Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

faktycznie! najwyraźniej spaliny wydostające się z werku otworem na osie wskazówek, odbarwiły lakier tarczy...

 

dobrze, że inny mankament tego modelu, a mianowicie słaba powłoka galwaniczna, tutaj nie wylazła! :)


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu znalezionej rakietki. Odnaleziona na przysłowiowym strychu, nie namierzona w czeluściach Internetu. Niestety zdjęć mechanizmu nie mam - zegarek należy do znajomego z pracy.

post-84976-0-01338500-1446723755_thumb.jpg

post-84976-0-75815000-1446723763_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to rakieta zwana " rakietą Kopernik". Mechanizm powinien być 2609. Kolekcjonersko szukany model, choć nie najrzadszy. 

Warto by było zmienić kopertę na mniej wytartą lub wymyć jeśli jest brudna. Poniżej kilka zdjęć z katalogów:

 

 

post-27093-0-39272400-1446724834_thumb.jpg

post-27093-0-98435100-1446724834_thumb.jpg

post-27093-0-46928700-1446724835_thumb.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to lubiana przez kolekcjonerów tzw raketa-kopernik. lata 80-te.

Skoro "ze strychu", to zanieść majstrowi do serwisowania machanizmu, wymiany szkiełka i przeczyszczenia koperty z tlenków i syfu i będzie super!


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Raduga. Rzadka rzecz w słabym niestety chyba stanie. Ale trafić ją trudno, u nas prawie niewykonalne, raczej ościenne portale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to fajnie się trafiła - gratuluję :)

Oczywiście nie jest to ta najbardziej poszukiwana Raduga ale i tych jest jak na lekarstwo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przyblizyc temat ? jak wyglada ta najbardziej poszukiwana. Moze lezy gdzies w wiadrze a nawet nie wiem :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz przyblizyc temat ? jak wyglada ta najbardziej poszukiwana. Moze lezy gdzies w wiadrze a nawet nie wiem :P

Wołna 22 kamienie z logiem Raduga:

https://plus.google.com/photos/107247623220063053982/albums/5973683219469436257/6139552540644604962?banner=pwa&pid=6139552540644604962&oid=107247623220063053982

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dostałem po dziadku kwarcową Czajkę widoczną na zdjęciu. Ktoś może powiedzieć coś więcej na jej temat? Ile może mieć lat i czy jeszcze długo pochodzi? Na kopercie z tyłu widoczny napis 207764.

dsc-5744.jpg

dsc-5745.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

trafił w moje ręce Poljot Ufo po dziadku. Potrzebuje trochę czułości, m.in. serwisu zegarmistrzowskiego, bo przez ostatnie parę lat leżał w szufladzie. Mechanizm działa, wachnik nakręca sprężynę. Nie działa natomiast przycisk przestawienia daty - tarcza delikatnie się rusza, ale nie przeskakuje o pełną datę. Naprawiał ktoś z was coś takiego? Zegarmistrz sobie z tym poradzi?

 

Jaki pasek/ bransoletę widzielibyście do niego? A może mesh?
 

img-20151004-190626.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trafił w moje ręce Poljot Ufo po dziadku. Potrzebuje trochę czułości, m.in. serwisu zegarmistrzowskiego, bo przez ostatnie parę lat leżał w szufladzie. Mechanizm działa, wachnik nakręca sprężynę. Nie działa natomiast przycisk przestawienia daty - tarcza delikatnie się rusza, ale nie przeskakuje o pełną datę. Naprawiał ktoś z was coś takiego? Zegarmistrz sobie z tym poradzi?

 

Gratuluję, super zegarek i chyba w ładnym stanie. Kalendarz często szwankuje w tych zegarkach, klika dźwigienek i sprężynek, łatwo może coś się ześlizgnąć lub wyskoczyć. Zegarmistrz na luzie da sobie z tym radę.

Edytowane przez wocio19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegarek USTAJE to doczytałeś ??  :D

Czyli stojący zegar  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zegarek USTAJE to doczytałeś ??  :D

Czyli stojący zegar  :)

Doczytałem, ale miałem cichą nadzieję że to może brudny mechanizm. Rzeczywiście może okazać się miną lub szczęśliwym strzałem. Wskazówki są ok? 


Kupię: ---.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werk Wostoka na 17 kamieniach to zawsze werk 24mm, ten ma datę pojedynczą więc ma oznaczenie 14 czyli jest to werk 2414, bez daty byłby 2409, z podwójną datą (rzadkość) 2428.

Werki w np amfibiach (starych) na 18 kamieniach to Werki 22mm i są również 2209- bez daty i 2214 - z datą pojedynczą ( z podwójną nigdy nie słyszałem by był). Dodatkowo istnieje werk Wostoka 2234 i cechuje się posiadaniem stop sekundy poza tym wygląda jak zwykły 2214.

Ten o który pytasz to 2414 :D

Ed.

Poza tym są jeszcze Werki Wostoka z dolną sekundą :D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.