Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

ten mechanizm powinien wejść do podobnej i dość popularnej chromowanej albo tylko pozłacanej koperty, tylko jest prawdopodobne że wachnik może uniemożliwić zakręcenie/wciśnięcie dekla. Ten zegarek jest dość często spotykany na rynku wtórnym, tylko mało osób go kupuje ;)

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za kazde info. czy ktos moze jeszcze poradzic, czy mechanizm wejdzie w ktoras z tych kopert? jak ewentualnie mozna dobrac koperte, jak mierzyc, zeby nie braklo miejsca na werk? dziekuje za wszelka pomoc. zalezy mi, zeby 'wskrzesic' tego ruska :) ale nie za 1500zl :)

 

http://allegro.pl/duzy-poljot-gorniczy-23-kam-automat-ussr-i2870359624.html

http://allegro.pl/zegarek-08-meski-automat-poljot-bransoleta-i2867817998.html

http://allegro.pl/piekny-poljot-automat-na-chodzie-z-datownikiem-i2870604612.html

http://allegro.pl/rzadki-poljot-30-jewels-automatic-wojskowy-i2862939712.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej prawdopodobne będzie "upchnięcie" go w ostatnią z kopert (Poljot 30-kamieniowy), bo ten zegarek ma taki sam mechanizm jak Twój :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szukałbym raczej samej koperty lub zarżniętego zegarka gdyż te w dobrym stanie będą dosyć drogie, a po drugie kupienie sprawnego w dobrym stanie 30 kamieniowego poljota i przełożeNIE bebechów jest chyba pozbawione sensu :)


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, dzięki za info. będę szukał wg porad. gdyby ktoś z was natknął się na kopertę do 30 kamieniowego poljota, lub jakiś zepsuty ale z kopertą będę wdzięczny za info. i jeszcze ostatnie- gdzie oprócz allegro, tablicy itp....moża by tego szukać? pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na "pchlich" targach, czyli lokalnych targowiskach z różnościami :) Z tym, że 30-kamieniowy Poljot to obecnie dość rzadki eksponat, więc może być trudno.

Tak poza tym, to nie można też wykluczyć, że Twój 30-kamieniowy werk będzie pasował do koperty z młodszego (23-kamieniowego) automatycznego Poljota. Ja niestety nie posiadam takiego Poljota, więc nie pomogę Ci w ustaleniu wymiarów, ale może któryś z Kolegów podejmie się zmierzenia wnętrza koperty :) Tak na prawdę to chodzi tylko o wysokość, bo średnice werków młodszej i starszej generacji były takie same (26 mm).

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro będę u zegarmistrza , zapytam czy ma taką kopertę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Moje pytanie dotyczy wskazówek do Wostoków ,jeden mój drugi z eBAYa .Dlaczego mają dziurawe wskazówki? :rolleyes: Jak dostałem swojego to pomyślałem że przy niej ktoś dłubał i znalazłem zdjęcie podobnego na eBAYkgrhqzhjcgfchetlucbqg2l.jpg ten z eBAY ma dwie

rscn1125.jpg

ten mój jedną

Edytowane przez ilu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba Wostoków? To wypełnienie wskazówek to w tym twoim wostoku zwykła farba, i to jakością i kruchością przypominająca korektor... (mam taki sam zegarek). Proces wypełniania wskazówki polega na położeniu jej plecami do góry o pomalowaniu jej całej od spodu. Sama wskazówka jest "dziurawa" w środku, a to białe to tylko farba która trzyma się tam na zasadzie podobnej do trzymania się płynu w urządzeniu do puszczania baniek mydlanych :P W amfibii na górze to masa z fosforem, a nie farba ale zasadza jest ta sama. Ogólnie jak wyjmiesz ją i igłą wykruszysz resztki farby, a potem oczyścisz spirytusem lub innym nitro, malujesz ją białą farbą (a może i korektorem w pędzelku) i będzie wyglądała jak nowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak poza tym, to nie można też wykluczyć, że Twój 30-kamieniowy werk będzie pasował do koperty z młodszego (23-kamieniowego) automatycznego Poljota. Ja niestety nie posiadam takiego Poljota, więc nie pomogę Ci w ustaleniu wymiarów, ale może któryś z Kolegów podejmie się zmierzenia wnętrza koperty :) Tak na prawdę to chodzi tylko o wysokość, bo średnice werków młodszej i starszej generacji były takie same (26 mm).

czy ktos może wypowiedziec się w tej kwestii? czy do koperty z 23 kamieniowego automata "wejdzie" werk z 30 kamieniowego? pozd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostoków oczywiście poprawiłem błąd :rolleyes: Dzięki za wyjaśnienia,i wybaczcie pomyłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos może wypowiedziec się w tej kwestii? czy do koperty z 23 kamieniowego automata "wejdzie" werk z 30 kamieniowego? pozd

