Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Obie Rakiety są oryginalne . Gregoriana  stara made in CCCP , a druga już Putinowska/.

Edytowane przez Zdzisiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

A w sportowym sekundnik jest do wymiany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy zegarki z siedmiu,znalezionych u znajomych w zakamarkach na strychu. :P

 

post-70077-0-06883400-1398955074_thumb.jpg

post-70077-0-59472400-1398955075_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Przykro mi, ale nie pochodzi z 2 Wojny Światowej, a na pewno nie z tej o której mi wiadomo ;)

 

Na forum nie wyceniamy zegarków (patrz. Regulamin)

Edytowane przez TabaQ

"**wno chłopu nie zegarek..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zanieś go do lombardu tam Ci powiedzą ile jest wart :)

 

w lombardzie to za dużo straci ..  to już u  jubilera więcej dostanie.

witam znalazłem radziecki zegarek. Chciałbym się dowiedzieć ile może być warty    

 

jak chcesz się pozbyć go to wystaw na allegro od 1zl . kupujących nie będzie brakować a sprzeda się za realną cenę

 

a tak w ogóle takich zegarków się tak po prosu nie "znajduje" pewnie jest to pamiątka rodzinna i niech lepiej tak pozostanie

 

gdybym ja miał jakiekolwiek radzieckie złotko to za chiny ludowe bym nie sprzedał  

 

 

Jest on cały złoty i pochodzi jeszcze z 2 wojny światowej. 

 

chyba mu o wojnę w Czeczeni chodziło

Edytowane przez Treevill

Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tak na szybko: Co sądzicie o tym Łuczu? Wziąć, nie brać?

87214213_1_644x461_zegarek-lucz-890-toru

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już rosyjska nie radziecka produkcja , ale to pewnie wiesz i ktoś sobie nakleił odznakę 

http://www.ebay.co.uk/itm/Retro-Soviet-USSR-Russian-pocket-Watch-Molnija-18-Jewels-Vintage-Ornament-/141201849262?pt=UK_Jewellery_Watches_Pocket_Watches_Accessories_ET&var=&hash=item20e0493bae

 

Prawdopodobnie fabryka ułatwiła sobie sprawę i lepiła na zegarkach odznaki,pod linkiem wyżej jest zegarek w identycznej kopercie,tarcza trochę inna.

Pod odznaką jest delikatny wyciek kleju.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w tej Ebayowskiej mołni pochodzi od innego zegarka też mołni ale inny model w niekrytej kopercie - gdzie tam masz wyciek kleju ???? akurat ta koperta jest OK tylko tarcza zmieniona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tarcza w tej Ebayowskiej mołni pochodzi od innego zegarka też mołni ale inny model w niekrytej kopercie - gdzie tam masz wyciek kleju ???? akurat ta koperta jest OK tylko tarcza zmieniona

Dokładnie tak.

1. tarcza z aukcji wklejanej przez Zdzisława pochodzi z Mołni open face, nie hunter. Koperta to wersja popularna w latach '80 i '90.

2. na wcześniej wklejanej aukcji mamy rękodzieło pochodzące prawdopodobnie z Ukrainy. Różne rzeczy tam robią ze zegarkami, niektóre nawet interesujące, ale większość jest jednak dość obciachowa (jakieś KGB, smiert' szpionam, a nawet Mołnie z ponalepianymi nazistowskimi oznaczeniami, robione na zegarki wojsk pancernych).

Szkoda że nie zapisałem fotek tego ostatniego, bo to było małe arcydziełko metaloplastyki i postarzania.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.ebay.co.uk/itm/Retro-Soviet-USSR-Russian-pocket-Watch-Molnija-18-Jewels-Vintage-Ornament-/141201849262?pt=UK_Jewellery_Watches_Pocket_Watches_Accessories_ET&var=&hash=item20e0493bae

 

Prawdopodobnie fabryka ułatwiła sobie sprawę i lepiła na zegarkach odznaki,pod linkiem wyżej jest zegarek w identycznej kopercie,tarcza trochę inna.

Pod odznaką jest delikatny wyciek kleju.

