Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

tiaaa napisz do nich to co tu i oni Ci wycenia


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale w jakim dziale? ktoś poda mi link?

Jaja sobie robią...

Nie wyceniamy na forum. Jak dasz na allegro, to dostaniesz jakąś cenę. :)

Edytowane przez oprzemyslaw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka w kształcie grzybka w De luxie? Jak dla mnie składak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koronka wprawdzie podmieniona ale można dopasować taką jak powinna - one są małe i szybko sie wycierały więc wymieniano - a sam zegarek fajny bo w stalowej kopercie a nie chromowanej - tarcza troche wypalcowana nie wiem czy daje się to doczyscic spece tu są może podpowiedzą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajny poliot przyznam że nie widziałem takiego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostalem go kiedys od babci lecz w zasadzie nic o nim nie wiem i chcialbym cos sie dowiedziec jesli by sie udalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak drugie zdjęcie dodałeś to więcej wyjaśnia - to złoty Poliot 14karatowe złoto - próba 583

Machanizm nakręcany ręcznie 17 kamieniowy nic szczególnego ot taka radziecka konstrukcja - za to wizualnie bardzi fajny - ładna tarcza bogato opisana i oryginalne szkiełko z tzw lupką - fajna pamiątka chetnie cos takiego bym zakupił

Widać uszko jest zgięte mam nadzieje że da sie to naprostować ale z tym bym poszedł do złotnika

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm szczerze wogole sie na tym nie znam wiec nawet nie widze zeby bylo zgiete moze na zdjeciu smiesznie wyszlo dzieki wielkie za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny ten Poljot, warto go zakonserwować i trzymać w domu jako pamiątkę. Broń borze nie sprzedawać :). Taką tarczę z oznaczeniem 1-wszej Moskiewskiej widzę pierwszy raz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie jak zadam  pytanie to po zegarku..

Wszystko z nim ok? Oryginał czy jakiś składak?

http://allegro.pl/poliot-de-luxe-stalowy-i4250705277.html

 

Koronka w kształcie grzybka w De luxie? Jak dla mnie składak.

 

Koronka wprawdzie podmieniona ale można dopasować taką jak powinna - one są małe i szybko sie wycierały więc wymieniano - a sam zegarek fajny bo w stalowej kopercie a nie chromowanej - tarcza troche wypalcowana nie wiem czy daje się to doczyscic spece tu są może podpowiedzą

W tym de Luxe-ie koronka jest podmieniona, ale zapewne nie z powodu "szybkiego wycierania się" - w przypadku stalowych koronek wycieranie od nakręcania nie powoduje żadnych negatywnych skutków - stal się poleruje :). Po prostu mogła zostać ukręcona lub skrzywiona i to było powodem wymiany.

Koronkę można podpasować ze stalowych Poljotów 2609 - kształt bardzo podobny a może nawet ten sam, a te Poljoty występowały chyba częściej niż stalowe de Luxe-y:)

Reszta zegarka jest OK - wskazówki, tarcza, werk zgodne  z oryginałem, szkiełko oczywiście wymaga wymiany z powodu spękań.

Edytowane przez sthool

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jest to mój pierwszy post i szczerze przyznam, że głównie w tej sprawie zarejestrowałem się na tym forum, o zegarkach prawdę powiedziawszy nie mam większego pojęcia niż to, że ta duża wskazówka to minuty, a ta mała to godziny, a pokrętełko służy do regulacji.

Mam od pewnego czasu pewien zegarek, wczoraj udało mi się go "odpalić", bo wcześniej stawał co 5 min., mam go po pradziadku i jest to Pobieda, chciałbym się dowiedzieć o nim nieco więcej, o to zdjęcia:

czasy2.png

Przepraszam za słabą jakość:

Na tarczy jest oczywiście napis "Pobieda" i między 7, a 5 "IMCzZ im. Kirowa" (wszystko rzecz jasna cyrylicą).

Z tyłu znowu "Pobieda", oprócz tego "15kamniej", i dwa numery, jeden to "1 - 53" i oczywiście romb ze skrótem pierwszej moskiewskiej fabryki zegarków.

+ jeśli rozpoznanie się uda, chciałbym wiedzieć czy da się w bezpieczny sposób zdjąć szybkę, aby wyczyścić tarczę.

Z góry dziękuję za wszelakie odpowiedzi. :)

Edytowane przez Wilkozak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie jest to odmiana 103K (cyfry złote) lub ЧН-103К (cyfry złote z czarną obwódką) - tutaj możesz zobaczyć: http://www.poezjaczasu.pl/Pobieda-mala-sekunda-1960.pdf

 

Zegarek pochodzi z 1 kwartału 1953. Chyba wskazówki są nieoryginalne, choć na tak niewyraźnym zdjęciu, trudno to stwierdzić.

Dziękuję uprzejmie za informacje, jak i stronkę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlad2, sthool, Goral35 dziękuję za odpowiedzi. :) Na szczęście werk okazał się sprawny i po włożeniu baterii ruszył aż miło. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest z wostokami ale chyba koledzy mają pobiedy z takimi kopertami, tak mi się wydaje bo nie jestem za bardzo w temacie wostoków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet jeśli tarcza nie jest od tego modelu to moim zdaniem świetnie dobrana , super wygląda


Do zdobycia : Rakieta wieczny kalendarz i  Rakieta 24h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. 

Orientuje się może ktoś co to za zegarek?

Wpadł mi w ręce i ma bardzo oryginalną bransoletę

post-43953-0-95067100-1400683441_thumb.jpg

post-43953-0-11349000-1400683449_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Łucz kwarcowy (na baterię), z lat 80-tych lub początku 90-tych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest to Łucz kwarcowy (na baterię), z lat 80-tych lub początku 90-tych

ale żadna "perełka" :P ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.