Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
murcins

G-shock Rangeman GPR-B1000

Rekomendowane odpowiedzi

GW-9400 był/jest za tani jak na swoje cechy i chyba Casio to już dawno zauważyło bo inne modele na tym ucierpiały w sprzedaży ;)

Heh, a jak wchodził to wszyscy mówili, że za drogi i brzydki, że lepiej Ryśka kupić ;)


"Każdy ma swój wehikuł czasu -wspomnienia cofają w przeszłość, a marzenia przenoszą w przyszłość."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak opaską przez przypadek dotkniesz skały czy nawet piachu to masz rys jak chu chu... poza tym żadna opaska nie posiada wbudowanego barometru czy termometru, używając ich musisz polegać na łączności z siecią a w tym przypadku jesteś niezależny= wolny.

 

Masz rację co do trwałości i funkcjonalności, ale...:

1. po 2 latach użytkowania opaski średnio 3-4 razy w tygodniu nie widzę rys

2. serio sprawdzasz temperaturę? Zdejmujesz zegarek, czekasz 20 minut by wiedzieć czy jest Ci zimno?

3. barometr się przydaje, by np. ostrzec przed burzą, ale czy warto za niego dawać 10 x więcej?

 

Rozumiem kolegę Łomatko, który przyznał że zegarek daje mu radochę, ale te argumenty o wyjątkowej funkcjonalności za tak wygórowaną cenę, są dla mnie nieprzekonujące.


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

20 minut żeby prawidłowo zmierzyć temperaturę to potrzebuje Romek I, Roman II potrzebuje chyba z 40 minut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację co do trwałości i funkcjonalności, ale...:

1. po 2 latach użytkowania opaski średnio 3-4 razy w tygodniu nie widzę rys

2. serio sprawdzasz temperaturę? Zdejmujesz zegarek, czekasz 20 minut by wiedzieć czy jest Ci zimno?

3. barometr się przydaje, by np. ostrzec przed burzą, ale czy warto za niego dawać 10 x więcej?

 

Rozumiem kolegę Łomatko, który przyznał że zegarek daje mu radochę, ale te argumenty o wyjątkowej funkcjonalności za tak wygórowaną cenę, są dla mnie nieprzekonujące.

Sol, Ciebie chyba najbardziej boli cena tego zegarka.  :D A w ogole to jaki sens ma porownywanie GPR do opaski?  ;) Cale zycie idziesz po taniosci? Zero przyjemnosci?  :)

Cena jest wieksza ale i zegarek jest lepszy. Tu nie ma watpliwosci. Nowy Roman jest bardziej funkcjonalny niz stary. Mam oba to wiem.  :P

Co to jest wygorowana cena? Gdzie jest prog od ktorego sie zaczyna? Bo np dla mnie nie jest wygorowana i zaplacilem z usmiechem. Podobnie rowniez chyba dla tych co go juz kupili i kupia. 

Taki sam placz byl w 2013 kiedy wszedl Roman I-szy. Wowczas lamentowano, ze drogi, ze wielki, ze za co tyle pieniedzy i w ogole go na stos. ;)  Poczytaj poczatek watku o GW-9400.

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie boli to, że jest, moim zdaniem, brzydki w cho.lerę* :)

Jest to dla mnie kryterium numer 1.

I cała reszta nie ma znaczenia.

 

 

________________

* postaram się już Was nie męczyć tą moją subiektywną opinią.

Edytowane przez Sol

Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się za to bardzo podoba, ale choćby brak przebytego dystansu w zegarku z gps to nieporozumienie- wiem Casio stworzyło ten zegarek aby przetrwać tam gdzie np. Fenix nie może.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już w zmienionym ubranku . O niebo lepiej niż w czarnym .... jest moc i petarda....

989e33926de19762281d3425adbc3aa8.jpgb559a67df6f9489ce5462bc4cacad034.jpg4ca5cec0cd048d3f57e3b964c3355502.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Już w zmienionym ubranku . O niebo lepiej niż w czarnym .... jest moc i petarda....

Super wyszedł. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wyszedł. :)

naprawdę jest piękny w z tym niebieskim paskiem! Bomba... polecam zmianę na nowy kolor

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się za to bardzo podoba, ale choćby brak przebytego dystansu w zegarku z gps to nieporozumienie- wiem Casio stworzyło ten zegarek aby przetrwać tam gdzie np. Fenix nie może.

To nie do końca prawda,w przypadku określonego startu i celu zegarek na bierzaco podaje dystans do końca trasy,gdy tylko zapisujesz trase,podaje stale dystans do startu. A w obu przypadkach,po transferze na apke trasy jest podany całkowity dystans.Nie gdybam,sprawdziłem. Edytowane przez Łomatko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie do końca prawda,w przypadku określonego startu i celu zegarek na bierzaco podaje dystans do końca trasy,gdy tylko zapisujesz trase,podaje stale dystans do startu. A w obu przypadkach,po transferze na apke trasy jest podany całkowity dystans.Nie gdybam,sprawdziłem.

