Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś od koleżanki dostałem takie coś... i kompletnie nie wiem z czym to jeść ;) Moge poprosić o jakąś garstke informacji o czasie produkcji tego zegarka (na werku nie widzę daty), o jego popularności, czy obecnie jest rzadkością czy raczej nie i na koniec, czy warto go odrestaurować czy dać sobie na wstrzymanie...

post-60883-0-39815800-1371048792_thumb.jpeg

post-60883-0-34316000-1371049262_thumb.jpeg


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ta rakieta to przypadkiem nie powinna mieć białego sekundnika ? może ktoś potwierdzić że były wersje z czarnym ?

post-59104-0-97870200-1371321295_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda akurat ta tarcza mi się nie podoba ale kieszonkę 24 h chciałbym mieć :( widzę ze wyścig zbrojeń trwa :P i masz już dwie rzadko spotykane kieszonki

a pokarz jaki werk ma w środku?

 

na pewno jest to zamieniona wskazówka bo jest za krótka

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jaki tam jest werk w tej kieszonce?

Idyntyczna jak Twoja Ilcoolm jest na alle...

http://allegro.pl/rakieta-24-h-nos-i3310876025.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem ciekaw jaki tam jest werk w tej kieszonce?

Idyntyczna jak Twoja Ilcoolm jest na alle...

http://allegro.pl/rakieta-24-h-nos-i3310876025.html

już od jakiegoś czasu wisi ten zegarek na allegro i nie ma chętnych ze względu na cenę.

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po latach znalazłem na strychu zegarek "po babci" patrząc na niego przypomniało mi się, że gdy miałem lat 6-8 to chciałem go " naprawić " przez mgłe pamiętam jak z trudem go rozebrałem i wyrwałem spręzynę, coż to w ogóle za sprzęt ? czy naprawia się takie cuda ?  ile to warte ? (dla mnie oczywiście sporo bo po babci)

 

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_1226/gallery_62721_1226_3143593.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisy na tarczy po rosyjsku, na werku po angielsku. Kombinowany, czy taka kozacka wersja mi się trafiła?

Nikt mi nie pomoże? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, po wizycie u zegarmistrza udało się go otworzyć więc i miałem możliwość porobienia zdjęć, może teraz czegoś więcej się dowiem na temat posiadanego zegarka



xv6m.jpg

 

3cj.jpg

 

w23o.jpg

 

l3xa.jpg

 

jf.jpg

 

4ho.JPG
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, 

 

I jak chciałem skorzystać z wiedzy ekspertów, ponieważ ostatnio moja babcia znalazła "w śmieciach" zegarek kieszonkowy, może wiąże się z nim jakaś ciekawa historia. Z informacji jakie udało mi się wyszukać w tym przeciekawym forum uświadomiłem już sobie, że milionerem nie zostanę :) ale takiego modelu "mołni" (jak je nazywacie) nie znalazłem. Może kogoś zainteresuje ten konkretny model, a ja dowiem się czegoś o tym "skarbie". Nie wiem czemu zafascynował mnie ten zegarek, może fakt, że wygląda na leciwy ... a po nakręceniu c...yka przepięknie :)

 

No dobra do rzeczy ... fotki poniżej:

 

https://www.dropbox.com/sh/qgm6m7eval5ledu/1N922K_G4l#/

 

 

 

Ciekaw jestem co to za skarb :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siupu faktycznie kokosów nie będzie ale ciesz się rzadko spotykaną kopertą

 

samsung1985 bardzo ładna carska kieszonka


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samsung1985 - świetnie zachowany zegarek; skoro z carskiej Rosji to pewnie złoty?

 

Teraz mój dylemat. Może dla bardziej wtajemniczonych, ta zagadka będzie prosta, ja nie wiem o co tu biega.

