Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamilao5

Witam. Czy ktoś wie co to za zegarek? Ja się Noe znam kompletnie na tym.

post-98753-0-46007200-1500410246_thumb.jpg

post-98753-0-78589800-1500410393_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To damski łucz. Mechanizm pewnie 1801. Produkcji białoruskiej.

Edit. Chyba że na dole tarczy jest cccp to wtedy produkcji radzieckiej.

Edytowane przez gregch

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilao5

To damski łucz.

witam :-) jestem zielona w temacie zegarków. Mama znalazła taki i się z nami kłóci, że jest złoty. My z ojcem twierdzimy, że co najwyżej pozłacany. Może Pan coś wie na temat tych zegarków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Złoty nie jest w 100% najwyżej pozłacany jeśli ma sygnaturę AU.


Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilao5

A gdzie ta sygnatura się znajduje? Znalazłam tylko taki nr jak na zdjęciu nic więcej nie widziałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

A gdzie ta sygnatura się znajduje? Znalazłam tylko taki nr jak na zdjęciu nic więcej nie widziałam.

Szukaj na boku koperty. Weź szkło powiększające :P Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na boku koperty. Weź szkło powiększające :P

Dokładnie tak, ewentualnie na zapięciu od bransolety.

Lepiej umrzeć na zawał w pełnym słońcu, niż z powodu braku tlenu wciemnej d*pie, w którą się ochoczo wchodziło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukaj na boku koperty. Weź szkło powiększające :P

Dziewczynce każesz szukać na boku "koperty" a koperty są takie plaskate :D :D :P


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilao5

Dziewczynce każesz szukać na boku "koperty" a koperty są takie plaskate :D :D :P

rozumiem, że Pan chłopczyk już się urodził że znajomością budowy zegarków i innych cudów? :-) już zwyklemu laikowi od zegarków nie można się zapytać bo normalnie wychodzi się na głąba :-) miło mi choć za słowo dziewczynka :-) dawno już tak do mnie Noe mówiono teraz wołam tak na moje cory :-) to, że jestem kobietą Noe znaczy, że nic nie potrafię i nie rozumiem PANIE dowcipny :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamila - szukaj na boku koperty oznaczenia np Au5, Au10 (cyfra oznacza grubość złocenia w mikronach). Może też nie być tego oznaczenia (w później produkowanych zegarkach tego nie było), ale ten Twój łucz jest na 100% złocony

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że Pan chłopczyk już się urodził że znajomością budowy zegarków i innych cudów? :-) już zwyklemu laikowi od zegarków nie można się zapytać bo normalnie wychodzi się na głąba :-) miło mi choć za słowo dziewczynka :-) dawno już tak do mnie Noe mówiono teraz wołam tak na moje cory :-) to, że jestem kobietą Noe znaczy, że nic nie potrafię i nie rozumiem PANIE dowcipny :-)

Proszę nabrać więcej dystansu do Siebie i swoich zachowań, to ułatwia życie. A z drugiej strony pojawiają się tutaj tacy laicy co nie potrafią nic i są całkowicie zieloni a jak to też mawiają kto pyta ten nie błądzi. Pozdrawiam Darek


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilao5

Proszę nabrać więcej dystansu do Siebie i swoich zachowań, to ułatwia życie. A z drugiej strony pojawiają się tutaj tacy laicy co nie potrafią nic i są całkowicie zieloni a jak to też mawiają kto pyta ten nie błądzi. Pozdrawiam Darek

Ależ ja się nie obrazam :-) wszystko przyjmuje z uśmiechem. Pozdrawiam Panie Darku i miłego dnia :-)

Oznaczenie jest Au/. Na dole tarczy jest napis made in USSR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Au czyli mniej niż 5 mikronów, najcieńsze możliwe złocenie. Za dziesięć puszek po piwie w skupie więcej dostaniesz ;)


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla nas (osób interesujących się sowieckimi czasomierzami) już na pierwszy rzut oka, Twój łucz to przykład damskiego zegarka (masowej produkcji) pokrytego cienką warstwą złocenia.

 

Dla laika najlepszym dowodem na to jest oznaczenie, o którym piszesz -> punca "Au" wybita na kopercie oznaczała w fabrykach ZSRR, że mosiężna koperta zegarka była pozłocona warstwą około 5 mikronów - najbardziej oszczędnie i najmniej trwale z możliwych...

 

Zegarki w kopertach z litego złota, były wyrobami jubilerskimi i ich koperty ZAWSZE mają radzieckie znaki probiercze, które składają się z pięcioramiennej gwiazdy i próby złota 583

post-54348-0-89068400-1500453731_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilao5

Dziękuję za odpowiedź:-)właśnie o takie informacje mi chodziło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zegarki w kopertach z litego złota, były wyrobami jubilerskimi i ich koperty ZAWSZE mają radzieckie znaki probiercze, które składają się z pięcioramiennej gwiazdy i próby złota 583

uzupełniając tylko - większość ma rzeczywiście pięcioramienną gwiazdę (ze względu na liczbę wyprodukowanych egzemplarzy), natomiast znak ten koduje dekadę produkcji (a rok pojedyncza cyfra obok oznaczenia właściwego miejscowo urzędu probierczego). Zamiast pięcioramiennej gwiazdy może też być np głowa kobieca


Najlepszym paliwem jest makaron

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ponieważ jestem tu po raz pierwszy, to proszę, o wybaczenie jeśli popełnię jakieś błędy, albo zadam głupie pytanie.

A tak do rzeczy: czy ktoś wie coś, o firmir ,,Rossijskije czasy"? Tu podaję linka z ich produktami i bedę wdzięczny za jakieś opnie na temat tychże zegarków.

https://www.russian-submarine.ru/category/diametr-47-mm/page/2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś widział takie cUś??

 

post-74389-0-73920300-1500743774_thumb.jpg


Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Kwiatek

Chłopaki co powinno być tu w środku?

Bo na pewno nie ten budzik :)b3330db8129e01d534870b7d1ab79558.jpgde9fa25f1925ad1f2394ec6e7f6e5e59.jpg

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś zakupiłem co to ciekawego jest ?
Pozdr.
Powiedzcie mi proszę co to warte?

Edytowane przez Master Yoda
przeniesienie do odpowiedniego forum

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Po pierwsze primo nie w tym dziale napisałeś. Po drugie primo zegarków na forum nie wycenia się a samo pytanie o wycenę to grube faux pas. Po trzecie primo masz dział Zegarki Radzieckie :unsure:

A skoro kupiłeś to warte są tyle, ile zapłaciłeś - wiec po co pytasz ;)

Edytowane przez Blunio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.