Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Rakieta, mechanizm 2209, 23 kamienie rubinowe, produkowana w latach 70 :)


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a jak mogę go identyfikować w internecie? Chciałbym znaleźć gdzieś dokładnie taki sam, żeby poczytać o nim i dowiedzieć się jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtych czasach nie było czegoś takiego jak model zegarka itp. To po prostu złota Rakieta na mechanizmie 2209. Rakieta miała chyba trzy złote zegarki z czego dwa w takiej samej kopercie lecz z różnymi tarczami. Nie sądzę żebyś się doszukał jakichś szczegółowych informacji bo ich najprawdopodobniej nie ma. Co najwyżej o mechanizmie. Jest stosunkowo rzadki, jeden z ładniejszych i ciekawszych mechanizmów radzieckich ale za to upierdliwy w serwisowaniu i naprawach, zegarmistrze go nie lubią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z ładniejszych i ciekawszych mechanizmów radzieckich ale za to upierdliwy w serwisowaniu i naprawach, zegarmistrze go nie lubią

no to potwierdza tezę, że nie jest "marudą" zegarmistrz, który reanimuje trupki, które mu znoszę :) W ogóle nic nie komentował po naprawie totalnie zmasakrowanej złotej rakety -> http://zegarkiclub.pl/forum/topic/23558-policzmy-złote-radzieckie-na-forum/

fotka #19 (kupiłem ją za grosze, ale była w opłakanym stanie)

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 'odnawianiem' też uważaj. Warto go zachować w oryginalnym stanie. Piękna sztuka :)

No właśnie nie ukrywam że trochę boję się oddać go do zegarmistrza wiadomo jakie czasami są realia nie chciał bym aby nagle połowa zegarka stałą się chińska. Może ktoś może polecić jakiegoś dobrego zegarmistrza w okolicach Bielska-Białej ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... nie chciał bym aby nagle połowa zegarka stałą się chińska. ...

Bez obaw. Tu nie ma szans.

Przed oddaniem do majstra zrób sobie na wszelki wypadek fotki zegarka (tarczy, koperty, dekla i mechanizmu, a zwłaszcza nr mechanizmu, jesli posiada),

Kolegom chodziło raczej o serwis werku. Nie daj się namówić na żadne mycie tarczy czy polerkę koperty, bo można tylko spaprać.

Taki zabieg zrobisz z powodzeniem sam, np. za pomocą ściereczek do czyszczenia srebra z Biedronki.

Wystarczy lekko przetrzeć kopertę i zegarek odzyska blask.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytania na temat tego Poljota:

Czy wszystko ma oryginalne?

Według sprzedawcy jest z lat 70, co wy sądzicie?

Czy to wersja na rynek zagraniczny?

Zacznijmy od tego, że szkło pęknięte na 3 (nie znajdziesz takiego na wymianę, będziesz musiał szukać drugiego zegarka dawcy). Eksportowy bo tarcza i kalendarz po angielsku - to chyba oczywiste. lata 70, ale czy cały oryginał nie wiem - nie widać koronki dobrze, reszta ok. Nie trać swojego czasu na rozmowy o szrocie, w tym stanie ten zegarek to nic specjalnego.

 

"Tfu: Sorry, nie jest okej. Wskazówki powinny być w kolorze indeksów, więc przekładaniec. 

Edytowane przez Krokodyl Tik-Tak

Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tfu: Sorry, nie jest okej. Wskazówki powinny być w kolorze indeksów, więc przekładaniec. 

 

Chyba niekoniecznie. Przy złoconej kopercie i indeksach, byłyby też złocone wskazówki.

Chromowana koperta - takie też bywają wskazówki 


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba niekoniecznie. Przy złoconej kopercie i indeksach, byłyby też złocone wskazówki.

Chromowana koperta - takie też bywają wskazówki 

Jeśli chodzi o tą kopertę, to możliwe, że były w niej złocone wskazówki i złocone indeksy (choć estetycznie to jakoś słabo wygląda). ale nie sądzę, że były przeplatanki np. chromowana koperta, tarcza z żółtymi indeksami i znowu złocone wskazówki. Telewizorki jakie miałem, były zawsze z indkesami i wskazówkami pod kolor koperty.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoje pytania kieruje do znawców tematu czy te wałki są uszatej, beczki czy jakieś innej amfibii ?

post-80460-0-59334700-1502195807_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Wg mnie Uszata lub wczesna Beczka.

Jak nie masz co z nimi zrobić to odkupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym też jedną chetnie nabył drogą kupna... :)

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rozpoznanie ale raczej nie chce ich sprzedawać.☺ A tak jeszcze czy te wskazówki są od sputnika?

post-80460-0-61986400-1502214163_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie...

post-54348-0-96106000-1502259961_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy jest ktoś w stanie określić po zdjęciach datę produkcji tego zegarka i czy to oryginał? (W rzeczywistości wygląda nawet lepiej niż na zdjęciach stąd moje wątpliwości). 

 

Jeśli to oryginał to czy jest sens próbować go czyścić/renowować? To mój pierwszy zegarek mechaniczny i wiem, że jego wartość jest niska ale poluję na Atlantic Worldmaster i chciałbym na tym Poljocie "dokształcić" w tematyce renowacji. 

Jedyne co udało mi się ustalić o tym zegarku to, że jego mechanizm to 2614.2H, którego data produkcji to 1972 - 1976 (http://mechanicznezegarki.republika.pl/Werk%20Poljot2614.2H.html

 
Dodatkowo czy ktoś mógłby doradzić jaki nowy pasek warto dobrać do tego modelu?

post-99226-0-06491900-1502369797_thumb.jpg

post-99226-0-58485900-1502369801_thumb.jpg

post-99226-0-84984500-1502369811_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poljot typu populares.

Czy jest sens go reanimować to już zależy od ciebie, nie wyglada źle.

Pasek 18 taki jaki się tobie podoba

 

 

Tapnięte na szybie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co masz dokładnie na myśli mówiąc o renowacji. Jeśli wierzysz, że po czyszczeniu jednego Poljota będziesz miał wystarczająco dużo wiedzy i umiejętności, żeby zająć się Atlanticiem - uważaj. Tarcze ruskich są tragiczne do mycia i na pewno różnią od szwajcarskich. Jednak w obu wypadkach łatwo będzie przedobrzyć, nawet sok z cytryny rozwala nadruki. Poza tym pewnie chcesz Worldmaistera z giloszowaniem, a to też trochę trudniej się czyści.

Niestety pewnych rzeczy bez doświadczenia nie przeskoczysz. Mówię na przykładzie swoich doświadczeń.

Stan tego Poljota jest okej, ale to popularny model, łatwo go spotkać w bardzo dobrej/idealnej kondycji.


Link do mojej kolekcji: https://www.instagram.com/god.kirov/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Poljot jest znacznie nowszy. Z tego co kojarzę (a mam taki sam model) były one produkowane od lat 80. do początku 90.

Na werku wybita jest sygnatura SU (Soviet Union), którą wybijano od około 1978 roku.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się że pionier na werku budzika sławy


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.