Kupiłem ostatnio taki zegarek, a właściwie 2 identyczne, nie przyglądając się wiele bo tanio był a czasu mało. Teraz po kilku dniach zaglądam do niego i tak naprawdę nie wiem co to jest. Zwróćcie uwagę na logo - to nie jest "B" Wostoka. Werk to na pewno Wostok 2414 (pod balansem logo jest).

Dalej sytuacje komplikuje bransoleta - Poljot! Bransoleta wiadomo, można założyć niemal każdą, ale drugi zegarek jest dokładnie w tej samej konfiguracji - czyli taką samą bransoletą i logo to samo. Zresztą bransolety pasują idealnie pod kolor i są nieużywane.

Zegarki miały być nówki i chyba są, bo zero śladów zużycia.

CO TO ZATEM JEST? Podróby jakieś czy co?

Załączam fotki

 

60332322.jpg

94636778.jpg

6tq5.jpg

gk6y.jpg

n8m2.jpg

Edytowane przez biedronsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung1985 - Twój carski jest  piękny. No i złoty oczywiście.
Taki sam mechanizm widziałem tu

http://ussr-watches.ru/vystavka1.shtml

Edit

Tarcza inna ale też Pawel Bure

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mój dylemat. Może dla bardziej wtajemniczonych, ta zagadka będzie prosta, ja nie wiem o co tu biega.

Zwróćcie uwagę na logo - to nie jest "B" Wostoka. Werk to na pewno Wostok 2414 (pod balansem logo jest).

CO TO ZATEM JEST? Podróby jakieś czy co?

to nie jest podróbka . ja tez mam wostoka z takim logo - http://zegarkiclub.pl/forum/topic/78956-moje-rakiety/?p=857672 . tez mnie intrygowało to logo i już kiedyś znalazłem co to jest . dziś próbowałem sobie przypomnieć ale najzwyczajniej na świecie wypadło mi z głowy. cos mi świtało ze jest to wersja eksportowa . ponownie poszperałem i znowu znalazłem . Na stronie Marka Gordona jest wytłumaczone co to jest za logo i to dokładnie na takim samym modelu co Twój. Jest to marka Ostwok i taki jest jej opis

 

Ostwok watches were manufactured by Vostok starting from approximately 1995 for the Swiss company Ostwok S.A. in Illnau. These watches differ from 'original' Vostok watches only by the use of the Ostwok logo on the dial. The company went into liquidation in 2000, & by 2002 it was ended.

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO TO ZATEM JEST? Podróby jakieś czy co?

Tak jak kolego napisał jest to oryginał, jest nawet kilka takich na aukcjach internetowych:

http://www.ebay.de/itm/VOSTOK-Komandirskie-Admiral-russische-Uhren-NOS-2414-/380337821775

http://www.ebay.ca/itm/Navy-vintage-wristwatch-VOCTOK-Special-USSR-Soviet-Admiralskie-watch-band-/111045823677?pt=Wristwatches&hash=item19dad8ccbd

 

Co do bransolet, moim zdaniem sprzedawca (handlarz) od którego odkupił je poprzedni właściciel miał dużo 'rusków' i składał takie zestawy - a że pasowały do siebie to kompletował tak samo większą ilość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za wyjaśnienia,

faktycznie poszperałem mocniej w internecie i znalazłem coś na ten temat, choć wiele takich zegarków nie spotkałem. Jakby ktoś był zainteresowany, to mogę jeden odsprzedać. W razie czego proszę na pw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróćcie uwagę na logo - to nie jest "B" Wostoka. Werk to na pewno Wostok 2414 (pod balansem logo jest).

Dalej sytuacje komplikuje bransoleta - Poljot! 

