Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym zapytać co reprezentuje ten zegarek, ewentualnie jaka wartość rynkową.

 

Witaj,

 

na starcie polecam lekturę dwóch poradników:

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/43777-wycena-zegarkow/page__view__findpost__p__487521

i

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/42864-jak-zadac-tutaj-pytanie-zeby-uzyskac-konkretna-odpowiedz/page__view__findpost__p__479372

 

Pozdrawiam

Przemek


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dziekuję za sprowadzenie mnie na ziemię.

Odwiedzałem to forum już wielokrotnie, bo sam lubuję się w czasomierzach, ale moja wiedza jest bardzo znikoma. Czytając większość postów, odniosłem niepohamowane wrażenie że wypowiadający się są znawcami tematyki, zarówno w kwestii nowoczesnych zegarków jak i tych lekko "zakurzonych".

Pisząc "Co to jest?" nie oczekiwałem cudów, profesjonalnej wyceny, ani tez brania na siebie odpowiedzialności poprzez odpowiedź na tak proste dla Was pytanie.

Proszę mnie więc źle nie zrozumieć, ale czy mogę uzyskać odpowiedź na proste pytanie: Czy ów Paketa reprezentuje coś sobą czy jest jedynie starym, tandetnym i wartym dwa grosze szmelcem.

Z góry bardzo dziękuję, będę czuł się mocno zobowiązany za choćby namiastkę odpowiedzi.

Pozdrawiam

Edytowane przez q-one

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.....Chciałbym zapytać co reprezentuje ten zegarek, ewentualnie jaka wartość rynkową. Zegarek jest marki Raketa, nakręcany, na chodzie, stan bardzo dobry. tarcza w kolorze szarości rozjaśniajacej się w kierunku jej środka. Data, dzień tygodnia. Bransoleta.

.... Czy ów Paketa reprezentuje coś sobą czy jest jedynie starym, tandetnym i wartym dwa grosze szmelcem.....

 

Rakieta, model zwany "pajęczyna", lata '80, producent: Zakłady Rakieta (Petrodworcowa Fabryka Zegarków), kraj ZSRR, mechanizm z naciągiem manualnym 2628.N (2628.H pisane w cyrylicy), mechanizm na 19 kamieniach (rubin syntetyczny). Funkcja szybkiej zmiany daty systemem zwanym "pompka" - koronka jest "2,5" pozycyjna - pierwsza pozycja (koronka wciśnieta) - nakręcanie, druga pozycja - koronka wyciagnięta - ustawianie godziny i ustawianie datownika dni tygodnia, pozycja "2.5" w pozycji wyciągnietej do ustawiania godziny pociągany za koronke i odpuszczamy, powoduje to przeskakiwanie tarczy z datą - jedno pociagnięcie, jeden dzień. Koperta chromowana, dekiel stalowy wciskany (porządna nierdzewka, nic nie uczula jak współczesny szajs), szkło plexi. Brak wodoszczelności. Wymiary tego modelu (mogą być drobne róznice wysokości zależnie od egzemplarza, tego czy szkło i koronka były wymienione): średnica: 38 mm ; szerokość z (oryginalną, wciśnietą) koronką: ~40,5 mm ; wysokość: 39 mm ; grubość od dekla do szczytu szkła: ~11 mm ; rozstaw uszu paska: 18 mm.

Bransoleta w Twoim zegarku jest dobrana (zegarki te sprzedawano bez paska czy tez bransolety w małych pudełeczkach) i nie wpływa na cenę.

Zdjęcie nie pozwala na ocenę stanu zachowania (poza tym, że potencjalnie jest w niezłym stanie), to, że werk jest na chodzie to tez jeszcze nie pozwala na dokładna ocene jego stanu.

 

Czy ten zegarek jest szmelcem? Nie. To typowa rakieta z lat '80 - solidny wół roboczy. Wartość tego modelu zależnie od stanu to od 1 do powiedzmy 150 pln. Przeciętnie kilkadziesiąt.

 

Już nie chcę zakładać nowego tematu tu się podłączę, a mam Poljota na 2809 i pytanie, ile gram może ważyć sam werk + szkiełko?

