Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

o widzisz dobrze piszesz, porównałem wnętrze ze zdjęciami wnętrza 2414 i jest takie same jak sława 2414 o której piszesz, sympatyczny napęd tak sobie dziobie jak kurka ziarno .Dzięki wielkie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie co to za zegarek i ewentualnie jaka ma wartosc, dziekuje z gory za pomoc

13902635047753960668.jpg

41032885058190032134.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cześć! Dzisiaj kupiłem na targu taką oto Rakietę za 10zł (targowałem się z 15zł):

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5596883127923455106

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5596883336823327906

Chciałem się was spytać jaka jest jego wartość i czy trafiłem na okazję. Dodam jeszcze, że szkiełko jest całe, koperta bez zarysowań ani wyżerek, tarcza idealne i mechanizm sprawny.

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cześć! Dziś kupiłem taką Rakietę na targu za 10zł.

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5596883127923455106

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5596883336823327906

Była to okazja? Dodam jeszcze, że zegarek chodzi, na kopercie nie ma zarysowań i tarcza jest idealna a szkło nie popękane. Co o nim sądzicie?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym stanie za 10zł - warto było kupić ;)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie gdzie w krakowie można pochodzić po targach i kiedy za zegareczkami radzieckimi i czy podczas każdego jest coś ciekawego do kupienia czy raczej ciężko znaleźć a jeśli już to nabywcy się "biją"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Zegarek dostałem dawno temu od dziadka (ZSRR jeszcze istniało). Poza tym, że to Amfibia, nie wiem nic więcej na jego temat. Ma raczej dość niski numer seryjny (ktoś może to potwierdzić?). Próbowałem znaleźć coś podobnego, ale bez większych sukcesów... Trzyma się zadziwiająco dobrze, widać solidną radziecką konstrukcję - ostatni raz nakręcany był jakieś 15 lat temu. Nakręciłem dzisiaj i od paru godzin ładnie tyka. Zegarek jest na tyle klimatyczny, że chętnie oddałbym go komuś do renowacji i zatrzymał dla potomnych. Pytanie tylko: czy jest sens?

 

Dzięki i pozdrawiam

post-37746-0-22356400-1303578949_thumb.jpg

post-37746-0-28374000-1303578960_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tani,dokładny i bardzo miły zegarek , ale co to może być ?

 

post-2232-0-11148400-1331837255.jpg

 

Chyba coś przegapiłem - to białoruski wympieł na sławie 2414 :rolleyes:


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roo zegarek jest w niezłym stanie. Możesz oddać do zegarmistrza na czyszczenia mechanizmu to przy okazji mógłbyś poprosić ewentualnie o małą polerkę szkiełka i koperty. Zmień bransoletę na jakiś ładny pasek. Zegarek dużo zyska na urodzie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roo zegarek jest w niezłym stanie. Możesz oddać do zegarmistrza na czyszczenia mechanizmu to przy okazji mógłbyś poprosić ewentualnie o małą polerkę szkiełka i koperty. Zmień bransoletę na jakiś ładny pasek. Zegarek dużo zyska na urodzie :)

 

No to już jest jakiś optymistyczny akcent :) A czy możesz mi kogoś polecić? Bardziej siedzę w samochodach niż zegarkach, ale podejrzewam że w każdej branży jest podobnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz zdradzić skąd jesteś i szukać forumowiczów od siebie. Oni z pewnością polecą Ci dobrego zegarmistrza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

 

SIERP i MŁOT - spotkał się ktoś z takim pamiątkowcem?

Co w nim siedzi, bo nie mogę odcyfrować marki z tarczy.

 

Mechanik, ponoć 19j - ale nie będę miał zdjęć werku.

Rozmiar 33mm. Warto się zainteresować..?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Przemek

 

!Bl2F+4Q!Wk~$(KGrHqYH-EIEttKwzG)qBLdUORewJg~~_12.JPG


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Cześć! Dzisiaj dostałem od rodziny takie dwa zegarki (oba na chodzie, koperty bez przetarć)