 

Gdzie nie jest B Wostoka? To na werku pod balansem to przecież właściwe logo. Jak dla mnie oryginał jak w pysk strzelił, bransoleta poljotowska też fajna, nieużywana ma jakąś wartość. To że do obydwóch założono takie same akurat jest bez znaczenia, bo to raczej zegarek z czasów, kiedy sprzedawano zegarki z paskiem dopieranym indywidualna a nie "fabrycznym" do danego modelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie nie jest B Wostoka? To na werku pod balansem to przecież właściwe logo. Jak dla mnie oryginał jak w pysk strzelił, bransoleta poljotowska też fajna, nieużywana ma jakąś wartość. To że do obydwóch założono takie same akurat jest bez znaczenia, bo to raczej zegarek z czasów, kiedy sprzedawano zegarki z paskiem dopieranym indywidualna a nie "fabrycznym" do danego modelu.

Chodziło mi o to że nie ma "B" na tarczy, tak jak w starszych modelach tego zegarka. Na werku pod balansem oczywiście jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo werk jest w miarę młody, zobacz na wykoñczenie płyt. są surowe a więc to mogą być lata koniec 80 początek 90.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie!

 

Z góry przepraszam jak pytanie o ten zegarek pojawiło się już w tym temacie, ale po przejrzeniu 50 stron wymiękłem... przydałby się jakiś spis treści :P

 

Wracają do tematu posiadam zegarek marki Raketa, złoty lub pozłacany na kopercie znajduje się "Au". Spędziłem dużo czasu szukając informacji w intenecie, ale nie udało mi się go zidentyfikować  :(  Mam nadzieję, że ktoś mi pomorze :)

 

Oto i poszukiwany :P

 

b3161419.jpg

 

4b938e90.jpg

 

z góry dziękuje za pomoc! :)

Edytowane przez miloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomorze to region Polski a jeśli już to pomoże :) to rakiete pozłaxcana za puncą AU powinna być cyfra 5,10, lub inna grubość podana w mikronach,a werk to zapewne ktòryš z kal 2609 rakiety.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i pewnie byś chciał wiedzieć ile ta Rakieta jest warta ;)... w taki stanie to niewiele (zegarek chyba nie ma szkiełka? i na uszkodzoną wskazówke sekundową - krzywa i brak "końcówki"), a na Forum zegarków niewyceniamy (vide Regulamin)

A co do zegarka ... jest to zegarek marki Rakieta produkcji radzieckiej z mechanizmem.. niech się tylko zastanowię <_< 2614.H 19jewels, kalendarz powinien mieć szybka zmianę daty "tzw. pompka" koperta mosiężna, skoro piszesz, że ma wybite Au to oznacza, że złocona, jeżeli przy Au jest jeszcze cyfra oznacza ona grubość pozłoty w mikronach, jeżeli cyfry brak to grubość pozłoty jest pewnie mniejsza miż 5 mikronów.

 

To tyle ile ja mogę na podstawie swojej wiedzy powiedziec o tym zegarku ale nie oznacza, że dobrze go opisałem.

 

Edit: Kolega Goral35 alias Dafi był szybszy

Edytowane przez Leppard

CZAS to najcenniejsza rzecz, którą człowiek może stracić. /Teofrast/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fakt jest kalendarz więc pooełniłem gafę w kalibrze :(


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie

 

dzięki wszystkim za uznanie znalazłby się ktoś na forum co mógłby więcej mi powiedzieć o tym kieszonkowym zegarku? Np. z jakiej okazji został wydany, dla kogo itp. nie wiem czy da się w ogóle to ustalić np. z graweru czy jak bo ja niestety niezbyt znam rosyjski :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazja żadna,po prostu Paweł Bure handlował zegarkami w Rosji carskiej i dzięki pewnie łapówce :D uzyskał tytuł Nadwornego Dostawcy Jego Ekscelencji tak mniej wiecej głosi grawer na kopercie,a zegarki dobrej klasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poprostu bardziej mnie interesowało co to za zegarek :) Chcę go przywrócić do porządku :) ale jeśli regulamin zabrania to już nie dopytuje co, gdzie i jak, dzięki za pomoc :)

 

 

A może ktoś dysponuje zdjęciami, jak zegarek wyglądał oryginalnie w całej okazałości?

byłbym bardzo wdzięczny :)

Edytowane przez miloch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.