Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość bartek_b

CO TO ZA ZEGAREK? TU PYTAMY O SWOJE ZNALEZISKA

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Rafał75

Profanacja Pobiedy.  :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka ciekawostka

 

Wydeptane mi5s

fajnie wygląda  nowatorska wizja 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafał75

Pobieda WTF :D

To Ci się udało. :D

Edytowane przez Rafał75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vostok 18 kamieni 2214 au20 coś więcej powiecie? c459cbcb5dd32ccfe046d6b6aa98abae.jpg234d99da2caeb4aa7f45443ccc3a510a.jpg465644efcbc20d68ef3a256c7ca9c5e0.jpg

 

Wysłane z mojego FRD-L09 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

vostok 18 kamieni 2214 au20 coś więcej powiecie?

Pięciogwiazdkowy :D

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Dorwałem takiego dziwaka wiem ze to nie składak ale mało informacji o nim w necie

 

wiem ze to zegarek rakieta - na tarczy ma okręt podwodny i napis c-13 (brak marki i kraju produkcji)- okręt podwodny który zatopił MS Wilhelm Gustloff to s-13  czy to tylko moja analogia

 

na necie dotarłem do informacji że jest z lat 1992-93 wiec to już Rosja

 

czy to jakiś populares bo nie mogę znaleźć za dużo fotek tego modelu ?

 

ca68021bfe4e3a87.jpg

 

e2cabf30a1b1f439.jpg

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W cyrylicy litera S to wygląda jak C. ;)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pięciogwiazdkowy :D

@rk1984 - mocno wychamrany (złocenie, koronka ect...)  i zdegradowany (przez odebranie mu sekundnika) pięciogwiazdkowy komandir z końcówki lat siedemdziesiątych :)

post-54348-0-86002500-1530527407_thumb.jpg


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@rk1984 - mocno wychamrany (złocenie, koronka ect...)  i zdegradowany (przez odebranie mu sekundnika) pięciogwiazdkowy komandir z końcówki lat siedemdziesiątych :)

Przy czym ten z pytania jest ma logo Wostoka na tarczy a nie Komandirskiego , ale zegarki oczywiście identyczne.

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Super dziękuje za pomoc i linka

 

W cyrylicy litera S to wygląda jak C. ;)

 

po anglijsku i dojczowsku to trochę daje radę  ale   ч ,Щ   to do mnie nie przemawia. Dzięki

 

czyli populares ale w ładnym stanie chociaż :)

Edytowane przez mat_eo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otrzymałem w spadku po dziadku zegarek znaleziony w trakcie II WŚ, a w zasadzie sam mechanizm, nawet bez sprężyny odpowiedzialnej za ruch sekundowy (wybaczcie proszę nowicjuszowi tę i być może następne próby opisania zagadnienia), tarczy, i koronki, że o wskazówkach nie wspomnę. Jak udało mi się powoli przypomnieć rozmowę nt. historii czasomierza dziadek po prostu go wziął, bo zobaczył, iż jest zbudowany na kamieniach i zwyczajnie uznał, że warto go ze sobą zabrać.

Po latach postanowił zwrócić się do lokalnego zegarmistrza z prośbą o usprawnienie całości. Mechanizm został umieszczony w kopercie po Wostoku, 17 kamieniowym, z którego również pobrano tarczę i wskazówki. Udało się, zegarek pracował przez jakiś czas (obecnie mam problem z koronką, wysuwa się całkowicie i nie można ustawić godziny), niemniej jednak, ja po latach postanowiłem się wywiedzieć co to jest za urządzenie, i jeśli by się okazało, że to możliwe przywrócić go do stanu świetności. Dlatego też chciałem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

 

 

post-105373-0-12814200-1530820217_thumb.jpg

post-105373-0-48543900-1530820354_thumb.jpg

post-105373-0-87308800-1530820437_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie pokazałeś Wostoka z lat 70-80. Żaden z jego elementów nie pochodzi z czasów II Wojny Światowej.


