Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sszwedo

Miałem wrażenie że na zdjęciu widzę 18 kamyków, od Jemsblonda otrzymałem informację na PW że na tarczy jest napisane 17 Jewels, a więc jest to tak jak piszesz najprawdopodobniej 2409A.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chakamu

Witam! Może mi ktoś pomoże. Nowy nabytek zegarek Raketa 24 h lecz przeszukałem internet i nie mogłem trafić na taki model (owszem podobne z obracaną tarczką są). Pytanie moje brzmi - jak stary może być (dodam, że nie posiada zadnych rysek, wygląda jak nowy) Na werku ma wybite 2623 H jest to chyba zgodne z tym co się stosuje w tych zegarkach lecz czy istnieje możliwość, że to jakaś podróbka? No i ostatnie pytanie ile może być wart - chodzi mi o to czy nie przepłaciem za niego? ;) Za informację z góry dziękuję!

http://img408.imageshack.us/my.php?image=raketa1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Czy te zegarki są w 100 % Oryginalne ???

Chodzi mi mniej więcej o datę produkcji tej Zarii

8fa99cf43f44c08dmed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, wpadła mi w ręce taka oto Sława i nie wiem jaką bateryjkę mam do niej dokupić - ja wiem że zegarmistrz dobierze, ale przy okazji skasuje mnie za czynność więcej niż banalną a i tak wsadzi mi targowy produkt za zeta do środka. Mechanizm 2356 sygnowany chyba na 2 moskiewską etc.

post-22189-0-66463200-1331124410.jpgpost-22189-0-75902400-1331124451.jpg

post-22189-0-51092600-1331124412.jpgpost-22189-0-70652800-1331124454.jpg

W tych zegarkach są baterie L921/AG-6/... itp.

Wpisz któreś z tych oznaczeń w wyszukiwarkę, to dostaniesz całą listę odpowiedników.

Listek z 10 takimi bateriami to około 5 zł czyli wychodzi około 50 gr za sztukę.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy te zegarki są w 100 % Oryginalne ???

Chodzi mi mniej więcej o datę produkcji tej Zarii

8fa99cf43f44c08dmed.jpg

Zaria to lata 70-80-te. Mechanizm automatyczny, bardzo rzadko spotykany rodzaj mechanizmu z damskich zegarkach jako że automaty zawyczaj są spore. Ten drugi to Sława z lat 80-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję. Poza syfem na zewnątrz koperty jest w dobrym stanie. Koperta ma tylko mikrorysy od noszenia, zadnych przetarć , szkiełko w zasadzie ideał. O ile wiem jest w pełni sprawna a w kwarcu nie ma się za bardzo co popsuć myślę. Zastanawiałem się czy i za ile można ją sprzedać - ładna jest ale... na półkę (z czarnym bądź czerwonym paskiem, w gablotce), nosić jej raczej nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję. Poza syfem na zewnątrz koperty jest w dobrym stanie. Koperta ma tylko mikrorysy od noszenia, zadnych przetarć , szkiełko w zasadzie ideał. O ile wiem jest w pełni sprawna a w kwarcu nie ma się za bardzo co popsuć myślę. Zastanawiałem się czy i za ile można ją sprzedać - ładna jest ale... na półkę (z czarnym bądź czerwonym paskiem, w gablotce), nosić jej raczej nie będę.

Fortuny na niej nie zbijesz. Gdyby była odczyszczona, z paskiem, baterią i całkowicie sprawna,

to może przy odrobinie szczęścia dostaniesz gdzieś około 20 zł, chociaż takie napisy raczej nie zachęcają do noszenia,

co zawęża ewentualny "rynek zbytu". (Chociaż co kto lubi ;) ). To chyba rzeczywiście lepiej zostawić "na półeczkę".


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
Zaria to lata 70-80-te. Mechanizm automatyczny, bardzo rzadko spotykany rodzaj mechanizmu z damskich zegarkach jako że automaty zawyczaj są spore. Ten drugi to Sława z lat 80-tych

Dzięki Krzysiek_W

Dzisiaj byłem z obydwoma u zegarmistrza

Zegarmistrz ;) Jak zobaczył Zarię to powiedział że 30 lat jak robił zegarki to takiego jeszcze nie miał :(

I podobnież jest też zrobiona na prawdziwych rubinach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Krzysiek_W

Dzisiaj byłem z obydwoma u zegarmistrza

Zegarmistrz ;) Jak zobaczył Zarię to powiedział że 30 lat jak robił zegarki to takiego jeszcze nie miał :(

I podobnież jest też zrobiona na prawdziwych rubinach ;)

 

Szymek - gratuluję takiego ciekawego nabytku.

Możesz zrobić jakieś lepsze zdjęcie i się pochwalić tą Zarią?

 

Szkoda, że damskie automaty są takie rzadkie, kupiłbym taki swojej żonie. :(

Bo jako osoba niezwykle praktyczna, właśnie przez tę konieczność nakręcania (i regulacji)

na codzień nosi kwarca i to w dodatku z DCF. :D


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
Szymek - gratuluję takiego ciekawego nabytku.