 

Więcej tu, zapraszam do galerii :)http://zegarkiclub.p...post__p__652708

 

Poljota 2609 (ta fabryka nigdy nie produkowała werku o specyfikacji 2809). Zakładam, że dążysz do wyceny zegarka (masa całego minus masa wnętrzności) ;) Zainwestuj 5pln we wrak poljota na 2609 na najblizszym bazarku, "wybebesz", zważ u jubilera: werk, wałek bez koronki, tarczę, wskazówki, szkło, pierścień ustalający w koprcie wraz ze śrubami itp. Tylko uważaj, na to czy pierścień ustalający jest taki sam jak w tym złotym oraz na to, że poljot robił dwie generacje werków o specyfikacji 2609 - musisz wiedzieć która jest w Twoim zegarku. Pamiętaj też, że teleskopy mocujace bransoletę nie sa złote. Albo (pewniejsza metoda) zainwestuj 10pln u "normalnego" zegarmistrza - niech wyjmie wnetrzności (wszystkie "niezłote" elementy) i odłoży na półeczkę, z resztą udasz się du jubilera na wagę (poprosisz o zważenie i wycenę jako złom - z pewnością ochoczo to zrobią), podziękujesz a potem zegarmistrz włoży "Ci" wnetrzności ponownie :) Jest to o tyle pewniejsza metoda, że złoto dośc łatwo sie wyciera i masa poszczególnych kopert zalezy od stanu zachowania.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Voli, pełen szacunek, tym większy biorąc pod uwagę Twój avatar.

Odpowiedz przeszła moje najśmielsze oczekiwania.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Poljota 2609 (ta fabryka nigdy nie produkowała werku o specyfikacji 2809). Zakładam, że dążysz do wyceny zegarka (masa całego minus masa wnętrzności) ;)

..

Albo (pewniejsza metoda) zainwestuj 10pln u "normalnego" zegarmistrza - niech wyjmie wnetrzności (wszystkie "niezłote" elementy) i odłoży na półeczkę, z resztą udasz się du jubilera na wagę (poprosisz o zważenie i wycenę jako złom - z pewnością ochoczo to zrobią), podziękujesz a potem zegarmistrz włoży "Ci" wnetrzności ponownie :) Jest to o tyle pewniejsza metoda, że złoto dośc łatwo sie wyciera i masa poszczególnych kopert zalezy od stanu zachowania.

 

Dziękuję za odpowiedź :) otworzyłem go tylko raz i zrobiłem zdjęcie, niestety wyszło tak sobie i nr werku odczytałem z niewyraźnego foto - faktycznie 6 pomyliła mi się z 8 :) tam jest 2609.

 

Zegarek wyceniłem i niby jest potencjalny klient, tylko przed zakupem pewnie ciekawy ile tego złota w zegarku ewentualnie może nabyć. Jak nie kupi wcześniej (lub ktoś inny), to tak jak piszesz udam się do zegarmistrza (pewnie p.Rosiak, Wawa), mam wagę precyzyjną to zabiorę ze sobą :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, sprzedawać jest żal tym bardziej że przywiązuję się swoich do zegarków, ładnie wygląda w pudełeczku jednak przez około rok jak go posiadam założyłem tylko raz. Nie czuję się z nim najlepiej, a że parę PLN by się akurat przydało to jednak zdecydowałem sprzedać. Jeszcze rozważam opylić samą bransoletkę, tyle że za całość lepiej to wychodzi :)


(...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jako że to mój pierwszy post, chciałbym na wstępie przywitać wszystkich zrzeszonych oraz podziękować z góry za odpowiedź na wszystkie moje pytania, których prawdopodobnie w przyszłości zadam kilka, bądź kilkanaście.

 

Na wstępie zaprezentuję coś, co skłoniło mnie do zaglądanięcia właśnie na to forum.

 

img8292w.jpg

 

img8286b.jpg

 

img8285w.jpg

 

img8283g.jpg

 

 

Chciałbym uzyskać jakiekolwiek informacje na temat tego zegarka.

Znaleziony został w szufladzie, nie będąc sprawnym. Zegarmistrz zażądał 50,- za naprawę,

co też uczyniłem. Obecnie przyjemnie się go nosi. :angry:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To Sława "okolicznościówka" z '88-'90 roku upamiętniająca wystrzelenie promu Buran. Mechanizm 2414 (podstawowy wół roboczy sławy - zły nie jest, ale szału nie ma). 21 kamyków. Koperta mosiężna, chromowana, szkło sferyczne plexi, dekiel zaciskany z solidnej nierdzewki, brak wodoszczelności. Bransoletę masz od Poljota. Cena za usługę zegarmistrza dość wysoka, ale w granicach stawek "typowych" (zależy to jeszcze od regionu kraju). Mechanizm 2414 ma tendencję do obluzowywania się ćwiertnika, więc odradzam "maniakalne" ustawianie datownika - zwłaszcza gdy masz do "przejechania" cały miesiąc - ten zegarek tego nie lubi (lepiej datownik ignorować lub pozwalać werkowi pracowac cały czas i ograniczac korekty datownika do minimum) - poza tym to trwały werk i będzie służyła długo.

