Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rozinka

Witam,

W ostatni weeken wszedłem w posiadanie zegarka Kama model 192 CN II na 17 rubinowych kamieniach z 1957 roku. Zegarek jest w stanie bdb+, zapakowany w oryginalne pudełko, posiadam nawet dowód zakupu nr 33152 z 12 kwietnia 1957 roku z nazwiskiem mojego wuja. Zegarek chodzi sprawnie!!!Czy ktokolwiek wie cokolwiek o tych zegarkach, o tym modelu. Jaka jest jego wartość rynkowa, kolekcjonerska? Wartość sentymentalna jest ogromna, ale to wszyscy posiadacze starych zegarków wiedzą dobrze. Jeśli możecie cokolwiek mi powiedzieć będę wdzięczny.

Pozdrawiam :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski
Witam,

W ostatni weeken wszedłem w posiadanie zegarka Kama model 192 CN II na 17 rubinowych kamieniach z 1957 roku. Zegarek jest w stanie bdb+, zapakowany w oryginalne pudełko, posiadam nawet dowód zakupu nr 33152 z 12 kwietnia 1957 roku z nazwiskiem mojego wuja. Zegarek chodzi sprawnie!!!Czy ktokolwiek wie cokolwiek o tych zegarkach, o tym modelu. Jaka jest jego wartość rynkowa, kolekcjonerska? Wartość sentymentalna jest ogromna, ale to wszyscy posiadacze starych zegarków wiedzą dobrze. Jeśli możecie cokolwiek mi powiedzieć będę wdzięczny.

Pozdrawiam :lol:

Dzień Dobry

Możesz zrobić zdjęcia i umieścić na forum

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Jest to Łucz z mechanizmem Kamy :lol: Nie wiem ile jest wart ale ja za swojego Wostoka z 1960r bez pudełka i bez paszportu zapłaciłem 80zł. Za twojego nie wiem gdzieś tak 120-150zł ale poczekaj na opinię specjalistów ;)

p.s Cena trochę kosmiczna ale wiesz ja dopiero zaczynam zbierać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy przypadkiem ten dowód zakupu nie jest jakimś uniwersalnym papierkiem ze sklepu w którym został zakupiony i po prostu widnieje na nim napis "Kama". Oczywiście nie neguję, że dowód zakupu nie pochodzi od tego zegarka. A w środku siedzi cieniutkie, żółte 2209- bardzo fajny mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem czy przypadkiem ten dowód zakupu nie jest jakimś uniwersalnym papierkiem ze sklepu w którym został zakupiony i po prostu widnieje na nim napis "Kama". Oczywiście nie neguję, że dowód zakupu nie pochodzi od tego zegarka. A w środku siedzi cieniutkie, żółte 2209- bardzo fajny mechanizm.

Oprócz tego, że na tym paszporcie jest napisane "Zegarek naręczny Kama", to jest jeszcze "17 kamieni",

więc prawie na pewno nie jest to paszport od tego Łucza.

Ponadto na pudełku jest, o ile dobrze widzę, wspomniana fabryka z Czystopola,

która produkowała Kamy (zresztą Kama to rzeka, nad którą leży Czystopol),

ale na pewno nie produkowała Łuczy (Łucze to chyba były produkowane w Mińsku).


Stojący zegar dwa razy na dobę pokazuje idealną godzinę. Chodzący prawie nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w Mińsku, w Mińsku :lol: No to mamy niezłe naświetlenie sprawy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

W ostatni weeken wszedłem w posiadanie zegarka Kama model 192 CN II na 17 rubinowych kamieniach z 1957 roku. Zegarek jest w stanie bdb+, zapakowany w oryginalne pudełko, posiadam nawet dowód zakupu nr 33152 z 12 kwietnia 1957 roku z nazwiskiem mojego wuja. Zegarek chodzi sprawnie!!!Czy ktokolwiek wie cokolwiek o tych zegarkach, o tym modelu. Jaka jest jego wartość rynkowa, kolekcjonerska? Wartość sentymentalna jest ogromna, ale to wszyscy posiadacze starych zegarków wiedzą dobrze. Jeśli możecie cokolwiek mi powiedzieć będę wdzięczny.

Pozdrawiam :rolleyes:

 

Pudełko i dokumenty pochodzą od innego zegarka , na zdjęciu jest dość popularny łucz z mechanizmem 2209 najprawdopodobniej z lat 80, jak jest w dobrym stanie to jest wart ok 80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda zachęcająco, ładny stan i jak cena nie przekroczy 40 złotych to warto. Ale z całą pewnością zegarek nie ma średnicy 33mm bez koronki, ma circa 28-29mm, więc małe przekłamanie. Jeśli to nie przeszkadza to wygląda nieźle. W sumie wygląda na starszy model- łatwo sprawdzić- na mechanizmie w tych Pobiedach wybijano datę roczną i kwartał produkcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nixon69

Witam, jest to mój pierwszy post i pierwszy radziecki zegarek :rolleyes:. Dostałem go po dziadku praktycznie w takim stanie jak jest teraz. Głównie interesuje mnie jego tarcza, przejrzałem mnóstwo zdjęć Raket i znalazłem tylko jedno identyczne ale nie było tam żadnego opisu.