Możesz zrobić jakieś lepsze zdjęcie i się pochwalić tą Zarią?

 

Szkoda, że damskie automaty są takie rzadkie, kupiłbym taki swojej żonie. ;)

Bo jako osoba niezwykle praktyczna, właśnie przez tę konieczność nakręcania (i regulacji)

na codzień nosi kwarca i to w dodatku z DCF. ;)

Zrobię Ci więcej zdjęć tylko ta Zaria ma jeden problem :( Czasu nie można ustawić a tak to chodzi :(

Złocona jest 10Mikronów złota . To są pierwsze moje łowy jeszcze ten koleś miał Pobiede ale nie chodziła i bałem się ją kupić

Jutro po szkole Ci wstawię zdjęcia

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdyby była odczyszczona, z paskiem, baterią

 

jaką baterią? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaką baterią? :)

Bo to kwarcowa jest ta Sława :) - odpowiadałem na posta Voli.


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Proszę oto zdjęcia

b6955cfc235c3743med.jpg

1e105addda2f1abamed.jpg

d8fdf035ce9ee140med.jpg

Zegarek w stanie wizualnym bdb- Ryski są na kopercie i szybka jest porysowana da się to jakoś wypolerować ???

Macie jakiś sposób ??? .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie jakiś sposób ??? .

 

Sposobów jest wiele, począwszy od najpopularniejszej pasty do zębów, przez wszelkiego rodzaju pasty i płyny polerskie.

Wyszukiwarka powinna Ci wyświetlić przynajmniej kilka wątków z dyskusją na ten temat.

 

Generalnie sprawdza się bardzo drobny papier ścierny (1000) do grubszych i głębszych rysek, a potem miękka szmatka, pasta i trochę cierpliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
Sposobów jest wiele, począwszy od najpopularniejszej pasty do zębów, przez wszelkiego rodzaju pasty i płyny polerskie.

Wyszukiwarka powinna Ci wyświetlić przynajmniej kilka wątków z dyskusją na ten temat.

 

Generalnie sprawdza się bardzo drobny papier ścierny (1000) do grubszych i głębszych rysek, a potem miękka szmatka, pasta i trochę cierpliwości.

Mi chodzi generalnie o szybkę , bo o kopertę się boje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
A ja właśnie o szkiełku mówię.

Ok Dziękuje crayzee W weekend się pobawię :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaryzykowałem i kupiłem 3 zegarki opierajac się tylko na nieostrych fotkach. W przyszłym tygodniu powinny przyjść. Dwa znane modele i trzecie "coś. Ale jako, że to "zapiątki" to nawet jak wtopiłem jakiś złom - nie stracę wiele. Czy ktoś może mi powiedzieć co to za zegarek? Z nieostrego zdjęcia (nie mam innego) wygląda, ze to jakiś Łucz?. Zastanawia mnie też wewnętrzny okręg z podziałką. Co to jest?

 

js8854_DSC00089.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaryzykowałem i kupiłem 3 zegarki opierajac się tylko na nieostrych fotkach. W przyszłym tygodniu powinny przyjść. Dwa znane modele i trzecie "coś. Ale jako, że to "zapiątki" to nawet jak wtopiłem jakiś złom - nie stracę wiele. Czy ktoś może mi powiedzieć co to za zegarek? Z nieostrego zdjęcia (nie mam innego) wygląda, ze to jakiś Łucz?. Zastanawia mnie też wewnętrzny okręg z podziałką. Co to jest?

Z napisów chyba widać, że Łucz kwarc, ale jakiś taki ciekawostkowy więcej. :)

To "coś" w środku mi wygląda na timer, tylko jak to obsługiwać?


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

A do polerki zamiast pasty do zębów mogę użyć pasty polerskiej Tempo ??? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z napisów chyba widać, że Łucz kwarc, ale jakiś taki ciekawostkowy więcej. :)

To "coś" w środku mi wygląda na timer, tylko jak to obsługiwać?

mnie sie wydaje, że na tym okręgu jest symbol dzwonka. Może to jakis budzik? Cały czas zachodzę co to za zjawisko. Pozostałe to klasyka - Komandirski i jeszcze jeden, chyba tez kwarcowy Łucz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnie sie wydaje, że na tym okręgu jest symbol dzwonka. Może to jakis budzik? Cały czas zachodzę co to za zjawisko. Pozostałe to klasyka - Komandirski i jeszcze jeden, chyba tez kwarcowy Łucz.

No właśnie też tam dzwonek widzę, ale podziałka jakaś taka raczej pasująca do minutnika.

Ale co tam będziemy gdybać, pochwal się jak już dojedzie to cudo. :)


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przyszlym tygodniu powinien być u mnie. Potem zapewne trafi do znajomego zegarmistrza na przegląd. Jak będą z ztego zegareczka ludzie to się pochwalę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.