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5599583089728556146

https://picasaweb.google.com/WojtekTmk/Zegarki#5599583318706548002

Co to za zegarki? Z jakich lat pochodzą i jaka jest ich orientacyjna wartość?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Zegarek dostałem dawno temu od dziadka (ZSRR jeszcze istniało). Poza tym, że to Amfibia, nie wiem nic więcej na jego temat. Ma raczej dość niski numer seryjny (ktoś może to potwierdzić?). Próbowałem znaleźć coś podobnego, ale bez większych sukcesów... Trzyma się zadziwiająco dobrze, widać solidną radziecką konstrukcję - ostatni raz nakręcany był jakieś 15 lat temu. Nakręciłem dzisiaj i od paru godzin ładnie tyka. Zegarek jest na tyle klimatyczny, że chętnie oddałbym go komuś do renowacji i zatrzymał dla potomnych. Pytanie tylko: czy jest sens? Dzięki i pozdrawiam

No to już jest jakiś optymistyczny akcent :) A czy możesz mi kogoś polecić? Bardziej siedzę w samochodach niż zegarkach, ale podejrzewam że w każdej branży jest podobnie...

To jest Albatros - czyli Wostok Amfibia pod inną nazwą - wieść gminna niesie, że Albatrosy miały byc dla marynarki wojennej, ale był to juz czas, że kto chciał ten miał więc mozna powiedziec ze to zwykła amfa (techniczne zresztą tym jest) pod innym brandem :)

Zegarek pochodzi z przełomu '80/'90. Wart w rejon 100zeta. Wodoszczelnośc nówki to 200m. Warta podratowania - to dobry zegarek i to w rzadszej wersji :) W lokalizacji masz stolice więc posz do kolegi yasioo - powinien dać jakąś pomoc w zakresie remontów rusków w wawie. Zegarek nie wymaga rewnowacji - serwis werku, lekka polerka koperty i szkła ()bezelka nie bo jest chromowany). Posmarowac uszczelki, sprawdzic szczelnośc na suchej sprawdzarce jak bardzo chcesz - ja bym zrobił poler samemu a werk posmarował u majstra :) I.. cieszył się zegarkiem :)

 

 

Witam, proszę o pomoc w identyfikacji rodzimego znaleziska:

..fotki...

 

To jest Rosija - produkt zakładów Rakieta (z czasów zanim zaczęły nosić tę nazwę). Mechanizm 2609 (pierwszej generacji) 16kamieni - fajny zegarek. Pozłacany Au 20 mikrometrów (nowy). Prosukcja z przełomu '50 i '60.

 

 

Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...

SIERP i MŁOT - spotkał się ktoś z takim pamiątkowcem?

Co w nim siedzi, bo nie mogę odcyfrować marki z tarczy.

Mechanik, ponoć 19j - ale nie będę miał zdjęć werku.

Rozmiar 33mm. Warto się zainteresować..?

Z góry dzięki za pomoc :)

Przemek

...foto...

 

To rakieta na werku 2609.N (lub ..NA) - w zasadzie to jest to cepelia dla turystów (stylistyka) z lat '90. Ale technicznie zegarek jest ok i jak się komus podoba :) Nie przepłacaj tylko bo to nie jest jakis biały kruk :)

 

 

Cześć! Dzisiaj dostałem od rodziny takie dwa zegarki (oba na chodzie, koperty bez przetarć)

https://picasaweb.go...583089728556146

https://picasaweb.go...583318706548002

Co to za zegarki? Z jakich lat pochodzą i jaka jest ich orientacyjna wartość?

Z góry dziękuję za odpowiedź

 

Pierwszy to Poljot na werku 2612 (naręczny budzik) - ten pochodzi z lat '80 (prawdopodobnie) wart kilkadziesiat zeta

Drugi to Rakieta na werku 2628 tez lata '80 i cena podobna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XLesio Twój zegarek to Rakieta :)

 

hah..

Sam do tego doszedłem chwilę po umieszczeniu posta :)

A było podtrzymywać "średnioszkolną" znajomość języka... Po kilkunastu latach bym się tak bardzo nie męczył :)

 

To rakieta na werku 2609.N (lub ..NA) - w zasadzie to jest to cepelia dla turystów (stylistyka) z lat '90. Ale technicznie zegarek jest ok i jak się komus podoba :) Nie przepłacaj tylko bo to nie jest jakis biały kruk :)

 

Liczyłem na to, że zajrzysz do wątku :)

Próbowałem znaleźć więcej na temat 2609 i jak widzę może mieć 16-21 kamieni. Jestem w stanie to ocenić bez oglądania werku? (jakieś przesłanki typu kalendarz itp..?)

