Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

5-10PLN, chyba, że to zegarek nie noszący żadnych śladów używania. Wówczas jakiś pasjonat może da 20PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jeśli działa, to za jakieś grosze pojdzie na Alledrogo. Jeśli to męski egzemplarz, to cena będzie nieco wyższa, jednak wygląda mi to na zegarek damski. Damki są tanie (mało ludzi zbiera zegarki tego typu), a ten dodatkowo śmiga na kwarcu (mechaniki są w modzie), więc... lepiej zostaw go w szufladzie, lub podaruj komuś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze od zadawania pytań, jest podklejony temat - niech jakiś mod to tam przeniesie, bo zrobi się bajzel.

Zegarek wygląda na nienoszoną damkę, zapewne złoconą, ale grubość złota to 5 albo 10 mikronów.

Cena to tak jak koledzy wyżej wskazywali, niestety damki nie są w cenie, choć ciężko znaleźć egzemplarz w idealnym stanie ( pozłota bardzo szybko się przecierała).

Za te pieniądze szkoda sprzedawać, zostaw na pewno nie straci na wartości.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była czarna lodówka ze złotym ringiem? Bo już mi się pomieniało...


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Nazywam się Olgierd i jestem ze Szczecina! :) mam nadzieję że umieściłem post we właściwym miejscu czyli co to za radziecki zegarek :)

 

posiadam prawdopodobnie pozłacany zegarek radziecki ZiM. Wyszukałem w googlach wiele stron ludzi którzy te zegarki kolekcjonują. Zdjęć jest od groma. Niestety nigdzie nie natrafiłem na mój model. Czy to oznacza że jest tak popularny że nawet szkoda go dodawać do zbioru czy też może jest tak niepopularny? ;) Zamieszczam zdjęcie i był bym bardzo zobowiązany jeśli ktokolwiek mógł by mi coś na temat tego zegarka przybliżyć lub ogólnie na temat wszelkich zegarków ZiM. Czy to popularna rosyjska tandeta czy coś godnego zainteresowania? Pozdrawiam Olgierd.

 

SDC14662.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo
Tu jest podobny, więc myślę, że Twój jest oryginalny. Choć nie można wykluczyć przekładki tarczy Zima do koperty z Pobedy - nowe Pobedy były właśnie w takich kopertach. Ale chyba jednak oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Była czarna lodówka ze złotym ringiem? Bo już mi się pomieniało...

 

Chyba nie, ring przy czarnej tarczy był biały. Zerknij do naszego lodówkowego guru:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/20891-slava-2428-fridge-mini-series/page__p__264749__hl__lod%C3%B3wki__fromsearch__1entry264749


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wiedzieć co to za zegarki z góry Dzekii :)

 

 

674e355b.jpg

1beae68e.jpg

 

4e939da1.jpg

29c121a8.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Oba, to radzieckie Wostoki. Pierwszy, na werku 2414A, ma 17 kamieni, a drugi, werk 2214 ma ich 18. Pochodzą z końca lat 70-tych, początku 80- tych. Porządne zegarki, choć warte tylko około 15-35 zł na Alledrogo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowisz że warte 15-35 zl na allegro znasz miejsce gdzie warte są wiecej ;D ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Być może na bazarkach i targach staroci. Tam dzieją się różne rzeczy i te zegarki mogłyby osiągnąć ceny 15-100zł, zależy od dziadka/pijaczka, który sprzedaje :) U zegarmistrzów, w kantorach i desach też zegarki takie bywają kuriozalnie drogie, ale zakładam, że nie prowadzisz żadnego z wymienionych interesów, a rozkładać się na ulicy z "towarem" też nie będziesz. 

 

Choć w sumie, jeśli Twoje sikory są w dobrym stanie wizualnym, po czyszczeniu u zegarmajstra i mógłbyś dać gwarancję na ich chód, to za 50 zł (każdy osobno) na tym forum mógłbyś je wystawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oxsi zrób wyraźniejsze zdjęcia, w szczególności mechanizmu. Ale jeśli nie potrafisz otworzyć koperty to się z nią nie siłuj bo poniszczysz - wtedy proponuje wizytę u zegarmistrza - oni też potrafią powiedzieć co to za zegarek.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.

Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.

Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć jakiś informacji na temat tego zegarka wiem ze jest to sława i nic wiecej, zastanawia mnie co to za liczby na środowej tarczy czy to tylko ozdoba czy są one w jakimś celu tam i ew. ile gdzieś jest wart :lol:

 

Tu zdjęcia:

http://img706.imageshack.us/img706/1888/dscf0875.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/2517/dscf0878.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/4034/dscf0886i.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/871/dscf0884qc.jpg

 

rozebrałem go i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo przez nią mam czarne ręce co to za czarna maź tam gdzie sie wkreca ten dekielek? jakis smar uszczelnienie?

post-30368-0-71922100-1331556724.jpg

post-30368-0-79257900-1331556729.jpg

post-30368-0-33200700-1331556735.jpg

post-30368-0-42650600-1331556810.jpg

post-30368-0-16684700-1331557023.jpg

post-30368-0-85525500-1331557027.jpg

post-30368-0-39235900-1331557034.jpg

post-30368-0-82980200-1331557094.jpg

Edytowane przez nrw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam chciałbym się dowiedzieć jakiś informacji na temat tego zegarka wiem ze jest to sława i nic wiecej, zastanawia mnie co to za liczby na środowej tarczy czy to tylko ozdoba czy są one w jakimś celu tam i ew. ile gdzieś jest wart B)

 

Tu zdjęcia:

http://img706.imageshack.us/img706/1888/dscf0875.jpg

http://img594.imageshack.us/img594/2517/dscf0878.jpg

http://img52.imageshack.us/img52/4034/dscf0886i.jpg

http://img151.imageshack.us/img151/871/dscf0884qc.jpg

 

rozebrałem go i zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz bo przez nią mam czarne ręce co to za czarna maź tam gdzie sie wkreca ten dekielek? jakis smar uszczelnienie?

