once using the wired charger. I’ve used the GPS on the high setting for all-day stretches, and ordinary-use solar charging always gets my GPRs back to full.''

 

https://forums.watchuseek.com/f17/next-new-rangman-gpr-b1000-%3D%3D%3D-800%24-4592415-124.html#post46802467

 

Zobaczymy, moze jeszcze ktos cos doda.

 

Edit:

 

Jest juz druga opinia:

 

quote_icon.png Originally Posted by javylsu viewpost-right.png
I’ve only charged my GPRs once using the wired charger. I’ve used the GPS on the high setting for all-day stretches, and ordinary-use solar charging always gets my GPRs back to full.

Similar, here the solar panel seems capable of recharging the watch relatively fast, as long as the conditions are good. If you were to continuously run the GPS it would obviously take it's toll, especially in poor conditions. Casio have always been very conservative with battery life, deferring to worst case scenario's, rather think the same applies to the GPS Ranger.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GPR-B1000 siedzi potężny akumulatorek CLB3032 o pojemności 200mAh (nominalne napięcie 3,7V). Dla porównania GW-9400 ma popularny w większości modeli Casio CTL1616 o pojemności... 18mAh (2,3V). Także różnica w czasie naładowania nikogo nie powinna dziwić, a w połowie naładowany GPR-B ma jakieś 5x więcej energii niż GW w stanie full...  :)

 

Przy tym bateria CLB ma znacznie większą żywotność, określaną na 500 pełnych cykli naładowania (CTL tylko na 100).

Edytowane przez Banalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie panelem słonecznym naładowałem od dwóch kresek do pełna, na filmiku u Mateja widziałem jak ładował od zera do dwóch i normalnie korzystał ze wszystkich funkcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.