Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

A zdjęcia może by tak ? Od przodu, z tyłu i tego co w środku.W przeciwnym razie polecamy wróżki....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam się zupełnie na zegarkach, wiec pomyślałem ze może na forum będzie ktoś w stanie pomóc. Dawno temu dostałem zegarek od dziadka wyprodukowany w ZSRS. Problem w tym, że zegarek jest nieuleczalnie zepsuty. Tak stwierdził zegarmistrz. Zegarek jest dla mnie ważny ze względu na tarczę z ikoną. Chciałem prosić o poradę, jakąś wskazówkę lub link gdzie mógłbym kupić podobny sprawny zegarek

 

Sądzę że to Łucz na 2356 - kup byle jaki sprawny i zmień mechanizm ( koszt ok. 10 zł. + wymiana ) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

zakupiłem takie oto cudo:

 

Pytanie: z jakiego materiału wykonana jest ta koperta (chyba złocenie odpada ;)

Czy zegarek wygląda na autentyczny (szczerze mówiąc moje wątpliwości budzą wskazówki...)

Radzicie odnawiać kopertę, czy poprostu ją wyczyścić?? Osobiście waham się: uważam , że taki vintage ma swój klimat i odnowienie może go pozbawić...

Co myślicie

 

ok.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odnawianie to nie musisz polerować na błysk itd, wystarczy go ładnie wyczyścić, kopertę umyć i na półkę żeby cieszył oko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o odnawianie to nie musisz polerować na błysk itd, wystarczy go ładnie wyczyścić, kopertę umyć i na półkę żeby cieszył oko.

 

Myślisz, że nie warto go nosić? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nosić trzeba go wyczyścić. Mechanizm naoliwić. A tu to takie zboczenie że na półkę bo 99% naszych nabytków ląduje na półce lub w pudełku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nosić trzeba go wyczyścić. Mechanizm naoliwić. A tu to takie zboczenie że na półkę bo 99% naszych nabytków ląduje na półce lub w pudełku.

 

Rozumiem. Ja z kolei jestem zdania, że trzeba używać... nosić.... eksplatować w ich "naturalnym środowisku"... czyli na nadgarstku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aby nosić trzeba go wyczyścić. Mechanizm naoliwić. A tu to takie zboczenie że na półkę bo 99% naszych nabytków ląduje na półce lub w pudełku.

bo tam, moje się najlepiej czują :D :D :D

łapię się niekiedy na tym, iż nie zakładam danego zegarka aby go nie zniszczyć :)

a skoro tu jesteśmy wszyscy zainfekowanie chorobą zegarkową to chyba normalka takie zachowanie :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy zegarek wygląda na autentyczny (szczerze mówiąc moje wątpliwości budzą wskazówki...)

 

No niestety - wygląda na to, że wskazówki pochodzą z Rakiety (czyli są oryginalne fabrycznie), ale nie z tego modelu - tu powinny być szerokie złocone wskazówki z czarnym wypełnieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety - wygląda na to, że wskazówki pochodzą z Rakiety (czyli są oryginalne fabrycznie), ale nie z tego modelu - tu powinny być szerokie złocone wskazówki z czarnym wypełnieniem.

 

Zgadza się, tak jak w tej Rakiecie po moim dziadku, której właścicielem być może niedługo się stanę :)

post-35535-0-23753800-1356023608_thumb.jpg


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, tak jak w tej Rakiecie po moim dziadku, której właścicielem być może niedługo się stanę :)

 

Właśnie, właśnie! Dokładnie takie miałem na myśli, ale jakoś w sieci nie mogłem znaleźć przykładowej fotki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zakupiłem taki oto zegarek na prezent - nie mogę znaleźć podobnego, żeby porównać ceny - podejrzewam że dekiel nie jest oryginalny,

 

mam pytanie bo w ogóle sie na tym nie znam - czy to nie wstyd dać coś takiego komuś kto zna się trochę na zegarkach?