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest kompletny i w oryginalnym stanie - to nie wina kolegi z tą wojną, tak czasami ubarwiane są rodzinne historie, wujek coś powiedział ciocia przekręciła dziadek dodał a że były imieniny to...... i wojna  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

otrzymałem w spadku po dziadku zegarek znaleziony w trakcie II WŚ, a w zasadzie sam mechanizm, nawet bez sprężyny odpowiedzialnej za ruch sekundowy (wybaczcie proszę nowicjuszowi tę i być może następne próby opisania zagadnienia), tarczy, i koronki, że o wskazówkach nie wspomnę. Jak udało mi się powoli przypomnieć rozmowę nt. historii czasomierza dziadek po prostu go wziął, bo zobaczył, iż jest zbudowany na kamieniach i zwyczajnie uznał, że warto go ze sobą zabrać.

Po latach postanowił zwrócić się do lokalnego zegarmistrza z prośbą o usprawnienie całości. Mechanizm został umieszczony w kopercie po Wostoku, 17 kamieniowym, z którego również pobrano tarczę i wskazówki. Udało się, zegarek pracował przez jakiś czas (obecnie mam problem z koronką, wysuwa się całkowicie i nie można ustawić godziny), niemniej jednak, ja po latach postanowiłem się wywiedzieć co to jest za urządzenie, i jeśli by się okazało, że to możliwe przywrócić go do stanu świetności. Dlatego też chciałem zwrócić się do Was z prośbą o pomoc w identyfikacji. Poniżej zamieszczam zdjęcia.

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

To jest Wostok na werku 2603 z 1977 roku i do czasów wojny mu daleko: https://get.google.com/albumarchive/113098239036073221216/album/AF1QipOs5IGqMNnQ4ObfI0Yh6NdEy0orrsUFGhQvp1g_/AF1QipP4unigyTwJGnM5Hq5q0BvQFLCCjL9fqvJlwLno

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czy jesteście pewni, że mechanizm również jest starszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mam w takim wypadku ostatnie, być może głupie pytanie, są gdzieś jeszcze miejsca w sieci, gdzie są zdjęcia mechanizmów? I jedno racjonalne - w jakich latach były one produkowane? Bo próbuję rozgryźć zagadkę, co dziadek chciał mi powiedzieć, a czego być może nie chciał. I wydaje mi się, że jestem dosyć blisko...

 

W każdym bądź razie, dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam,

Łukasz

Edytowane przez lnkoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prośba o pomoc w indentyfikacji. Tan zegarek wystawiony był niedawno na Allegro i opisany jako "Klasyczny MIR z mechanizmem Wostok'a 18 JEWELS (MADE IN USSR). Zegarek z lat 70-ych, zachowany w oryginalnym stanie. Mechanizm oryginalny Wostok'a, kal. 2209".

Problem w tym, że z mojej (nikłej) wiedzy wynika, iż Miry nie były już produkowane w latach siedemdziesiątych.

Przegląd katalogów Wostoka z lat 60. i 70., do których udało mi się dotrzeć nic nie dał - nie znalazłem tam nic podobnego. Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to za zegarek? Wszelkie podpowiedzi mile widziane.

Przy okazji witam wszystkich użytkowników tego bardzo ciekawego forum :)

post-105400-0-21959200-1531049066_thumb.jpg

post-105400-0-45098000-1531049245.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mir i Wostok to w zasadzie ten sam zegarek tylko pod inną nazwą. Ten ze zdjęć ma tarczę jakąś malowankę zupełnie nieoryginalną i na dodatek skrzywione ucho. Ile by nie kosztował nie wart jest uwagi chyba tylko na części.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy koledzy, mam pytanko czy to koperta do "małego" Komandira, ja widziałem do tej pory takie, ale z koronką na 2?

A ten wewnętrzny pierścień, cóż to?

Dzięki za wyrozumiałość, jeśli zadałem jakieś zabawne pytanied85cc1dceeb9cec929c31de36791d39d.jpg59f571b7c23667d634b1237ed0610a3a.jpg1d320f346663eb6b886a3a19ee74b14d.jpg4a216e0486b978d834bdf404c6f114d3.jpg02f8c13b2d38a7e359a859a2d1db8560.jpga42c298aece81edc6aea2170ec76d8ac.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.