Tylko mi nie chodzi o dystans w lini prostej tylko przebytą trasę na bieżąco wyświetlaną na zegarku a nie po wrzuceniu do apki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Casio zrobiło juz smartwatcha w postaci protreka, i udowodniło tym, że potrafi to robić ostatnio nawet wyszedł nowy model bez tego ohydnego wycięcia u dołu ekranu, dlatego nie doszukujcie sie w nowym Romku właśnie smartwacha bo on ma być zegarkiem a nie smartwachem dlastego jest taki a nie inny a kto tego nie rozumie i uparcie szuka w nim kolorowego wyswietlacza map od google i innych aplikacjin to się niestety zawiedzie, kto natomiast szuka pieknego zegarka ten bedzie zadowolony. A co do opcji termometru o którym pisał wyzej kolegoa "sol" to powiem, że używam nawet ostatnio sprawdzałem ile naciagnie w samochodzie po postoju na słońcu, albo jaka jest temperatura wody w rzece w której akurat moczyłem nogi- opaska tego nie zrobisz;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie Casio zrobiło juz smartwatcha w postaci protreka, i udowodniło tym, że potrafi to robić ostatnio nawet wyszedł nowy model bez tego ohydnego wycięcia u dołu ekranu, dlatego nie doszukujcie sie w nowym Romku właśnie smartwacha bo on ma być zegarkiem a nie smartwachem dlastego jest taki a nie inny a kto tego nie rozumie i uparcie szuka w nim kolorowego wyswietlacza map od google i innych aplikacjin to się niestety zawiedzie, kto natomiast szuka pieknego zegarka ten bedzie zadowolony. A co do opcji termometru o którym pisał wyzej kolegoa "sol" to powiem, że używam nawet ostatnio sprawdzałem ile naciagnie w samochodzie po postoju na słońcu, albo jaka jest temperatura wody w rzece w której akurat moczyłem nogi- opaska tego nie zrobisz;)

Myślę że nikt z obecnych nie doszukuje się podobieństw do smartwatch-y różnej maści i rodzajów gdyż wszyscy sobie doskonale zdają sprawę iż Romek II takowym nie jest a wszelkie podobieństwa są czysto przypadkowe  :D , pominę wzmiankę o "piękności" bo to czysto subiektywny osąd.

Natomiast uważam, że własnie wątek temu ma służyć by wyłuszczyć wszystkie plusy "dodatnie i ujemne" wspomnianego modelu, a wszelkie dociekania w tym zakresie są jak najbardziej słuszne.

Opaską nie, ale... porównanie GPR-B1000 do opaski to wg mnie mieszanie jak mawia klasyk "dwóch różnych systemów monetarnych" bardziej realne byłoby porównanie do któregoś Fenixa, Suunto lub innego, lub np. do Froga a nimi już spokojnie temp. zmierzymy  :D

 

Bakus80, wyszedł super 

Edytowane przez to tamto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównując GPR-a do Fenixa lub Suunto to jeśli o funkcje chodzi to do pięt im nie dorasta

Bo Fenix to smartwatch wiec nie mozna ich porownywac w ogole. Suunto natomiast jest dobre ale przez kilka godzin. Pozniej  trzeba naladowac/wymienic batrerie. Mysle, ze to Suunto zadnemu wymienionych do niczego nie dorasta. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego ma GPR czego nie ma Fenix czy Suunto-mowa o funkcjach, a Roman też na gpsie wiele dłużej nie pociągnie i też trzeba naładować

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co takiego ma GPR czego nie ma Fenix czy Suunto-mowa o funkcjach, a Roman też na gpsie wiele dłużej nie pociągnie i też trzeba naładować

Funkcje mozesz sprawdzic w sieci. Natomiast na pewno dluzej pociagnie na baterii niz dwa pozostale. To tez mozesz sprawdzic w sieci.

Mam wrazenie, ze bijemy piane. Moja rada - nie kupuj.  :D

Edytowane przez Parówkowy skrytożerca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pojawił to przekonany byłem że kupię w ciemno, ale teraz bez przymiarki się nie obejdzie:) bo to kawał gnata.

A jeśli już chodzi o to który dłużej pociągnie na baterii to jakby dwa pozostałe miały takie gabaryty jak Roman to pewnie z rok na jednym ładowaniu by uciągły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze gdyby mialy solar....Ciekawe jak wowczas by gabaryty wygladaly.

Tym myśleniem mogę powiedzieć, że gdyby GPR miał pulsometr kolorowy wyświetlacz i inne bajery jak Fenix to pewnie wyglądał by jak krążek do hokeja, najwidoczniej GPR jest jedyny i niema z czym go porównać:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby ciocia miała ch.ja to by była wujkiem.Inne przeznaczenie,inne funkcje i inne parametry i cena.Zresztą, walić te wszystkie funkcje,podoba się... kupuje, nosze i ciesze miche jak głupi do sera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bosze, nie da się porównać Feniksa zegarka do treningu do GPR, wtajemniczeni wiedzą o co chodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Błagam... Może ta nawigacja to fajna sprawa szczegolnie w ciężkich warunkach gdy tel. Nie zawsze jest tak wytrzymały czy wygodny by to wyciągać. Ale sensory to świetna sprawa ą jak korzystać sie potrafi to funkcja używana codziennie jak np. Barometr. Chyba tylko alarm używam tak czesto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.