Pozdrawiam

Narfas już wcześniej wytłumaczył o co chodzi , dodam tylko że takiego czegoś nie zrobiłaby na pewno fabryka , czy to radziecka czy rosyjska ,

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

dodam tylko że takiego czegoś nie zrobiłaby na pewno fabryka , czy to radziecka czy rosyjska ,

Ja jeszcze dodam, że nawet kiedy fabryka w Czelabińsku robiła już bokami po upadku Sojuza (lata '90), to nadal była w stanie robić krótkie serie kopert tłoczonych ze wzorami na życzenie (zegarki nagrodowe czy okolicznościowe, dla zakładów pracy np. Uralcementu etc.).

Nie spotkałem się z wiarogodnymi przypadkami nalepiania czegokolwiek na koperty we fabryce.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Trzy zegarki z siedmiu,znalezionych u znajomych w zakamarkach na strychu. :P

Czy mogę poznać opinie kolegów z forum na temat tych w/w znalezisk na strychach (Wiesna i dwa Łucze).Fotki sa parę postow wyzej ,nie chciałem zaśmiecać dodatkowo tematu.

Edytowane przez somerto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza w tej Ebayowskiej mołni pochodzi od innego zegarka też mołni ale inny model w niekrytej kopercie - gdzie tam masz wyciek kleju ???? akurat ta koperta jest OK tylko tarcza zmieniona

Wyciek kleju widać w moim zegarku pod odznaką,żle sformułowałem, przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak.

1. tarcza z aukcji wklejanej przez Zdzisława pochodzi z Mołni open face, nie hunter. Koperta to wersja popularna w latach '80 i '90.

2. na wcześniej wklejanej aukcji mamy rękodzieło pochodzące prawdopodobnie z Ukrainy. Różne rzeczy tam robią ze zegarkami, niektóre nawet interesujące, ale większość jest jednak dość obciachowa (jakieś KGB, smiert' szpionam, a nawet Mołnie z ponalepianymi nazistowskimi oznaczeniami, robione na zegarki wojsk pancernych).

Szkoda że nie zapisałem fotek tego ostatniego, bo to było małe arcydziełko metaloplastyki i postarzania.

 

pozdrawiam

Narfas

Dziękuję za odpowiedź,kosztował mnie ten zegarek 15 zł, mechanizm ładnie chodzi,odkleić odznaki chyba się nie da bo klej wygląda na epoxydowy,więc niech tak zostanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy może mi ktoś podpowiedzieć co to za zegarek, ewentualną jego wartość (zdjęcie znalezione w internecie) :)

http://zegarkiclub.pl/forum/uploads/gallery/album_910/med_gallery_36616_910_103468.jpg

To jest Rakieta kalendarzowa, czyli sowiecka odpowiedź na Orienta "patelnię", przebój lat '70 i '80.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, tak na szybko: Co sądzicie o tym Łuczu? Wziąć, nie brać?

87214213_1_644x461_zegarek-lucz-890-toru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest Rakieta kalendarzowa, czyli sowiecka odpowiedź na Orienta "patelnię", przebój lat '70 i '80.

 

pozdrawiam

Narfas

a ile może być warta :) ? nie jestem kolekcjonrem ,po prostu zegarek odkopany w szufladzie,może dla kogoś ma wartość jakomś, bo dla mnie co najwyżej to po prostu zegarek ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

Witam wszystkich, tak na szybko: Co sądzicie o tym Łuczu? Wziąć, nie brać?

87214213_1_644x461_zegarek-lucz-890-toru

 

Zależy ile za to to chcom? :D;) Jak tanio to bym brał, jak drogo to nie :D :D :D

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ile może być warta :) ? nie jestem kolekcjonrem ,po prostu zegarek odkopany w szufladzie,może dla kogoś ma wartość jakomś, bo dla mnie co najwyżej to po prostu zegarek ? :)

Tu nie wyceniamy zegarków. 

Popatrz na Allegro po ile chodzą, da to Ci jakieś pojęcie o cenach


Nawet popsuty zegarek dwa razy na dobę pokazuje właściwą godzinę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile za to to chcom? :D;) Jak tanio to bym brał, jak drogo to nie :D :D :D

Odpowiedź godna Salomona! :D

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź godna Salomona! :D

 

pozdrawiam

Narfas

Prawda że dobra (mądra) odpowiedź? Czysta prawda i samo życie! Chyba się zgodzisz Narfas? :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.