 

Fajna kwarcowa Sława. To, co ma na tarczy, to prawdopodbnie jest tachymetr, czyli urządzenie do pomiaru prędkości poruszania się. Co do czarnej mazi, to niestety jest to rozpuszczona uszczelka pod deklem. Proponuję wyjąć mechanizm z koperty, wyczyścić to draństwo (najlepiej użyć środka odtłuszczającego), założyć nową uszczelkę (do dostania u zegarmistrzów) i po kłopocie.

post-23025-0-69163600-1331557288.jpg

post-23025-0-44565200-1331557295.jpg

post-23025-0-79822400-1331557301.jpg

post-23025-0-40535700-1331557366.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna kwarcowa Sława. To, co ma na tarczy, to prawdopodbnie jest tachymetr, czyli urządzenie do pomiaru prędkości poruszania się. Co do czarnej mazi, to niestety jest to rozpuszczona uszczelka pod deklem. Proponuję wyjąć mechanizm z koperty, wyczyścić to draństwo (najlepiej użyć środka odtłuszczającego), założyć nową uszczelkę (do dostania u zegarmistrzów) i po kłopocie.

dzięuje za informacje :] ile może kosztowac zrobienie tego u zegarmistrza czyszczenie + uszczelka + wymiana baterii?

mam nadzieje, że to bateria bo zegarek nie chodzi, dostałem go pare lat (4-5) temu i wtedy działał był ja nowy teraz pratycznie tez jest B) wiec wątpie że kiedy kolwiek miał ją wymienianą, pozniej jak go ponosiłem to przestał działać i tylko delikatnie drzała wsazówka wiec go odłożyłem i przeleżał pare lat znów na tarczy jest zdielano w cccp wiec lat ma pare możliwe ze to co innego niz bateria?

 

i jeszcze jedno pytanko czy ktos wie jak kożystać z tego tachymetr'a ?

 

znalazłem jeszcze w domu poljota troche pokiereszowany, damską sławę (albo i dwie), damską zarję(chyba tak to sie nazywało), Wostok komandir jak amifibia wygląda, wyprodukowany juz w rosji a nie w związku, dam jutro zdjęcia może cos o nich powiecie ciekawego okazało sie że mam w domu pare sztuk rusków :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bateria jakieś 2 PLN. Moduł być może trzeba przeczyścić, a to może kosztować różnie (obstawiałbym góra 30 PLN). Jeśli natomiast moduł jest uszkodzony, to będzie problem - trudno o części do radzieckich kwarców - w tej sytuacji musiałbyś poszukać jakiejś kwarcowej Sławy i wymienić moduł w całości.

 

Tachymetr - startujesz ze wskazówką w pozycji "0", czyli chyba na godzinie 12-tej i po przejechaniu 1 km odczytujesz ze wskazania wskazówki sekundowej prędkość (jakbyś nie mógł tego zrobić z prędkościomierza ;-)

 

Z niecierpliwością czekam na pozostałe fotki.

 

Co do zegarmistrza - skąd jesteś? Jeśli ze Śląska lub okolic, to napisz PW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

P.S. A co do tego zegarmistrza, u którego byłeś - to co to za zegarmistrz, który nie potrafi sobie poradzić z prostym sowieckim mechanizmem? Bateryjkarzy lepiej omijać szerokim łukiem, bo potrafią narobić więcej szkody, niż pożytku.

Dzięki za odpowiedź.

 

Zegarmistrz nie jest bateryjkarzem, po prostu nie miał takiej części. Dziadek był z nim w 2000 roku u niego, część tą sprowadził, ale dziadek zrezygnował z naprawy. Zastanawiam się, czy go nie oddać do serwisu, to bym miał fajny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym się Was poprosić dzisiaj o opinię radzieckiej marki zegarków "Kirowski", znalazłem ostatnio 2 dosyć ciekawe modele tej marki, ale nigdy o niej nic nie słyszałem. Jak myślicie, zegarki warte zainteresowania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Jasne, że tak. To stare zegarki (lata 60-te), a wtedy ruscy robili na prawdę porządne i - co nie bez znaczenia - eleganckie maszyny. Montowano w nich niezły werk 2408 na 16-stu kamieniach. Wypuszczała je Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków im. Kirowa (1MCZ im. Kirowa).  Warto je zbierać, póki jeszcze nie osiągają absurdalnych cen. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, że tak. To stare zegarki (lata 60-te), a wtedy ruscy robili na prawdę porządne i - co nie bez znaczenia - eleganckie maszyny. Montowano w nich niezły werk 2408 na 16-stu kamieniach. Wypuszczała je Pierwsza Moskiewska Fabryka Zegarków im. Kirowa (1MCZ im. Kirowa).  Warto je zbierać, póki jeszcze nie osiągają absurdalnych cen. 

 

Dzięki wielkie za informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Zarówno po wyglądzie tarczy jak i po mechanizmie jednego z nich mogę napisać, że są to stosunkowo nowe zegarki.

Gładki mechanizm i sposób mocowania klocka włosa wskazuje, że pochodzi on najpóźniej z lat '80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.