A tego że cepelia byłem pewien, chociaż miałem nadzieję że jednak z lat 80' :)

I spróbuję nie przepłacić.. NOS z papierami może być mój za 20pln :)

 

Panowie, DZIĘKI ZA POMOC!

 

:)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20 zeta to sam bym kup[ił NOSa :) Co do werku to mylisz generacje. 2609 to nie tyle oznaczenie mechanizmu co specyfikacja. 26 to sednica w mm. 09 znacza: centralny sekundnik, system antywstrząsowy, brak daty i innych wynalazków, naciąg manualny.

Pokazany zegarek ma werk 2609.N (2609.H pisane w cyrylicy) - N czyli Nowy.

 

Werki mające od 16 do 21 kamieni to rodzina 2609 pierwszej generacji: odmiany: 2609 (16j) ; 2609.1 (17j) ; 2609A (21j) ponadto z upływem lat wewnątrz tych odmian sa drobne róznice - najbardziej widać to na mocowaniu kamieni nakrywowych, zabezpieczeniach przeciwwstrząsowych (ale części typu płyty czy koła zebate pozostają wzajemnie wymienne). Poogladaj sobie te 3 werki w rakietach, Baltikach, czy w Rosiji - zobaczysz w czym rzecz.

Tu masz przykładową 21j:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=3630

 

Twój zgarek ma 19 kamieni - jego mechanizm spełnia ta samą specyfikację co pierwsza generacja i stad zbierznośc oznaczeń, ale te werki nie mają ze sobą nic wspólnego.

Twoja wygląda tak:

http://www.ussrwatches.info/main.php?g2_itemId=1543

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale..

Voli - gratuluje wiedzy :)

Edytowane przez Charin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za offtop, ale..

Voli - gratuluje wiedzy :)

 

Dokładnie..

 

Voli - OGROMNY SZACUNEK, za wiedzę i wsparcie. Z ciekawości zapytam tylko - ile lat zajmujesz się ruskami?

Dzięki za pomoc!

 

Przemek

Edytowane przez XLesio

" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto barć?

 

post-37104-0-26339300-1331838792.jpg

 

Sprzedawca pisze

zegarek w ładnym stanie na dobrym chodzie średnica 38mm bez koronki

 

 

Wiem, że 38 to dużo, lubie duże zegarki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Wostok nie jest jakimś gigantem, fajny sikor, kwestia ceny. Mam taki sam i jestem bardzo zadowolony, kupiłem go na bazarku parę dyszków. Wykonanie niezłe, mnie on bardziej pasuje na skórzanym czarnym pasku :)https://picasaweb.google.com/113228350413091123148/ZegarkiMeskie#5577016967502996530

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a co sadzicie takim cacku, według mnie pięknie zachowany czekam na opinie

trochę się późni czy można jakoś zaradzić ?

kieszonkowiec

jw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam a co sadzicie takim cacku, według mnie pięknie zachowany czekam na opinie

trochę się późni czy można jakoś zaradzić ?

kieszonkowiec

jw.

 

Twój zegarek to Wostok z mechanizmem 2409A. Ten popularny mechanizm produkowany od lat 70-tych ubiegłego wieku; był wykorzystywany przede wszystkim w zegarkach naręcznych (w tym w legendarnych Amfibiach i Komandirskich), występował też w wersji z datownikiem, z bocznym sekundnikiem czy też w wersji automatycznej. W zmodyfikowanej postaci jest produkowany po dziś dzień. Gdybyś pokazał zdjęcie mechanizmu, to można by określić przybliżoną datę produkcji zegarka.

Twój zegarek faktycznie jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, więc nie warto się go pozbywać. Pomimo tego, iż kieszonkowe Wostoki występują dość rzadko nie osiągają jakiś zawrotnych cen :)

Co do późnienia - jeśli zegarek nie miał niedawno przeprowadzanego remontu, to warto takowy przeprowadzić - mam tu na myśli czyszczenie mechanizmu + oliwienie. Można co prawda skorygować chód tzw. przesuwką (dźwigienką) przy balansie, ale jeśli mechanizm jest brudny, to działanie takie pomoże na krótko :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mechanizm

szok jaka dokładność i trafność w opisie dziękuje przez kilka lat leżał w szufladzie dać go do zegarmistrza czy można go samemu nasmarować i ustawić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.