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo solidna odpowiedź, super dzięki. Nie mogłem nigdzie znaleźć odpowiednich informacji.

Dzięki wielkie za rady, co do datownika. Chciałbym jeszcze dowiedzieć się, skąd podobnych informacji można zaczerpnąć. Czy po prostu masz na tyle doświadczenia, że piszesz to z głowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piszę z głowy. To pospolity zegarek (sława na 2414) i siedząc odrobinę w temacie szybko uczysz się co to jest, a że z okolicznościową tarczą to ułatwiło tylko dokładne datowanie (prom Buran odbył swój jedyny lot w 1988 roku).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyba przez jakiś czas będę często odwiedzał ten wątek :D.

Czy mógłbym prosić o kilka słów o radzieckiej Mołni kwarc na mechanizmie oznaczonym symbolem: P2450 (bardziej interesują mnie "wnętrzności") ?

Zdjęcia podrzucę, jak tylko usunę warstwę brudu :).

Z góry dziękuję.

Edytowane przez Doktor Zło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co wiem te Mołnie były robione na kwarcowym mechanizmie Poljota. Dość pospolity, bardzo dobry kwarcok :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Grzebałem w szufladzie i znalazłem zegarek przedstawiony poniżej. Oczywiście interesuje mnie nazwa modelu, rok produkcji itp. Jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o podanie orientacyjnej ceny za ten czasomierz. To co odczytałem z zegarka to: Poljet, próba 583, 20 kamieni,"c?e???? ? ????" Z Góry dziękuję!

post-38925-0-14773900-1307385546_thumb.jpg

post-38925-0-43515000-1307385572_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wart hmm cena złota plus 100-200pln czyli między 800-1200pln , to fajny zegarek, troche polerki i będzie pięknie wyglądał.

 

To jest zegarek w ten deseń :

 

http://www.netgrafik.ch/golden_watches21.htm

 

Czy aby na pewno 20kamieni? raczej 29 kamieni automat...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie 20 tylko 29 kamieni - to jest Poljot de luxe automatic w złocie. Lata '60. Mechanizm 2415, automat, 29 kamieni. Szkło plexi, brak wodoszczelności. Mechanizm bardzo trwały i jesli jest w rozsadnym stanie bardzo dokładny - jeden z najlepszych mechanizmów poljota (jesli nie najlepszy). "29" to cenione i bardziej poszukiwane zegarki niz pokazana przez kolege "17" na 2609. Bardzo fajny zegarek i wyglada, że ładnie zachowany. Myślę, że cena bedzie wyższa niz podał kolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekleję swoją odp. z tematu który założyłes:

 

Nie 20 tylko 29 kamieni - to jest Poljot de luxe automatic w złocie. Lata '60. Mechanizm 2415, automat, 29 kamieni. Szkło plexi, brak wodoszczelności. Mechanizm bardzo trwały i jesli jest w rozsadnym stanie bardzo dokładny - jeden z najlepszych mechanizmów poljota (jesli nie najlepszy). "29" to cenione i poszukiwane zegarki. Bardzo fajny zegarek i wyglada, że dość ładnie zachowany. Myślę, że cena może być spora ;).

Edytowane przez Voli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję jeszcze raz! Napisałem :20 ponieważ dosyć trudno jest rozszyfrować tą cyfre. Napewno go nie sprzedam i z radością bedę go nosił ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Grzebałem w szufladzie i znalazłem zegarek przedstawiony poniżej. Oczywiście interesuje mnie nazwa modelu, rok produkcji itp. Jeśli ktoś się orientuje to prosiłbym o podanie orientacyjnej ceny za ten czasomierz. To co odczytałem z zegarka to: Poljet, próba 583, 20 kamieni,"c?e???? ? ????" Z Góry dziękuję!

 

.... od razu (nie wiem dlaczego :)) skojarzył mi się z moją Rakietą

 

http://zegarkiclub.home.pl/forum/uploads/1304781812/med_gallery_37860_399_38946.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam prośbę o udzielenie jakichkolwiek informacji na temat zegarka Rakieta z załączonych zdjęć. Zegarek w pudełeczku, z certyfikatem(?) w języku rosyjskim i gwarancją podbitą w 1975 roku u Jubilera na Nowym Świecie 27. Planuję się z nim wybrać do zegarmistrza w celu wyceny, ale jeśli możecie, proszę, wyposażcie mnie w jakąkolwiek wiedzę o tym co posiadam :-)

post-39119-0-78281300-1307968728_thumb.jpg

post-39119-0-60798200-1307968754_thumb.jpg

post-39119-0-65774600-1307969240_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizm zreszta bardzo nietypowy - taki radziecki "szkieletor", co nieco znajdziesz o nim na Forum.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.