Zdjęcie nie jest najlepsze bo robione telefonem i na szybko:

post-0-0-83244300-1331125665.jpg

I delikatnie odbiegając od tematu, zainteresowała mnie ta aukcja tylko nie wiem czy warto:

http://www.allegro.pl/item577197436_super_...inalny_24h.html

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, jest to mój pierwszy post i pierwszy radziecki zegarek :lol:. Dostałem go po dziadku praktycznie w takim stanie jak jest teraz. Głównie interesuje mnie jego tarcza, przejrzałem mnóstwo zdjęć Raket i znalazłem tylko jedno identyczne ale nie było tam żadnego opisu.

Zdjęcie nie jest najlepsze bo robione telefonem i na szybko:

I delikatnie odbiegając od tematu, zainteresowała mnie ta aukcja tylko nie wiem czy warto:

http://www.allegro.pl/item577197436_super_...inalny_24h.html

 

24 godzinna Rakietka. Kilka miechow temu na Allegro byla identyczna.

A co do Rakietki z linka to na Kole u handlarza ostatnio widzialem taka za 40PLN. Na Allegro jest niestety drogo (ostatnio praktycznie tam nie kupuje) co potwierdza sie w przypadku tej aukcji - z wysylka wychodzi 65zeta a to już moim zdaniem spora kwota za taki zegarek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jowiszanka

Witam! Mam pytanie dotyczące marki Cornavin z delfinkiem, dokładnie chodzi mi o model cal.2214, ale interesuje mnie wszystko na temat tej marki. Najchętniej jakaś stronka z reklamą albo jakiś artykulik. Posiadam jeden z pozłacaną kopertą i mam też pytanie czy do takich nosi się pasek czy bransoletę, czy to po prostu rzecz gustu? Z góry bardzo dziękuję za jakąkolwiek odpowiedź i pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hawryl

A ja mam takie pytanko...ostatnio dostałem w prezencie taki oto zegareczek...w najblizszym czasie czeka go wizyta u zegarmistrza ale chciałbym sie zapytac co to jest??jaki jest tam werk w srodku...niestety nie mogłem go otworzyc...a w kazdym razie bałem sie zeby go nie popsuc...

oto jego zdjecia, zegarek nazywa sie SLAVA;) :

 

post-0-0-32493800-1331126000.jpg

 

post-0-0-37659300-1331126003.jpg

 

post-0-0-36792600-1331126007.jpg

 

post-0-0-82006300-1331126016.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Znalezisko garażowo-rupieciowe

 

DSCF5967.jpg

 

- Szkiełka brak. Czy trudno takie zdobyć?

 

- Coś mi się wydaje, że nakręca się tylko przez rozbujanie, koronka nie da się nakręcić. Czyżby taki mechanizm?

 

Nie wiem nic o nim, ale jak sądzę bardzo pospolity.

Reaktywować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Znalezisko garażowo-rupieciowe

 

http://i678.photobucket.com/albums/vv148/Wywiad/DSCF5967.jpg

 

- Szkiełka brak. Czy trudno takie zdobyć?

 

- Coś mi się wydaje, że nakręca się tylko przez rozbujanie, koronka nie da się nakręcić. Czyżby taki mechanizm?

 

Nie wiem nic o nim, ale jak sądzę bardzo pospolity.

Reaktywować?

 

Dość trudno zdobyć takie szkiełko bo nie jest standardowe, ale łatwo kupić za niewielkie pieniądze taki model w bdb stanie za 30-50pln.

Koronką nie da się nakręcić znaczy się że trzeba go oddać na smarowanie, to nie taki typ mechanizmu tylko brud w trybikach.

Nie opłaca się reaktywować, chyba że to zegarek dziadka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Dzięki za informacje.

 

Nie opłaca się reaktywować, chyba że to zegarek dziadka :)

Po dziadku to mi zostało

DSCF5972.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dareczekmp3

Prosiłbym fachowców o kilka słów o tym zegarku i o firmie Slava bo nic ciekawego nie mogę znaleźć.

 

post-0-0-44893900-1331126522.jpg

post-0-0-17098700-1331126524.jpg

post-0-0-60620000-1331126525.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarek ten nie ma nic wspólnego z radzieckimi zegarkami marki sława produkowanymi w 2 Moskiewskie Fabryce Zegarków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość feleksc

ale jajco,opłaca sie chinczykom klepac slawy?

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trawiasty

Witam! Posiadam zegarek Czajka z lat 60 lub 70 na palec

post-0-0-23276000-1331126580.jpg20090314005.th.jpg

Chciał bym się dowiedzieć czy jest coś wart. Dodam że jest niesprawny. Z tyłu wybity numer 438791

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.