Trudno powiedzieć bez przymierzenia werku, ale oprócz werku trzeba jeszcze pamiętać o tym czy tarcza będzie pasowała do innej koperty. I jeszcze coś - jeśli będziesz szukał koperty Poljota 23 kam. to koniecznie wersji automatic - dekle w nich są inne niż w tych z naciągiem manualnym. W tym poniższym modelu, średnica otworu to ok 34 mm (mierzone linijką :) ) , ale tu dochodzi jeszcze plastikowy pierścień dystansowy. Mam jeszcze Poljota 23k. w innej kopercie, ale jest teraz u zegarmistrza, w tamtym wydaje mi się że średnica otworu w kopercie na gwincie jest mniejsza (chyba 31,4mm)

 

post-54988-0-05689100-1355689062_thumb.jpg

post-54988-0-82750600-1355689069_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegar prawdopodobnie pochodzi z lat 50-tych. Mam taki identyczny i został wyprodukowany w 1955 roku. Mam też drugi podobny pochodzący z roku 1956. Datę produkcji powinieneś mieć wybitą na mechanizmie - powinno tam być oznaczenie w formacie np. "2-56", co będzie oznaczało drugi kwartał 1956 roku . W przypadku tego zegara nawet nie musisz nic demontować aby podglądnąć mechanizm, bo denko jest przeźroczyste ;)

 

Na moim jest bita liczba "2-54" czyli drógi kwartał 1954 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale, Wykopałem jeszcze w zbiorach taki oto zegar, wiem że jest to "poliot" ale chciał bym wiedzieć z jakiego okresu ,czy roku może pochodzić. Na tarczy po za nazwą "poliot" ma jeszcze napis "18 JEWELS" , Na tylnej osłonie są liczby "711136" natomiast na mechaniźmie ,jak udało mi sie odczytać pisze "2612,1"

Będzie musiał trafić do zegarmistrza, bowiem lata wskazówka sekundnika,i pasek wypadało by założyć. Po za tym jest sprawny, i nawet budzik też bzyczy.:)

post-57291-0-93105300-1355857172_thumb.jpg

post-57291-0-18674600-1355857190_thumb.jpg

post-57291-0-63522400-1355857218_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na forum zgodnie z regulaminem nie wyceniamy zegarków. Sprawdź sobie np. na A........ Jest to całkiem fajny Poljot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to,że ostatnio zaniosłem go o zegarmistrza i powiedział, że zegarek jest marny i kupi go ode mnie w cenie złomu złota. Jest w pełni sprawny. Wydało mi się, że owy zegarmistrz chce mnie oszukać bo miał chrapkę na niego.

 

Zegarek nie jest, że tak powiem w moim typie i chce go wystawić na all..., ale nawet nie wiem za ile bo nie mogę się doszukać podobnego.

 

 

/dobra znalazłem identyczny. Cene znam. Dzięki za pomoc:)

Edytowane przez doktor1986

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek wizualnie jest w bardzo ładnym stanie. Ma więc wartość nie tylko złomu, ale dla kolekcjonera wartość jako całość. Poljot to jak już sam wiesz zegarek rosyjski. Tu masz na 17 kamykach, nic mu nie umniejszając taki prosty wół roboczy jakich wiele. Całość zaś w złotej kopercie to bardzo fajny zegarek przedstawiający sporą ale też bez wielkiej przesady, wartość. Popatrz na inne złote zegarki radzieckie i będziesz wiedział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czy może ktoś mi pomóc w identyfikacji zegarka. Ile może być warty? jest złoty, próba 583, waży 29g

 

http://imageshack.us...3/img7462x.jpg/

 

http://imageshack.us...8/img7469d.jpg/

 

 

pozdrawiam

 

Mam identyczny zegareczek. Z tego co pamiętam produkowano je w latach 1968-1974. Mój pochodzi z 1971 roku.

post-35535-0-85791500-1356023271_thumb.jpg

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znam się zupełnie na zegarkach, wiec pomyślałem ze może na forum będzie ktoś w stanie pomóc. Dawno temu dostałem zegarek od dziadka wyprodukowany w ZSRS. Problem w tym, że zegarek jest nieuleczalnie zepsuty. Tak stwierdził zegarmistrz. Zegarek jest dla mnie ważny ze względu na tarczę z ikoną. Chciałem prosić o poradę, jakąś wskazówkę lub link gdzie mógłbym kupić podobny sprawny zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.