Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Recommended Posts

Ładny Poljocik. Mmiodek, kolega bahuone nie ostrzegł Cię o jednej ważnej rzeczy - ten wałek zdecydowanie łatwiej wyjąć niż włożyć z powrotem bez wyskakiwania beczułki z wodzika. Objawy: wkładasz wałek, i nie da się nakręcić zegarka, zamiast tego cały czas przestawiasz wskazówki. Oczywiście dość łatwo to naprawić, ale jeśli się nie ma wprawy, to jest trochę zabawy. 

Jednak radziecka myśl techniczna mnie pokonała. Wszystko poszło gładko, ale... nie mogłem zdjąć ramki. Nie chciałem już bardziej rysować koperty, więc może lepiej niech zajmie się tym doświadczony zegarmistrz. ;)

Co to za Wołna? Wersje 17 kamieni to popularny model? I jakoś mechanizm mi nie gra  <_< . 

Ale tu wszystko gra jak się zacznie od początku :D Nie Wołna tylko Wiesna (весна). I wszystko się zgadza. Nawet ciekawy model :)

Guest Rafał75

Właściwie to miałem się wcześniej zapytać ale jakoś wyleciało z głowy. Nadrabiam teraz. Zegarek jest już na pracach u zegarmistrza. Czy może mi ktoś powiedzieć coś więcej na temat tej tarczy. Szczerze mówiąc to takiej drugiej nie znalazłem. Są bardzo podobne, ale bez tych czerwonych indeksów.

3c4b9f3c08de.jpg

Guest Rafał75

O ile pamiętam punce na werku to by się zgadzało, tylko ta tarcza... Dużo takich było? Skąd na niej czerwone indeksy 24-o godzinnego podziału czasu? Widziałem takie które pokazałeś, ale one mają najczęściej właśnie tylko pogrubioną kreskę/skale godzinową. 

:( jak to rozpoznać??

Beznadziejna jakość tarczy, inne wskazówki a przede wszystkim (i po tym najłatwiej poznać) maleńka zwykła koronka. W oryginalnych jest dwa razy większa i zakręcana.

Tu nie widać ale inny jest też dekiel bo w podróbce wciskany, a w oryginale zakręcany. No i ostatnia rzecz, zasadnicza to werk, w chińskich zuan.

Edit. A Poljocik jest ok :)

Edited by kchrapek

Proszę o pomoc w identyfikacji Komandirskiego oryginał czy podróba. Po mojej wstępnej ocenie wydaje mi się ze oryginał, ale poskładany z kilku.6b7a19b42a400d74.jpg

Edited by Czarny Piotruś

Pokaż lepiej koronkę bo wygląda podejrzanie, a poza tym na forum nie wyceniamy

Zdecydowanie nie jest. Powinna byc zakrecana. generalnie stan slabiutki wiec nie placilbym za to wiecej niz za zlomka.

Guest Jacek Olszewski

Proszę o pomoc w identyfikacji Komandirskiego oryginał czy podróba. Po mojej wstępnej ocenie wydaje mi się ze oryginał, ale poskładany z kilku.

(...)

Również odnoszę wrażenie, że jest to tzw. składak, jednak zapewne złożony z oryginalnych radzieckich części zegarkowych... B)

Natomiast oryginał czasomierza - Командирские Военно-Морской Флот (ВМФ) CCCP - prezentuje się, jak na załączonym poniżej zdjęciu:

post-89266-0-02674100-1461760114_thumb.jpg

Guest Jacek Olszewski

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

Dla porównania proponuję jeszcze zapoznać się najnowszą wersją tego modelu, czyli - Командирские Восток ВМФ 2414 A - made in Russia... B)

post-89266-0-19947600-1461786911_thumb.jpg