Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Zegarek jak  poniżej trafił w moje posiadanie. Mechanizm 2214. Wostok wojskowy? Mir? 

Ktoś się zetknął? Cokolwiek na jego temat?

post-76233-0-91190000-1473191299_thumb.jpg

post-76233-0-06396000-1473191310_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wostok, tarcza malowana na czarno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego logo nie jest zapisane? Taki design czy jakiś inny powód?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Czasami daje się zdjąć upiększającą farbę z tarczy. Zależy czym malowana.

Można spróbować benzynką do napełniania zapalniczek. Delikatnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek. Ale ten z fotokarabinu jest na centralnej sekundzie a ten z linku ma małą sekunde na 6.

coś mi świta że w kinematografii były taki stosowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, a może wiecie gdzie można go zobaczyć w oryginale?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info, a może wiecie gdzie można go zobaczyć w oryginale?

Tarczę i mechanizm (prawdopodobnie 2209) masz od takiego mira/wostoka (zdjęcie z sieci), a kopertę lub tylko dekiel (opisany 2214) masz od mira/wostoka z datownikiem. Jak chcesz zobaczyć ich więcej to wbij w google grafika "mir 2209".

post-27093-0-02999500-1473236325.jpg


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę i mechanizm (prawdopodobnie 2209) masz od takiego mira/wostoka (zdjęcie z sieci), a kopertę lub tylko dekiel (opisany 2214) masz od mira/wostoka z datownikiem. Jak chcesz zobaczyć ich więcej to wbij w google grafika "mir 2209".

O cholera...a ja myślałam że to 100% oryginał jakiś dla wojska tym bardziej że stan z zewnątrz bliski NOS, wieczorem otworzę i zobaczę mechanizm. Dam znak. Dzięki za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jakiś czas temu odziedziczyłem jeden zegarek pasujący do tematu, noszę go po przeczyszczeniu, więc zaczął przyciągać inne podobne prezenty. Na chwilę obecną są już 4 i kusi mnie odświeżenie ich wszystkich. Chciałbym więc wiedzieć z czym mam do czynienia - czy to kundle czy jest to konkretny model. Po lekturze forum ogarnąłem tylko znaczenie numerów mechanizmów. Reszta to na chwilę obecną za wysokie progi. Idealnie byłoby poznać ich zdjęcia z paskiem, żeby mógł w miarę możliwości nosić je z czymś przypominającym oryginał.

 

Pierwszy, Wostok 2414

6049345_wostok2414front.jpg

6049346_wostok2414back.jpg

6049342_wostok2414_backopen.jpg

 

Drugi, Wostok 2409:

6049340_wostok2409front.jpg

6049341_wostok2409back.jpg

6049343_wostok2409backopen.jpg

 

Trzeci Zaria 2009:

6049347_zaria2009front.jpg

6049344_zaria2009back.jpg

6049348_zaria2009backopen.jpg

 

Czwarty Łucz 1800:

6049338_lucz1800front.jpg

6049337_lucz1800back.jpg

6049339_lucz1800backopen.jpg

Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzieckie zegarki rzadko miały oryginalne paski, czasem były to paski zakładane tylko do zdjęć w katalogach. Jak chcesz je nosić, to wyczyść i wyreguluj, spoleruj szkiełka, załóż takie paski jak ci się podobają i na nadgarstek. Choć zaria i łucz to raczej damskie...


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzieckie zegarki rzadko miały oryginalne paski, czasem były to paski zakładane tylko do zdjęć w katalogach. Jak chcesz je nosić, to wyczyść i wyreguluj, spoleruj szkiełka, załóż takie paski jak ci się podobają i na nadgarstek. Choć zaria i łucz to raczej damskie...

Co do Łucza jestem pewny, że jest damski, więc myślałem o prezencie dla żony ;) co do Zarii właśnie chciałem się dowiedzieć co to, może sprawa byłaby jaśniejsza. A co do pasków to nie wykluczałem, że tak to właśnie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

jakiś czas temu odziedziczyłem jeden zegarek pasujący do tematu, noszę go po przeczyszczeniu, więc zaczął przyciągać inne podobne prezenty. Na chwilę obecną są już 4 i kusi mnie odświeżenie ich wszystkich. Chciałbym więc wiedzieć z czym mam do czynienia - czy to kundle czy jest to konkretny model. Po lekturze forum ogarnąłem tylko znaczenie numerów mechanizmów. Reszta to na chwilę obecną za wysokie progi. Idealnie byłoby poznać ich zdjęcia z paskiem, żeby mógł w miarę możliwości nosić je z czymś przypominającym oryginał.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Jakbyś kiedyś przypadkiem chciał odsprzedać niebieskiego Wostoka to chętnie odkupię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Łucza jestem pewny, że jest damski, więc myślałem o prezencie dla żony ;) co do Zarii właśnie chciałem się dowiedzieć co to, może sprawa byłaby jaśniejsza. A co do pasków to nie wykluczałem, że tak to właśnie wyglądało.

Te zarie mają rozmiar unisex. Kiedyś męskie zegarki były małe. Widuję ich trochę na męskich nadgarstkach (szczególnie jeśli ktoś ma mały nadgarstek). Więc jak ci pasuje to śmiało noś.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarczę i mechanizm (prawdopodobnie 2209) masz od takiego mira/wostoka (zdjęcie z sieci), a kopertę lub tylko dekiel (opisany 2214) masz od mira/wostoka z datownikiem. Jak chcesz zobaczyć ich więcej to wbij w google grafika "mir 2209".

Faktycznie mechanizm w środku 2209. Tylko dlaczego ta cała idea? Mechanizm jest nowiutki, Koperta szkiełko w stanie super, tarcza też nie widać śladów użytkowania - malowana jakby fabrycznie. Po co takie zabiegi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie mechanizm w środku 2209. Tylko dlaczego ta cała idea? Mechanizm jest nowiutki, Koperta szkiełko w stanie super, tarcza też nie widać śladów użytkowania - malowana jakby fabrycznie. Po co takie zabiegi?

Nie mam pojęcia po co. Podejrzewam że ktoś poskładał zegarek z tego co miał w ładnym stanie, a tarczę przemalował na czarno ( nie było takich czarnych fabrycznie) żeby zegarek udawał "pseudo-wojskowy"


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby ktoś pomóc w rozpoznaniu tego radzieckiego zegarka? Niestety nigdzie nie mogę nic znaleźć na jego temat. Pozdrawiam.

 

Zdjęcia: http://imgur.com/a/Q8odr

Bo i za dużo nie znajdziesz. To jakiś wyrób współczesny i nawet nie wiadomo czy rosyjski czy ukraiński. Nawet rosjanie na forum nie wiedzą  :D

http://forum.watch.ru/showthread.php?t=206371

Jedyne w tym zegarku co może być wartościowe to mechanizm - jeśli siedzi tam 3133.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75
:D Się ubawiłem. Chronograf dla czekisty żeby wiedział czy norme w czasie wykonuje. Czego te jasne wschodnie umysły nie wymyślą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co to za zegarek. Interesuje mnie firma, model i jakaś historia. Z jakiego okresu pochodzi itp.

Edytowane przez Parodie.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Damski Lucz. lata 70/80. chyba brakuje mu sekundnika.

Firma istnieje nadal. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.