post-57910-0-93743500-1356100087_thumb.jpg

post-57910-0-85042800-1356100093_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś udzielić odpowiedzi w moim poście odnośnie zegarka "poljot" , ładnie bym prosił o podzielenie się wiedzą obecnych tu znawców. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś udzielić odpowiedzi w moim poście odnośnie zegarka "poljot" , ładnie bym prosił o podzielenie się wiedzą obecnych tu znawców. :)

Znawcą nie jestem ale....... Jest to Poljot z budzikiem. Pochodzi wg mnie z lat 80-tych. Ogólnie jest w kiepskim stanie wizualnie. Należy mu się kąpiel koperty i tarczy, polerowanie lub wymiana szkiełka, czyszczenie i konserwacja mechanizmu. Takie zegarki w dobrym stanie są poszukiwane przez kolekcjonerów zegarków radzieckich.

Bardzo fajny zegarek, ale bardzo zaniedbany. Dopieść go, a może odwdzięczy ci się fajnym cykaniem i brzęczeniem na pobudkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze się zna - to wstyd :-P . Dekiel oryginalny , w przeciwieństwie do tarczy.

 

Jeżeli tarcza nie jest oryginalna to co to może być za zegarek :) - pytam z ciekawości bo już wiem że go nie sprezentuję - trudno cztery dychy wtopione :) człowiek uczy się na błędach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze pokaż kotku co masz w środku wtexy mozna bédzie powiedzieć czy to składak. po drugie zegarek jako baza do odnowienia bardzo fajny pozłacany mir z nawet ładnie zachowaná tarczà :) wrzuć zdjècia werku


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą tarczą to chodzi o to, że jest to zamiennik oryginału - tzw. tarcza warszawska. Ale zamontowana była "w epoce" czyli jeszcze za czasów powszechnego użytkowania tych zegarków. Nazwa zegarka to oczywiście MIR, zgodnie z tym, co jest napisane na zamienniku tarczy :)

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to był jakiś wostok.

Edytowane przez klamocik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg. mnie to był jakiś wostok.

też tak uważam że to koperta i dekielek od Wostoka


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znawcą nie jestem ale....... Jest to Poljot z budzikiem. Pochodzi wg mnie z lat 80-tych. Ogólnie jest w kiepskim stanie wizualnie. Należy mu się kąpiel koperty i tarczy, polerowanie lub wymiana szkiełka, czyszczenie i konserwacja mechanizmu. Takie zegarki w dobrym stanie są poszukiwane przez kolekcjonerów zegarków radzieckich.

Bardzo fajny zegarek, ale bardzo zaniedbany. Dopieść go, a może odwdzięczy ci się fajnym cykaniem i brzęczeniem na pobudkę. ;)

 

Cieszę sie za odpowiedz, jednak że ,trafi na pewno do zegarmistrza należy ustalić i naprawić usterkę polegającą na latającej wskazówce sekundnika, a jeśli idzie o budzik, to tak zgadza sie , jak na mój słuch to miło bzyczy. Po nowym roku,skocze do zegarmistrza jestem ciekaw ile zaśpiewa mi za takią usługę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na zdrowie. Zanim oddasz zegarek do mistrza to porównaj ceny usługi u kilku i wybierz tego, który będzie ci odpowiadał najlepiej. Ceny mogą być różne bo każdy ceni się inaczej :rolleyes: Może też okazać się, że bardziej opłaca ci się kupić lepszy egzemplarz niż naprawiać ten. Popatrz sobie na ceny na A...... najlepiej w zakończonych. Będziesz miał skalę porównawczą i łatwiej będzie ci podjąć decyzję ...naprawiać czy nie. Chyba, że to pamiątka itp.... tu finanse się nie liczą :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na strychu zegarek na All.... nie ma takiego i dawno nie było ,zardzewiały a chodzi może jakaś informacje dostane o nim..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Znalazłem na strychu zegarek na All.... nie ma takiego i dawno nie było ,zardzewiały a chodzi może jakaś informacje dostane o nim..

 

Jeśli podasz więcej danych i załączysz foto, to na pewno dostaniesz informację o nim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.